Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

larinka222
10. okt 2014

@aksniteb ahoj. tiez sa chystam na porod do CA. Jedineho, co sa bojim je nastrih. Pocula som, ze sa robi u prvorodicie vzdy. Koho si mala pri porode? Tiez by som sa chcela dohodnut, aby ma nenastrihavali. Dakujem za dpoved.

aksniteb
13. okt 2014

@larinka222 ahoj, aj ja som sa bála hlavne nástrihu, viac ako samotného pôrodu ... moja rada je epi-no a predpôrodná príprava v nemocnici (cvičenie s epinom ti dodá psychickú pohodu, že to zvládneš a na príprave sa naučíš predýchavať kontrakcie, aby si sa nevysilila a hlavne vedela ako tlačiť, keď treba) keď porovnám svoje dva pôrody - prvý som na prípravu nechodila, myslela som, že mi epino bude stačiť ale vysilila som sa počas kontrakcií a nevládala som malú vytlačiť - trvalo to asi 20 minút, ale nástrih nebol potrebný, natrhla som sa na 1 steh... pri druhom pôrode som chodila na prípravu, čo mi veľmi pomohlo, lebo som vedela predýchavať kontrakcie a malá bola vonku na dve zatlačenia, rovnako bez nástrihu a poranenia. Bola som síce druhorodička, ale aj tak hovorím, že mi tá príprava hodne pomohla.
Ja som mala pri oboch pôrodoch Paučina, ale myslím, že každý lekár, ktorému keď povieš, že chceš nástrih skutočne len ak bude nevyhnutný, ti vyhovie.

ulu465
28. okt 2014

@larinka222 mna sa ani raz nepytali, ci suhlasim s nastrihom, vzdy to urobili automaticky, ani nevysvetlili koli comu bol nutny, podpisujes im suhlas ked ta budu prijimat....ja som pri druhom planovala odmietnut robila som vsetko preto aby som sa mu vyhla, mal tam byt mm ktory ma to dozerat, zial mm to nestihol a dr.prisiel len tak tak, hlavicka uz bola skoro vonku-sam to povedal ale nastrihol ma ani sa nepytal a ani nevysvetlil preco to spravil co by ma teda dost zaujimalo, kedze mi tym sposobil dost velke provblemy

sjk
4. nov 2014

Zdravím 🙂 je tu niekto kto bude rodiť na začiatku januára???? 🙂

maarlie
4. nov 2014

@sjk ja v polke :D nepočkáš? :D :D

sjk
6. nov 2014

@maarlie :D keď sa bude dať, nie je problém :D

zuzkabm
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka2
6. nov 2014

ahoj. je tu niekto zo ziliny a okolia co planuje rodit v cadci koncom februara zaciatkom marca 2015? nechcem rodit v ziline len sa bojim ze ked zacnem rodit tak to do cadce nestihnem rodit idem prvy raz a dost sa bojim

marcelka2012
6. nov 2014

@majka2 ahoj, stíhaš, ja som tiež zo Žiliny, teda z dediny pri Žiline 🙂 neboj 🙂 ja už mám dvojročného chlapáka, treba si najskôr nanečisto vyskúšať trasu cez deň, časovo odmerať, aby ste vedeli aj kde presne treba ísť v bude, bo inak fungujú cez deň, inak v noci a inak vo sviatok či cez víkend, bo keď budeš rodiť v noci, tak až tam neblúdite, nehľadáte.....sestrička ťa prevedie aj po izbách aj klasických aj po tých nadštandardných. My sme rodili v noci, tunel bol uzavretý 🙂 cestu sme mali vyskúšanú len cez tunel 🙂 avšak manžel zvládol aj s malou obchádzkou, trvalo nám to asi o 10 minút dlhšie ako sme mali odskúšanú trasu 🙂 stihli sme úplne v pohode, ešte sme si tam chvíľu pobudli.....

sun123
6. nov 2014

ahoj majka,aj ja rodím začiatkom marca,tiež som zvažovala,či žilina, martin alebo čadca..hlavne sa bojím ,že budú zápchy ,ak to príde cez deň,oba smery MT,CA sú rizikové 🙂takže netuším...🙂

majka2
6. nov 2014

@marcelka2012 dakujem za povzbudenie a to si tam normalne prisla cez tyznden napr a oni ta tam previedli povedala si dopredu ze si zo ziliny a chces tam ist rodit? ja neviem mam strach zo setkeho

zuzkabm
10. nov 2014

Pred par dnami som tu napisala komentar ohladom cadcianskeho primara. Napisala som, ze som nebola spokojna s jeho pristupom na vizite. Dnes som si nim bola v poradni. Je pravda, ze som nemala dobry pocit z vizity, ale nebolo spravne tu pisat dojmy z jednej vizity. Bol to ozaj nevhodny koment. Po dnesnej poradni, ked sme mali aj viac casu, bol priamy a prijemny. Vysvetlil mi, co som potrebovala a aj preco tie vizity byvaju take rychle.

30tnicka
11. nov 2014

Ja sa len chystam rodit do Cadce, o 3 tyzdne cca, tak uvidime ake to tam bude.

janica123456
11. nov 2014

@zuzkabm Prečo maš naplánovanú sekciu

zuzkabm
16. nov 2014

Baby, ak sa vam stane, ze musite predcasne lezat v nemocnici este pred porodom, nebudte ako ja, ked vam hned neodpovedaju na otazky, ze budete stresovat a mat pocit, ze sa vam nevenuju.. az sa citim hlupo, ze som tak reagovala :(
Som po porode, sekcii uz treti den, drobec sa mi zatial zle prisava a ani mliecko este nemam. Ale velmi mi pomahaju, hlavne sestricky. Pomahaju, povzbudzuju, ze vdaka nim verim, ze bude vsetko v poriadku. Takze otazka porodu v Cadci, odpoved urcite ano.

karin143
5. dec 2014

@maarlie cawko, ja mam termin 25.januara 2015 a chcem ist tiez rodit do Cadce.

maarlie
9. dec 2014

@karin143 ja mám 19., ale vyzerá to na skôr 😉

karin143
9. dec 2014

@maarlie ved pockaj este na mna 🙂 konecne sme sa nasli 😉

maarlie
10. dec 2014

@karin143 mám taký pocit, že toto nezávisí odo mňa 🙂 ale budem sa snažiť, vydržať čo najdlhšie 😀

zuzina27
18. dec 2014

na porodnicu nemám vobec výhrady...milé sestričky, super lekari. Naozaj sa starajú, ako najlepšie vedia.Rodila som tam už druhý krát a môžem len odporučiť.

margaretka17
9. jan 2015

Ahojte.Som prvorodicka a chcem ist rodit do Cadce,mala som tam trvale bydlisko,no teraz ho mam v BA.Viete mi niektora poradit,ze ci sa treba nejak vopred do nemocnice nahlasit alebo nieco???dakujemm 🙂

janica123456
12. jan 2015

@margaretka17 Nie netreba,prídeš a porodíš

maarlie
17. jan 2015

@karin143 už? lebo mne sa ani nesníva 😉 malý asi nevie kade má ísť von 😀

karin143
18. jan 2015

@maarlie ale nic este 🙂 malickemu sa vobec nechce von 😉

maarlie
18. jan 2015

@karin143 tak teraz môžeme dať súťaž, že ktorý bude skôr 😠 zajtra mám ísť do poradne na príjmovú, ideál by bol, keby dr. potom čo vyleziem na kozu zahlásil: pani, ale veď vy rodíte! 😀

nagulinka
18. jan 2015

@aksniteb prosím ta,aj si lekárov oboznámila,že máš nácvik s epinom ,či im to bolo jasné 😎
l

karin143
25. jan 2015

@maarlie tak ako dopadla poradna? Uz je maly na svete? Ja mam dnes termin porodu a stale nic...

maarlie
25. jan 2015

@karin143 stále som godzilla 😀 mám prísť v utorok s taškami, ak nepôjde žabiak sám 😉

miminkaa6
30. jan 2015

Zdravim,nejake kocky s terminom v juni? 😉

majuska287
2. feb 2015

ahojte kocky,ja mam termin v maji a tiez sa chystam rodit do CA,takisto mam obavy aby som to tam stihla,lebo byvam v dedinke pri ziline a do ZA nemocnice nechcem ist....tak dufam ze vsetko dobre dopadne,inak aj ja sa tam chystam mrknut ze ako to tam vyzera a tak lebo som tam este nebola 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre