Pôrodnica Čadca

gitkam
9. okt 2008

Ahojte je tu niekto, kto bude rodit v decembri v Cadci, ozvite sa diki

seagull2404
24. okt 2010

@majkalienka Doktor Paucin je moj gynekolog. Myslim, ze je lepsie ho kontaktovat v Ziline, kde ma ordinaciu a dohodnut sa s nim do Cadce.

ju11i
24. okt 2010

a s tou epiduralkou to v Cadci stale funguje tak, ze ju podavaju iba cez pracovne dni?

kajka_
24. okt 2010

@majkalienka Dr.Paučinová už v Čadci nepracuje, odišla niekam do Čiech pracovať 😉

majkalienka
25. okt 2010

@kajka_ to nemysliš važne! ona tam už vobec nechodi? chcela som ist rodiť do čadce. tak teraz neviem. 😲

marguska
26. okt 2010

Dievčatá, bohužial naša zlata doktorka Paučinová už v Čadci nepracuje,teraz púsobí v Čechách.

cayrez
26. okt 2010

@marguska a co vy pani doktorka? 😉 Ved si tam chvalia vsetkych lekarov a aj sestricky su tam mile. Vraj.

Ja osobne mam velmi, velmi zle skusenosti s lekarmi, hlavne gynekologmi, aj sestricky proste unavene, neprijemne, arogantne, bez kuska citu, premudrele sanitarky.
Dufam, ze po porode v Cadci, budem mat z porodu zazitok a nie traumu ako som presvedcena, ze by som mala po porode v nemocnici SNV, kde som lezala trikrat pocas tehotenstva a z tychto pobytov teda traumu mam. ☹

cayrez
26. okt 2010

@majkalienka ja som pacientkou Dr. Paucina a povodne som ho chcela mat aj pri porode. Ale teraz a po vsetkych tych chvalach na vsetkych lekarov v tej porodnici som to prestala riesit. A nemyslim si, ze by bolo o mna a moje babatko zle postarane.

andruska80
26. okt 2010

Ahojte, chcem sa spýtať, ak máte niekto čerstvú skúsenosť, chcela by som mať pri pôrode manžela, ale neviem, ako to je pokiaľ rodí viac žien naraz a prípadne, či môže byť so mnou celý čas, alebo kedy vlastne môže dôjsť? Prosím ak niektorá viete, ako to funguje, napíšte. Díky moc

majkalienka
27. okt 2010

@marguska Ty pracuješ ako pani doktorka v Čadci? aký máš názor na dohodnutie si doktora pri pôrode? ja chodím k doktorovi Paučinovi a som s jeho starostlivosťou veľmi spokojná. pôvodne som chcela ísť rodiť ku doktorke Paučinovej /rodila moju kamaratku a bola veľmi spokojná/. teraz som sa dozvedela, že už nepracuje v nemocnici ☹ tak zvažujem, že si zavolám jeho k pôrodu. Môj názor je taký, že on najlepšie pozna môj zdravotný stav od začiatku tehotenstva. Asi oslovim jeho, len aby mal čas prísť. alebo skončím v Žiline, kde to má bližšie z ambulancie...zajtra sa ho skúsim opýtať. a uvidím, čo mi povie. a ako je to v čadci s epiduralkou?

majkalienka
27. okt 2010

@cayrez ja by som ho mala rada pri pôrode, aj keď aj ja čítam samu chválu na čadciansich lekárov, ale oni ma uvidia prvýkrat až v nemocke a chcem mať istotu. 😉

barboragondova
27. okt 2010

Maminky, ak vam mozem poradit, je dobre si k porodu zavolat aj dulu. Ona je pri vas pocas celej doby, neodchadza, masiruje , ak treba, pomaha predychavat bolesti, poda pohar vody ..... .Skuste porozmyslat.

marguska
27. okt 2010

Ano,pracujem aj na gyn.por.oddelení Čadca.S epiduralkou je problém,lebo nie je dostupná 24 hodín denne.Povačšine sa to rieši tak, že ak žena je jednoznačne rozhodnutá pre epiduralku,tak ju jej gynekolog odošle na tzv.programovaný porod.To znamená,že sa nečaka ,kedy žena dostane kontrakcie,ale jej gynekolog zváži,kedy je už pripravený a zrelý porodnícky nález, a odošle ju do porodnice, kde sa jej porod vyvolá počas dńa a nasledne sa jej podá aj epiduralka.Asi tak v skratke.
Dula je dobrý nápad.

cayrez
27. okt 2010

@majkalienka aj mna tam uvidia prvykrat az ked pojde do tuheho..
Majka, nesmies tak stresovat, robis zle sebe aj babatku.

silvid
29. okt 2010

@andruska80
Ahoj, ja som rodila v aprili, a myslim ze odvtedy sa to tam urcite nezmenilo, tak napisem v skratke - pred porodom sme si boli s manzelom obzriet nemocnicu, je tam velmi mily a ochotny personal, co sa tyka tych porodnych boxov, ktore ta zaujimali, tak su tam 2 samostante, kde mozes mat manzela po cely cas pri sebe (plati sa za to priblizne 30 eur), ale fakt to stoji zato, moj drahy mi hrozne pomohol. V tom samostatnom boxe si len ty s manzelom, pravidelne ta chodi asistentka kontrolovat, lekar pride raz za urcitu dobu tiez kuknut ci sa nieco "deje", mas tam samost. sprchu+wc, loptu, myslim ze sa tam da pocuvat aj hudba, ... No a este su tam dalsie 2 miesta na rodenie, tam ale myslim ze manzela mat nemozes pri sebe - len keby ostatne zeny suhlasila, a to fakt neviem...., lebo ono to vobec nie je uzavrete, vyzera to priblizne tak ze je akoby vchod do miestnosti, tam su 2 miesta na lezanie, tam cakas kedy to na teba pride, a dalej pokracujes chodbickou a hned vpravo je jedno porod.kreslo a tak isto to druhe, je to akoby v jednej miestnosti vsetko, takze nic moc (teda podla mna), mne to dost vadilo, a to som tam len lezala na "pasoch" pripojena, ked som tam bola pred porodom hospitalizovana...Ja som nakoniec bola na tom nadstandarde - SUPEEEER, nastastie bol volny, neviem co by som bola inac robila, keby nebol, lebo som to mala tazke a trvalo to hrozne dlho, a byt bez manzelika, no neviem... Ak ta este nieco zaujima, klude napis....a samozrejme drzim palce.
ps: neviem ake mas moznosti - teda kde ist rodit, ale ak vyberas medzi ZA, MT a CA, tak jednoznacne CA, ja som sice pred porodom nejako extra nestresovala, ale dost som zistovala, a babenky mi jednoznacne odporucali CA, ked som v rodine povedala ze idem rodit do CA, tak sa na mna divali ako na blazna, nastastie manzel mi v tomto veril a ma plne podporoval, a nedam na CA dopustit, urcite to nebola nahoda, bola som tam 2x hospitalizovana pre porodom, predtym sme si to boli este pozriet, takze bola som tam vlastne 4x, a nemam jednu negativnu skusenost, jedine niektore upratovacky su take zvlastne, ale na tom vobec nezalezi....

lela1
30. okt 2010

Ja som rodila 2x v Čadci a môžem iba odporúčať až na jednu nemenovanú sestričku ale výnimka potvrdzuje pravidlo.Prvý krát ma rodila pani doktorka maguška,ktorá tu píše a môžem povedať len samé chvály a druhý krát to bolo iba pred 3 mesiacmi a dr.Rehák a tiež super,boli nejaké komlikácie počas pôrodu a veľmi mi pomohol,tak baby nemáte sa čoho báť,budete v dobrých rukách. 🙂

martinkatinka
31. okt 2010

@marguska - vy ste teda pani doktorka v Čadci 🙂 Podľa mena aj viam ktorá a boli ste mi pri operácii, ktorá dopadla dobre napriek tomu, ako bola skazená tá prvá 🙂 Chcem sa len spýtať ako je to v prípade, že žena má po dvoch gyn. operáciách, je potom možné rodiť aj prirodzene alebo je to už stav na cisársky rez? Pôrodnica v CA sa dosť zmenila, čo sa týka opravy priestorov, je tam väčší komfort aj v sociálnych zariadeniach, návštevy sú možné takmer kedykoľvek, sestričky dosť ústretové a z niektorých priam vyžaruje to, že sú stvorené na túto prácu a vôbec sa netvária, že to robiť proste musia, ale že chcú. Doktori sa tiež pomenili, pozitívne hodnotím aj vizity. Len tá strava ostala, čo bývala 🙂

andruska80
10. nov 2010

@silvid Ahoj, tak ja už to mám za sebou, pôrod mi nakoniec museli vyvolať o 3 týždne skôr, lebo bol problém s placentou. Ja som chcela rodiť v CA, však to mám 10 min. do nemocnice, aj tie sály som videla, tiež som bola skôr hospitalizovaná, len som nevedela, že sú tam tie boxy, ak chceš mať pri sebe partnera. Manžela som mala nakoniec pri sebe, bola s om s tým veľmi spokojná, ak by sme ešte niekedy mali mať ešte drobca, tak ku pôrodu už jedine s manželom. Ďakujem ti ale za podrobnú odpoveď, aj ked som ju čítala až teraz. Ja som bola tiež spokojná, je to úplne iné, ako to bolo, ked som mala syna, či personál alebo prostredie, tak môžem aj iným odporučiť

mianc
14. nov 2010

Ahojte, aj ja sa chystám rodiť do Čadce, termín mám v marci. Chcem sa spýtať na pôrodnický gel Dianatal, či sa tam aplikuje a či má niektorá z vás s ním skúsenosti. Vraj je určený hlavne pre prvorodičky a pomáha pri poslednej fáze pôrodu.

barboragondova
15. nov 2010

Ak mozem poradit, myslim, ze je to marketingovy tah .... . Vasa pozitivne naladena psychika moze urobit minimalne taku istu pracu ako tento gel ....

marguska
15. nov 2010

Pre Martinkatinka.Nepíšete o akú gynekologicku operáciu,resp.operácie išlo? Povačšine je možný spontánny porod, ak nebola manipulácia maternicou pri operácii,myslím tým brušnú operáciu so zásahom do dutiny maternice-napr. odstránenie myomu,alebo prederavenie maternice pri zákroku,atď.

Dianatal? Velké skúsenosti s tým nemáme na porodnici,lebo firma,ktorá ho propaguje nám nechala na vyskúšanie tuším len jednu vzorku a vela žien nie je,čo za to "vyhodí" 100euráčov. Ale ked sme to mali možnosť,tak sme to použili, maminy pekne odrodili, ale tie porody išli velmi dobre, takže si myslím,že by išli dobre aj bez Dianatalu. Lacnejšia je EDA a určite účinnejšia,teda z mojho pohladu,lebo ja som padavka a mala som EDAu 3x.Pekný večer.

mianc
15. nov 2010

čo sa týka toho pôrodníckeho gelu, mňa by skôr zaújmalo ohľadom nastrihovania a natrhnutia, mal by byť pre prvorodičky šetrnejší. Dočítala som sa o ňom, že sa podáva v dvoch fázach, ale radšej by som chcela vedieť či má niekto z vás s ním už skúsenosti.. epiduralka mi pomôže od bolesti ale skôr mám strach z toho nastrihovania, natrhnutia a následného zašívania.. :-/

silvid
16. nov 2010

@andruska80 Ahoj, blahozelam k babenku, som rada ze to dopadlo dobre, mne tiez stale hovorili ze bude problem v placente, ale nastastie nebol...drzte sa obaja, prajem vsetko dobre, silvi

martinkatinka
17. nov 2010

@marguska - mala som dve laparoskopické operácie v brušnej dutine, odstraňovali mi cysty a ložišká endometriózy, pričom jedno ložiško ostalo na väzoch (väzivách?) maternice.
Nech už to bude ako chce, rada by som mala partnera pri pôrode, a teraz sú na to v nemocnici vhodné podmienky, tak sa z toho celkom teším 🙂

daniellka19
20. nov 2010

@marguska
Dobrý večer, pani doktorka. Ja by som sa chcela len poďakovať všetkým lekárom a sestričkám v čadčanskej pôrodnici za ich milý a ľudský prístup. Zvlášť ĎAKUJEM MUDr. Jánovi Rehákovi ml., ktorý pred mesiacom priviedol môjho syna Ondrejka na svet prirodzenou cestou napriek odporúčanej sekcii (dôvod:symfyzeolýza). Napriek mojim obavám všetko dobre dopadlo vďaka jeho profesionalite a príjemnému nestresujúcemu vystupovaniu.
Klobúk dolu aj pred pánom primárom, ktorý zodpovedá za toto príjemné prostredie s toľkými príjemnými ľuďmi. Aj inde by si mohli z vášho oddelenia zobrať príklad. D.Š.



marguska
20. nov 2010

Laparoskopicke operácie nie su dôvodom na ukončenie tehotenstva cisárskym rezom,kedže sa s maternicou vobec nemanipulovalo.V prípade laparoskopického odstranovania myomov na maternici sa k tomuto pristupuje prísne individuálne a prihliadaním na rozsah operačného zákroku.

cayrez
21. nov 2010

@marguska

Chcem len velmi pekne podakovat, za rady a podporu. Privetivy pristup i ked som bola na oddeleni uz len preto, ze moje babatko malo zltacku a nemohli nas skor prepustit domov.

Kocky, dnes sme sa konecne vratili z porodnice po 11stich dnoch a musim ozaj len pochvalit pristup vsetkych zamestnancov porodnice Cadca!!!! Od lekarov, cez sestricky az po sanitarky!!!!!
Nakoniec som mala porod bez EDA-y a zvladli sme to. Bolesti boli velke, ale vsetci mi pomahali ako mohli, ked som uz nevladala tlacit a aj vtedy, ked mi uz placenta nedokazala odist sama, pretoze mi uplne prestali kontrakcie a placenta nie a nie sa uvolnit od maternice.

zuzuula
24. nov 2010

ahojte, ja by som sa chcela opytat, som zo Ziliny ale ku gynekologovi chodim do Cadce, a chcela by som v Cadci aj rodit. Chcela by som sa opytat na prehliadku nemocnice, ci je to mozne? to tam mam len tak prist ze sa chcem pozriet ci ako? dakujem za radu. Zuzka

zuzuula
24. nov 2010

@prahaxx dakujem uz som to pozerala.. neviem ci sa mi bude chciet dochadzat zo Ziliny na tu pripravu 🙂

mommynka
11. dec 2010

@betyna8 ako je mozne, ze dieta nedostane plienky, ktore si prinesiem? na to sa nikto nestazoval? ja som teda proti...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre