Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

fleuerette
1. mar 2011

@simona82 Este sa chcem opytat kolko si platila za ten nadstandard za den. Na internete som nasla tusim 20€. Len je to tam prave tak divne rozpisane, ze izba nadstandard 20€ - 40€ na den.

fleuerette
1. mar 2011

Toto som nasla na nete: Tri izby majú vlastné hygienické zariadenia. Sú to nadštandardné izby. Za poplatok 20 € na noc získate „malú“ izbu a za poplatok 40 € „veľkú“ izbu s chladničkou , TV, mikrovlnkou... Vo všetkých troch môže byť ubytovaný aj otecko dieťatka.

simona82
1. mar 2011

@fleuerette Platila som 20€ za noc, formou daru nemocnici. s

fleuerette
1. mar 2011

@simona82 Este raz dakujem. Foto som poslala aj MM. Tiez sa mu to pozdavalo. Myslim, ze po tom vsetkom strese okolo porodu, robi prostredie strasne vela

mysiatkoo
5. mar 2011

@fleuerette k poplatkom v DS: pokial sa rozhodnes rodit v nadstandardnej porodnej miestnosti (180E za porod,vratane poplatku za pritomnost manzela) , mas k tomu pocas pobytu na sestonedeli zdarma maly apartman, kde moze byt otec dietata v ramci dna, alebo za 20E mas velky apartman (s TV,manzelskou postelou......), kde moze byt otec dietata kedykolvek xce.
pokial rodis v klasickyx porodnyx boxox, nadstandard mala izba stoji 20E/noc, a ten manzelsky apartman je za 40E za noc.
aspon tak to bolo v juli 2009 a kedze ma coskoro caka repete, tak pripadne nezrovnalosti do tvojho porodu upresnim 🙂)

fleuerette
6. mar 2011

@mysiatkoo Dakujem za infosky. U mna je planovany cisarsky, kvoli chrbtici, takze ta nadstandardna miestost by bola asi zbytocna, ale s izbou rozhodne pocitame. Pre mna bude obrovskou pomocou ak tam bude moct byt MM aspon cez den, lebo nikto netusi ako bude na tom po porode moja chrbtica. Pozeram ze ma predbehnes 😀 o dva mesiaciky, tak budem drzat palce, aby vsetko dobre dopadlo.

gracii
10. mar 2011

fuj nigdy by som tam nesla rodit ved tam su mesiari a nie doktori a sestricky su otrasne je, blby kto tam ide rodit najlepsia nemocnica ja v ba.ruzinov,,,

erika1983
10. mar 2011

@gracii kazdy ma na to svoj nazor, mozno ty si vychytila zly personal, za to neodcudzuj nemocnicu
A kedy si tam bola ked sa smiem spytat ????
A ty si maloktora ktorá má negatívny nazor na nemocnicu 🙄

mysiatkoo
10. mar 2011

@erika1983 tiez ides do DS? ... vyzera to na stretnutie :P ... @gracii aj mna by celkom zaujimalo na zaklade coho hovoris o mesiaroch...?

erika1983
10. mar 2011

@mysiatkoo no jasne idem, uz sa tak tesim, lebo uz vobec nevladzem, 😖
ides rodit k niekomu konkretnemu ???

mysiatkoo
10. mar 2011

@erika1983 no ja by som uz tiez najradsej mala porod za sebou... ledva sa hybem s tym brusiskom 🙂) ale pri malej nemam na vyber 🙂 ... ano, idem k Foldesovi - teda aspon dufam ze k nemu, lebo zrovna tento vikend je na dovolenke... ale prve som prenasala 2 tyzdne, a ani teraz nemam este vobec ziadne naznaky porodu, takze uvidime ako to nakoniec dopadne....

dundy27
10. mar 2011

Ahojte! Nájde sa tu medzi vami niekto s čerstvou skúsenosťou z pôrodu do vody v DS? Vďaka za každú odpoveď 🙂

ani_sama_neviem
11. mar 2011

@gracii ja som mala tiez negativnu skusenost a ordila som tam v novembri 2010""!!! to je tam tka ked nedas peniaze tak su na teba jak na kus ehmm radsej nic... uz som minule tu pisala ako sa ku mne chovali tak vyssie si to najdete v predoslych prispevkoch...

gracii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gracii
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ani_sama_neviem
11. mar 2011

@gracii scasti mas pravdu ale klen niektori niektori su vp ohode ale niektori zas uplne otrasni a vyslovene na nihc vidno ze chcu penioaze od teba kled im das peniaze tak mas vsetko nadstandardiik mile spravanie klopanie na dvere pred vizitou a ine malicke vyhody ktore ti asle po napriklad tazkom porode viac pomozu ako nechutne spravanie a v mojom pripade narazanie na moj mlady ved ze ako si dovolujem mat v 18 tich dieta aka som nechopna v tom co robim ako prebalujem kojim a pod pritom mi to nikto neukazal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§

mysiatkoo
11. mar 2011

@gracii 100 ludi, 100 xuti... s mojou skusenostou sa to nezhoduje a dufam,ze o par dni budem moct zopakovat pozitivne hodnotenie za tuto porodnicu 🙂
@dundy27 porody do vody robi iba primar - a aj to asi len v naozaj vynimocnyx pripadox (uz pred dvoma rokmi mi tvrdil,ze od toho upustaju)

gracii
12. mar 2011

najlepsie je to v ruzinove aj tam je apartman a poroni box a aj bazen a je to lepsie podla mna sestricki su mile a doktori tiez ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

gracii
12. mar 2011

@ani_sama_neviem a co je ich do toho kolko ty mas rokou a rodis to je hlavne ze sa oto dieta vies postarat co sa dovsetkeho staraju .vsak rodit v 18 sa uz moze nie.

ani_sama_neviem
12. mar 2011

@gracii ved aj ja si myslum presne to iste lenze u nas na slovensku je to tak ze ked nedas peniaze lekROM a sestrickam tak si pre nich nikto a tak sa k tebr aj chovaju...

kind
12. mar 2011

@ani_sama_neviem dovolim si trochu oponovat, ze nie pre vsetky sme len "kusy", ale su aj take, ktore sa naozaj snazia pomahat. Je vsak asi pravda, ze tie treba hladat lupou, pretoze vacsina dobrych a milych sestier uz pracuje v zahranici, pretoze sa nemohli na to, co sa deje v nasich porodniciach uz ani pozerat, nie tak sa na tom este aj spolupodielat. Nie je vsak chybou aj nas zien, ze sme vobec zacali davat uplatky? Ved sme si ich takto vychovali. Co myslite, co by sa stalo, keby uz ziadna zena nedala porodnikovi ani sestre (tie uplatky tak casto nedostavaju, skor vynimocne) uplatok? Prestali by lekari a sestry pracovat alebo by na vsetkych boli zli?

ani_sama_neviem
13. mar 2011

@kind tvoj naor je v podstate dobry ale zly priklad si dala o tych uplatkoch zeny ich davaju preot lebo cakaju ze budu mat lepsie starostlivost ale tmy si kopu vlastne hrob to je pravda leob kazdy to potom bude ocakavat ze tne uplatok dostaner a zeny ako ja ktore na to jednoducho nemaju kazdemu dat po 200 euro tak maju smolu.. je to cele zle cely system je na ho.....

verenis
13. mar 2011

hm trošku som sklamana čo tu čitam .... normalne sa už teraz obavam čo ma tam čaka idem totiž rodiť do ds a mala som pocit že by tam mohla byť lepšia starostlivosť dufam že sa toho dočkam a že ma nesklamu samozrejme si platim doktora a všetko ostatne ale aj tak mam bojaaaa ☹

verenis
13. mar 2011

@mysiatkoo ahoj chcem op. ak si ešte nahodou v celku a nešla si rodiť ,,,ta izba teda porod v tom nadštand.porodnom boxe za 180 eu je v tom zahrnuty aj ten apartman na 5 dni aj otecko....

mysiatkoo
13. mar 2011

@verenis Ahoj ... no mojmu drobcovi v bruxu sa zjavne nexce - tak ako prvej dcere, takze sa kludne moze stat, ze tu budem kinderkovat este 2-3 tyzdne...(ale pevne verim,ze si to rozmysli skor).... ano, je v tom zahrnuta platba za pritomnost otca pri porode aj ten maly apartman, kde moze prist v ramci dna na navstevu..... samozrejme to zavisi od volnych kapacit... ja som napriklad stravila 2 dni na normalnej izbe, kedze v tom case bolo sestonedelie kompletne full... a ja som to uz pisala - s celkovymi negativnymi nazormi sa tu nestotoznujem, no to neznamena, ze vzdy natrafis na vsetky ustretove a usmievave sestricky a skvelyx lekarov. Ale to nezavisi ani od nemocnice, ani od referencii... je to o ludox, takze s pozitivnym pristupom to bude jednoduxsie 🙂) potom daj vediet.... ;)

erika1983
14. mar 2011

@verenis no podla mna sa netreba bat ja som to tam tiez bola okuknut a celkom sa my to pozdavalo, no a dnes tam isla rodit kamoska tak isto potom prispeje nejakymi skusenostami a ja sa tiez chystam do DS a tiez budem mat lekara a chcem ist aj na nadstandard dufam ze bude volny

verenis
15. mar 2011

@erika1983 dakujem vam za odpovede ja tiež dufam že to stihnem a že bude volny nadštandard potom va dam rozhodne vedieť ako som bola spokojna 🙂

verenis
15. mar 2011

@mysiatkoo dakujem pekne za odpoved ja dufam že prenašať nebudem ja by som chcela už tak o 2 tž. ale aspon 3 mus.vydržať prva mala sa narodila 37 tž tak ratam že aj tato druha pojde skor ale nakoniec možme aj prenašať čo dufam že nebudem určite dam vedieť a želam všetko dobre a hlavne nech mame zdrave tie naše babenka 🙂

erika1983
16. mar 2011

@verenis nemas za co 🙂 ked to budem mat za sebou tak sa ozvem, dufam ze to bude co chvila 😉

verenis
29. mar 2011

ahojte dufam že ste už porodili a je všetko ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre