Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

zuzu188
23. feb 2013

@nikolapaucinova klystír nebolí 🙂

voskovka
23. feb 2013

@babenqa aj ja som rodila prveho v cadci-no des skoro som zomrela a druheho v ziline....neporovnatelne.
ak budeme mat tretie zilina urcite!

nikolapaucinova
23. feb 2013

@matulienka.d dekuji ti moc... a jeste chci vedet prosimte reknes mi jaky je vůastne rozdil mezi klystyrem a tim YALem? Oboje ti ja tak daju az v nemocnici ne? Na ty nohavicky se stavim,kupila jsem si balik s 5ti kusama,tak jeste dokupim... no a mast na bradavky je napsana na strankach? Tu si mela? Svagrinka ne a ani ji po ni nechteli,tak abych za to nevyhodila penize a nakonec me to nekde nelezelo.... taky jsem slysela na ten personal i na doktory chvalu.... a jaky jsi mela porod??? Jak to tam zhruba probiha... jsem prvorodicka,tak vubec nevim do ceho jdu... 🙂 Maleho jsi mela v noci u sebe? Dekuji,doufam take ze to vsechno zvladneme a bude dobre... no a jste bych mela otazecku muj gynekolog doktor Gajdiciar dela porodnika? nevite nekdo?

nikolapaucinova
23. feb 2013

@zuzu188 a jaky je rozdil mezi klystyrem a tim YALem? stejne ti oboje daji az v porodnici ne...??? 😕

levandulova85
23. feb 2013

@ulu465 uz nie je? od kedy??? vdaka za info...

mery333
23. feb 2013

@voskovka a čo sa stalo, keď si skoro zomrela? 😔 koho si mala pri pôrode?

mery333
23. feb 2013

@ulu465 Ahoj, som nevedela, že Dr. Durmis už nie je primárom. Som pozerala stránku www.porodnicacadca.sk a tam je stále uvedený ako primár.

Ináč v rádii som zachytila info, že pôrodnica v čadci skončila v rámci celoslovenského HODNOTENIA pôrodníc na TREŤOM MIESTE z nejakých šesťdesiatich.

voskovka
23. feb 2013

@mery333 no dorobili ma tam pekne tyzden po termine s vyvolavackami,potom zase tabletky na ukludnenie atd a nakoniec malemu slabli ozvy pri klasickom porode tak dali sekciu a tam som dostala silne krvacanie a nasledoval boj o zivot dostala som 4 transfuzie a plazmu a bola som rada ze zijem.
druheho som rodila v ziline tiez sekcia a na 5ty den doma....bez akychkolvek pripomienok dokonca som neplatila nic navyse a bola som sama na izbe-co som velmi vdacna a lekari velmi pozorní a sestricky to iste.
lekari sa v cadci nezmenili od mojho prveho porodu a to ze sam tam upratalo okachlickovalo a zmenilo to prostredie ma nespresvedci aby som tam sla rodit nabuduce.

ulu465
23. feb 2013

@mery333
@levandulova85
Aby som to upresnila ma tam byt este do konca februara a potom ma ist na PN-ku to tam uz ale nebude. Blizsie vam napisem do IP 😉

lullu86
23. feb 2013

Pekny den,ja som rodila v CA v novembri 2012 a bola som nadmieru spokojna,dokonca ma rodil sam pan primar Durmis...Starostlivost sestier bola 100% a to som tam nikoho nemala ani nepoznala,nakolko byvam 50km dalej. A Cadca bola druha v hodnoteni nemocnic,prvy bol Trencin. YAL klyzma je pripravok na pripravu klystiru,takze to je to iste...Nemusite si to kupovat, v nemocnici to daju. Je mi divne,ze by za dva mesiace opustil miesto primara...A kto je potom namiesto neho?

mery333
23. feb 2013

Ja som rodila treťou sekciou v Čadci a rodil ma taktiež primár Dr. Durmis a bola som nadmieru spokojná. Pre mňa ako odborník super.
Čo sa týka prístupu sestier na novorodeneckom, taktiež mám isté výhrady k prístupu, ale aby som bola spravodlivá, tak nie všetky.

@ulu465 vďaka za info 😉
@lullu86 ja som počula na Exprese, že tretia

PÔRODNICE V ŽILINSKOM KRAJI
UVN SNP Ružomberok
Univerzitná nemocnica Martin
KNsP Čadca
LNsP Liptovský Mikuláš
DONsP Dolný Kubín
NsP Trstená
FNsP Žilina

http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

beatka1
23. feb 2013

@ulu465 on je stale primarom.

zuzu188
23. feb 2013

@zuzu188 to je to isté..akurát tá YAL má menší objem ako tá,čo by ti dali,keby si ju nemala...áno áno,dáva sa až v nemocnici

lullu86
23. feb 2013

Az by som nahodou mala mat druhe babatko , tak urcite by som sla zasa tam, lebo pre mamicku je dolezity nielen personal a lekari, ale aj ciste prostredie a nie take vsetko spinave a zastarale ako v Ziline, pre mna to bol deprimujuce, ale tym netvrdim, ze tam nie su odbornici..😀 A platit si v Ziline nadstandard mi pride blbe, lebo to co je v Za nadstandard je v CA standard(myslim plavajuca podlaha,vymalovane, telka, radio,nova kupelna, posielka na izbe atd...)

zuzu188
23. feb 2013

@nikolapaucinova omylom som to napísala sebe 😀

matulienka.d
23. feb 2013

@nikolapaucinova no nieje medzi tým je asi ten rozdiel, že YAL je jemnejší, šetrnejší... neviem na vlastnej skúsenosti, lebo ja som ho nemala ani pri prvom, ani teraz... dali mi v nemocke... toto som fakt nejak extra neriešila... 😉 masť na bradavky som mala cicadermu, len som ju musela zakaždým umývať, ale bola výborná, teda aspoň pre mňa lebo som nemala ani trošíčku prasknutú bradavku, stále som si ich mastila, po každom kojení a hrubšou vrstvou. Ale baby čo tam boli, si veľmi pochvaľovali bepanthen, vraj sa nemusí ani umývať pred kojením...
V nemocke som odovzdala balik vlhčených utierok, rybilku a 40 ks pampersiek.
Po dvoch dňoch som si malého už sama prebaľovala, celú noc som nemala drobca pri sebe, to nedávajú, ja som ho mala na izbe pri sebe do max. 1-nej hodiny a potom som ho musela doniesť, ráno ich vždy kúpali a ráno ich nosili na krmenie....

matulienka.d
23. feb 2013

@nikolapaucinova no a dr. Gajdičiara poznám aj osobne, tiež som k nemu kedysi dávnejšie chodila, viem, že máva služby v nemocke, ale či robí aj na dohodu, že chceš len jeho k pôrodu, tak to neviem, to sa budeš musieť s ním poroprávať

nikolapaucinova
23. feb 2013

@matulienka.d ne ne to neni podminka ze by me rodil on,ja jsem u nej byla zatim jen jednou ted pred tydnem kdyz jsem prechazela z CR na SK ke gynekologovi... na kupani ses chodila i divat? 🙂 A jeste by me zajimalo jestli sis i v nemocnici musela odstrikavat mleko,jestli si teda mam zbalit aj odsavacku na mleko... a decku,zavinovacku nebo neco? V cem bude maly obleceny po dobu pobytu v nemocnici? Daji mu nebo mu mam neco vzit z domu,cetla jsem ze si mam vzit jen na obleceni na odjezd domu... takze usuzuji ze v nemocnici dostane nejakou jejich kosilku je pravda? Takze ten YAL tedy jak ctu nema cenu si kupovat kdyz mi stejne daji v porodnici... 🙂

nikolapaucinova
23. feb 2013

@matulienka.d a ty plenky co si odevzdavala s tu rybilku a s ubruskama,to ti zbytek vratily? Nebo me tu masticku vezmu a na doma si mam kupit druhu?

zuzu188
23. feb 2013

@nikolapaucinova pre bábo si zober len veci,v ktorých pôjde domov (mne ich v deň odchodu doniesol muž)...odsávačku ti tam požičajú ak bude treba a tú YAL si radšej kúp

zuzu188
23. feb 2013

@matulienka.d bepanthen sa umýva..multi-mam netreba pred kojením umyť

nikolapaucinova
23. feb 2013

@zuzu188 YAL ste psali ze kdyz si nekupim tak mi daji aj tak klystyr v porodnici... a to mi musi gynekolog napsat recept? ted uz se volne asi neprodava YAL ne??? aspon sem to tak slysela... a maleho mi teda oblecou oni do nemocnicniho??? 😉 deku ani zavinovacku si teda take nemam brat jen ciste pro maleho veci na odjezd domu ju?

zuzu188
23. feb 2013

@nikolapaucinova je bez predpisu...oni ti ho tam oblečú 🙂..iba veci,v ktorých pôjde domov treba...mne ho aj pred odchodom sestričky obliekli 🙂

beatka1
23. feb 2013

@babenqa presne aj ja ked som rodila tak sa to tam pytali vsetkych a im tam nadavali.ja som tiez nechodila a sa ma pytali asi uz mi chceli tiez nadavat.pytali sa ze precooo.uz asi boli nastartovani mi nadavat,ale takym istym tonom som im odpovedala,ze leboo mi hrozil predcasny porod v 31. tyzdni a necitila som sa dobre.dobre vedeli,ze vtedy to je vlastne aj zakazane tam chodit tak hned ostali drzat klapacku.a mozno ich aj napadlo potom sa vobec pozriet do teh.knizky,pretoze to bolo aj tam napisane,ze som tam bola hospitalizovana.

nikolapaucinova
23. feb 2013

@zuzu188 dekuju za odpovedi.. moc mi to pomohlo... doufam ze se setkam jen s prijemnym chovanim ... ikdyz se bojim aby se ke me jako k cizince,cesce nechovali nejak zle... snad to zvladnu,ten yal se pokusim si koupit snad ho sezenu a kdyz ne tak mi teda udelaji snad ten klystyr v nemocnici...

zuzu188
24. feb 2013

@nikolapaucinova však ak by si mala nejaké obavy,tak sa pýtaj sestričiek,ak budeš chodiť na pasy do pôrodnice..oni ti všetko vysvetlia 🙂

nikolapaucinova
24. feb 2013

@zuzu188 jeste by me zajimalo jak sem se ptala na tu rybalku a ty veci co odevzdavam pro maleho,jestli me je vrati potom aspon tu rybalku,nebo jestli si koupit jeste jednu at mam doma...

mima1311
24. feb 2013

@nikolapaucinova nevratia ...

milka611
24. feb 2013

@nikolapaucinova tu yal klyzmu kupis v kazdej lekarni.mne dokonca predali jeden kus inak je balena po dvoch...a staci ti len jedna....yal klyzma je setrnejsia tak si ju radsej kup ja uz ju kupenu mam....a na brdavky som si kupila bepanten keby si aj nahodou epotrebovala,co pochybujem sa pouziva aj na zadocek dietata kupila som zatial menise balenie keby mi nevyhovoval...kupim potom inu znacku takze do velkych baleni ked nemame skusenosti by som nesla....bepanten maly stoji tiez okolo 5 eur...drzim palece nech vsetko dobre dopadne a ked je tu vselico popiasane vacsinou si nemocnici chvalia ale vzdy sa moze nieco stat a nemusi za o ani nemocnica ani personal...vsetko s anaplanovat neda....papap opatrujte sa

milka611
24. feb 2013

@nikolapaucinova a este myslim ze urcite nie je problem ze si ceska🙂)) ja som zas rodila pred 10 rokmi v Ostrave 🙂) a nedam dopustit to co bolo tam pred 10 rokmi normalne tu je to ako nieco naviac atd....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre