Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

anitka78
22. okt 2008

Beke pekne budeme za sebou rodit 😀

beke
23. okt 2008

Ja bývam na nám. SNP...možno sa aj stretneme v pôrodnici 😉
Dokedy budeš pracovať, do konca roka?

anitka78
23. okt 2008

Ahooooj beke

Ja som tiez z SNP 😀 vlastne som tam vyrastala . Chcela by som do vianoc a potom sa uz pripravovat na príchod mojej cicusky 🙂

beke
24. okt 2008

Môj manžel vyrastal tu na SNP možno ho poznáš...ja som sem prišla pred 5 rokmi.

Už sa tešíš na malú?
Kam chodí tvoj syn do škôlky?

etnicka
25. okt 2008

kocky je fajn, ze ste sa tu takto zisli, ale odbocujete od temy 😉

beke
25. okt 2008

Prepáč etnicka.

etnicka
25. okt 2008

😉 to nic

dula_renka
25. okt 2008

etnicka...niekedy odbočíš a zistíš všeličo 😉 😉 😉

martina2008
27. okt 2008

ahojte, tak ja nakoniec asi skoncim v BA, v DS nerobia EPI, presnejsie robia, ale len ked ma sluzbu primar anesteziologie, inak mozem DS len odporucat, hovorila som s Dr. Budayovou a je to uzasna doktorka, tak ako ona sa mi nikdy nevenovola ani moja a to som chodila do sukromneho centra, za co som aj dost platila. epi chcem, beriem to tak, ze naco sa mam trapit, ked si mozem aspon trosku pomoct....pevne dufam, ze mi aj zaberie...ked nie, tak si budem potichu nadavat, ze som mala ist do DS....neverila by som ako tazke je spravne si vybrat...porod je velmi nepredvidatelna udalost...drzim Vam vsetkym palce.

dula_renka
27. okt 2008

martina2008...kedy mas presne termin?

annika
27. okt 2008

Tak sa drž, Martina, aj ti prajem rýchly a bezproblémový pôrod! Potom sa nám ozvi aj s malilinkým v náručí!!!!Pa&pa!

ejdzi
autor
27. okt 2008

Ahojte, tesim sa, ze sa tato tema takto pohla, ked som ju zakladala, tak tu bolo dost hlucho. Ja som rodila v DS v marci 2007 a isla som tam v podstate s minimom informacii, kedze som na internete nic aktualne nenasla. Cca 2 mesiace pred porodom som bola aj s manzelom pozriet porodnicu. Ja som volala priamo vrchnej sestre a ta si pre nas dokonca prisla az ku vchodu, kedze sme boli v sobotu a nejak sme sa nevedeli vysomarit 🙂 Videli sme vsetky saly aj nadstandard aj sestonedelie, tak ako to tu baby vyssie opisuju.

Ja mam gynekologa v BA, tak som do poradne do DS zacala chodit az pred porodom. Chodila som k Dr. Szabovi. Citala som tu par negativnych reakcii na neho. Myslim, ze je to naozaj vec nazoru a aj to zavisi od skusenosti jednotlivych rodiciek. Ja som s nim mala len dobre zazitky. Co sa tyka jazyka, hovorim aj madarsky aj slovensky, ale komunikovala som v slovencine, nakolko mi to bolo lahsie a naozaj som s tym nemala najmensi problem. Je pravda, ako aj vyssie bolo spomenute, ze poradne nic moc, dlhe cakanie, ordinacie nic moc a tak. Ale samotna porodnica a sestonedelie super aj som nakoniec lezala na gynekologii, kedze mi stupol tlak a aj tam boli sestricky velmi mile. Dokonca sa potom prisli za nami pozriet na babatka 🙂

Ja som nakoniec rodila cisarskym, kedze islo o sekundy, hlavne o zachranu mna, lebo mi nahle velmi vybehol tlak na 190/120 a nezaberali lieky a uz som mala triasku. Cisarsky mi robil dr. Szabo a z mojho pohladu vsetko OK. Aj co sa tyka pooberacnej starostlivosti. Chodil sa na mna pozerat niekolkokrat za den. Podotykam, ze jedine co odo mna dostal bolo pri odchode velke "dakujem".

Na sestonedeli som bola na normalnej izbe. Planovala som vyuzit platenu, ale nakoniec sme sa stretli s kamaratkou, dokonca sme rodili ten isty den a cisarskym, takze sme potom boli spolu aj na izbe. Velmi som ocenila, ze sa chodili sestricky na nas kazdu chvilu pozerat, kedze sme boli po cisarskom zisla sa kazda pomoc, napriklad ked mi spadol kremik na zem, sama by som ho asi nezodvihla 🙂

Takze len tolko v kratkosti ak by ste este chceli nieco vediet urcite sa pytajte.

A este veta na zaver, keby som mala ist rodit znova, tak urcite si opat vyberiem porodnicu v DS.

dula_renka
27. okt 2008

ejdzi...dobre sa to cita, ked zostanu po porode pekne zazitky a ziadna trauma 🙂

beke
27. okt 2008

Ahoj ejdzi,
ty si bola na šestonedelí už v novej časti? Ja som bola v r. 2006 ešte v starej a teraz vo februári budem rodiť a tú novú časť som ešte nevidela.

ejdzi
autor
27. okt 2008

renka - ano u mna iba pozitivne. Ja si myslim, ze aj pohlad na jednotlive porodnice zavisi od subjektivneho zazitku. Moze byt porodnica super, ale ked ma niekto zly zazitok, tak ju vychvalovat nebude. To je uz raz tak 😒 Takze prajem vsetkym len pozitivne zazitky.

beke - ja ked som tam bola pozerat, tak mne ukazali aj sestonedelie, aj izby vsetko som si pozrela, takze ak mozes chod sa pozriet. Pripadne TI mozem poslat aj cislo na tu vrchnu sestru, este by som ho mala niekde mat.

Nova cast je pekna, ako tu niekto pisal, vzhladom na ostatne priestory, ako keby si prisla do ineho sveta. Pekne vymalovane, plastove okna, a je tam taky klud mne tam bolo prijemne, aj ked ja som tam bola po cisarskom sedem dni a ani si nevies predstavit ako velmi som sa tesila domov. Predsa len doma je doma. My sme boli na izbe dve aj tam boli iba dve postele a dve postielky pre babo, izba mala aj balkon a mali sme prebalovaci pultik, kupelka bola spolocno so susednou izbou, ale nebol problem. Bolo tam WC, sprchovaci kut a vanicka na kupanie pre babo, mali tam aj ohrievac, ten zapinali, ked sme kupali aha a este vaha. Na moje prekvapenie aj skrinky dostatocne velke, vsetko som tam nacpala.

dula_renka
27. okt 2008

ejdzi myslim, ze dnes si mamicky vsetko dopredu preveria a vedia do coho idu a hlavne sa nenechat znechutit jédnym clovekom a navyse, ak ta ma kto podporit, tak je to super a da sa to zvlanut 🙂 ....planujme si pekne veci a nie skarede 🙂

etnicka
27. okt 2008

ejdzi to je krasne, ze mas take pekne spomienky a si spokojna. Mala som zase chrobaka v hlave, lebo jedna detska doktorka povedala, ze v malej porodnici by nerodila kvoli tomu, ze tam nemaju dobru prax v zachranovani deticiek, ale ked vidim, ze Teba zachranili, tak mi zase odlahlo 🙂

vesi
27. okt 2008

nechcem rýpať, ale sesternici jeden Dr. v DS poradil nech radšej ide rodiť na Antolskú...
ináč ak nastanú komplikácie, tak z DS nakoniec posielajú aj tak tam...

ale na druhej strane chápem, že vynovené prostredie a pôrod do vody lákajú..
ja som tak trochu skeptická možno preto, že som mala tehu problémové a nemám dobré skúsenosti s DS lekármi, aj ked nejde práve o gynekologov.

v BA v podstate zachránili život mne aj mojej prvej dcére po tom ako moju diagnozu zvrzala jedna dr. v DS 🤐

etnicka
27. okt 2008

vesi jasne, ze keby som mala komplikacie v tehotenstve a strach z porodu, rozmyslala by som nad Kramarmi alebo Antolskou. U nas je vsetko v poriadku, na porod sa tesim, tak si ho chcem uzit v pohode - a to v Bratislave nejde, alebo velmi tazko. Mne nejde az tak o vynovene prostredie, aj ked aj to je dolezite, ale hlavne o to, aby ma respektovali, chovali sa ku mne s uctou a zbytocne nenahlili a nestrasili.

vesi
27. okt 2008

aj u nás bolo všetko O.K. a na poslednú chvíľu sa to zvrtlo, mala som vlastne šťastie, že som mala Dr. v Bratislave, aj ked priznávam ísť rodiť do DS aj ked to mám bližšie ma ani nenapadlo...
v každej nemocnici sa nájdu lekári dobrí aj menej dobrí a každý sa riadi potom vlastnými pocitmi a zážitkami 🙂

prajem ti aby ti vyšlo všetko podľa tvojho želania a hlavne zdravé bábätko, ked ho uvidíš na pôrod v momente zabudneš nech bol akýkoľvek 😉 😀

etnicka
27. okt 2008

🙂 vesi suhlasim s Tebou a velmi pekne dakujem za mile slova 🙂

vesi
27. okt 2008

ešte ma napadlo, ja som s lekármi na antolskej nemala žiadny problém, sama som si v rizikovej poradni (pri druhom tehu) vybrala lekára ku ktorému veľa žien nechcelo chodiť vraj kvôli jeho prístupu,ale ja mám s ním len tie najlepšie skúsenosti a to som ho nemala ani zazmluvneného. okrem toho je to dobrý odborník 🙂

takže je to naozaj aj o pocitoch...

vesi
27. okt 2008

za málo 😀 😀

etnicka
27. okt 2008

🙂 tak tak, kolko ludi, tolko chuti 😉 keby sme boli vsetci rovnaki, bola by na svete hrozna nuda 😉

vesi
27. okt 2008

presne tak, to by bola nuda, vidím to na mojich deťoch aké sú rozdielne a ako tak rastú na každej je zábavné niečo iné 😀

michaelka
28. okt 2008

Ejdzi chcem sa ta opytat ci ti babo na sestonedeli brali niekedy prec( napr. na antolskej beru babatka kupat - co v DS nie, ked mas vanicku v kupelni )
Tiez ze kedy ti maleho priniesli po cisarskom.

Inak ja som stale vo fazi rozhodovania ale vyhrava DS na plnej ciare. Jedine ak by sa nieco dialo, isla by som na Antolsku.
Vesi myslim ze vynovene prostredie je len male plus, ale urcite nie to preco by som sa rozhodla is tam rodit. Aj porod do vody beriem s rezervou, kedze som tusim ani na tejto stranke necitala o nikom kto by tam tak rodil... Koniec koncov aj na Antolskej sa da priplatit nadstandardna por.sala kde je to polohovacie kreslo - myslim ze na tom sa da tiez v pohode rodit. Mne ale skor ide o sestonedelie. Nechcem aby mi babo stale brali prec a hlavne ten pokoj co bol v DS je myslim na nezaplatenie.
Ale pravda je ze na Antolskej som este nebola kuknut.

lalitagopi
28. okt 2008

michael...
ja som mala cisara vecer o 6tej a baby mi priniesli rano okolo 6 tej. a bolo to fakt super,uz som sa velmi tesila, hoci este hybat som sa moc nevedela...a noc po operacii som bola tak ci tak totalne kaput. potom uz nosili baby kazde 3 hodinky...bolo to tazke emocionalne zvladat, ale dalsi den nas uz prelozili na sestonedelie a tam sme uz mimi mali v kuse pri sebe. hoci sestricky sa ponukali, ze aspon na noc nam baby zoberu, ale uz som ju nedala :o)

ejdzi
autor
28. okt 2008

michaelka, ja som mala cisarsky v stredu o druhej, v ten den mi ho ukazali hned ako ho vybrali, potom som ho videla az na druhy den rano, na noc este samozrejme nemohol byt pri mne lebo som bola na jiske ale stacilo poziadat a doniesli ho a v piatok rano uz som kracala na sestonedelie a babo mi hned priniesli na izbu. Tak ako lalita hovori aj u nas ponukali, ze nam s cisarskym na prvu noc male este zoberu ale nechceli sme. Inak mi ho brali iba na vysetrenia, pokial si pamatam raz im brali krv, potom raz tusim sono a raz ockovanie. Kupat sme kupali sami. Prvykrat nam sestricka ukazala, a potom uz iba dozerala a pomahala a radila. Kupali sme vzdy rano tusim o siestej a kazdy den dostavali ciste oblecko, pripadne ak trebalo tak aj cez den priniesli ciste, ked bolo treba malinkeho prezliect.

a co sa tyka tej vody tak napriklad co si pamatam tak mi spominala sestricka, ze je mozne byt v tej vode vlastne pred porodom a samotny porod uz klasicky. Ale to si asi musis normalne zaplatit ten nadstandard, aj ked nebudes rodid do vody. My sme to mali v plani, ale situacia sa vyvinula tak, ze kym manzel dorazil, maly uz bol davno na svete a videl ho v perinke prvy, ja som ho sice videla hned po porode, lebo som nemala narkozu, ale si to uplne jasne nepamatam

anitka78
28. okt 2008

Ahoj ejdzi. Mam mensie zdravotne tazkosti a mozno budem rodit cisarskym. Ako dlho ti trvalo dat sa do kopy po porode? Strasiam ma s tym ze vraj priblizne 2-3 dni sa maminy nevedia postarat o babo. 😅

vesi
28. okt 2008

hmm, nám ale na antolskej nebrali bábo preč, len ked sme my chceli.... 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre