Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

d_anica
11. okt 2011

@solinkarka joj, tak to sa nepamatam, mozem skusit pozriet na tu skatulku, ci tam je cenovka, len neviem momentalne kde je, spytam sa muza ked sa vrati domov

prahaxx
11. okt 2011

@solinkarka https://www.modrykonik.sk/bazar/ine-pre-mamicky...
yal Ti predpise doktor, len podrukou sa mi ho podarilo kupit v lekarni, este pred operaciou, pri porode som este nestihla dat ju predpisat, tak mi dali normalny klistyr, dalo sa vydrzat, ta yal je urcite setrnejsia
drzim palce 🙂 personal je uplne super, tak uz len poctivo sa pripravit - dychove cvicenia, lanove semienka, malinikovy caj, ja som mala aj EPIno

denis006
11. okt 2011

@prahaxx ale koho tu nenájdem.... 😉

magdal1
12. okt 2011

@prahaxx a pomohlo ti epino?

prahaxx
13. okt 2011

@magdal1 pomohlo asi vsetko spolu, samo o sebe EPIno a masaz hradze pomoze len z vonka, malinikovy cas a lanove semienka zasa vytvora "spravne" podmienky dnu, o 19tej mi prepichli plodovu vodu a 19:22 bola Majka na svete, takze na tretie tlacenie 😀 - no len to uz bolo cca 30 hodin od zaciatku krvacania a kontrakcii, takze uz bol asi fakt aj najvyssi cas 🙂 pan doktor Martin Rehak - absolutne dokonaly pristup, nemala som ziadne natrhnutie ani nastrih

@denis006 ahoj, uz to mas za par, tak sa drz a pohodicku!!

tana74
18. okt 2011

Baby, mám pár otázok na pôrodnicu.
Ako je to tam s úplne prirodzeným pôrodom - bez vonkajších zásahov (oxitocín, infúzia, holenie, klizma, nástrih, prepichnutie plod. vody...), v polohe, ktorá mne vyhovuje, resp. bude vyhovovať, bez toho, aby mi dieťa bezprostredne po pôrode odniesli - vyšetrenie na mojom bruchu, dotepanie pupočníka, adaptácia drobca na mne a tak... neobmedzovanie v prvej dobe pôrodnej - zbytočné vyšetrovanie, zdržiavanie sa na jednom mieste, monitorovanie na chrbte, pitie a jedenie počas prvej pôrodnej doby. Napr. vizity, budenie kvôli teplomeru, upratovačkami, sestrami... - toto hlavne na nadštandarde (teda ak je aj na pôrodn. odd.) Zatiaľ ma viac nenapadá.

Bolo by super, keby napísal niekto, kto mal svoj pôrodný plán a v čom neboli za žiadnych okolností schopní vyhovieť - môže byť aj ss. prípadne link, kde o úplne prirodzenom pôrode v tejto pôrodnici niekto napísal. Vďaka.

janka9898
18. okt 2011

@tana74 ono musis ist skor teda pred porodom do nemocnice teda porordnice a dat si primarom podpisat porodny plan a prekonzultovat to vsetko s nim on je super clovek ale niekedy ked nema naladu sa snim neda v tom pripade treba poslat doporucene porodny plan priamo ku riaditelke a vtedy ti ho musia podpisat aj dodrzat to je zo zakonu dane dufam ze som aspon trochu pomohla

katuska268
18. okt 2011

mne sa v tejto porodnici strasne pacilo..prijemne prostredie personal,doktory...ale ta strava..ako v kazdej nemocnici

katuska268
18. okt 2011

@jankajs mna tiez rodil dr.Tavac...prijemny doktor az na to ked ma zasival tak bol taky drasticky 🙂

chomik
24. okt 2011

@solinkarka mne to normalne predali v lekarni v Tescu - pytala som si YAL klizmu, nekontrolovala som potom ale ci sa to ale presne tak aj volalo ale pri porode mi dali to, co som si kupila, takze to ide aj bez predpisu...mozno to zavisi od lekarne, stoji to cca 5 euro

solinkarka
28. okt 2011

Tak som tu zas 😀 tento raz sa chcem spytat ako je to s kremom na zadocek... viem ze tam treba doniest 40 jednorazovych plienok ale nepaci sa mit o ze ja si donesiem napr pampersky a mojmu malemu daju Tesco plienky...no ale to je jedno teraz k tomu kremu...ten im tiez necham? pytam sa preto aby som vedela aky mam kupit 😀 lebo ak mi ho zoberu a uz nevratia tak nekupujem ziadny drahy 😠

zuzu805
28. okt 2011

@solinkarka rybaciu mastičku tam Ti teda iny krem netreba pre babo...

laurka15
28. okt 2011

@solinkarka áno aj krém si nechajú, ja som kúpila taký ten malý AVIRIL, balenie ako zubná pasta, taká tuba a to stačilo........ a plienky som dala TESCO plienky, lebo je fakt, že oni na to nepozerajú aké donesieš, dajú čo majú.............

solinkarka
28. okt 2011

@zuzu805 ja viem ze rybaciu masticku...chcela som vediet ci to tak chodi ako aj s plienkami

solinkarka
28. okt 2011

@laurka15 no asi tak...dam aj ja Tesco plienky a na doma uz budeme mat pampersky a sudocrem 😀

majca424
29. okt 2011

@solinkarka každopádne ak si na rooming in, tak polovičku plienok odovzdáš a druhou si prebaluješ Ty na izbe a tak isto aj mastičku by si si mala nechať asi na izbe ked si budeš prebalovať sama...

solinkarka
30. okt 2011

@majca424 no keby som ja vedela co je to rooming in 😀 a este mi povedz ci tam balia nasiroko hm?

majca424
30. okt 2011

@solinkarka to je, že máš bábatko stále pri sebe a dávaš im ho vlastne len na noc, alebo kedy chceš Ty - teda ja som to tak robila aby som sa trošku vyspala 😀 takže tým pádom si ho aj sama prebaluješ 😉
no balenie na široko - vraj sa to nemusí, ale hovoria, že nič sa tým nepokazí 🙂 a tuším v nemocke malo 1 jednorazovu a 1 - neviem teraz možno aj 2 - plátené plienky 🙂

solinkarka
30. okt 2011

@majca424 aha a za ten rooming in sa palti? pytala som sa preto lebo v zozname do porodnice neboli pisane postolky ani nic o baleni na siroko...takze balia v nemocke?

majca424
30. okt 2011

@solinkarka nie neplatí sa to ale mamičky tam dávajú automatiky pokiaľ je miesto. Ked je rooming in plný, tak su mamičky na druhej strane a tam su po 3 na izbe a to už nie je rooming in - dúfam, že píšem zrozumiteľne 😀 ja

majca424
30. okt 2011

@solinkarka aha a to balenie - oni ich tak zavinú do dalšej plienky od pása dolu a tým to aj drží vlastne plienku, takže poštolky do nemocky nie je treba - až ked pôjdeš domov tak si môžeš doniesť 🙂 ja som odchádzala s 1 jednorazovou a 1 platenou plienkou + poštolky 😉

solinkarka
30. okt 2011

@majca424 tak fajn, diky za info...zas som o nieco mudrejsia 😀

majca424
30. okt 2011

@solinkarka jasne,keby niečo, pokojne sa pýtaj 😀

solinkarka
30. okt 2011

@majca424 inak by si mohla rodit skor, teda presne kedy ja az sa stretneme 😀

janka9898
30. okt 2011

@solinkarka iba obycajnu rybciu masticku ti treba baby to robili tak ked boli na tom rooming in ze dali jednu masticku sestrickam a druhu si nechali oni kedze na tom oddeleni su iba po dve mamicky plus postielky ja som nebola na tom oddeleni bola som na rizikovom kedze nebolo miesto ale ako vravim obycajna rybacia mast🙂)

majca424
30. okt 2011

@solinkarka no to by bolo super 😉

martinkatinka
3. nov 2011

Je tu nejaká mamina, ktorá rodila od 18. do 20. apríla?? tohto roku...?

matomajka
5. nov 2011

ahojte, rodila niektora predcasne v CA??v kt,tyzdni a aka bola starostlivost o babatka??

evka4
6. nov 2011

@matomajka ahoj, ja som sice nerodila predcasne, ale na izbe so mnou bola baba, ktorej sa narodil predcasne syncek, sice len o nejake dva-tri tyzdne, ale mal problemy a musel byt v inkubatore. viem, ze jej pediatricka hovorila, ze v pripade ak by sa jeho stav nejako vaznejsie skomplikoval, tak uz maju vybaveny prevoz do martina. cize predpokladam, ze predcasniatka s problemami prevazaju do MT.

solinkarka
6. nov 2011

@matomajka presne tak ako pise @evka4 predcasne narodene babetka prevazaju do Martina...ale hadam nechces uz rodit? 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre