Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

janka79
10. júl 2009

Annika,
tusim Lesnicky mal na dverach, ze je prestahovany...

pytam sa na tych lekarov preto, lebo bez poplatku ma nikde nechceli zobrat...a bolo to dost penazi...preto som sa rozhodla pre antolsku...tam su prehliadky posledny mesiac zadarmo...

s.a.r.a.h20
4. aug 2009

Ahoj,
prosim vas termin porodu mam na 19sept..avsak....uvidime,mame vsetci taky pocit ze to bude skor....
chcem sa spytat nato,co hovorite an ekarov porodnikov tu v ds vy zienky moje ktore ste tu rodili.....porodu sa velmi bojim,som prvorodicka 24rocna......jedno s druhym...prosim pomozte mi vasimi odpovedami.
rodit chcem normalnou cestou a bez epiduralky ak sa da v nadstandartnej izbe byt potom.....dakujem LUCIA

sisi
19. aug 2009

Ahojte baby.Som v 20tt a tiež rozmýšlam kde budem rodiť.Odporučili mi DS a Mudr.Braník.Máte niektorá s týmto doktorom skúsenosti?Ja budem robiť prvý krát takže mám trošku strach.

pipika
19. aug 2009

Ahoj sisi!
Dr. Branyik je dobry, mozem ho odporucat. Hoci som u neho nerodila kedze sa mi porod zacal o 2 tyzdne skor a on bol prave na lyzovacke, ale mala som ho vybrateho. On je zastupca primara, je dobry porodnik.
Ak este nieco potrebujes vediet napis IP.

otrivinkajanka
18. sep 2009

Caute baby tak konecne mam cas sem napisat 😀
27.7 sa mi narodila dcerka Ninka 😀
Chcem vam napisat len tolko,ze v Ds je super pristup lekarov aj sestriciek mozem vam tu len odporucit rodit 😵 ked som Simoku rodila na Antolskej ani pes tam po mne nestekol kaslali tam na mna zvysoka a tu sa o nas vsetky starali akoby sme boli kralovne 😀
Sestricky aj lekari boli skveli od porodu rodila som u Dr Meszarosovej je to skvela lekarka az po sestonedelie kde su ustretove mile sestricky aj lekari nic mi tam nechybalo ani som si nemusela zaplatit nadstandard bolo o mna postarane akoby som ho zaplateny mala 😀
Len tolko vam chcem napisat ze vobec nie je pravda co sa o Ds pise a o Dr Sabovi co sa tu popisalo je to velmi mily lekar a prijemny chlapik 😀
A este po odchode som dostala kopec darcekov 😀

etnicka
24. sep 2009

otrivinkajanka, to mam radost, ze si taka spokojna. Ale podla mojej skusenosti je Mudr. Szabo hnup.

semisova
25. sep 2009

Ahojte, chcem sa opýtať, či máte niektorá skúsenosť s MUDr. Martinom Gažom. Pracuje ako gynekológ v ProSanus a ako pôrodník v pôrodnici v Dunajskej Strede.

etnicka
26. sep 2009

myslim, ze par stran dozadu tu o nom niekto pisal, skus to pohladat 😉

otrivinkajanka
29. sep 2009

Etnicka no kolko ludi tolko nazorov mne sa zdal uplne super pohodak rodila u neho jedna kocka co bola so mnou na izbe a chodil za nou stale sa pytat ci je vsetko ok aj mna sa pytal ci som v poriadku a bol velmi mily 😉

etnicka
1. okt 2009

🙂 Tak to je fajn. Mozno mal vtedy zly den, co ja viem... Hlavne, ze sa polepsil 😉

otrivinkajanka
4. okt 2009

No moze byt nie kazdy ma vzdy svoj den 😉

mija861
5. okt 2009

Ahojte babi,mne sa to tiez blizi termin mam 24.11,ale mam taky pocit ze pojdem skor.
Budem rodit v D.S. nevedela by mi nejaka zienka poradit co potrebujem do porodnice ja a moj maly anjelik.
Dakujem pekne

beke
5. okt 2009

Budeš potrebovať župan, nočná košielka na gombíky, popôrodné vložky, podložky na postel, papuče(+jedny do sprchy), hygienické potreby, masť na bradavky, sobášny list, občiansky, tehotenská knižka, zdravotný preukaz, veci v ktorých pôjdeš domov alebo ti ich prinesú v deň odchodu...
pre bábo vecičky v ktorých pôjde domov alebo ti ich tiež prinesú v deň odchodu, jednorazové plienky, masť proti zapareninám a vlhčené obrúsky. (môžeš mu priniesť ponožky, cumeľ) 🙂

mija861
9. okt 2009

Dakujem pekne 🙂 aj tak mam pocit,ze mi to nebude stacit,asi preto lebo to bude po prvy krat.Ake to je?Viem,ze kazda zena to ma ine,ale aspon trosku mi to opiste? 🙂 😉

annika
9. okt 2009

Mija, je to ten najväčší zázrak na svete....Bolí to, ale keď uvidíš malilinkého...tak zabudneš na všetku tú bolesť a nevieš sa vynadívať, si unavená ako nikdy, ale nebudeš vedieť zaspať, lebo to šťastie , to krásne maličké pri tebe je kus z teba a bude to tak dokonalé....hoci bude mať fliačiky, vrásky , ale bude to najkrajšie stvorenie pre teba!!!! Veď uvidíš! 😉 😉

sonya08
20. okt 2009

presne, pôrod nie je nič príjemné a to viem o čom hovorím, rodila som aj prirodzenou cestou aj cisárskym, ale to krásne bábatko ti všetko vynahradí, stačí jeden pohľad
na margo otázky MUDr. Gažo - tak ja mám len pozitívne skúsenosti, celé tehotenstvo som absolvovala poradne v ProSanus a rodila som v DS, Dr. Gažo bol mojim lekárom celé tehotenstvo a pôrod tiež viedol on (a takú jazvu čo mám po cisárskom ... ani ju nevidieť a to je od pôrodu necelých 8 mesiacov)
a čo sa týka pôrodnice DS - ja som mala síce zaplatenú nadštandardnú izbu ale všetko bolo fajn, niekedy bol síce trocha nepríjemný personál - sestričky, troška jazyková bariéra - hlavne mladé študentky zdravotníckej školy čo tam praxovali mali slabú slovenčinu ale v tých najhorších chvíľach, ktoré som mala po pôrode bol našťastie super personál, čo znegovalo všetky moje negatívne skúsenosti a v globále môžem pôrodnicu v DS len chváliť, nakoniec som bola rada, že som rodila tam a nie na Antolskej v BA, kde som absolvovala amniocentézu a keď porovnám tak v DS je podľa môjho názoru oveľa kultúrnejšie prostredie na šestonedelí ako v BA

dene
26. okt 2009

ahojte, rodila som v septembri v DS, na nadštandardnej pôrodnej sále, u službukonajúceho lekára (dr. Brányik), mala som pripravený pôrodný plán, ktorý pán dr. nemal problém akceptovať, takže všetko v poho až na to, že som mala bleskový pôrod a skoro sme s tatinkom porodili sami, lebo personál odroďoval akurát ďalšiu mamičku...
šesto tiež v pohode, k pôr. sále patrí samostatná izba, ale na ňu som si 1 noc musela počkať, kým sa uvoľní... je na nezaplatenie...ten kľud a súkromie...
bol to môj tretí pôrod v DS, som spokojná...
ono, nikdy dopredu nevieme, čo sa môže stať a aký budú mať ľudia okolo nás práve deň,ale prvý krok môžme spraviť aj my svojím otvoreným prístupom...

mija861
2. nov 2009

Ahojte mamicky,konecne som si nasla cas.
Dakujem za vase radi a pravdu povediac uz sa aj tesim kedy konecne uvidim moju malinku.
Pôrodu uz sa nebojim tak ci tak to pride a naco stresovat do predu ved je to taky krasny pocit,ze ta moja fazulka uz kazdu chvilu pride 😅 😀
Len neviem presvedcit ocka aby bol pri nas,stale mi opakuje,ze by to nevydrzal a velmi by sa bal o nas keby videl ako to vsetko prebieha.No mame este zopar dni tak mozno,ze sa psychicky pripravi a bude stat vedla mna.
Tak zienky este raz dakujem

annika
3. nov 2009

Mija, ani môj manžel tam nechcel byť, tiež sa bál, ale v poslednej chvíly sa rozhodol a teraz je už straaašne rád, že to tak urobil!!!Ja som mu len tolko povedala, deň pred nástupom do nemocky, že ja by som si to priajala, a bola by som určite kľudnejšia, keby tam bol vedľa mňa... 😉 a zabralo to, je to určite doživotný zážitok pre nás obidvoch...
Držím palce, aby ste to zvládli či splou, či zvlášť, rýchly pôrod a krásnu zdravú dcérenku!!!!! 😉

mija861
4. nov 2009

Annika,tak to skusim aj ja tak pockam do poslednej chvili a uvidim co to spravi.Uz by som to chcela mat sa sebou pripadam si ako slon a som strasne nemotorna.Dakujem pekne za pekne riadky 😀 😉 🙂

annika
4. nov 2009

Mija, príde to, neboj sa! Ana tie bolesti zabudneš, keď uvidíš malú!!!Bude to vaše prvé dieťatko? 🙂 🙂 🙂 Ja som sa nebála pri prvom až tak velmi... a bol to najkrajší pôrod zo všetkých...možno práve preto, že bol prvý...neviem....hm, na tým som ešt nerozmýšlala...ale kludne by som šla aj štvrtýkrát do toho... 😉 😉 😉

annika
4. nov 2009

Joj, čítam tu na prvej strane môj pôrod posledný....je to veeelmi čudný pocit....xixixixiVeď to bol nedávno a už sú tomu dva roky....ani sa mi nechce veriť... 😉 😉 😉

mija861
6. nov 2009

Ahoj,ano toto je moje prve babatko a hnet dievcatko 😀 😉 Ale pravdu povediac je mi to uplne jedno,len nech sa mi narodi zdravucka.Citala som tvoj pôrod nemala si to lahke,ale to asi vsetko k zivotu zeny patri.Mas len jedno babatko?Ja uz viem teraz,ze chcem este jedno. 😉 😉 😉

annika
9. nov 2009

AHoj, Mija! Možno, že si už po tom ....Potom referuj, prosím ťa, držím ti palce!!!! 😉 😉 😉
Nie, ja mám tri detičky, toho malého prcka, Robka, a dve puberťáčky 16 a 13 ročné baby. 😝 😝 😝

mija861
12. nov 2009

ahoj,este stale som doma,ta moja fazulka nechce ist von ☹ Tak mas to doma velmi pestre 2pubertacky a ktomu maleho 😅 Ako to vsetko mozes zvladnut,,ved musis mat hlavu ako melon?Mas cas sama na seba?To asi len vecer,ked vsetci spia.Ja sa bojim pri jednom ako to bude doma,ci najdeme si cas na seba... 😉 AKO TO ZVLADAS?

annika
14. nov 2009

Mija, v pohode!!! život treba žiť, problémy treba riešiť pekne po poriadku a život jede dááálll!!!! 😉 😉 😉
Veď aj u vás sa to vyrieši, neboj sa!!! Prvé dni, týždne budú dosť ťažké...nevieš čo najprv...hormóny budú pracovať o 106... ale po 6 týždňoch sa to pekne začne fungovať... a budete mať pekný denný režim... a bude čas na všetko... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 SIly sú k tebe naklonené!!!!

lucia169
24. nov 2009

Ahojte maminy, nemate nejake cerstve novinky z porodnice v DS. Tiez chodim ku MUDr. Gazovi do Procare a velm mi vyhovuje, mozno niekomu vadi jeho styl komunikci ci humor, ale mne sadol na 100%. Rada by som u neho aj rodila a preto sa snazim zistit o DS co najviac. Ci tam nie je velka jazykova bariera, a hlavne ako vybavene je tam neonatologicke. Pri prvom sme mali trosku poporodne problemy, maly musel byt sledovany neurologom atd a preto je pre mna dolezita hlave uroven vybavenia a odbornost lekarov na neonatologickom odd. Samozrejme aj prijemne prostredie a prijemny presonal. Ak tam rodili aj nejake Bratislavcanky aka je dostupnost BA atd. Dakujem za kazdy postreh

mija861
4. dec 2009

Ahojte maminky ja som uz tiez maminka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Pôrodnica v Dunajskej Strede je v pohode,ja osobne som velmi spokojna,lekari aj sestricky su uzastny keby neboli taky PERFEKTNY,rychli.profesionalny tak neviem ako by sme dopodli ci vlastne moja mala dcerka.Tiez neviem po Madarsky,tiez som mala strach,ale vôbec to nevadi.Ja som velmi spokojna a tymto sa chcem podakovat vsetkym lekarom,sestram na rizikom,pooperacnom,novorodeneckom a sestonedeliek za ich ochotu a dobre rady a hlavne za ZIVOT mojej dcerky.Takze buduce mamicky nemajte strach s pôrodu a pôrodnice su tam fakt skvely ludia.Koncim moja mala ma uz vola

annika
5. dec 2009

Jééééj, Mija!!! Gratulujemeeee k Bibianke!!!! Nech Vám rastie ten podladík do krásy!!!! A maminke prajeme veľa mliečka a zdravia!!!! Teším sa, že ste v poriadku !!!! 😀 😀 😀
Mala si cisársky, Mija?

clovis
9. dec 2009

kde sa treba ísť hlásiť, ak chcem rodiť v DS? kde je tam nejaká predpôrodná ambulancia a ako to tam chodí?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre