Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

micva
12. máj 2014

@iwuliatko2 prides tam a ides rodit, uplne v pohode, odporúčam, oproti Žiline je to super porod.

iwuliatko2
12. máj 2014

@micva ďakujem za odpoveď, a stačí byť na normálnej izbe alebo radšej nadštandard? na luxus si nepotrpím, hlavne sa chcem cítiť príjemne.

micva
12. máj 2014

@iwuliatko2 staci obyc. izba, ja by som sama veru nechcela byt. mas tam telku, sprchu, v pohode staci 🙂

orlik4
12. máj 2014

@iwuliatko2 ano, staci prist. ja som bola dokonca vyvolavana, cize som nebola urgencia, ale zobrali. bezne to tak robia. a izba staci standard. su to nove priestory, wc aj sprcha sa deli s bunkovou izbou, cize max.4 mamicky, pricom vzdy vidis, ci je obsadene

brckava36
19. máj 2014

citala som,ze sa v porodniciach da pozicat na pol roka monitor dychu. Da sa to aj v CA?

evellin26
20. máj 2014

@iwuliatko2 ahoj ja som tam rodila pred pol rokom...tiez som zo ziliny...mala som v plane pred porodom ist pozriet porodnicu a poinformovat sa...no nestihla som 🙂 v 37 tt mi odisla voda takze sme tam rychlo isli...dole ma prijali..spisali papiere a isla som na sal...nic nepotrebujes..iba sa dostavit.. tam ti vsetko daju... ja som niektore veci ani nemala dokupene a vsetko mi poskytli... sestricky aj doktori boli super..aj porod som mala uzasny. .co som sa toho bala...cize max spokojnost... 🙂

alantroj
25. máj 2014

Baby moze sa pit v cadci pri alebo pred porodom?

peta2108
25. máj 2014

@evellin26 prosím ta a to si tam pred tym nemusela chodiť na monitor?

evellin26
26. máj 2014

@peta2108 nie nemusela... ja som chodila na monitor v nasom meste do porodnice..vobec som nemusela chodit do Čadce na monitor ked som tam chcela rodit. .. iba som tam dosla v den porodu.

peta2108
26. máj 2014

@evellin26 Ďakuejm pekne za info a prosím ťa náhodou nejaké tel.č nemáš alebo nejkaý kontakt na pôrodnicu v Čadci ja by som si tam rada aspoň zavolala.

evellin26
27. máj 2014

@peta2108 ja som kontakt mala z ich stranky http://www.porodnicacadca.sk/53/kontakty/ tak tam si kukni. Ja som asi gyndu volala tam mi tiez povedali info, alebo spojovatelku a ona ta uz niekam prepoji 🙂

peta2108
27. máj 2014

@evellin26 ďakujem za ochotu 🙂 ja ešte stále premýšlam kam ist rodiť no už vela času nemám :( do žiliny sa bojím a od čadce ma odhovárajú tak už som z toho zmatená :(

mimibb
27. máj 2014

@peta2108 Aj ja ti vrelo odporucam cadcu...rodila som tam v r. 2011 a bolo to uplne uzasne..maximalny pokoj pri porode (mala som tam aj muza), v pozadi znela hudba a aj napriek neskorej nocnej hodine boli sestricky aj dr v dobrej nalade, vtipkovali, no super...dokonca pri velkych bolestiach som mohla ist do sprchy a doslova si "ulavovat" od tej bolesti pod teplou vodou....a aj teraz po druhy krat sa tam chystam 🙂

peta2108
27. máj 2014

@mimibb dakujem pekne za skusenosť 🙂 snáď sa rozhodnem správne a stihnem do tej čadce dojsť 🙂

evellin26
27. máj 2014

@peta2108 nieje začo 🙂 ja som nechcela ísť do ZA, a rozmýšľala som buď Martin alebo Čadcu. Mala som v pláne pozrieť si obe, no nestihla som, malá sa rozhodla o tri týždne skôr že chce ísť von. Do 20 min sme boli v Čadci a do dvoch hodín sa narodila 🙂 a som spokojná že som tam bola 🙂 určite pojdem aj nabuduce 🙂

peta2108
27. máj 2014

@evellin26 odkiaľ si ak smiem vedieť keď ste to tak rýchlo stihli?

evellin26
27. máj 2014

@peta2108 som zo Žiliny. . Tak sme vsetko pekne stihli 🙂

nagulinka
31. máj 2014

@brckava36 požičiava lekáreň pri nemocnici

katika232
5. jún 2014

ahojte dievčatá.potrebujem radu.gynekologička ma poslala pred dalšou poradňou na pásy do žilinskej pôrodnice,a neviem ako to tam funguje,od koľkej do koľkej sú tam.alebo ako to tam funguje keď tam prídem.dakujem za každé info

mimibb
19. jún 2014

Baby prosim vas, ako to funguje v ca na izbe s rooming in? Prebalujete si tam same deti? Lebo prvy krat som bola na strane, kde deti nosia a ak by som sa tentokrat nahodou dostala na rooming in... 😀 alebo bola ste niektora v nadstandardnej izbe ? Dik za info

evening_star
20. jún 2014

Kočky, o dva týždne rodím a zajtra ideme prvýkrát omrknúť pôrodnicu, aby sme potom vedeli trafiť keď to bude naostro...Chcem sa spýtať- ako sa tam ide? Z Palárikovej ulice? Dá sa tam zaparkovať? Pozerala som si to teraz cez google street view a pôrodnicu vidím, ale žiadne parkovisko, všetko oplotené z tej strany na Palárikovej. A druhá vec ešte- v zozname vecí do pôrodnice je YAL klizma- to je povinné? Treba si to kúpiť?

petruldo
21. jún 2014

@evening_star mne yal ostal, ak chceš môžem ti ho posunúť

zuzonik
21. jún 2014

Ja som rodila v CA v septembri 2013 a bola som veľmi spokojná s prístupom personálu. YAL som nemala vlastný, tak mi poskytli ich. Nestihla som si ho kupit a vôbec s tým nemali problem. Prvú noc po pôrode som bola na klasickej izbe, lebo nadštandardy boli full, ale ďalšie noci som už mala nadštandard. Treba to nahlásiť hneď ako prídete do pôrodnice, oni si vas zapisu do poradovníka, ak je plno alebo rovno prevezú na nadštandard, keď porodíte. V tom čase mali tri nadštandardy za 35 euro na noc. Platí sa pri odchode. V jednom mohol prespať aj manžel na rozkladacej pohovke. Mne nadštandard vyhovoval z dôvodu, že keď bola ráno vizita, mohla som sa v kľudne osprchovať, kdezto na klasických izbách bola 1 sprcha a 1 wcko pre dve bunky, t.j. 5 mamičiek. A ráno v kúpeľni nátresk. Aj malú sme si mohli vychutnať s manželom sami a nerusili nás návštevy ostatných na izbe.
Na nadstandarde je možné mať bábätko celý čas pri sebe, no ja som občas bola rada keď mi ho zobrali, aby som si trošku oddýchla. Inak príjemné sestričky, len čo sa týka podpory dojcenia musela som vyvinúť väčšie úsilie, aby mi pomohli, poradili. No bola tam veľmi zlatá staršia pani sestrička (už v rokoch) a tá mi veľmi pomáhala so správnou technikou dojcenia ako aj mi ukázala kúpanie, prebalovanie, obliekanie a starostlivosť o pupik.

any395
25. jún 2014

Dievčatá, tehulky a mamičky, veľmi ma teší, keď čítam, že sa veci posúvajú poztívne k lepšiemu, pomaličky, krôčkami k ústretovosti voči rodičke a dieťaťu - rešpekt k dotepajúcemu pupočníku - transfer pupoč.krvi dieťatku-tak dôležitý, umožnený bonding ihneď po pôrode-to je super 🙂 Je to určite výsledok neustálych požiadaviek len samotných rodičiek-rodičov...lebo bez vánku sa ani lístok na strome nepohne....kontakt skin-to -skin, dotepanie pupočníka, rešpekt k vlastnému tempu pôrodu,- ktorý je jedinečný originálny, možnosť volného pohybu, polohovania, pôrod bez nástrihu, bez medikamentov a umelých hormónov, amniotómie- urýchlovačov, ktoré narúšajú celý fyziologický proces a tehulka je naň krásne dlhodobo nastavená počas celého svojho teh.obdobia, ak neužívala nejaké lieky počas gravidity. Len je smutné, že je možné tieto postupy dosiahnúť napr. až po zazmluvnení lekára a po dohode s ním-prejdenie si vášho pôrodného plánu,postupu pri pôrode-vaše pre a proti. Je zarážajúce, že za tieto požiadavky si treba u nás Zaplatiť, aj osobitne do vrecka lekárom, a pritom sú to všetko normálne štandartné postupy podľa odporúčaní WHO - Svetovej zdravotníckej organizácie- starostlivosť pri normálnom fyziologickom pôrode, čo je v zahraničí roky bežným štandardom, čiže normálnym postupom v starostlivosti o rodičku a dieťa.. K tomu nástrihu-som pôrodná asistentka v samost.praxi s licenciou, venujem sa tehulkám a oteckom aj mimo nemocnice a príprave na pôrod už 10-ty rok.mám svoju www.porodnaasistencia.sk kde uverejnujeme pripravované prednášky, aktivity, prípravy, aj v iných mestách, a taktiež napr. doporučujem prípravu pôr.ciest a hrádze masírovaním a najnovšie (cca 2R) výborne fungujúci balónik na prípravu elasticity, ktorý je taktiež možné , okrem iných potrebných veci si zadovážiť u nás v našich priestoroch, alebo pri osobných konzultáciách - prípravách, teh. poradniach. Ak teda máte záujem o čo najprirodzenejší - zdravý pôrod a prípravu naň, potreby v teh. a k pôrodu, prír.produkty atď .osvedčené,nakuknite na web a taktiež na facebooku - stránka - Pôrodná asistencia 😉

zuzajdica29
1. júl 2014

Ahojte... Je tu niekto kto bude približne v tieto dni V Ca rodiť????

zuzajdica29
1. júl 2014

Chcela som sa opýtať ako je to s epiduralom???? Kto má najčerstvejšie informácie???
🙂

hrjanka
1. júl 2014

Rodila som v čadci pred tromi týždňami a nemôžem povedať nič zlé - teda, na šestonedelí bola jedna taká trúba sestrička, ale to bola kvapka v mori. Dorazila som tam o štvrtej ráno a aj keď sestričky už museli byť unavené, boli veľmi milé a nápomocné. Pri pôrode som mala tiež skvelý personál, povzbudzovali ma, keď som dostala kŕč do nohy (za celý pôrod som ich dostala hádam zo 10), tak stačilo povedať a hneď mi jedna sestra masírovala nohu, aby kŕč povolil a ja som sa mohla sústrediť na pôrod. Malú mi hneď ukázali a do dvoch minút som ju mala na sebe umytú s plienkou. Rodila som bez epidurálky a nástrihu, ten som si vyslovene nežiadala. A po zašití ma previezli do voľnej miestnosti, kde som ešte 2 hoďky ležala a malú som mala v boxíku vedľa seba. Mala som popôrodné komplikácie, kvôli ktorým ma pár hodín po pôrode operovali a musím povedať, klobúk dolu. Proste úžasný personál na sále (mala som spinálku pri operácii) aj na JISke, čokoľvek som chcela, splnili mi to. Dokonca mimo návštevných pustili môjho manžela za mnou na JISku a potom na novorodeneckom aj ku malej ho pustili. Ináč, sestry na novorodeneckom sú skvelé, keď som si nevedela rady s dojčením, tak som tam prišla večer a požiadala, či by mi pomohli. A pomohli. Síce až na tretíkrát som dokázala malú dobre nakŕmiť, ale majú božskú trpezlivosť tie sestričky. Sú veľmi ochotné. A mimochodom, v Čadčianskej nemocke varia perfektne (aspoň oproti ZA), čo mi dali, to som vždy zjedla celé. Inde by som rodiť nešla.

katika232
3. júl 2014

kočeny,nemáte niektorá nástup do nemocnice v čadci,budúci utorok 8.7?

evening_star
3. júl 2014

@katika232 Ideš na cisársky? Ja mám termín 9.7. v stredu, takže možno sa aj stretneme, uvidíme, kedy sa bude malej chcieť ísť na svet. Vyzerá to sľubne, som otvorená na 2cm.

katika232
3. júl 2014

@evening_star ano,v utorok nástup a v stredu cisársky.tak sa možno uvidíme,držím palce.no aby si tam ešte nebola skôr 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre