Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
23. jan 2009

Inak porod v cupe je vraj naozaj uplne najlepsi, co sa tyka rychlosti a rizika natrhnutia. Este sa da opriet napr. o stolicku alebo o partnera, pokial je dost silny 😉 Ja sa chystam rodit v cupe vo vani, opierat sa budem o kraj vane. Uz som si to skusala doma, akurat ta nasa vana je nejaka mala 😀

weronique1
23. jan 2009

no ja dúfam, že brušné tance pôrod urýchlia. jediné, z čoho mám trošku obavy je zachytenie bábätka pri narodení, lebo by som bola rada, ak by malú chytil rovno tatino a jemu sa do toho zatiaľ moc nechce - hlavné starosti má o to, či tam majú nejakú podložku, kam ho uložia keď náhodou odpadne 😀
ach, ja mám také predstavy o ideálnom pôrode že až 😎

etnicka
23. jan 2009

🙂 weronique, zobrete si so sebou pre istotu aspon karimatku, aby bol na makkom 😉

etnicka
23. jan 2009

Ozaj, dnes som si bola v lekarni kupit tie porodnicke vlozky a chcela som aj yal a povedali mi, ze to je len na recept 😕 nechce sa mi to verit. To si mam ten recept akoze vypytat od mojho gynekologa? Alebo v porodnici na poradni? Nechapem to.

weronique1
24. jan 2009

yal je iba na recept? no tak to som teda fakt prekvapená 😒 som myslela že prídem, kúpim a hotovo. pri najbližšej poradne teda musím vypýtať recept ☹

klaudia74
24. jan 2009

Ahojte! Etnicka pytala si sa na satku, pozri si stranku nosime.sk, tam je najvacsi vyber a najdes tam aj poradkyne nosenia (v kontaktoch) - spoj sa s niektorou z Bratislavy a urcite ti poradi. 🙂 (Aj ja som poradkyna, len som od teba trosku dalej... 🙂 )

etnicka
24. jan 2009

klaudia dakujem za tip 🙂

zzuzana2
24. jan 2009

ja si osobne myslim, ze satka je asi najlepsia, lenze ja som taky mierne povedane nezrucny typ, t.j. ma tie uvazy nelakaju. my sme pri juli pouzivali babyvak, vela, vlastne sme ju nosili skoro stale (doma) a doma aj zaspavala do roka iba v nom na fitlopte. vonku vzdy zalomila v kociku. nevyhoda bv je, ze zatazuje iba jedno rameno, aj ked pisu, ze to mas striedat, mne to bolo na tom druhom neprirodzene. a tiez je tazke nosit v nej babo ako v klokanke kolmo, proste to nie je ono. ale pre novorodencov idealne. teraz robia uz aj take elasticke satky, kt. netreba uvazovat, daju sa dva pasy na kriz a este jedna okolo hrude to isti,tiez nie zle. ja sa chystam znovu vyuzit bv, hlavne zo zaciatku, juli mala reflux a vela vracala, ked tam bola v koliske a hlavku mala vyssie, tak jej to robilo dobre. my sme ju tam davali zpociatku aj s perinkou, bola rada spucena, citila sa istejsie. ak bude babo rado nosene tak dost uvazujem nad manducou, paci sa mi asi najviac ale je dost draha 😝 . nuz, niektore mimi sa nosia radi a niektore to neznasaju, treba sa pripravit aj na taku variantu.

etnicka
25. jan 2009

zuzi, dakujem za radu 🙂 asi kupim tu satku a potom uvidim.

lilux
26. jan 2009

weronique...ja som dnes kupila yal bez problemov v lekarni...su balenia po 2 ks a po 5 ks...aj dr povedal, ze si to mozem kupit ak chcem, a dali bez receptu v DS.

zzuzana2
26. jan 2009

rado sa stalo, snad pomohlo 🙂 .

weronique1
26. jan 2009

lilux: dakujem za info, skusim sa popytat aj u nas v BA, alebo si kupim v DS ked pojdem do poradne 😀

etnicka
26. jan 2009

lilux, tak to je teda pekna haluz, ze mi to v nasej lekarni nechceli predat 😕 Neviete, kde maju ten malinovy caj???

beke
27. jan 2009

u nás v DS ho v lekárňach nemajú jedine v obchode s bylinkami a čajíkmi...

zzuzana2
27. jan 2009

tusim by to mal by malinikovy caj, nie malinovy. vcera som sa rozpravala s priatelkou, kt. stazuje na antolskej a ta mi povedala, ze to co videla na porodnej sale je cista medicinska rutina. vacsinou vsetko sup sup, aby mohol gynekolog ist domov, deti sa samozreme vytlacaju nasilim, jeden je tam taky, co ma v oblube klieste. rodi sa samoska na chrbte s nohami hore. povedala, ze som sa dobre rozhodla pre ds, lebo antolska je ako tovaren a ty si tam iba cislo....ble.

maminahenika
27. jan 2009

Ahojte kočky,

len jedna otázka: Na čo je ten malinkový čaj? Už som to tu viackrát videla, len to nie, na čo je dobrý 😅 díky moc za odpoveď

aj ja som z DS 🙂

lilux
27. jan 2009

vitaj maminahenika :o)

malinkovy ci aky caj :o) zosilanuje stahy maternice...ale moze sa uzivat len od 32 tt.

maminahenika
27. jan 2009

Díky moc lilux 🙂

som prekvapená, že sa ešte chystajú niektoré rodiť v DS 🙂 ja mám, z tej nemocnice zimomriavky, ale je to len môj názor, sú tu ešte normálny lekári, asi tak dvaja-traja 🙂

beke
27. jan 2009

Ahoj henika,
prvé dieťa si rodila v DS že máš z nej zimomriavky? Ja som tiež rodila pred tromi rokmi a ja som bola spokojná...
maliníkový čaj sa môže piť od ukončeného 35tt...aj ja ho pijem...prvý týždeň raz denne, druhý týždeň 2x denne a potom 3x denne až do konca...je to na uvoľňovanie svalstva maternice 🙂

maminahenika
27. jan 2009

Asi sme sa tam stretli? teraz už pojdem do Blavy, môj lekár mi nepovedal žiadne info o tom, že ako by som u neho mohla porodiť, vždy iba: Ahammm, ahamm.... a nič iné :(
A už sa vôbec nechcem stretnúť tým lekárom, u ktorého som rodila 😠 naňho som veľmi nahnevaná, kedže mi predvolal pôrod 2 týždne pred prvým termínom, len preto aby som u neho porodila! A bez toho, že by mi to vopred povedal. Vravel iba, že sa pozrieme na krčok, a môžete ísť domov. Potom železá, a jeho päsť ..... a začala som krvácať :( On sa na mňa usmieval, že ideme rodiť mamička. Ten hov....do! Hovorila som, že týmto spôsobom vyberie aj teľa z kravy!
Primárovy som povedala, že nechcem u neho rodiť, on mi to sľúbil, a poslal do operačky jeho :(

Takže, v Blave sa asi s ním nestretnem 🙂

Ale kočky, sú aj normálny lekári v DS, prajem Vám to najlepšie!

katulienka00
27. jan 2009

maminahenika: bol to Dr. Szabo? ja som uz bola 3x v poradni pred porodom v DS a tento p.Dr ma zakazdym vysetroval... nic proti nemu, len je strasne unahanany a aj 3x sa ma spyta, ci mam na neho tel. cislo a hned mu mam volat ked budem rodit!!! nechapem preco mu mam volat??? inak som tam so sluzbami a vysetreniami velmi spokojna aj ked je tam citit jazykovu barieru...

maminahenika
27. jan 2009

áno, on je taký, na aždého sa tlačí, aby u neho porodila, ale keď mu nedáš peniaze, tak sa na teba vykaká 🙂 sorry, ale je to pravda. Je unaháňaný, a potom nevie čo robil včera, alebo dnes
Počula som mamičky, ktoré ho chválili, no tie zaplatili vopred min. 10 tis. a on s nimi šiel na pôrodnicu a porodil ich bez problémov.
Ako som písala, pre mňa bola tá vec veľmi drsná čo so mnou spravil. 1 mes. po mne to spravil inej mamine, ktorej sa spýtal, či chce pôrod predvolať, ona do toho išla, a miminko malo problémy. Lekár zase ruky od toho!
Moja dcérka, chvála bohu nič nemala, bola iba malinká, ale jej podrezal hlavičku vedľa očka s op. nožom. To na nej ešte vždy vidno, a o tom mi nehovoril ani muk, ani, že sorry mamička, stane sa to ☹

katulienka00
27. jan 2009

diky za info, chcem rodit do vody a pri tom musi byt pritomny primar, takze dr. Szabo nech sa rozluci s tym, ze ho budem volat a este mu aj nieco zaplatim... alebo nech sa nas ujme Dr., ktory bude mat prave sluzbu (dufam, ze nebude mat sluzbu prave on) a vziadnom pripade si nedam vyvolat porod dopredu chcem aby maly prisiel prirodzene vtedy, kedy bude chciet prist...este raz dik za info a prajem vela krasnych chvil s malou 😉

maminahenika
27. jan 2009

Vždy sú v službe dvaja lekáry, a keď sa ti jeden nepáči, bez dôvodov si môžeš vyžiadať druhého.
Poradila by som ti chodiť na tehotenské prednášky, ktoré majú zdarma v nemocnici, ale kočka, ktorá to robí teraz odcestovala, a ako sa pozerám ty už do toho nezmestíš, kým sa ona vráti ☹
Ale keď ťa zaujíma, ako to všetko vznútra vyzerá, asi ti to ukáže aj tá dipl. sestrička, zo šestonedelia, ktorá ešte tam máva prednášky. Tej ti môžem dať tel. číslo 🙂

lilux
27. jan 2009

ja mam tiez vybraneho lekara, ku ktoremu chodim uz od zaciatku, a dohodla som sa s nim, ze pride k porodu...prave preto, aby ani nahodou tam nebol Szabo.... snad u toho jedneho by som nerodila...radsej uz potom sama doma 😀 .prveho som rodila pred 10 rokmi tiez v DS, ale nemala som problemy s lekarom, bol velmi zlaty...az natolko, ked rano priseil Szabo do sluzby, ze ma prevezme, povedal ze to chce dokoncit a nepustil ho ....vdaka jemu aj od vtedy 😀

etnicka
27. jan 2009

Ahojte kocky, tu to zasa zije 😀

My si pravdepodobne dohodneme k porodu primara, lebo vraj u inych doktorov sa neda rodit do vody. Netusim, ci za to bude chciet nieco a ak ano, kolko to bude stat, ale snad to nebude viac ako v BA.

maminahenika, len aby si v BA nebola sklamana, ja odtial utekam prave do Dunajskej a je tu takych viac. Este si to vsetko radsej poriadne okukni a premysli. Myslim, ze v BA je ovela vacsia pravdepodobnost, ze Ta nacpu chemikaliami a babatko z Teba co najrychlejsie vytlacia, nez v DS, kedze tam je v porodniciach taky naval, ze zeny lezia na chodbach. Napises sem prosim viac info o tych prednaskach? Velmi ma to zaujima a aj nejake tehotenske cvicenie v porodnici. Dakujem a drzim Ti palce, nech mas krasny a pohodovy porod 😉

zzuzana2
27. jan 2009

fuj, tak to je zazitok. hamiltona bez upozornenia som zazila aj ja, je to strasna bolest. bolo to pri porode, tiez ze ideme sa pozriet a potom ako keby ma roztrhal, no strasne. bol to scholz na antolskej. horsie bolo uz iba tlacenie na brucho. teda ze aj takyto su v ds, dobre vediet ☹ .

etnicka
27. jan 2009

Ahoj Zuzi, podla mna takito doktori sa zial najdu vsade 😠 ja si to istim dulou, porodnym planom a primarom, tak uvidime, ci to vyjde 🙂

beke
28. jan 2009

Tiež som počula na dr. Szaba všeličo a našťastie som s ním nemala nič dočinenia...
lilux, u koho si rodila prvého?

lilux
28. jan 2009

beke, rodila som u Földesa...bool este velmi mlady, zacínal este len vtedy..takze sa velmi snazil...bola som spokojna.
vcera som mala 20 minutove kontrakcie...manzel ma uz chcel zobrat rodit :o)) ale to potom preslo po par hodinach...takze pockam na teba :o)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre