Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

sareenah
4. máj 2011

@otrivinkajanka no super 🙂)) tak to si ma potesila, ja som tam uz tiez raz rodila a bola som velmi spokojna, mala som Dr. Budayovu, ale ta je teraz na materskej...ale ked vravis, ze tato Dr. Meszarosova bola dobra, to je iba super 🙂)) skusim sa dat rovno k nej 🙂) joj, dik, povzbudila si ma 🙂) super diiik

sareenah
4. máj 2011

@veroni_m Ahoj, dakujem, super, pomohla si mi 🙂) Uz som si presne vytipovala, ze Szaba urcite nie, pamatam si ho, bol mi taky...ulysny mi pripadal...proste usmieval sa, ale to vsetko iba tak nasilu...najprv som totiz chodila k nemu a to boli vsetko rychlovky, potom ho raz zastupovala Budayova a to bol uplne iny pristup, starostliva, pozorne si vsetko prestudovala, bola mila...proste...hned sa mi lepsie rodilo :D Tak skusim Meszarosovu a este som pocula, ze fakt Branyik a FOldes su velmi dobri 🙂 tak uvidim, ako to nakoniec dopadne 🙂 este raz dik 🙂

lenca30
4. máj 2011

Ahojte...ja mam termin v sept cca 21. je tu niekto kto bude vtedy rodit?? 🙂
Ja som sa vcera rozhodla pre porodnicu v DS. Prve dietatku som rodila na Antolskej ale teraz chcem rodit blizie k domovu... 🙂 🙂

lenca30
4. máj 2011

To nemyslite vazne ze po cisarskom 7 dni v nemocnici aj ked je vsetko OK: V BA ma pustili na 4 den po cisarskom.

verenis
4. máj 2011

@sareenah no zazmluvneneho nnie iba dohodnuteho z bra.. chodim do prosanusu a doktor sa vola gažo a rodi v ds

fleuerette
5. máj 2011

@verenis jéj aj ja som sa práve včera bola s ním dohodnúť. Ako si s ním bola spokojná? Lebo mne sa veľmi pozdával. Na poradni sme sa dobre zabavili a zasmiali, Je vecný, priamy a zdá sa mi otvorený.

adri2211
5. máj 2011

@sareenah ahoj nakukla som do tohoto rozhovoru,ja som tiez rodila v DS a rodil ma dr. Branyik. bola som maximalne spokojna.nemala som dohodnuteho lekara, ´vychitila´ som jeho,a som rada. takisto som bola spokojna s celym personalom,starostlivostou o mna aj babatko,rodila som cisarskym rezom,a na 5ty den sme mohli ist domov.

puncs
5. máj 2011

Ahojte, ja som rodila 07/2010 v DS u Branyika (sekcia), a tento rok v juli rodim druhe babo. Bola som spokojna s Branyikom, on je vlastne aj moj gynekolog.
lenca30- po piaty den ta pustia domov po cisarskom🙂

sareenah
5. máj 2011

@lenca30 Ahoj, no ja som bola tiez na cisarskom v DS a mohla som ist domov uz 5-ty den, ale na 7-my den by som musela prist na vybratie stychov...tak som rovno ostala..a bolo to v pohode 🙂

sareenah
5. máj 2011

@lenca30 a podla mna v BA bolo mozno tolko rodiciek, ze potrebovali co najskor uvolnit postel...ja by som v nemocnici po operacii radsej ostala dlhsie, predsa ked to maju lekari pod kontrolou...a vravim, tych mojich 7 dni bolo uplne v pohodicke

sareenah
5. máj 2011

@adri2211 Ahoj, ano aj na Branyika som pocila zatial len velmi dobre referencie...a presne som aj rozmyslala, ci sa na to zazmluvnenie nevykaslem...ved niekto tam predsa byt musi, zda sa mi, ze sluzbu maju vzdy dvaja lekari...ja len nechcem ist k Szabovi...bol mi minule dost nesympaticky...

adri2211
5. máj 2011

@sareenah ja som posledny mesiac tiez chodila k Szabovi,navrhol mi,ze ked pojdem rodit tak mu mam zavolat a porodi ma,ale ja nepreferujem platit lekarovi za to,ze ma odrodi,ved to dieta na svet musi prist,a to, ze mu dam nemale peniaze,mi v porode nepomoze. a nelutujem,napokom ako vravim odrodil ma dr. Branyik a som rada.pocula som mnoho nedobreho na nemocnicu v DS, no ja s tym nesuhlasim,bola som maximalne spokojna.

sareenah
5. máj 2011

@adri2211 Ano ja som tiez toho nazoru, ze ved to je predsa robota porodnika, ze zenu odrodi...to akoby som mala kazdemu za jeho robotu este pchat do vrecka...len clovek ked niekedy pocuje, ze no, nechal ma tam trpiet, vykaslal sa na to...tak sa clovek tak obava...predsa porod je taka hakliva vec...no uvidim sama...mozno to risknem a s nikym sa nedohodnem...ale ked nahodou stretnem doktora, ktory bude vyborny a mily, tak sa asi dohodnem...uvidim...

adri2211
6. máj 2011

@sareenah No tak ti prajem rychly a lahky porod,nech je vsetko v poriadku a vela zdravia a stastia babatku.

sareenah
6. máj 2011

@adri2211 Dik 🙂 uvidime co to bude...pri prvom som si uzila aj porodnych bolesti a nakoniec som skoncila na cisarskom...uvidime, ci tentoraz to pojde...snad to bude lepsie 🙂 Jeden den sa nejako vydrzat da....

adri2211
6. máj 2011

@sareenah tak sme na tom boli rovnako,bolesti a nakoniec cisarsky...

verenis
6. máj 2011

@fleuerette ahoj ja som bola spokojna aj prvom a teraz aj pri 2 porode ma svoje metody ale je uplne super aspon podla mna nenecha ta trapit sa ale zabudni na epidural pokial by si mala komplikacie tak bude robiť cisara ale pokial bude vsetko ok tak unho bez epi 🙂 🙂 🙂 trošku som sa zato hnevala ale nakoniec ti to sam vysvetli že epi neni dobre pre babo a ked porodiš na sale sa budete už iba tomu smiať držim palec

fleuerette
6. máj 2011

@verenis To mi absolútne neva, ja idem sekciou kvôli chrbtici. EPI by som si ani nedávala. Mám rotačnú skoliózu, práve v oblasti kam sa EPI dáva, nemám práve najaktuálnejšie CT, takže ani srnka netuší kade mi idú nervy a podobne. To by som neriskovala. Počula som na neho všeličo, ale mne tiež veľmi sadol. Nie som príliš precitlivelá, mám rada skôr racionálny prístup a to mi u neho vyhovovalo 😵

ebima
20. júl 2011

@lenca30 Ahoj, ja mám termín 12-13.9. Ale čakáme syna tak doktor povedal, že to môže byť 2 týždne +/-.

treycy
30. júl 2011

ahojte neviete mi poradit ci sa da aby primne celu hospitalizaciu bol niekto z rodiny dakujem. 😒

gabuci
30. júl 2011

@treycy a prečo to potrebuješ aby s tebou počas hospitalizácie niekto bol?

treycy
30. júl 2011

@gabuci no lebo mam tu hnusnu chorobu panicky strach,,.. ☹

gabuci
1. aug 2011

@treycy skus sa poinformovať priamo v nemocnici ked ti baby nevedia poradiť.Ja s tým skúsenosti nemám,ale v NZ nemocnici mojej kolegyni muž tam bol celý čas.Je to trošku iný príbeh,ona bola potom moc chorá,nie psychicky/nič v zlom/ale po pôrode,on ju obskakoval,bol s nou celý čas.Staral sa o nu.To mi hovorila moja susedka,sestrička z gynekologického oddelenia ale v NZ.Bolo to pred rokom.Určite za peniažky sa všetko dá.Možno že aj podľa diagnózy.

treycy
1. aug 2011

@gabuci dakujem ty moc,,pekne.

gabuci
1. aug 2011

@treycy Potom sa ozvi,čo ti povedali,či sa dá.Určite v tvojom prípade by bolo vhodné aby si mala oporu.

ildiko71
5. aug 2011

Pekný večer...ja som tiež počula všeličo aj každý sa ma pýtal či budem rodiť v DS alebo BA?...ja som povedala,že idem tam kde som chodila...bola som s nimi spokojná,nikomu nič som nedala....Dr. Szabó mi robil cisársky rez,lebo vtedy on mal službu...dvojičky sa narodili bez komplikácie ja som tiž bola OK,ani rez nemám škaredý aj dievčatkám urobili všetko OK....takže ja som snimi spokojná.... 🙂

erika1983
18. aug 2011

@treycy ahoj mozes mat pocas hospitalizacie pri sebe niekoho na nadstandardnej izbe tusim sa plati 40 eur na noc, ale mate tam manzelsku postel, telku, sprchu, WC, mikrovlnku, rychlovarnu ja som tam bola moj muz bol so mnou a boli sme tam ako na dovolenke, ak nerobia problemy peniazky mozem vrele odporucat, ale viac sa oplati zaplatit si 180 eur a v to mate este aj porodny box pre seba a potom ta nadstandardna izba je v tom 😀

ansira
6. sep 2011

ahojte mamičky, hladám nového gynekologa. Vie mi niekto poradiť? s Dr. Janekom zo Šamorina nie som spokojná, som v 9. meisaci a doteraz som tam nechala cca 100evri, plati sa za vsetko, sono, fotku, urcenie pohlavia...nehoráznosť!!!!!!! Nie že by to moja malá princezná nezaslužila, ale predsa sonografia nie je nadštandard, a nič extra som nevypýtala..absolutne nechápem.poradte

pjegava
19. sep 2011

@erika1983 ahoj, nemas nahodou este odlozeny nejaky telefonicky kontakt na porodnicu ds, kde by som sa mohla dohodnut ohladom poradne a dalsich veci? 🙂 som v 36tt, uz som skoncila poradnu u svojej lekarky a mala by som zacat chodit do porodnice, no jediny kontakt, co som na webe nasla na gyn-porod oddelenie, tak tam mi to nikto neberie... alebo je potom jednoduchsie ist tam rovno osobne? budem velmi vdacna za info, dakujem vopred 🙂

pjegava
19. sep 2011

@erika1983 tak uz mi zdvihli 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre