Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
14. okt 2008

Martina neboj, urcite to zvladnes 😉 podla mna Ti viac ako epiduralka pomoze napriklad partner pri porode a rozne relaxacne pomocky a tie v Dunajskej maju 🙂

dula_renka
14. okt 2008

etnicka ...moja reč 😉 😉 😉

annika
17. okt 2008

Cekina, Lalita, gratulujeme aj my s Robkom a prajeme z celého srdca ,aby ste boli zdravučké a šťastné !!!! A posielame velikánsku pusinku dcérkam aj mamičkám!!!! cmuky!

martina2008
19. okt 2008

Ahojte, prave idem od mojej Dr. a ta mi tvrdi, ze DS urcite nie, ze mam ist radsej na Antolsku, bez udania dovodu, len naznak, ze odbornost personalu. Tak ja uz fakt neviem. ☹ Antolsku nechcem, lebo je to strasny kolos. V DS sa mi velmi pacilo prostredie a personal. Mala som tam uplne iny pocit ako co mi hovorila moja Dr. Skusim dat na moju intuiciu? Inak som tam uz chcela ist do poradne, k jednej milej Dr., ale ta moja ma objednala este na jednu poradnu k nej, iked to uz bude 3 tyzdne pred porodom. Comu nerozumiem, ale snad Dr. vie co robi. Idem sa pokusit dovolat do DS a zrusit sa v tej poradni, ved naco by som tam isla, ked nemam ziadny doklad ani nic od mojej Dr. Co Vy nato?

etnicka
19. okt 2008

martina ja by som na Tvojom mieste sla aj na tu poradnu do DS. A rozhodne by som dala radsej na intuiciu ako na to, co hovori doktorka 😉 drzim palce 🙂 Inak k tej odbornosti personalu - pre mna je prednejsi mily a ochotny personal ako nejaki polobohovia v Bratislave, co sa s Tebou ani nebavia 😒

annika
20. okt 2008

Martina, vy sa musíte rozhodnúť s manželom spolu. My len svoje vlastné skúsenosti vieme napísať. Aj mňa chceli poslať na Antolskú, lebo som mala tehu cukor, ale nešla som. Posledný mesiac som si už pichala inzulín a strašne som sa bála komplikácií. Chvála bohu nemala som žiadne , a želám ti, aby si aj ty mala pri sebe toho vášho malého uzlíčka a aby ste boli v poriadku obaja.

martina2008
20. okt 2008

Kocky, dakujem za reakcie. Spravim to ako pise etnicka, pojdem sa aspon porozpravat s Dr. v DS a uvidim. Ked zistim nieco dolezite, tak napisem, aby tu bolo viac informacii. Hovorim si, ze keby sa v DS nevedeli postarat o babo a mamicku, tak tam gynekologia porodnictvo, nie je? Annika, Ty si mala pritomneho manzela pocas celeho porodu? Ja by som chcela ten nadstandardny porodny sal, ale moze byt obsadeny, a potom si neviem, predstavit, kde by tam mohol byt otecko so mnou, kedze su tam aj ine maminky spolu na izbe, alebo to vedia sestricky zabezpecit? A mala si EPI? Uz sa pytam, co ma len napadne....skoda, ze ma to nenapadlo, ked sme tam boli na obhliadke...ale volaka som bola vystrasena.

etnicka
20. okt 2008

martina podla mna ak je obsadena "alternativna" porodna sala, podla mna moze byt manzel aj tak s Tebou, ved tie ostatne porodne saly su tiez samostatne, akurat su mensie. Inak som sa pytala, ze co robia, ak je obsadena a vraj sa im to este nestalo 😀

kisorka
20. okt 2008

ahojte, rodila som v novembri v dunajskej strede na "alternativnej" sale a boli sme na apartmane spolu cela rodinka.
bola som velmi spokojna, odporucam , ale vsetko si vopred dohodnut s doktorom, lebo aj ked sa snazia, ak si nestojite za svojim, je im jednoduchsie robit veci "klasicky", hoci zariadenie vyzera "alternativne".
porody do vody robi primar, ktory je sice svojsky, ale na slovenske pomery osvieteny clovek.
nemali vtedy ziadne zmluvy na peniazky ako v ba, my sme sa rozhodli peniaze co by sme dali v ba doktorovi , darovat porodnici,lebo sme boli velmi spokojni- dar na oficilany doklad.
na sestonedeli su velmi mile a ochotne sestricky. rodinna atmosfera a mali na mna a babo cas.
jedine co bolo neprijemne, ze my sme z ba a nevieme po madarsky a niektori personal nam niekdy nerozumel 😀

etnicka
20. okt 2008

kisorka 🙂 velmi ma potesila Tvoja recenzia. Gratulujem k babatku a zelam Vam vela stastia a radosti 😉

martina2008
21. okt 2008

Kisorka aj mna si potesila, kedze mna to caka o malu chvilku....mohla by si napisat viac o tvojcih poziadavkach, ktore boli splnene,a ktore si si musela obhajit? Napr. ci Ta vzdy o vsetkom informovali, co idu robit, ci si mala EPI, kedy Ti prilozili babatko, ci boli trpezlivi, ked uz Ti ubudalo sil a pod? Vopred dakujem za odpovede.

cekina
21. okt 2008

ahoj martina, ja by som mala len jedno odporucanie... fakt si dohodni lekara dopredu a vsetko si s nim prejdi... vela na tom zalezi. ja som na to nemala cas a aj ked boli vsetci hrozne mili, neslo zrovna posla mojich predstav. Na tej sale v plnej akcii toho uz vela nevydupes ;o) O EPI neviem, ale nikto sa ma napytal ci nejaku chcem, myslim ze to v DS nie je standartny zakrok, to si zisti. Mne dali malu na brusko hned po porode, prisat sa nedalo, az nedavno som vysadila klobuciky aj ked sa sestircky velmi snazili. Mam vpadnute bradavky a niekedy to proste nejde. Co sa tyka trpezlivosti to bolo fajn, len jedna setricka mi moc nesadla, ale dalo sa s nou nakoniec dohodnut. Takze este raz, dohodni si lekara (cim si zarucis aj odbornost personalu). Ak nemas dohodnuteho porodnika, odrodi ta sluzbukonajuci. Teda okrem do vody, to robi len primar. Drzim palec.

etnicka
21. okt 2008

Ja sa stale chystam, ze zavolam primarovi a dohodnem sa s nim, len mi to este pripada moc skoro. Kedy sa to asi tak robi? Viem, ze mesiac pred terminom tam mam chodit do poradne, ale to uz by asi bolo neskoro...

dula_renka
21. okt 2008

etnicka...myslím, že po novom roku to bude stačiť 😉

etnicka
21. okt 2008

😀 tak to mam este casuuu

dula_renka
21. okt 2008

no ide aj o to, aby si ťa lekár zapamätal, predsa len má viac žien na starosti 🙂 🙂 🙂 Ty si jeho zapamätáš ľahko. 😉

etnicka
21. okt 2008

ja som typ, na ktory ludia lahko nezabudaju 😉

kisorka
21. okt 2008

Ahojte, tak pripajam zopar tipov, dufam, ze vam pomozem :
do poradne do ds som chodila posledny mesiac, ale tu novu 'alternativnu" cast som si bola obzriet snad uz pol roka vopred :} lebo som sa rozhodovala aj medzi stiavnicou a topolcanmi...
mesiac pred som si aj dohodla telefonicky prve stretnutie s primarom a na moje prekvapenie /napriek ziadnym dopredu slubenym alebo podpisanym peniazom/ mi venoval skoro hodinu a velmi trpezlivo sme spolu diskutovali o nasich poziadavkach. samotna poradna bola oproti novucickej a nablyskanej "alternativnej " casti dost hrozna, socik, cakanie, pokazeny ultrazvuk...
ale samotny personal bol ochotni, ajked vyvstavali vtipne situacie z madarsko-slovenskej komunikacie 😀
z porodneho planu som nastojila na NEponukani liekov na tisenie bolesti, Nerutinne nastrih hradze az v pripade naozajstnej potreby /nakoniec som teda vobec nebola nastrhnuta!!!! co bolo uuzasne!/,prilozenie babetka hned po porode, nechali dotepat dokonca pupocnik, moznost pritomnosti duly a manzela, volbu porodnej polohy - u nas to slo tak rychlo, ze sme 'bohuzial' nestihli ani vanu napustit...doniesli sme si aromalampicku a cd prehravac.
nemala som problem s klystirom a holila som sa doma, to neviem ako su ochotni, ked niekto si to nezela.
odporucam uz pri prijme na porod, dorazne nastojit na tom, aby pripravili termo lozko, aby vam dietatko neodniesli na tie dve hodky prec. je to tam velmi pekne, ciste, utulne. izbicky na sestonedeli su tiez ciste, pekne.
len doteraz nechapem rozhovor s dietnou setrou, hoci som mala moznost vegetarianskeho menu, veselo tam servirovali citrusy a strukoviny hned po porode dojciacim matkam 😖
co nedodrzali bolo supnutie oxytocinu na vylucenie placenty, sa im nechcelo cakat, to som si ani nevsimla ako mi davaju...
drzte sa a stojte si zasvojim! ja ked som sa citila ako ze uz moc vymyslam, tak som si opakovala, ze na to tam tu alternativnu cast zriadili, tak sa aj ich myslenie musi pomaly zmenit, nielen zariadenie 😉
a nakoniec nestalo to pat korun... platime si zdravotne cely zivot a ked si priplacam nadstandart prajeme si aj nadstandartny pristup!
tak som tam tancila s dulou brusne tance a spievali sme a mrucali....
aj oni z toho mali zazitok

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

etnicka
21. okt 2008

kisorka tak to mam asi taky isty porodny plan ako Ty 🙂 nechapem to s tym termolozkom, naco ho maju pripravit, ked ja chcem mat babatko stale pri sebe a nie ho tam davat? alebo to je nejake velke termolozko aj pre mna aj pre babatko 😀 ? Inak tiez sme sa boli pozriet najprv v Banskej Stiavnici a v Topolcanoch a vyhrala DS z viacerych dovodov - velmi mily, slusny a ustretovy personal, je to blizko, neurychluju porod za kazdu cenu, netreba sa tam stahovat pocas porodu z miestnosti do miestnosti, maju pozitivny pristup k pritomnosti manzela aj duly pocas celeho porodu a maju tam vanu 🙂
Aj ja by som chcela chodit na brusne tance, kde sa to da?

dula_renka
22. okt 2008

hlcem pisanicko o Dunaskej Strede, nez sa tam vyberiem, tak uz budem taka informovana 🙂 🙂 🙂

anitka78
22. okt 2008

Ahojte dievcata.

Je super mat babo hned pri sebe, ale nezabudajte, ze budete unavene - ubolene a treba si aj trosku odpocinut 🙂 viem z vlastnej skusenosti. Chcela som byt super zienka a skoncilo to tak ze som bola unavena ako pes 😝 Teraz cakame druhe babo a uz viem ze si predtym nez necham priniest malicku, tak si musim odpocinut a nebudem dobra mamina len odtoho ze budem na smrt unavena 😉

dula_renka
22. okt 2008

moja dcera ma 17 rokov a vtedy sa mi o dakom roomingu ani nesnivalo. Hoc som bola vycerapana po dlhom a narocnom porode, ktory trval 21 hodin, tak ma este viac vycerpavalo, ze som plakala za svojim dietatom. Syn ma 12 rokov a nemala so ho hned, lebo som mala komplikovany cisarsky a tusim 30 hodin mi tiekli infuzie, uz si ani presne nepamatam, takze som sa naozaj nemohla o neho postarat s ihlou v ruke ☹ , ale zlate sestricky mi ho kazdu chvilu nosili, aby som si ho mohla aspon okukavat 😉 . Bola som im vdacna, ze mi ho nosia aspon na pozeranie, kedze som bola neschopna sa o neho postarat. Takze ja rooming schvalujem vsetkymi desiatimi. Hoc unavena, ale bez stresu a obav o moje dieta.

anitka78
22. okt 2008

Ahoj Dula
Aj ja trvam natom aby moje dieta bolo primne. Len som chcela naznacit, ze si treba aj odpocinut 🙂 Moj syn bol primne uz par hodin po porode, mala som mensie komplikacie - este 3 tyzdne po porode som bola mrtva 😝 Bola som velmi vdacna sestricke ked na 3 den ho zobrala na par hodin prec - trosku som si pospala a pozbierala som sa. Takze aby ste si mamini nemysleli, ze som proti roomingu - aj ja ho schvalujem

dula_renka
22. okt 2008

anitka78 🙂

beke
22. okt 2008

Ahoj anitka,
aj ja budem rodiť v DS vo februári...odkiaľ si presne?
Ku komu chodíš?

zzuzana2
22. okt 2008

ahojte, ja sa tiez pridam do tejto diskusie, mala by som rodit v marci. som velmi rada, ze existuje tolko pozitivnych referencii na ds, pre mna je to balzam na dusu. toto bude moje druhe babatko a prvy porod bol, napriek tomu, ze sa nam narodil nas krasny poklad, pre mna dost otras zazitok, ktory by som si nerada zopakovala. tiez sa mi zda trosku skoro sa ist pozriet, ale asi by sme sa mali rozkyvat, otazne je len kedy, ked cez tyzden manza robi a a cez vikendy sme vacsinou prec. ja do vane az tak rodit nechcem, zato stolicka sa mi celkom pozdava, hlavne nie na chrbte s nohami vyviazanymi do nebies. ktory ..... vymyslel take nieco, toho by som povesila za usi v prievane.

etnicka
22. okt 2008

zuzana my sme sa tam boli pozriet na zaciatku tehotenstva po velkom sklamani z Topolcian, kam som chcela ist rodit napriek tej dialke, a velmi mi to zdvihlo naladu 🙂 odvtedy som kludna a na porod sa velmi tesim 🙂 inak tam maju take tie moderne polohovacie porodne stoly a nespominam si, ze by tam bolo kam privazovat nohy, brrr. No a aj peknu drevenu porodnu stolicku, tu by sme chceli vyskusat, ak sa nam nebude pacit vo vani 😉

anitka78
22. okt 2008

Ahoj beke

Moj doki je Puha Juraj - je fakt super, spolu sme odrodili mojho synceka 😀 Len skoda ze uz nerobí porod, dastala som odporucenie na pani doktorku booooze ja si nespomeniem ale priezvisko má na B. Neviem, ale niesom nadsená z toho ze si to nezopakujeme s mojim dokim 😖

Beke ja som priamo s DS, a ty?

beke
22. okt 2008

ahoj anitka,
aj ja som z DS...ja chodím k dr. Nagyovi a som spokojná...keď som išla prvýkrát rodiť tak mal službu Puha bol fajn ale ja som mala potom svojho dokiho a dúfam, že aj teraz bude pri mne...ešte som sa ho nepýtala.
Doktorku nepoznám na B len doktora Brányika...

Kde presne bývaš?

anitka78
22. okt 2008

Na radnicnom namesti. A ty? Uz nebudem dlho na nete lebo zajtra vstavam - som pracujuci cloviecik 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre