Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
26. sep 2008

heh s prepacenim teda 🙂

annika
26. sep 2008

Ahojte! Len náhodou som ťukla na túto tému "Pôrod", no a našla som Vás tiež náhodou, tak som Vás začala čítať... Ja som rodila v Ds minulý rok v októbri u doktora Brányika a bola som spokojná celkovo.
Hoci nešlo všetko podľa pôrodného plánu, ale na to sa už ani nepamätám vlastne, ostal nám len ten krásny darček, náš synček, ktorý tu behá teraz po izbe a kričí, že gagagagagagagagagaaaa...Pri pôrode som nemala nadštandart, ale na šeťonedelí áno, a je to SUPER!!! Kľud, len ty a tvôj pokladík pri tebe a ty len ho sleduješ ako spí, aký je dokonalý, aký je krásny....Proste je to na nezaplatenie holky! A majú tam tri také izby, nie len jednu, takže máte šancu sa tam dostať, len treba to hneď po prijatí povedať a rezervovať tie izby.
Želám Vám, aby ste mali taký krásny zážitok aj vy a aby ste mali zdravé krásne bábetká pri sebe !!! Držte sa mamičky a Robko posiela Vám pusinku velikú!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etnicka
27. sep 2008

annika dakujeme, som velmi rada, ze sa Vam tam obom tak pacilo, my sa tam uz velmi tesime 🙂 Ono nie je dolezite, aby slo vsetko podla planu, hlavne, aby sa mamicka aj babatko citili dobre a myslim, ze tam to tak bude...

michaelka
27. sep 2008

Ahoj Etnicka, tak som dnes chcela ist do tej porodnice, ale pre istotu som si tam zavolala a sestricka mi povedala ze dni otvorenych dveri maju v utorok a piatok doobeda, v sobotu nie...
Ak sa smiem spytat, hovoris madarsky?
Ta pani bola taka odmeranejsia tak neviem ci to nebolo tym, ze ja som na nu len po slovensky... 😖

etnicka
28. sep 2008

hm to je cudne, ja po madarsky nehovorim, len po slovensky, a ked som tam volala, povedali mi, ze mozem dojst hocikedy. Ono asi zavisi od toho, kolko tam prave maju mamiciek - ked sme tam boli my, mali obsadene len 2 izby, mozno prave maju plno alebo co... Alebo sa sestricka zle vyspala 😉 a hovorila si priamo s porodnicou, alebo len s nemocnicou?

etnicka
28. sep 2008

Skus tam zavolat este raz a ak by Ti povedali to iste, povedz, ze si vyberate porodnicu a ze cez tyzden nestihate, lebo ste zdaleka a musite chodit do prace, podla mna by sa s nimi malo dat dohodnut... ak nie na dnes tak na buduci vikend 😉

michaelka
29. sep 2008

AAAle kaslem uz na to, pojdem asi zajtra, uvidim ci sa drahy dostane z prace. Len dufam ze ostatni budu milsi...

etnicka
29. sep 2008

Ku mne boli vsetci mili, mozno si mala prave smolu, ze mala sestricka blby den ☹ je to skoda, na mna urobili vyborny dojem, snad sa to napravi, ked tam pojdes 😉

dula_renka
29. sep 2008

etnicka, povedal si im v DS, ze cheš k pôrodu dulu? ako na to reagovali?

etnicka
1. okt 2008

povedala som a reagovali v pohode, vraj uz tam dulu mali a ani nemali debilnu poziadavku ako inde ze bud dula alebo manzel 😉

etnicka
3. okt 2008

michaelka tak ako, uz ste sa tam boli pozriet?

dula_renka
3. okt 2008

etnicka, aj vcera sme rodili v trojici, maminka, tatino a ja 🙂 a slo nam to vynikajuco, hoc nie v DS...... prijemne ma prekvapil lekar v bratislave 🙂

michaelka
3. okt 2008

Ahoj, boli sme 😉
Velmi dobre na nas zaposobili. Muzovi sa to najprv nepacilo, ta nemocnica je teda otras, ale akonahle sme sa ocitli v porodnici a na sestonedeli tak uplne iny svet 😀
Mali tam prave 2 rodicky ( dopredu som radsej netelefonovala aby ma neposlali do kelu ako naposledy )
ale ujala sa nas sestricka a aj ked nam povedala ze to bude len tak narychlo, tak nam vsetko pekne poukazovala.
Ta nadstandard. porodne sala uplne super, porodne kreslo, stolicka a hlavne vana! Vsetko take nove, nemala som tam pocit nemocnicnej sterility.
Inac Renka, ked som sa pytala na dulu, povedala ze v pohode, nie je problem, ale ze s personalom sa da dohodnut a teda ze nie je potrebna 😉
Inac ta sestricka co nam to ukazovala bola super, hovorila pravdu a nezaobalovala to. Takze som sa dozvedela, ze epiduralku tam velmi nepodavaju a hlavne ak zena rodi v noci alebo mozno aj cez vikend, maju tam sice anesteziologa, ale ten je sam na celu nemocku, takze kvoli nejakej epi asi neppride.
Ja vsak po Epi netuzim, tak mi to neva. Co ma trosku zarazilo, bolo ked mi povedala ze prvorodicky nastrihavaju ( podla potreby ) aj ked idu rodit do vane. Neviem si velmi predstavit kedy ma asi tak nastrihnu, ci vyleziem z vane, urobia nastrih a potom naspat. Na to som sa jej uz nepytala, nemala moc cas.
Ak chces ist rodit do vane, musis byt zdrava a najneskor v 36 tt sa musis nahlasit k primarovi, potom raz tyzdenne musis k nemu na kontrolu. ( to som sa neopytala, ci sa okrem tych 5000 za nadstandardnu por. salu plati aj jemu, ze pride odrodit,kedze do vane moze len on "rodit")
No a po porode ze babo umyju atd, ak je vsetko ok tak daju na brucho maminke a potom ide na 2 hodky do inkubatora - to je standard ( tak mi to povedala ) ale zevraj sa da dohodnut a nechat si ho pri sebe. A ak som to pochopila spravne tak babo prikladaju k prsniku az po tom inkubatore. Ale to som snad pochopila zle 😒
Potom po 2 hodkach prevazaju na sestonedielku, tam to bolo super, take zltucke ako kuriatko 😀
Ukazala mi aj apartman ( bola v nom jedna maminka, ale zlata pustila ma kuknut, akurat kojila babenko, nadherny pohlad ). Bol velmi pekny, jedolozkovy, dreveny nabytok, kupelna aj tym prebal.pultom co ma aj vanicku. Take maju 2 a potom jeden rodinny, pre 2 osoby. Ten som nevidela, bolo tam dost plno teraz...
Ale obyc izby ze su tiez super, bunky, jedna 2 lozkova a jedna 3 lozkova izba, medzi nimi kupelna so zachodom.
Proste bolo vidno ze to tam je novo zrekonstruovane.
Tak tolko moja obsiahla sprava z dnesneho vyletu. Ceny si uz nepamatam, ale to maju na internete a pravdu povediac, neriesim...

etnicka
3. okt 2008

🙂 No tak to som rada, ze si vylepsili dojem po tom telefonate 🙂 Mne povedali presne to iste, co Tebe, s tym, ze som sa rovno pytala na to, ci sa s nimi da dohodnut - napr. na mat babatko stale pri sebe od zaciatku atd - a dohodnut sa da, treba to povedat dopredu, ja to mam v porodnom plane a budem im to pripominat 😉 Pacilo sa mi aj, ze mi sestricka sama od seba navrhla, ze si mozem priniest yal-gel a takisto oholit sa mozem sama doma, nemusela som sa na to pytat 😀 S tym nastrihom sa tiez da dohodnut, ked ho odmietnem a nebude hrozit natrhnutie, neurobia mi ho. Chystam sa niekedy zavolat panu primarovi a o vsetkom sa s nim dohodnut, aby sme obaja vedeli, do coho ideme 😉 Ja sa tam uz tak tesiiim 😀 Tiez neviem, ci sa mu plati extra alebo nie, ale skor ano... Bavila som sa o tom s maminkou, ze to je kopa penazi - 5000 za miestnost, 1400 manzel a dula pri porode, potom 550 za den na rodinnom apartmane (dohromady asi 2750 za 5 dni), + asi 3000 dule a este neviem, kolko sa plati doktorovi za porod (byva to od 3000 do 7000 v inych nemocniciach myslim) - a ona mi povedala, ze nech nad tym nerozmyslam, porod je vynimocna vec a od statu za babo aj tak dostaneme 25000, tak to mame na to 😀 a ma pravdu 😉 Nie sme sice bohati - dvaja ucitelia, musime obracat kazdu korunku - ale bude to zazitok na cely zivot.
Ani ja nechcem epidural - je to neprirodzene, mam z toho strach a prieci sa mi to. Bolesti sa nebojim. Okrem toho, ak si zena da epidural, nemoze rodit do vody. Inak v Cesku sa zan neplati a je zaujimave, ze tam vobec nie je taky popularny ako tu v Bratislave, marketing tu funguje naozaj vyborne 😉

cekina
8. okt 2008

Ahojte, takze my uz to mame stastne za sebou - aj sme to stihli do DS 🙂
Takze nakoniec to prebehlo vsetko trochu inac akko sme si predstavovali - o 1,30 v noci som sa zobudila ze mi treba na vecko a zistila som, ze mi asi odtiekla plodova voda - 2 tyzdne pred terminom. Ziadne priznaky pred tym, nic... sadli sme do auta a vystartovali do DS - v aute uz zacali trochu bolesti asi po 5 min. intervaloch. Nemohli sme sa dovolat nasej dule a tak sme pochopili, ze to bude bez duly 😒
V nemocnici nas prijali s tym, ze nas najpr musi vysetrit lekar a podla toho co, nas daju do aletrativnej saly. O 3,00 sme prisli o 4,00 ma vysetrili, s tym ze som na 1 cm (a to uz tie bolesti boli take vacsie), ale dali nas do saly. Dalsie vysetrenie malo byt o 3 hodiny - fakt je ten, ze bolesti sa stupnovali a vobec som nemala pocit, ze chcem ist do vane alebo do sprchy... vyhoda bola, ze ked som odmietla lezat na chrbte na monitore, nasli sme vhodnu polohy na gauci a tam mi ten monitor dali... o 7,30 dosiel moj doktor, ze som otvorena na 3,5 - 4 cm, ze urobime pripravu... Klistyr som mala v porodnom plane, holenie nie... nakoniec ma vyholili iba okolo genitalii (teraz ked som po porode nemam s tym nijaky problem). Najhorsia cast porodu bola tato... bolesti uz zacali byt znacne neznesitelne a klystir pocas kontrakcii, ked si naozaj nemozete vybrat kde budete, je peklo... no a to som si myslela, ze to uz fakt nevydrzim v takychto bolestiach dalsich niekolko hodin, dali ma na monitor... za chvilu dosiel lekar, ci citim tlaky na konecnik, ja ze trochu ano.. on, ze ideme sa na to pozriet... za 5 minut vyhlasil, ze rodime... z toho soku som vobec neriesila ci chcem stolicku alebo kreslo alebo co... ako ma ulozili tak som bola... nechcela som nastrih, snazili sme sa bez ale aj tak to nakoniec musel nastrihnut... myslim, ze to netrvalo dlhsie ako 10min a mala bola na svete - o 9,00 rano. Dali mi ju hned na hrudnik, bolo to super... potom ju zobrali odvazit a tak, mna zatial sili... ked ju doniesli spat, dali ju priatelovi do narucia... bolo to fakt krasne... potom ju zobrali prehriat, lebo tam bola fakt zima (to musim vytknut). Po siti som musela ostat este 2 hodky na sale a potom ma odviezli do apartmanu pre dvoch (550 sk den). Povodne sme chceli maly apartman iba pre mna, ale boli oba obsadene - ale v konecnom dosledku to bolo velmi dobre. To, ze tam bol so mnou cely cas hrdy ocko a pomahal mi na kazdom kroku bolo na nezaplatenie... velmi odporucam... celkovy dojem velmi dobry, aj ked som tu alternativnu salu velmi nevyuzila...ten porod isiel velmi rychlo a vobec som nebola schopna to riesit... naklady 7750 sk - sala + aparman odchod na 6 den (inak fakt jak v hoteli 😉 )

beke
8. okt 2008

Gratulujem k malej Marine 🙂

etnicka
8. okt 2008

cekina aj ja gratulujem 🙂 po Tvojej skusenosti si ten yal dam radsej hned, ako prideme do porodnice 😉

lalitagopi
12. okt 2008

Zdravim !
Tiez to mame uz sa sebou...nastastie.... 😅

Cekina...asi sme sa aj videli, si rodila den prednami. 🙂
Michealka...no a teba som videla urcite, som zrovna sedela na chodbe a cakala na poradnu, ked tam niekto prisiel, ze su z BA a chcu sa pozriet, na porodnicu 🙂

teda po tej poradne mi povedali, ze dnes porodim, tak som isla do apartmanu..cakat ze co sa bude diat, kedze bolesti som necitila ziadne...
nekonecne monitorovanie, no otras, ze oni musia...bla bla, teda koniec koncov tiez mi bol apartman na nic, bo som musela v kuse lezat, ze oni musia mat zaznam atd...akurat ze som tam mohla byt s manzelom.
potom mi Dr. pustil vodu, ani som nestihla nejak riesit, ale koniec koncov, to bol asi dobry napad, bo bola uz poriadne zelena...potom zase monitor...monitor...monitor...zacali kontrakcie, no fakt otras...a ked sa po niekolkych hodinach nic nemenilo, vkuse som bola len na 4 prsty....tak ze ideme rezat 🙄
Tiez sme potom boli v apartmane...ten klud a ticho je nieco nenahraditelne. sestricky aj laktacne sestricky fakt velmi ochotne.

dula_renka
12. okt 2008

cekina, laitagopi.....gratulujem k prírastkom 🙂 🙂 🙂 pozeram, že lalitagopi má cisársku výsosť, ako ja 😕 ...ale vydržali sme 😉

michaelka
12. okt 2008

Baby gratulujem k babatkam!!!

etnicka
12. okt 2008

Lalita gratulujeeem 😀 Aky bol cisarsky? Mala si uplnu narkozu alebo spinal/epidural? Asi Ta preto tolko monitorovali, lebo museli kvoli babatku a zakalenej vode... Hlavne, ze mate krasne zdrave babatko 😀 Maj sa krasne 😉

lalitagopi
13. okt 2008

Dikes 😉
Ano, bola som uspata uplne, ale pravdu povediac, pri tych bolestiach som bola rada, ked som uz konecne zacitila ten plyn v nose. 🙄
Ale zase, hlavne ze sa to narodilo 😵

cekina
13. okt 2008

Lalitagopi, gratulujem s celeho srdca! Dolezite, ze je mala zdrava. S tym monitorom ma tiez stvali, ale nastastie som mohla byt na tom gauci podlozena palonom, tak sa to dalo vydrzat... keby som mala lezat, tak sa blaznim. Este raz velka gratulacia 😵

martina2008
14. okt 2008

Kocky, rodila ste niektora v DS s EPI? Dost ma znepokojilo, ze je tam len jeden anesteziolog. Nasla som na ich stranke, ze to stoji 4000,-, tak by sa mi za tu cenu snad mohol venovat aj v noci. Ja urcite EPI chcem. Dakujem za odpoved.

etnicka
14. okt 2008

martina skus tam zavolat, ja o epi nic neviem, lebo o nu nemam zaujem. Keby som chcela rodit s epiduralom, sla by som do Ruzinova, tam s tym myslim maju viac skusenosti a nie je to take drahe.

dula_renka
14. okt 2008

martina2008....budes mat prve babatko?

martina2008
14. okt 2008

renka, ano prve o cca mesiac, EPI chcem hlavne z psychickych dovodov, pri bolestiach odpadavam a prestanem spolupracovat, neviem to ovplyvnit, ani nikdy neviem, kedy to na mna pride a nechcem ohrozit babatko.

dula_renka
14. okt 2008

dufam, ze nebudes sklamana EPI to za teba neporodi......ale ver, ze sily mas dost a mozno mas teraz hrozne obavy a potom sa budes cudovat, ako super si to zvladla 🙂

martina2008
14. okt 2008

renka, dakujem za povzbudenie, do BA sa mi nechce ist, su to velke nemocnice a maju teraz velmi vela porodov, kde nie je cas nacuvat potrebam pacientiek, v DS sa mi velmi pacilo, tak snad zvladnu aj tu EPI, ked nie, tak to snad zvladnem ja..... 🙂

dula_renka
14. okt 2008

veru je populačná explózia, veselo si rodia aj ženy v mojom veku 🙂 denne je aj trinásť pôrodov v jednej pôrodnici....aj zajtra fičíme s jednou mamuľkou, tak ti dám vedieť, koľko bábatiek sa narodilo 🙂 ..teda okrem toho nášho krásneho dievčatka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre