Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

danka5
7. apr 2009

Ginepra gratulujem a prajem všetko dobré!

Ak si nájdeš čas, napíš prosím rozdiel medzi nadštandardkou a normálnou izbou. Dík. /Tiež chcem mať maličkú za každú cenu pri sebe - ak budem zadravotne OK/

marcela79
7. apr 2009

Milá ginepra, i my ti zo srdiečka gratulujeme, a prajeme všetko naj 🙂 🙂 🙂

vinifera
7. apr 2009

Ginepra gratulujem. Aj ja som chcela Sofinku. No ale nakoniec mám Tomáša 😀

ginepra
7. apr 2009

diky, ste strasne zlate
danka - nadsandardku som zobrala len kvoli roomingu, ale je tu super 🙂. je to taka utulna mala izbicka, krasne vymalovana, plavajuca podlaha, balkon, postel pre maminu, postielka pre babo, skrina s klucikom, dve stolicky a maly konferencny stolik, rozkladacia sedacka - moze tu manzel aj prenocovat ak chce, v skrini su su vankuse a paplon, navstevy kedykolvek aj dlhsi cas, nikoho to nerusi, ked je tu clovek sam, telka, radio, mikrovlnka, varna kanvica, chladnicka, zachod + sprcha... no proste vstko co treba. udajne aj wifi ale este som sa na to nepytala, lebo ja mam svoj mobilny internet s notebookom.
Ostatne izby, co som si vsimla, su tiez krasne vymalovane, po 2 maju spolocne socialne zariadenie - zachod a sprchu, postele su po 2 -3. Aspon tu na B-cku, ako je to oproti na C, to neviem. Tam su asi po 2 zeny, kedze maju pri sebe aj mimi. Na kazdej izbe je telka a radio, mozno chladnicka? ine som si nevsimla - ak niektora viete lepsie, napiste.
babo je zlate uplne spokojne, da sa aj oddychnut, ale sestricky su pripravene zobrat ju k sebe ak by bolo treba, chodia sa opytat, ci nieco nepotrebujeme... od polnoci ich asi pozbieraju k sebe na kupanie a tak. aj po porode mi ju tu hned nedali az po 5 hod a na noc si ju vzali k sebe. Dietatko sa este tiez potrebuje "cistit" - grcka a tak ho sleduju.
Iba to mlieko aby uz nastartovalo. Tak sa majte krasne vsetky spolubojovnicky a krasnu Velku noc s vasimi pokladikmi.

marcela79
7. apr 2009

Ginepra, náš Adamko má 1 rok, a tehotenstvo som mala naozaj veľmi komplikované, ešte mi ostala cysta na vaječníku, tak uvidím, čo bude ďalej 😔
Počas tehotenstva som ležala mesiac na odd. B, ešte teraz cítim tú bábätkovskú vôňu 🙂 ... Prajem ti, až si to naozaj užiješ 🙂

womenne
8. apr 2009

Tak to som rada že je to tam konečne na urovni 😵 😵 😵
ešte by mohli zrekonštruovat decke oddelenie však?

ginepra
8. apr 2009

pokial viem, aj detske je scasti vynovene, vymalovane, je tam pekne zariadena herna. ALE co tam najviac chyba - je moznost spat pri dietatku v tom ma Cadca podla mna obrovske minus. Neviem ako je to inde ale ak by mi ochorelo male dietatko, tak by som bola velmi nestastna ak by som tam musela ist. mamicky su na materskej izbe, kde ich je sest a nemozu mat ani baby alarm (az na vynimocne pripady).

danka5
8. apr 2009

Ginepra: díky za info. Ja sa tam chystám v auguste. Nadštandardku tiež nutne nepotrebujem, len keby som bola v situácii ako ty - ak to bude možné, chcela by som mať bábätko pri sebe.
Prajem všetko dobré, aby si detské oddelenie v nemocnici nemala dôvod vyskúšať.

laurickak
9. apr 2009

Ja som rodila v Cadcianskej nemocnici.. a pochvalujem si. Krasne prostredie i na standardnych izbach, ktore sa ani moc nelisili od nadstandardu...okrem moznosti vlastneho socialneho zariadenia, pristelky pre partnera.... Pri porode mi bol Dr. Paucin , nepoznala som ho, iba z pocutia.... ale bol uplne suprovy a sikovny...ani neviem, ako som porodila. A hoci som rodila poprvykrat, porodil ma bez zranenia... Chcem k nemu prestupit do ambulancie. Vraj posobil niekde v zahranici a ma v Ziline ambulanciu.
Ostatny personal bol tiez skvely...... Doporucujem Cadcu.

vinifera
10. apr 2009

Kočky už som písala. Na štandardných izbách je telka, rádio, mimi máte na C čku pri sebe. Na izbe sme boli dve. Dve izby majú spoločnú jednu kúpelku so sprchovacím kútom, umývadlom a wc kom. Všetko krásne nové... Odporúčam.

ginepra
11. apr 2009

ahojky
este ma napadla jedna skusenost ci rada. po porode mi porodnik podal malicku do ruk ale len tak na moment a potom ked ju "obriadili" som si ju musela vypytat aby mi ju prilozili ku prsniku,aby sa prebudil reflex satia a aby sa babtko ukludnilo. mozno uz ked mi ju podaval som si ju mohla prilozit ale vtedy ma to nenapadlo. niektore maminy povedali, ze ani si babatko naprilozili, takze to je asi na kazdej aby o to nezabudla poziadat. sice mi ju hned asi po minute brali... 😒 skoda, mohlo to byt dlhsie ale nemala som odvahu dozadovat sa toho... ale nestastie krasne papame mliecko, tak je to fajn. 😉

vinifera
11. apr 2009

Ahoj ginepra. Tak mne malého ukázali hneď ako sa narodil. Z toho si pamätám, len, že mal strááááááááášne veľké gule🙂) A keď ho obriadili, ako píšeš tak mi ho len na chvíľu pridržali aby som si ho kukla. Vôbec som si ho na ruky nebrala. Nejak som mala problém sama so sebou. A brať si malého na ruky ma ani nenapadlo - som sa aj bála. Sací reflex nemusíš prebúdzať - je to reflex a to ide samo. Je to v tebe zakódované a taktisto aj vtom malom. Podobne ako uchopový reflex - ked sa babo inštinktívne chytá všetkého okolo seba keď má dojem, že padá.... Alebo keď len tak chytí prstík dospeláka. Mne krpca potom doniesli až o osem hodín. Rodila som 0.40. a priniesli ho až na kojenie o 9tej. Pri kojení o 6tej ako nosia v Čadci som bola ťažko v ríši snov🙂)

marcela79
11. apr 2009

Pekný večer žienky, mne sa malý narodil 4:50 a priniesli mi ho prvý krát na obed, a ako mi ho sestrička podávala, tak sa celý ogrckal - aj mňa 😅 , tak mi ho zas odniesli, a priniesli až o 3 hod. ☹ Ale celú tú dobu som prespala, mala som po tomto treťom pôrode také riadné bolesti 😝

venonna
12. apr 2009

ahojte kocky, chcem sa spytat, ci v CA funguje aj roaming-in

vinifera, dovolim si oponovat Ti - prve minuty a hodiny po porode su pre dieta velmi dolezite z hladiska kontaktu s matkou: http://altermater.eu/post/2009/04/02/po-porode.... 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
venonna
12. apr 2009

lienocka dik za odpoved, a nevies nahodou, ako to tam chodi - od coho zavisi, na ktore oddelenie sa dostanes? Ja si teda neviem predstavit, ze by mi dieta vzali a doniesli len na kojenie... 😕

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ginepra
13. apr 2009

aj ja sim bola pripad, ked bolo C plne a mala som ist na B, ale povedali, ze postielku pre babo mi tam nemozu dat, ze su tam zeny pred porodom a nejako by to rusilo alebo co. takze jedine nadstandardka a to je ina cena... 😒 . dietatko ti mimo kojenia podla mna daju len tak na chvilku. este naobed nam sestricka povedala, ze maju na roamingu volne, lebo den predtym sa vela prepustalo domov, ale vecer, ked ma viezli z porodneho salu uz nebolo volne, bolo asi 5 porodov. teda je to tam dost huste 😉 , chodia aj rodicky zo Zliny a Kysuce, predtym sa vo velkom chodilo do ZA, MT, ale teraz naopak. ani tam maminy nejako nedrzia (ked to nie je nejako zvlast nevyhnutne), na stvrty den väcsina odchadza.

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
venonna
14. apr 2009

fidka, dik za podporu, skoda, ze na SK sa to este stale podcenuje ☹
ginepra, teda Ty mas prehlad 😕 je to fajn, ze maminy uz nemusia ist daleko, aby porodili prijemne, ale ze chodia do CA rodit aj zilincanky, to je fakt sila 😲
no a prepustenie na 4.den je normal asi vsade, nie? ked nie su komplikacie... ja ak budeme s mimcom OK, zatial planujem zdrhnut na reverz aj skor... 🤐

vinifera
14. apr 2009

Vennona. Mimčo by malo byť v nemocnici 4 x 24 hod. Skôr púštať nechcú. Na reverz by som asi nezdrhala. Kočka ktorá bola so mnou na izbe mala malú Ester. Dostala až na 4tý den žltačku. Tak tam ešte pobudla. Vedela by si čo s nou robiť doma?

andrea09
14. apr 2009

Veronna veru netreba špekuľovať s reverzom nevieš čo sa može do hodiny stať

venonna
14. apr 2009

no nas pustili na 4.den aj s miernou zltackou... a sak druhe bude v septembri, tak slnko hadam este svietit bude 😉 a keby cosi, pediatri funguju...
inak v cechach sa uz rozmahaju porody doma, prirp. komplikacie po porode u dietata maju osetrene navstevou pediatra doma... 😉

lienocka2
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
venonna
14. apr 2009

fidka, taky porod Ti uprimne zavidim 😵 a mas pravdu, pri druhom je uz zena istejsia 😉

andrea09
15. apr 2009

dnes bola kuknuť v Čadčanskej porodnici no riadna zmena ešte keď dorobia porodný sál tak to bude fakt trieda 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
danka5
16. apr 2009

Počula som, že pôrodný sál prerábajú teraz, neviete dokedy ho plánujú dokončiť? Niie je to pre mňa síce dôležité /už som sa rozhodla pre Čadcu/, - len tak pre zaujímavosť.
Skôr ma zaujíma, či sa bude líšiť od klasického pôrodného sálu, aký je v iných nemocniciach, alebo tam bude modernejšie vybavenie s alternatívnymi metódami pôrodu.

andrea09
16. apr 2009

danka5 vraj ho majú dokončiť do júna tohto roku Čo sa týka vybavenia to neviem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre