Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
18. jan 2009

Podla mna tie vizity take strasne nebudu, hlavne, aby poriadne skontrolovali, co treba 😉 Manzel ma tiez problemy s plucami, ale teda horsie ako zapal, tento tyzden by ho uz mali pustit domov, tak sa tesim. Uz som si na tu nemocnicu tak zvykla, ze sa v porodnici budem citit ako doma 😀
Mykoza, juj, to znie neprijemne, tak nech Ti to rychlo prejde 😉

anitka78
18. jan 2009

Ahojte

Tie vizity fakt niesu take hrozne - aspon spred 3,5 rokov co sa ja pametam tak vacsinou prisiel 1 lekar a nasledovala otazka Ako sa mate mamicky? Co sa intim. miest tyka tak mne moj porodnik max odtiahol vlozku a pozrel ako velmi krvacam. Tyzdene 2 x bola velka vizita, vtedy prislo na izbu viac dr ale nic moc. Pribl. 2 - 3 den som isla na sono ( z vrchu) trvalo to pribl. 4 min. Ja mam taky pocit ze teraz viac dbaju na sukromie mamin - ale uvidime, vsak ja vam potom dam vediet 😉

itinka123
19. jan 2009

ahojte maminy cakatelky..........hlasim, ze ja mam porod v Dunajskej strede uspesne za sebou 🙂 Maly sa narodil 9.1. a mal 3050 g a 50 cm. Mozem vam povedat, ze ked este niekedy budem rodit, tak sa to urcite uskutocni v DS. Vrelo odporucam. Ak by ste mali nejake otazky tak sa ma kludne pytajte

etnicka
19. jan 2009

ahoj Itinka, blahozelam Ti zo srdca k syncekovi 😀 ak budes mat chvilku cas, napis sem prosim, ako to cele slo 😉 maj sa krasne a hlavne vela zdravia a lasky zelam Tebe aj celej rodinke.

itinka123
19. jan 2009

etnicka...dakujem ti velmi krasne 🙂 prave som ho dokojila, ale strasne place jak som ho dala do postielky....neviem co sa s nim deje.....teda lepsie povedane neplace, ale sa jeduje az je cely bordovy ☹
Mne trval cely porod 14 hodin, ale do nemocky som sa dostala 3 hodky pred koncom.

Vsetci tam boli strasne mili a ustretovi....mali sme s manzelom nadstandard porodnu salu a aj apartman na sestonedeli.na oboch oddeleniach bol personal bozsky. vladol tam klud a pohoda. Samotny porod bol sado-maso, ale prezili sme.
Vizity prebihali tak, ze kazde rano prisiel lekar so sestrou a skontrolovali krvacanie, prehmatali mi brucho (nie vzdy) a opytali sa ma ako sa citim. Takze vizit sa nebojte 😉

Na porodnej sale som ani nestihla ist do vane, lani na fitloptu lebo kontrakcie som uz mala kazdu minutu. Dosla som z domu uz oholena (teda len tam dole v okoli hradze... a doniesla som si so sebou yal, ktory mi sestricka jemne dala - moc ale neucinkoval. Bola som raz na monitore a uz som aj rodila 🙂
Maleho po porode zobrali, ocistili a doniesli mi ho len ukazat, ze je dost studeny , ze ho daju do inkubatora a v noci mi ho prinesu aspon na chvilu (narodil sa o 19.20) Nastalo mi ho doniesli az rano. sestricky mi ho pomahali kupat,....boli strasne zlate...vsetky sa len usmievali 🙂

etnicka
19. jan 2009

🙂 no tak to znie fajn, ja pravdepodobne budem bojovat, aby mi babatko nechali hned na sale, ked bude studene, zohrejem si ho sama 🙂 hadam budem na to dost fit 😉 teraz som este hrdinka 😉
Ozaj, Itinka, ako si rodila? Mohla si si sama vybrat vhodnu polohu?

etnicka
19. jan 2009

Ozaj, prave si idem nakupovat veci, co so sebou mam zobrat do porodnice, co vsetko budem potrebovat? Itinka, Ty asi budes vediet najaktualnejsie info...

beke
19. jan 2009

Budeš potrebovať župan, nočné košele na gombíky, ponožky, papuče, papuče do sprchy, popôrodné vložky, hygienické potreby, toalet. papier, masť na bradavky, možno budeš potrebovať odsávačku mlieka...pre bábo plienky, čistiace obrúsky a rybaciu masť na zadoček.

etnicka
20. jan 2009

No tak toho nie je az tak vela 🙂 hned si idem zapisat zoznam... Asi radsej jednorazove plienky, ze?

etnicka
20. jan 2009

A nejake oblecenie pre babatko nie? a podlozky pod seba tam davaju? A jednorazove gatky??? 😀

beke
20. jan 2009

Ano, jednorázové plienky... oblečenie pre bábo potrebuješ až keď idete domov, buď si to prinesieš so sebou alebo ti ich prinesie manžel keď idete domov...podložky nepotrebuješ a jednorázové gaťky môžeš mať len pred vizitou ich dáš dole...ja som mala svoje normálne...

itinka123
20. jan 2009

Ahojte, beke to dobre popisala, co potrebujes.....zober malemu este rukavicky, ponozky a ciapocku....mne tam maly dost plakal (asi od zimy-lebo teraz je doma kludny.....je viac obleceny) - tam bol stale studeny. Tie gatky sa ti zidu len ked ti dojde navsteva, lebo najlepsie je si tu ranu nechat stale vetrat....ved to uvidis sama, ked budes rodit normalne.

Etni...rodila som prirodzene bez epiduralu a bez utisovadiel, dost peklo! Polohu som si ani nestihla vybrat....hodila som sa na to polohovatelne kreslo...lezala som normalne na chrbte, ale sestricky mi to kreslo upravili tak , aby som nelezala.........lebo by som tam uz asi fakt umrela. V tej chvili som nemala chut nic vymyslat, bolo mi tak na...

lilux
20. jan 2009

itinka....gratulujem...jak ti je uz dobre..uz si po ....nas este to len caka...bude to sice moj 2. porod, ale asi sa na to neda pripravit ☹

itinka123
20. jan 2009

lilux.....dakujem.....som stastna, ze uz mam po tom 🙂 fakt sa na to neda pripravit 😖 , no co uz. Vsetkym vam drzim palce, aby ste to zvladli s co najmensou bolestou a co najrychlejsie 🙂

etnicka
20. jan 2009

itinka tak to znie ako super porod, ked za 3 hodiny bolo babatko vonku 🙂

itinka123
20. jan 2009

Kontrakcie som mala 14 hodin......ale som z BA, kde ma doki aj 2x (rano a poobede) kukol a az potom som isla do porodky. Od prichodu do porodky to trvalo 3 hodky, lebo som mala kontrakcie uz kazdu 1-2 minuty. Rano, ked ma to chytilo, tak som mala stahy pravidelne kazdych 7 min. Isla som k dokimu a on ze su to asi poslovia, lebo krcok mam dlhy, tvrdy a zatvoreny. dal mi magnezko do zily a poslal domov, ze keby nieco nech volam.Magnezko tie kontrakcie nerozohnalo a intervaly stahov sa skracovali. O 14.30 som bola u neho zas s tym, ze som otvorena na 3 cm a kontrakciemam kazde 4 min. Poslal ma hned do DS a potom tam prisiel za mnou. Bol moc zlaty. Cesta do DS bola sialena, lebo sa to uz opakovalo kazde 3 min. UFFFFF ked si na to spomeniem, tak mam zimomriavky. V nemocke to uz bolo total peklo....ale stalo to zato. Mam nadherneho maleho 🙂 vzdy ked mi ho zobralli na nejake vysetrenie, vedela som, ktora sestricka sa s nim mojkala, lebo vzdy vonal od inej vonavky 😉

etnicka
20. jan 2009

🙂 ozaj, respektovali Tvoj porodny plan? a akeho si mala doktora? Chapem to spravne tak, ze Tvoj doktor z BA za Tebou siel do DS? A na tie vysetrenia si nemohla chodit s babatkom?

beke
20. jan 2009

na vyšetrenia nemôžeš chodiť s bábätkom...vždy ti ho odnesú a potom prinesú 😒

etnicka
20. jan 2009

ako to? To je protipravne predsa!

beke
21. jan 2009

Lebo niekedy ide naraz aj 10 bábätiek a predstav si ísť za vozíkom aj 10 mamičiek...to by sa všetky ani nezmestili do výťahu a išlo by to všetko pomalšie...aj na odber krvi ide bábo bez teba...niekedy je to podľa mňa aj lepšie...

zzuzana2
21. jan 2009

hm, tak neviem, ci je to lepsie, v com? no a co ked by to islo pomalsie, niekam sa ponahlaju? inac gratulujem ku krasnemu chlapatku!!! ach tie odnesenia a ohrievania baba v inkubatore, to je hrozna praktika ☹ . ja si tusim donesiem babyvak a hned si ho povesim na krk, aby mi mimi nezobrali "ohrievat sa", v ziadnom pripade uz nechcem ako minule cumiet do stropu ako pako sama a moje mimi niekde v skatuli....volat sestricku, domahat sa apod.

anitka78
21. jan 2009

Ahojte

Itinka GRATULUJEM a prajem vám len to naaaaaajlepsie.

Nuž asi si dám do tašky aj malú deku pre bábo. To fakt tam bola zima? Keď sme sa tam boli kuknúť zdalo sa nám že je tam dosť teplo.
Keď mne zobrali malého do inkubátora, ja som tam išla a bola som sním a nech by sa sestrička opovážila ma poslať preč 😠

etnicka
22. jan 2009

zzuzi, to je dobry napad s tym babyvakom. Ked sme pri tom, neviete poradit, aku satku/babyvak si mam kupit a kde? Ja mam v porodnom plane, ze nechceme, aby nam babatko odnasali a vsade budeme chodit s nim, tak predpokladam, ze to budu respektovat, na tom predsa nic nie je a okrem toho sme jeho zakonni zastupcovia, tak na to mame aj "oficialne" pravo 😉 Tiez nechapem, naco davaju babatka do inkubatora, s maminkou alebo tatinkom by mu bolo lepsie aj dost teplo 🙂

beke
22. jan 2009

V inkubátore sú bábätká len po pôrode potom už nie...a zima tam nie je, sú zabalený v perinke 🙂

weronique1
22. jan 2009

ahojte, už tam niekorá chodíte do poradne? my by sme mali začať po 19.2. len by som chcela vedieť, ako sú tam ústretoví k menej štandarným formám pôrodov - pre mňa zatiaľ najideálnejšie vychádza pôrod na fitlopte, čiže v drepe, len neviem, či to dokážu prekusnúť doktori...viem, že počas I.doby pôrodnej to nie je problém, ale počas druhej to bude asi inak.

dúfam, že je to vecou dohody a viem, že niektoré veci beriem ja ako samozrejmosť a budú asi trochu inak, ale aj tak by som bola veľmi rada, ak by DS patrila k tým typom pôrodníc, kde nie sú hrdzavé štruktúry striktne sa držiace hesla "rovnaký prístup a postupy pre všetkých" ☹

itinka123
22. jan 2009

Ahojte baby...dakujeme krasne 🙂

Etni....ja som chodila cely cas tehotenstva do Prosanusu a kedze moj gynekolog je aj porodnik a rodi v DS, tak sme isli tam. Kukol ma pred porodom najprv v Blave, aby sme sa nemuseli prehanat do DS, keby to boli falosne kontrakcie, ale ked zistil, ze rodim, tak ma poslal tam a on tam prisiel za mnou 🙂
Porodny plan som nakoniec so sebou nemala. Vopred sme sa rozpravali s lekarom ako si to predstavujem...a nakoniec som ho vobec nepotrebovala.

Bola som rada, ze som nemusela chodit na vysetrenia s nim,asi by ma to psychicky narusalo, keby sm videla, ze pri tom moc place.
Etni...pochybujem, ze ti dovolia chodit s malym po vysetreniach,trvalo to vzdy kratucko a uz som ho zas mala pri sebe (len co som sa stihla osprchovat napriklad 🙂

Babule...teplo v tej porodke je...ale tie babetka su take malicke, ze potrebuju este vacsie teplo, tak aj preto ich davaju na vyhrev do inkubatora hned po porode....

annika
22. jan 2009

Itinka, gratulujem k malému!!! Prajeme veľa mliečka a zdravia aj tebe aj malému!
Weronique, kým pôrod prebieha v poriadku a nie sú nijaké komplikácie, tak určite to budú rešpektovať. Aj ja som rodila pred rokom v DS a na fit lopte som dokonca sedela tesne pred pôrodom a mala som aj monitor na sebe... Ale rodiť na fitlpote by som určite nechcela, veď to sa mi zdá nejak absurdné... Ale neviem, no, musíš sa tam s niekým dohodnúť, možno, že sa to dá.... 😉 😉 😉 PA&pa!

weronique1
22. jan 2009

annika: 🙂 veď to nerodíš na fitlopte tak, že na nej sedíš 🙂 🙂 🙂 to by sa ani fyzicky nedalo. pôrod na fitlopte je taký, kde si v drepe a fitlopta ti je iba oporou. je to oveľa príjemnejšie ako samotný drep, lebo ten je veľmi namáhavý na nohy a aj po troch mesiacoch tréningov s ním mám bez fitlopty dosť problém. na fitloptu sa v pohode navážiš a odľahčíš tak nohám a hlavne tak nenamáhaš hrádzu a hrozí menšie riziko jej natrhnutia.

ja chcem bábätko stále pri sebe alebo pri tatinovi. naozaj nerozumiem, prečo by mi ho mali po pôrode, ak prebehne bez komplikácii, niekam odnášať a nemohli ho vyšetriť na mojom bruchu. že bude špinavé podľa mňa nie je argument, lebo umyť sa dá tiež na bruchu. a že mu bude zima? nebude, veď bude na mne a zakryté, čo je určite lepšie ako na nejakej vyhrievanej podložke (nemôžem si pomôcť, ale to mi vnucuje predstavu grilu 😒 )

etnicka
22. jan 2009

weronique, ten porod s fitloptou vyzera zaujimavo, pridam si ho do PP ako dalsiu alternativu, ak by nevysla vana 🙂 mam doma taku super velku fitloptu, 95 cm priemer, beriem si ju tam, tak ju mozem aj takto vyuzit 🙂

a s tym odnasanim babatiek - ja im to proste nedovolim a hotovo. Je to moje dieta a nie ich. Nechapem, preco by sme tam ja alebo manzel nemohli byt a preco by pritom malo babatko trpiet. Inkubator je tiez zbytocny, dietatko treba dat hned po porode na matkino brusko a prikryt niecim, tak sa dostatocne zahreje. Ak na to este v DS nie su zvyknuti, je najvyssi cas 😉 Inak porodna asistentka hovorila, ze sice to robia inak, ale vyhoveju nam, len im to treba pripomenut. Ja sa tam uz tak tesiiim 😀

zzuzana2
22. jan 2009

presne tak, to odnasanie je otras a argumentacia tym, ze su to male babatka a treba ich viacej zahrievat je absurdna, ved ho mozes zahriat dobre aj sama. ja mam v pp ze hned ako dojdem do porodky poprosim o pripravenie termolozka, ked uz, tak aspon nech na drobca vidim a nie mi ho odparkuju niekde na osetrovnu 😒 . ten porod s fitloptou znie super, ja som sice prebornik v cupeni, ale aj tak sa to dlho vydrzat neda.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre