Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

erika1983
19. sep 2011

@ansira ahoj ja chodim k doktorovi Nagyovi je tiez sukromnik ale neplatis ani stvrtinu ako u Janeka, ja som s nim maximalne spokojna a porod tiez ukazkovi, 🙂 drzim palce ak si este neporodila
@pjegava ok drzim palce 🙂

ansira
19. sep 2011

@erika1983 ahoj, ďakujem za radu, už chodím k Lesnickému, zatial v pohode 🙂 nie, ešťe som neporodila, ale ýz sa to blíži. kedže mam GDM (tehu - cukrovku ), budem to mat za sebou už v tomto mesiaci. 🙂 ďakujem za info.

meg_junova
7. dec 2011

Baby, viete mi niektora povedat, co stoji komplet porod vo vani v Dunajskej? Ako skoro si treba zacat vybavovat lekara, nakolko nie som odtial?

klaudia74
7. dec 2011

@meg_junova Samostatný pôrodný box, kde je aj tá vaňa, stojí 180 eur, v tej cene je tuším aj pobyt v samostatnej izbe na šestonedelí. Keby si chcela rodinnú izbu, tam sa už dopláca za partnera. Keď si na samostatnej izbe, tak partner tam s tebou môže byť každý deň medzi 8,00-20,00 hod., v rodinnej izbe je manželská posteľ a tam je s tebou 24 hod.
Píšu ešte prítomnosť sprevádzajúcej osoby 25 eur, ale mám pocit, že to sa platí iba v klasickom pôrodnom boxe, na to som sa nepýtala...
Vo vani sa dá rodiť iba s primárom, takže sa musíš dohodnúť s ním. Keby si mala hocikoho iného pri pôrode, vo vani môžeš byť iba počas 1. doby pôrodnej.

michaela112
11. dec 2011

@ejdzi Ahoj! Ja som rodila obe svoje dcéry v DS, ako aj moja švagriná oboch synov. Na tú pôrodnicu nedám dopustit, ale aj hlavne z dôvodu, že som mala svojho lekára. Personál je v pohode, sestričky sú milé a pohotové. Nezaváhali, a v´daka ich rýchlej reakcii mi zachránili švagrinú. Nebyť ich pohotovej reakcie, vykrvácala by na stole. Mám tam aj dobrého lekára.

vicki75
31. jan 2012

Ahojte! Ja som z KN, ešte len plánujeme počať dieťatko, ale zaujíma ma téma pôrodu v DS, počula som samé dobré veci, ako sa tam dá dostať, prípadne má niekto nejaké kontakty, webovú stránku a tak? Dá sa tam ísť len rodiť alebo dá sa vybaviť celá starostlivosť počas 9 mesiacov až po pôrod príp. po pôrode? Ja tiež premýšľam nad pôrodom do vody ...

koviivana
3. jún 2012

@vicki75
ahoj. Aj mňa zaujíma porodnica v DS. V utorok mám stretko s primarom. Mas už osobne skúsenosti, alebo spoznala si tam niekoho?

kali23
12. jún 2012

@koviivana budeš rodit v DS? čo nové si sa dozvedela na tom stretku s primárom?

koviivana
13. jún 2012

Ahoj. primár sa zdal veľmi fajn chlap a odborník, podpísal mi porodny plan, trošku ma prehovaral kvôli nastrihu, ktorý nechcem.. Potom nás poslal za stanicnou sestrou, tá nám ukázala nadstandardny porodny box a celú porodnicu, odd. 600nedelia a nadstandardnu izbu, všetko poukazovala, vysvetlila. Veľmi prijemna osobka. V celej porodnici aj na 600nedeli klud, skoro nikto nikde, paráda. Neporovnatelne pokojná atmosfera oproti BA porodniciam. V utorky o 8,00 je predporodna priprava.. Ked Ta este niečo zaujíma, napíš. 🙂

kali23
20. jún 2012

@koviivana no super, a ides teda tam?
ja furt neviem, ci do ruzinova, ci do DS, ale z tvojho popisu by som sla asi radsej tam, aj manzelovi sa to viac pozdava, 🙂

koviivana
21. jún 2012

Urcite sa tam chodte s manzelom pozriet, utvrdis si, čo chceš. Z DS som nemala pocit, že sa rodí ako na beziacom pase, je tam pohodicka, ktoru si porod vyžaduje.. Ja som zatiaľ rozhodnutá rodiť tam. Ked porodim tam, zreferujem Ti vsetko ;)

kali23
25. jún 2012

@koviivana do kelu, ja sa neviem rozhodnút... ako často sa chodí pred porodom do porodnice?
ten klud a pohoda ma velmi oslovili, DS mam cca 40km a ruzinov cca 20km, termin mam 1.9. takze kvoli zapcham by nemal byt problem (no nikto nezaruci, ze sa narodi presne v tento den, aj ked mi vsetko vychadza na den presne)
ja sa fakt neviem rozhodnut 😒 ale muz je uz rozhodnuty pre DS 😀

lillika
25. jún 2012

@kali23 Ahojky.Ja som rodila v ds a bola som spokojna,hlavne s pristupom personalu.

kali23
25. jún 2012

@lillika ten personal je pri porode asi najpodstatnejší, nie? nechcela by som narazit na nejaké arogantné, prácou znechutené sestričky... 😠
ako casto pred porodom sa tam chodí na kontroly? mala si aj zazmluvneného porodníka? alebo nie?
bolo tam vela báb? ako je to s tými boxami?

lillika
25. jún 2012

@kali23 Ja som bola rizikova,koli zlyhavaniu obliciek,takze som tam lezala uz pred a nakoniec bola nutna urgent.sekcia 7.tyzdnov pred terminom ☹ .Tak ti moc asi neporadim.Len viem,ze sestricky na porodnici su ozaj ochotne,mile a hlavne ludske,ziadne kravy 😉 .

koviivana
25. jún 2012

@kali23
myslim, ze od 35tt sa chodi kazdy tyzden do porodnice. Mne ,moj gynekolog aj ked nie moc ochotne, prislubil, ze mozem chodit do konca k nemu na kontroly. Chodim do Kocha (byvam par metrov odtial), tak sa tesim, ze nemusim chodit do DS. On nebol nadseny, asi preto, lebo neurobim kseft Kochovi..
Pytala som sa na to primara v DS a ten povedal, ze jemu to je jedno, nema problem, kam budem chodit na prehliadky pred porodom.

kali23
26. jún 2012

@koviivana aha, tak to mas super. tiez moc nechapem tu logiku, chodit pred porodom na kontroly do porodnice, kde ta zakazdym vysetruje iny lekar... a budes si davat aj epi? ze to treba vybavit a podpisat este pred porodom...

koviivana
27. jún 2012

nie epi v ziadnom pripade, chcem co najprirodzenejsi porod, ziaden oxytocin, vyvolavacky ani nic, tak dufam, ze ked mam schvaleny porod. plan, tak mi nic nedaju...

koviivana
27. jún 2012

@kali23 nie epi v ziadnom pripade, chcem co najprirodzenejsi porod, ziaden oxytocin, vyvolavacky ani nic, tak dufam, ze ked mam schvaleny porod. plan, tak mi nic nedaju...

bubet
13. aug 2012

Porodnica v DS je fajn, tak isto pán Primár je fajn chlap po odbornej aj po ludskej stranke. tiez som rodila u neho. a sestricky su tiez ochotne a mile.

mezike
1. sep 2012

@koviivana ahoj! gratulujem k malickej. Dufam, že ste obidve v poriadku. Ako bolo v porodnici? Bola si spokojná?

llienkaa
25. sep 2012

ahojte babulky,prosim vas viete mi povedat ze ak som z ineho mesta ci mi vedia poslat sanitku aby ma dopravila do DS aj ked mam inu nemocnicu blizsie? moc dakujem za kazde info 🙂

klaudia74
25. sep 2012

@llienkaa Podľa mňa ak si zavoláš sanitku k pôrodu, tá ťa zoberie do najbližšej nemocnice, keďže pôrod je akútny prípad... Ak chceš inde, musíš si zavolať taxík. 😉

llienkaa
2. okt 2012

@klaudia74 vdaka za info aj ja si to myslim len som tajne dufala ze sa to da aj inak...chcem sa vyhnut nemocnici v trnave...

kali23
4. okt 2012

moja skúsenost s porodom v DS bola otrasná!!! neochota, nezáujem, arogancia...
slovíčka "alternatívne pôrody" sú len ozdobou dverí! všetky pomôcky na ulavenie v platenom porodnom boxe sú len rekvizity! fit lopta je uz pouzitelná, môj manzel im ju tam došiel nafúkat. do sprchy ma nechceli pustit, aj ked som si box platila hlavne kvoli tomu aby som mala neobmedzeny prístup do "vlastnej" sprchy!
miestami som mala pocit, ze ked si platím ten box, tak ma asi došiel manzel odrodit, alebo co... ked som sa na nieco chcela opýtať, tak mi bolo odvrknuté, ze ved ste si o porode nieco nastudovali, nie?
no ano nastudovala, ale je mi to naprd, lebo vsetko, co mi robíte je vsade vo svete dávno OUT...
bola som 12 hodín napojená na monitor! aj ked to nebolo potrebné ani nutné, nútili ma len lezat na jednom boku, nechceli mi dovolit chodit a prechádzat sa, absolútne nijako som si nemohla "ulavit" pri kontrakciách... manzel ich musel chodit prosit, aby ma dosli odpojit, aby som aspon na wc mohla íst! keby tam nebol, tak neviem, co by so mnou bolo... mali sme z toho celého divný pocit, akoby boli nastvaní, ze si niekto platí ten box a ignorujú ho... dokonca som pocula doktora, na ktorého som čakala kým sa vyspí, šak na nočnú sa chodí spat, aby ho náhodou nesli zobudit, aby ma vysetril, pri príjme... ako si robí posmešky, že chceme porodny box! manzela do neho nechceli pustit, ze az po "vysetrení" ktoré trvalo cca 2 hodiny, takze v noci čakal vonku na chodbe... pustili ho tam az ked som chytila nervy ze na posledných pár minút porodu ten box nepotrebujem...
ale aj tak to skoncilo po viac ako 12tich hodinách, kedy ma na 5-6 hodin napichli na oxytocín s tým,ze je to "infúzka na zmiernenie bolestí"!!! akoze som total debil... sekciou, malý nezostupoval, takze nepostupujúci porod, ktorú mi nechceli robit, lebo im akurát koncila smena... a oni to odovodnovali tým,ze som prvorodicka, ze k sekcii pristúpia az po aspon 18tich hodinách...

na odd. 600nedelia detto. myslela som, ze zijem na SVK, ale omyl... tu sa všetci so mnou rozprávali len po madarsky a po xtý krát kazdemu hovorit nerozumiem, nehovorím po madarsky je dost otravné... nehovorím, viem že sa to da ocakavat, ale po 5 dnoch by snad aspon jediná sestrička mohla vediet, ze tam majú slovenku...
ale to nebol az taký problém...
Baby Friendly Hospital, som si predstavovala inak... jediné co mi k dojceniu povedali bolo... mamička učte sa! nic mi neukázali, nic nepovedali, nepovedali co robím dobre, co zle...
a k celkovej starostlivosti o dieta bolo... kojit kazdé 3 hodiny, pred kojením prebalit, natriet ritku a plienku nestahovat príliš ani málo!!!!! toto je vsetko co som sa tam dozvedela...

ale v prepúšťacej správe som sa dozvedela, ze som bola poučená o dojčení a jeho význame, o odstiekavaní, o SIDS, o hygienickej starostlivosti, o starostlivosti o TT atd...keby som to nepodpísala, som tam doteraz...
na moju otázku, kedy a kto ma poucil na mna sestricka nepríjemne pozerala ze nech to podpíšem lebo inak mi malého nedajú...

ich správanie sa k detom bolo otrasné! absolútne nerespektovanie novorodenca... napríklad kúpanie - nevadí, že bábo je práve napapané a kludne spí (po prebdenej noci s bolestivým bruskom, lebo aj napriek tomu, ze som bola v apartmáne rovno oproti novorodeneckému odd. a malého vzali na noc na "slnko" a povedali mi, ze mi ho prinesú nakojit, nadrzovku mu fukli bebu!!! aj ked som cakala... a malý potom zvysok noci preplakal s bolestami bruska) treba ho kúpat ráno pred vizitou, v kúpelni s otvoreným oknom, kúpanie - očlapkanie vodou s prídavkom prípravku od Johnson aj ked si to ja nezelám...
a ako najvačší gól... posledný den sme od rána od 7,30 cakali na výstupné uvz mozgu a obličiek do 14,00. ked dosla sestricka práve som kojila a ona mi ho sla nadrzovku odtrhnúť od prsníka! ziadne ze podajte mi ho mamicka, uvolnite tlak v jeho ústočkách, o tom este nepoculi...

a strava? bola som tak zúfalá, ze mi manzel, ktorý nevie varit, varil a nosil... akoze krajec chleba s maslom a salka sladeného čierneho čaju s citrónom... no ideálne ranajky na podporu dojčenia...

jedinou svetlou výnimkou v tejto porodnici bol Dr. Szabo (aj ked som tam sla s malou dusickou, po tom vsetkom zlom, co som tu o nom citala a nechcela som ho stretnúť) on jediný bol profesionálny, milý a ludský!

bagira89
4. okt 2012

@kali23 ahoj chcem sa spytat ze ci si mala vypracovany porodny plan? ja som z okresu ds a chcela som ist rodit do topolcian, ale vcera som si tu precitala same chvaly na ds nemocnicu tak som bola prekvapena lebo v tej nemocnici nema ziadne oddelenie uroven ako viem, a nakoniec som sa pre nu aj rozhodla na zaklade pozitivnych prispevkov, az dnes tento prispevok...tiez si chcem zaplatit sukromny box ale prave kvoli vani a sprche a to ako preco nedovolili ti sprchovat sa?? a preco si bola pripojena vkuse? ktoru si mala sestru? ja som tam bola hospitalizovana viem ze jedna je fakt neznesitelna taka blondiny stara. odrodil ta dr szabo teda? neviem ci mamicky co tu mali take pozitivne ohlasy preferuju alternativny porod alebo su uspokojene "standardnymi" postupmi ...dakujem

klaudia74
9. okt 2012

@bagira89 Ahoj! Ja ti radím v každom prípade vypracovať pôrodný plán. Rodila som v DS dvakrát, raz bez plánu (myslela som si, že načo by to malo byť napísané, veď im to poviem...) a potom s plánom - bol to teda rozdiel. Nebol to samozrejme ako "domáci pôrod", ale vrámci svojich možností mi akceptovali veci z plánu. Pod pojmom "svoje možnosti" mám na mysli to, že napriek svojmu odbornému, nemocničnému a neviem akému zmýšľaniu... 😉

bebca109
9. okt 2012

No ja som tiez bola takmer rozhodnuta rodit v DS po predoslych prispevkoch, ale potom co napisala kali mi je normalne do placu a zas neviem kam pojdem. Zacinam byt zufala. Ako je mozne ze mamicky maju take rozne skusenosti s tou istou porodnicou a s tym istym personalom?!! ☹ Ja mam navyse termin pred Vianocami, tak to som fakt zvedava, ako sa budu ku mne spravat, ci ma budu chciet cim skor odrodit a dovi dopo, alebo sa budu o mna aj zaujimat. Tiez by som chcela ten sukromny porodny box a co najviac prirodzeny porod, ale ked ma tam budu takto znasilnovat, tak neviem. Necudujem sa ze ten porod Kali skoncil sekciou, ved po takych skusenostiach sa zena uz vobec neuvolni a neotvori. A chudatko babo, tiez musi byt vystresovane. No som zhrozena. Musim sa tam ist osobne pozriet.

bagira89
9. okt 2012

@klaudia74 ďakujem! jednoznačne si ho napíšem, už som zvedavá len na to či sa tam ešte stále dá rodiť do vody musím zájsť za primárom

lolka1
11. okt 2012

@bebca109
@bagira89
Baby, ja som tiež rodila v Ds pred rokom aj pol, a sestričky neboli moc ochotné čo sa týka pôrodnej sály. S ostatným som už potom vychádzala fajn, ale keby som nemala svojho doktora, tak by ma sestričky na pôrodnej sále nechali aj zomrieť. Bola som napojená na monitor kontinuálne aj 24 hodín, vychádzala som iba na toaletu. Chcela som volať manželovi, a sestrička mi povedala, že čo si ja myslím volať mobilom, veď sa pokazia prístroje (podotýkam, bolo to v noci, a bola som tam sama, a žiadny prístroj nešiel) a vtom vidím druhú sestričku ako ona v pohode hovorí, cez mobil... Tak som sa tej druhej opýtala, či má ona nejaký extra iný mobil, že sa prístroje nepokazia... A povedala som si v duchu, nech si trhne , aj tak som volala.
Potom prišiel moj dr a už si nedovolovali. Keby som ho nemala, tak by som tam určite aj zomrela.
Keďže som mala nakoniec sekciu (vôbec som sa neotvárala a bolest som mala 120), bola som i na oddelení intenzívnej starostlivost, tam som sa stretla iba s ochotou. Aj na šestonedelí. Laktačná poradkyňa Ivetka bola fajn, treba se jej pýtať, ochotne odpovie.
Najhoršia je práve tá pôrodná sála... čo fakt nechápem, keďže tam robia ženy sestričky, ktoré niekedy tiež rodili. Ale z vlastnej skúsenosti viem, že ošetrovateľ a ošetrovateľka boli o 100% milší, alo tie dve - ani neviem ako by som ch nazvala. Keby som ich dnes stretla, najradšej by som im strelila 😅 😅 Viem, že ich už asi nebaví to čo robia, keďže to robia každý deň aj viackrát, ale teto okamihy sú v živote ženy dôležité a mal by brať ohlad aj na to... no čo už.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre