Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzu805
1. sep 2011

@ginepra tak pekne híííí

zuzu805
2. sep 2011

Baby a čo treba pre babo do nemocky pri odchode?
oblečenie ake?
dik

erika26
2. sep 2011

ahojte, my sme boli včera v pôrodnici v Čadci na pásy a teda to bol super prístup. Bola som dva razy na pásy v Žiline a teraz v CA a sestrička bola super milá. Dokonca som hovorila s lekárkou ohľadom pôrodu, keďže nie je isté či budem rodiť prirodzene alebo sekciou. Aj primár sa zastavil keď išiel okolo. Som ani nevedela že to bol on. Muža som pripravovala, že ako dlho tam budeme a po hodinke sme mali všetko vybavené. A zobrali sme so sebou aj dcéru, no najväčší zážitok mala z tunela, sa tešila keď pôjdeme naspať, stále kričala že ešte chce ísť 😀 😀 😀 .
No a cesta bola v pohode, za nejakých 40 minút sme to stihli pri dodržaní všetkých rýchlostí a predpisov zo Žiliny.

erika26
2. sep 2011

@zuzu805 treba pampersku, ortopedické nohavičky, obyčajnú plienku, bodynko, dupačky, svetrík, čiapočku /samozrejme podľa počasia/ a zavinovačku alebo perinku a nezabudnite na autosedačku 😀

zuzu805
3. sep 2011

@erika26 dakujem ....

zuzu805
3. sep 2011

@erika26 ja ma prve pasy v utorok 😉

fazy
3. sep 2011

@erika26 Ortopedické nohavičky vraj netreba do pôrodnice, aj tak neviete velkosť, dajú sa namiesto nich dať na široko normálne bavlnené plienky

fazy
3. sep 2011

@erika26 a zavinovačku takú ktorú zapnete do autosedačky 😉

erika26
3. sep 2011

@fazy - ja si beriem veľkosť 2, no hádam nám nebudú malé 😲 také som mala aj pri prvej dcére a ona bola drobec a bolo to v pohode.

erika26
3. sep 2011

@fazy - kukám na tvoj termin pôrodu, však to sa tam možno aj stretneme 🙂

zuzu805
4. sep 2011

@erika26 ja som kupila 3,4 tie ortopedicke nohavičky
😉

fazy
4. sep 2011

@erika26 možno aj, vlastne mám o týždeň menej, zle mi to porátali :D termín mám 17.9

fazy
4. sep 2011

to s tými nohavičkami a plienkami mi poradila sestrička z novorodeneckého

janka9898
4. sep 2011

@fazy
@zuzu805 ja som tiez v decembri2009 rodila v cadci a super pristup a ktym ortopedickym nohavickam ak mozem poradit tie si neberte pretoze cadcanske porodnicke oddelenie uz neodporuca balit nasiroko ze to nieje potrebne aspon tak som to mala ja ja som si tiez doniesla a ze nech mi ho zabali na siroko a ona mi zacala vysvetlovat ze to uz sa nerobi ze iba ked tak velmi chcem tak po prehliadke detskou lekarkou az doma zze az potom ale ze tieto prve dni by sa nemalo neviem co to je za vymysel ale ja osm nebalila vobec mozno 2krat bol maly zabaleny nasiroko a klbiky mame v poriadku
balenie nasiroko je nutne iba ked idete na kontrolu klbikou po narodeni a tam nieco zistia inak nie podla mna je to tyranie dietata tot moj nazor ale inak porodnica super az na jednu uzasnu sestricku a to som si tam polezala dost🙂

martinkatinka
4. sep 2011

Tak ja som si bábo balila sama a bola pri mne sestrička, ale nehovorila, že tie ortopedické nemám dávať...Doma som ho ešte balila asi mesiac a po kontrole už nie, hoci mi to odporučili, ale kĺbiky sme mali v poriadku...

kacenika
5. sep 2011

@beatrisss1 ahoj, prepac, reagujem trosku neskor 😅 .. My sme chodili jest do jedalne a deticky sme nechali na izbe a podchylili dvere aby sme poculi alebo sme ich pred obedom odovzdali (rano sme deticky nemali, lebo ranajky boli hned po vizite)... Ale mohli sme si jedlo zobrat aj na izby ale tam to nebolo velmi pohodlne (hlavne s obedom)- a navyse sme este kecali pri stoloch 😀 ...Ale pokial viem, tak aj na nadstandarde si si mohla vziat jedlo so sebou, ale kocky aj tak ostali pri nas 🙂

beatrisss1
5. sep 2011

ok,dakujem pekne🙂

veronicka1901
5. sep 2011

@zuzu805: Treba aj ortopedicke nohavicky a obycajnu plienku? Myslela som, ze staci pamperska. Tak to teda dakujem za radu 😀 .

zuzu805
5. sep 2011

@veronicka1901 ja nevem či treba aj to aj to ja som to na tej ich stranke našla
http://www.porodnicacadca.sk/16/veci-do-porodnice/
🙂

katarinapolackova
5. sep 2011

caute....caute......juj, aj ja mam troch synov narodeních v nemocnici v cadci...... a bolo to takto: prvy syn-no uslo to 😢 😝 , druhý syn- waw dobre 😉 😎 a tretí syn waw waw velmi dobre 🙂 😀 ......a do neba chvalim dr.Margusovu 😅 😅 😅

katarinapolackova
5. sep 2011

aha, zabudla som- kočky ja niesom lekar aby som mala nejake preslovy, tiez sa sama este ucim zit zivot, rada si dam poradit ale ak mozem poradit, kašlite na módu a balte svoje deticky "naširoko" verte ze im to neublizi......

m_o_n_c_a_k
5. sep 2011

@zuzu805 podla pocasia bud bodycka alebo kosielku nezabudni capicku aby nedostalo prievan. ak bude chladnejsie nejaky kabatik alebo svetrik. a podla toho do coho ju davas aj ponozky. a rukavicky ak bude chladno aby nemalo ruceny studene.

veronicka1901
6. sep 2011

@m_o_n_c_a_k : Balis malicku nasiroko? 🙂

m_o_n_c_a_k
6. sep 2011

@veronicka1901 ano pre istotu teraz vo stvrtok ideme na detsku ortopediu tak som zvedava co povedai. ja som nosila az do 7mich mesiacov, dufam ze malicka to nebude uz potrebovat. vraj sa do jedneho mesiaca uz nemusi balit na siroko je to podla uvazenia matky .... ja som sa rozhodla z teraz ju tak balit preventivne :DDDD

m_o_n_c_a_k
6. sep 2011

@fazy
@zuzu805
@erika26 takze baby pokial chcete mimi balit na siroko tak staci pamperska a jedna bavlnena plienka ,ktora sa dava dovnutra pampersky..... ja som si zabudla doniest ort.noh. do nemocnice tak mi ju tam zabalili takto. a ak mate ortopedicke nohavicky tak davaju pampersku na to dve bavlnene plienky a ortopedicke nohavicky. po novom sa novorodenci do prvej prehliadky na detskej ortopedii nemusia balit nasiroko, je to na zvazeni kazdej matky, a na tej prehliadke vam povedia ci musite balit nasiroko ,alebo nie, ja si vsak myslim ze ak aj zacnete miminku tym neublizite prave naopak moze sa stat ze uz potom nebude ortopedicke nohavicky potrebovat :DDD a vy mate menej prania :DDD

zuzu805
6. sep 2011

@m_o_n_c_a_k dik za infošku 😀

m_o_n_c_a_k
6. sep 2011

@zuzu805 aj nabuduce :D ja uz to mam za sebou tak sa kludne pytaj :D

kubinca
7. sep 2011

ahojte baby, tak my sme vcera boli na kontrolnom sone klbikov po 4. mesiaci, doktor v Cadci, na tej dlhej chodbe je velmi sikovny, jeda nozka trva asi 15 sekund, nic strasne.... ja som malu nebalila, mali sme par pokusov este prvy mesiac ale mala bola z toho nervozna, nemohla riadne nozkami hybat, ani prdnut ani nic... tak som ju netrapila... klbiky mame OK, a uz ten prvy krat povedal doki ze klbiky su v poriadku a ze ak chcem nech preventivne balim..... citala som aj clanky ze ak su klbiky uz na tom prvom sone v poriadku tak uz sa to nezmeni k horsiemu... ale tot moj nazor a moje rozhodnutie 😉

nena62
7. sep 2011

@kubinca aj my sme tam boli,doktor super,ale sestrička nieje moc mila...

kubinca
7. sep 2011

@nena62 no veru sestricka by zabijala pohladom, ale pri odchode mala taky zvlastny uskrn na tvari, asi usmev 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre