Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

elenaza
17. jan 2013

no praveze nedal ... len mi povedal ze ak ma to nechyti mam ist sama od seba v pondelok ,ale on myslel zilinu tam beru podla terminu ,a v cadci neviem ako to je

zuzu805
17. jan 2013

@elenaza skus mu zavolať ...a povedať že ideš do čadce rodiť

zuzu805
17. jan 2013

@elenaza http://www.porodnicacadca.sk/13/porod/
skus to pozrieť aj sem tam pišu že je nastup až 3 den po termine ...

elenaza
17. jan 2013

dakujem pekne za rady

nika195
17. jan 2013

@elenaza držim palce

majcicanda
17. jan 2013

@elenaza aj ja tam chcem ísť a ešte som tam nikdy ani nebola. vraj nebude problém. každá rodička si môže vybrať 🙂

verronnika
18. jan 2013

@elenaza
@majcicanda
baby určite môžete prísť bez akýchkoľvek predchádzajúcich vyšetrení v Čadci, bez ohlasovania...
ja som tak rodila v septembri a došla som si na drzovku v nedeľu v noci a neposlali ma preč 😀

elenaza
18. jan 2013

@majcicanda to sa tam mozno stretneme 🙂 pozeram ,ze mas termin o par dni ... ja v nedelu

elenaza
18. jan 2013

@verronnika takze kludne bez ohlasenia proste pridem ... tak ok 🙂

00sasenka
18. jan 2013

neviete ako to je teraz v porodnici v Cadci? vraj je zakaz navstev kvoli chripke. ako to je ked chcem aby bol manzel so mnou pri porode, prip. aj potom by som chcela nadstand. a manzela pri sebe. neviem ako to teraz bude. nemate niektora blizsie informacie?

majcicanda
18. jan 2013

@elenaza možno áno 🙂 ale ja mám pocit, že mám ešte mesiac čas 😀 😀 😀

elenaza
18. jan 2013

@majcicanda ja som na tom podobne 🙂

maca1207
22. jan 2013

@emjee aj ja som rodila v cadci,kedze som aj z Cadce 😉 rozmyslala som nad Martinom,ale dobre som urobila,ze som ostala v cadci a ocakavame druhy prirastok,tak bezvahania Cadcu..naozaj to tam vylepsili prostredie...a aj personal bol zlaty 😉 len na 2 sestricky,ktore chodili odute 😠 bolo super

maca1207
22. jan 2013

@sskriatok a asi aj viem na ktoru tavu,aj ja som ju rovno dostala k porodu,len vdaka tomu,ze co ma rodila moja zenska,som dobra kamaratka s jej dcerou,tak ma pozdravila tym,ze ahoj marcelka...a ta tava sa zacala sprava ako clovek🙂no bola desna,uz som ju prichytila,ako nazjapala na jednu mamicku co rodila,bo kricala..ze nech prestane okamzite skriekat,ze neni v cirkuse a ona nemieni ist k usnemu..tod cakam druhe,a sa len modlim,aby som ju neschytala...bo hned nazaciaku jej vysvetlim....popripade dam staznost... 😉

sskriatok
23. jan 2013

@maca1207 Myslim, ze je to vazne ona 🙂 Ked som sa po jej vystupe zosypala a manzel sa ma spytal, co pre mna moze urobit, povedala som mu, aby ju ku mne uz nepustil 🙂

tinuska2011
23. jan 2013

@sskriatok
@maca1207 ahojte kocky aj ja som rodila v Cadci a nelutujem,ze som sa rozhodla pre tuto porodnicu vsetci boli zlati az na jednu porodnu asistenku,ao som mala pri porode a asi pisete o tej istej,co som mala aj ja,taka blondinka?NOOOO to bola TAVA!Na mna tiez vyletela a to som si len trosku zakricala,ze nech radsej namiesto toho kricania zacnem tlacit!A este jedna perlicka,ked som uz lezala po porode tie 2hod.na sale a prisla ku mne zacala mi stlacat maternicu,tak zacala na mna hulakat,ze nech s nou nebojujem aj tak ma premoze!!!!! 😀 ach
Takze myslime asi tu istu Tavu blond vlasy nizia postava a otrasny ksicht,na kt.nezabudnem.

sskriatok
23. jan 2013

@tinuska2011 Ano, popis sedi, bola to ona :D Mna zdzubala za to, ze som nedychala podla jej predstav a tym naschval skodila malemu (dychala som ako mi kazal doktor)... Vobec nevadilo, ze som mala brutalnu nadchu a nosom sa mi dychat nedalo skoro vobec...

majcicanda
24. jan 2013

@tinuska2011
@sskriatok kočky a mali ste pri sebe manželov?? lebo ja dúfam, že keď tam bude tak si nedovolí len tak niekto... 😀

martinkatinka
25. jan 2013

Ja som vyrazila z porodnej sály všetkých, čo tam nemali čo robiť 😀 bol už večer, bola som posledná na sálach, tak sa všetci zbehli ku mne, bolo tam niekoľko sestričiek, možno aj upratovačky, no hádam sedem ľudí.... Tak som zrevala, že "všetci, čo tu nemajú čo robiť von!" a ostala tam iba jedna sestrička a moj chlap 😀 a potom prišli dvaja doktori a dve sestričky, keď už to nevyzeralo dobre...
Jednoduchá rada, povedzte všetko, čo chcete a potrebujete a vobec sa nehanbite... ak vám niečo vadí, tak im to dajte najavo!

lucia1501
25. jan 2013

ahojte rodila niektora z vas v cadci pocas "karanteny" s manzelom? ja som volala na recepciu kde mi povedali ze pokial je muz zdravy tak nie je problem a ked som bola na pasy tak uz take iste odpovede som nedostala. Je pre mna dolezite aby tam bol. Neviete ci to nie je pocas "karanteny" mozne? uz som den po termine a stale na to musim mysliet....
No ak vas upokojim tak v trstenej je rovnako "prijemna" sestricka....a poriadne to zneprijemnuje pobyt na porodnej sale....to sa v kazdom kolektive asi najde....ale som rada ze ma inak velmi dobre referencie od vas 😉

petruldo
25. jan 2013

ahoj, kto má záujem o yal klyzmu - prípravok na vyprázdnenie hrubého čreva pred vaginálnym alebo plánovaným operačným pôrodom, jedna fľaštička + príbalový leták, napíšte mi IP

noname26
1. feb 2013

@00sasenka boli sme sa tam v stredu pozriet, ale vsade nas pustili aj ockovia tam behali. tak myslim ze sa nemusis bat

noname26
1. feb 2013

zienky, boli ste si konzultovat porodny plan? bo my sme sa boli pozriet v stredu v porodnici, sa nam pacilo. sprevadzala nas taka starsia blondina a hned nam povedala, ze maju svoje standardy a ak mame dake speci zelania, mali sme ist do inej porodnice a ze ona nie je za prirodzeny porod ani za tie divne veci, co hovoria duly. takze az na nu sa nam tam pacilo. vacsinu veci z nasho planu podla jej slov robia. tak zvazujeme ci ist za primarom, lebo nechcem vyvolavacku ani ziadne hadzanie na brucho

stut
1. feb 2013

Prepáčte že sa miešam ale Zz.s .578/2004 v znení neskorších predpisov príloha č.4 hovorí. :
Zdravotnícky pracovník a pacient
Zdravotnícky pracovník si vo vzťahu k pacientovi plní svoje profesionálne povinnosti.
Zdravotnícky pracovník sa k pacientovi správa korektne, s pochopením, s rešpektovaním intimity a trpezlivosťou a nezníži sa k hrubému alebo nemravnému konaniu. Zdravotnícky pracovník rešpektuje pacienta ako rovnocenného partnera so všetkými občianskymi právami i povinnosťami vrátane zodpovednosti za svoje zdravie.
Zdravotnícky pracovník nesmie pomáhať porušovaniu cti a dôstojnosti človeka alebo sa na ňom zúčastňovať. Každý zdravotnícky pracovník je povinný oznámiť príslušným orgánom podozrenie z hrubého alebo krutého zaobchádzania a týrania pacienta, a to najmä maloletej osoby a osoby zbavenej spôsobilosti na právne úkony.
Zdravotnícky pracovník je povinný v rozsahu svojich kompetencií zrozumiteľným spôsobom poučiť pacienta alebo jeho zákonného zástupcu o charaktere ochorenia, zamýšľaných diagnostických a liečebných postupoch vrátane rizík o uvažovanej prognóze a o ďalších dôležitých okolnostiach, ktoré môžu nastať v priebehu diagnostiky a liečby.
Zdravotnícky pracovník je povinný získať informovaný súhlas pacienta, jeho zákonného zástupcu alebo splnomocneného zástupcu pred poskytnutím nezvratného zdravotníckeho výkonu.
Zdravotnícky pracovník nijakým spôsobom nesmie zneužiť dôveru a závislosť pacienta. Všetky informácie získané pri výkone povolania sú dôverné počas života pacienta, ako aj po jeho smrti.
Aj v Zdravotníckom zariadení máte práva slobodného občana SR. Tak ako doma v obývačke alebo vonku na ulici nikto nemá právo po vás ziapať! Vyjadrenia zdravotníckeho personálu nemajú žiadnu právnu silu považujú sa len za odporúčania. A okrem toho v zakone 576/2004 v znení neskorších predpisov v § 11 sa hovorí:
a) ochranu dôstojnosti, rešpektovanie svojej telesnej integrity a psychickej integrity,
b) informácie týkajúce sa jeho zdravotného stavu,
c) informácie o účele, povahe, následkoch a rizikách poskytnutia zdravotnej starostlivosti, o možnostiach voľby navrhovaných postupov a rizikách odmietnutia poskytnutia zdravotnej starostlivosti (§ 6 ods. 1),
d) odmietnutie poskytnutia zdravotnej starostlivosti okrem prípadov, v ktorých podľa tohto zákona možno poskytnúť zdravotnú starostlivosť bez informovaného súhlasu (§ 6 ods. 8),
e) rozhodnutie o svojej účasti na výučbe alebo na biomedicínskom výskume,
f) odmietnutie odoberania a prenosu orgánov, tkanív a buniek po svojej smrti,
g) zachovanie mlčanlivosti o všetkých údajoch týkajúcich sa jeho zdravotného stavu, o skutočnostiach súvisiacich s jeho zdravotným stavom, ak v prípadoch ustanovených osobitným predpisom13) nie je zdravotnícky pracovník zbavený tejto mlčanlivosti,
h) zmiernenie utrpenia,
i) humánny, etický a dôstojný prístup zdravotníckych pracovníkov.

petruldo
1. feb 2013

@noname26 no tak za primárom, si ma pobavila, pri ňom je bežné že dostaneš vyvolávačku a ani ti to nepovie

noname26
3. feb 2013

@petruldo to vaazne? bo ja ju nechcem a ved hadam stihnem zareagovat a spytat sa, kym mi nieco pichnu

petruldo
3. feb 2013

@noname26 no takto, ja som robila v čadci v nemocnici, síce na ambulancii, a tak som toho počula dosť od mamičiek čo k nám chodili s detičkami, aj tu v téme majú sním poniektoré "svoje" skúsenosti. a on nepichá, ale pri vaginálnom vyšetrení dá tabletu a ani ti nepovie. @martinkatinka má sním tiež túto skúsenosť. a moja rada, do čadce s rozbehnutými kontrakciami aspoň po 5 min, a dúfať že to bude dobré, ináč ťa čaká vyvolávačka. alebo si priplať u pána primára vip starostlivosť.
ja som rodila v žiline, a sa ma pýtali že prečo teda nerodím v čadci, keď som tam robila, a ja som im povedala toto o primárovi, tak som sa dozvedela, že to isté robil aj ako doktor v žiline.

noname26
3. feb 2013

@petruldo tak snad k nemu sa nedostaneme - no moj gynekolog mi povedal, ze by nechcel ist do vyvolavaciek, tak snad mi to da aj na papier a hned pri prijme na nich s tym vybehnem. uvidime. vip starostlivost myslis si ho zazmluvnit? ci inak? bo ja si zazmluvnovat nechcem, chcem prist do nemocnice az ked to pride, a presne nie hned ako zacnu kontrakcie. bo sa bojim, ze ked si dakeho zazmluvnim, bude to urychlovat, aby stihol v ramci svojej zmeny.
co sa tyka porodneho planu (no mam viacmenej len 2-3 zelania), sestricka nas odbila, ze mame ist za primarom. ako to teda v cadci funguje? ist radsej ci neist?

petruldo
3. feb 2013

@noname26 ešte som zabudla, a dúfať že primár nebude mať službu

noname26
3. feb 2013

@petruldo tak tak.. a keby nahodou mal, myslis, ze sa s nim da "dohodnut" aj priamo na prijme? ci to radsej prebrat dost zavcasu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre