Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

anitka78
25. nov 2008

beke ty sa mas 😀 polovicka ti zabera.

Boli ste na stranke home pred porodom, je to fak super.

etnicka
27. nov 2008

kocky, prave som volala s panom primarom z DS a tak mileho doktora som este nezazila 😀

etnicka
27. nov 2008

martina, ozaj, ako si sa na koniec rozhodla? DS alebo BA? Drzim vam palce 😉

anitka78
28. nov 2008

Etnicka dohodla si sa s nim na porode do vody? Citala si o homeopatia a porod?

etnicka
28. nov 2008

anitka ano, bavili sme sa o porode do vody, hovoril, ze ak budem mat vsetko fyziologicke, tak mozme 🙂 mam k nemu zacat chodit od 36. tyzdna do poradne a vsetko si dopodrobna prejdeme (moj porodny plan, urobia mi potrebne vysetrenia atd.)
Homeopatiu som este necitala, myslim si, ze sa zaobidem aj bez nej, ale kuknem sa tam 😉

anitka78
28. nov 2008

etnicka prosim ta prezrad konecne co to znamena : porodny plan 😀 ja ked som rodila v 2005 tak vobec neexistovalo take nieco. Tam si ja mam nieco zapisovat? Ja chcem skusit homeopatia, su aj na tvoru mliecka, na hojenie ran - hradza atd.

kveta
28. nov 2008

Sú na gynekológii v DS jednoposteľové izby - aj za poplatok? Nemyslím pôrodnicu, ale gynekológiu...

etnicka
28. nov 2008

kveta to zial neviem - ja som sa bola pozriet len na sestonedeli.

anitka porodny plan si mozes napisat sama - napises si, co si prajes a neprajes pocas porodu, ak je fyziologicky, ale napriklad aj aku anesteziu by si chcela, keby si mala cisarsky. Nejake linky su tu:
http://www.dietaaja.sk/porodny-plan.php
http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?pa...
ak by si chcela, mozem Ti do IP poslat aj nas porodny plan - ale je trochu dlhsi 😀

beke
28. nov 2008

kveta, myslím že nie sú aspoň keď som tam bola tak neboli...štvorposteľové boli a pooperačná izba trojposteľová 🙂

kveta
29. nov 2008

Beke, nepotešila si ma, ale ďakujem za odpoveď. 🙄

etnicka
29. nov 2008

kveta ved tam skus zavolat 😉

anitka78
1. dec 2008

Ahojte kocky
Dnes som bola na poradni, mala ma uz 1511g, taka som stastna 😀

Kveta ak ti natom tak zalezi aby si bola sama tak tam zavolaj,vacsinou sa da dohodnut - drzim ti palce (naozaj chces byt sama? Obcas dobre padne ak sa mozez s niekym porozpravat atd.)

Etnicka to by som bola rada. Ja som si myslela ze som na porod pripravena ale na teba nemam 😀

etnicka
1. dec 2008

anitka poslala som Ti nas porodny plan do IP 😉 gratulujem k vahovemu prirastku 😉

anitka78
3. dec 2008

Ahojte kocky
Kveta ako si sa dohodla z nemocnicou?

Etnicka - dakujem 🙂 primar uz vydel tvoj porodny plan? Ako sa k tomu stavaju v DS? Som taka zvedava 😀

Kde su vsetci? Uz rodite? 😀

itinka123
3. dec 2008

Ahojte babulky, tak sme sa definitivne rozhodli pre porod v DS 🙂 Uz sa docela tesim.
Etnicka, bola by si prosim tak zlata a poslala ten svoj porodny plan aj mne do IP, ak ti to teda nebude vadit? dakujem.
Dnes sme boli v poradni a maly ma uz 2400 g. Som v 35 tt, tekze to je asi vaha v pohode, ze?
Neviete nahodou niekto, aky priemer hlavicky cca maju deti pri narodeni?

etnicka
3. dec 2008

anitka este ho nevidel, akurat vie, ze chcem rodit do vody. Podla nasej duly by malo vsetko ist podla planu, aj porodna asistentka, co nam ukazala porodnu salu atd., hovorila, ze v podstate by to malo ist, ak bude babatko aj ja v poriadku 🙂
itinka idem pohladat ten moj plan 😉 ale trochu si ho kocky pomente, nech ho nemame vsetky rovnaky 😀

anitka78
3. dec 2008

itinka cca je to 10 cm, ale nebojsa v pohode to zvladnes. Gratulujem, uz sa ti to blizi, maly bude mat min 3 kg 😀

etnicka
3. dec 2008

itinka inak gratulujem k vybornemu rozhodnutiu 😉

huncutka101
3. dec 2008

😵

etnicka
3. dec 2008

😀

weronique1
6. dec 2008

ahojte,
dnes sme boli omrknúť DS a popýtať sa čo a ako.
Prvý celkový dojem z nemocnice s stál za milú jarmilu a mala som chuť sa otočiť a odfujazdiť preč, tak to tam na mňa pôsobilo spustnuto a ošumelo; ani sestrička na pôrodnici ktorá vybehla na naše zazvonenie tomu nepridala, nakoľko jej asi tak dobre nešla slovenčina a na naše otázky odpovedala dosť neisto a mierne od veci.
Nenechali sme sa ale odradiť a keď už sme tam boli, tak sme si to chceli poriadne omrknúť a veru neľutovali sme. Za dverami pôrodnej sály a šestonedelia na nás našťastie čakal iný svet....
Zrekonštruované, nové, príjemné prostredie, na celom oddelení minimum maminiek, väčšina izieb voľná, pohoda. Akurát ukončovali jeden pôrod a zvyšné dve sestričky ktoré sa nám po chvíľke čakania venovali boli veľmi milé a ochotné. Všetko nám poukazovali a snažili sa odpovedať aj na naše dotazy.

Na šestonedelí majú:
v štandarde izby s 3 postelami a spoločnou k+z pre dve izby, štandardný nemocničný nábytok, bez možnosti návštevy manžela (neplatí sa)
jeden malý apartmánik so samostatnou k+z, zariadený kvalitnejším nábytkom, kde s vami môže byť manžel do 20:00 hod (500 Sk/ noc)
jeden veľký apartmán s manželskou posteľou, samostatnou k+z, kvalitnejší nábytok, TV, mažel môže byť prítomný po celý čas (1.100 Sk/noc)

Pôrodnica:
súkromná pôrodná sála (k dispozícii vaňa na pôrod do vody, rebriny, fitlopta, sprcha, kvalitný polohovateľný pôrodný stôl...) je spojená so vzdychacím apartmánom (5.000 Sk/ pôrod) v cene je prítomnosť manžela pri pôrode a údajne aj malý apartmán na šestonedelí
vyšetrovňa a vzdycháreň s dvoma lôžkami zariadené štandardne nemocnične
štandardná pôrodná sála, teda skorej sálička, taká je prťavá, s manuálne nastaviteľnou kozou (700 SK / manžel pri pôrode)

Iné:
epidurálka 4.000 Sk po dohode s anesteziológom a údajne to skoro nikto nevyužíva (žeby pre tú cenu?)
klystýr po dohode, ale sestričky odporúčajú
ak nerodia akurát niekoho iného, tak aj ženy bez zaplateného nadštandardu odrodia v súkromnej sále
v prípade komplikácií s novorodencom je prevážaný do NZ (ak sú rodičia z BA, tak sa snažia vybaviť prevoz do BA)
rodia asi 700 pôrodov ročne, takže továreň na deti ako vo väčšine BA pôrodníc to nie je
inak štandardný prístup k pôrodu (počas pôrodu sa nemôže piť, nástrih u väčšiny pôrodov, priloženie dieťaťa po narodení s následným odobratím, ak treba prikrmovať používajú Nutrilon, resp. ak mama má, tak jej vlastné mlieko, laktárium nemajú, študenti medicíny minmálne a dajú sa odmietnuť)

nás najviac oslovilo relatívne súkromie ktoré poskytujú aj štandardné izby a ochotný prístup personálu na pôrodnej sále...

etnicka
6. dec 2008

🙂 tak super. Takze ste sa uz rozhodli? To som nevedela, ze ak si zaplatim nadst. porodnu salu, ide tam manzel zadarmo. Nevies, ci aj dula ide zadarmo, alebo za nu treba zaplatit? Nam povedali, ze standardne postupy su take, ako pises, ale ze ak chceme, vyhoveju nasim "nestandardnym" poziadavkam, akurat si to treba nechat odsuhlasit od doktora 🙂 Pa pa

kveta
7. dec 2008

Ahojte, tak som sa vrátila z nemocnice v Dunajskej Strede, ležala som na pooperačnej izbe v sekcii nazvanej Operačné sály. Baby, na tejto časti gynekologického oddelenia boli úplne skvelé sestričky a sanitárky a sanitár. Ochotné, ohľaduplné, naprosto rešpektujúce intimitu pacientiek, takže mám z toho až prekvapujúco skvelé pocity. Operácia prebehla v poriadku, na sále bol tiež veľmi pohodový personál, čistučko a ja som zatiaľ bez komplikácií. Takže ja mám voči Dunajskostredskej gynekológii vybudovanú dôveru a ak bude treba, s dôverou tam pôjdem opäť.

A aj touto cestou ďakujem za veľmi dobrý prístup personálu, za ochotu a pohodu, akú sa tam snažia svojím prístupom budovať.

etnicka
7. dec 2008

kveta, to mam radost, vela zdravia a stastia do buducnosti Ti zelam 🙂

weronique1
7. dec 2008

etnicka: tak to teda naozaj na 100% neviem, ale zdalo sa mi, ze sestra vravela, že v apartmane pri pôrodnej sále, môže byť mažel, rodina, koho tam chceš. radšej si to ale over

kveta: squelé info 🙂

etnicka
8. dec 2008

weronique dik, tak to je fajn, este sa na to spytam, ked tam budem chodit do poradne...

beke
4. jan 2009

Ahojte, kde ste všetky?
Prajem všetkým všetko naj naj naj do nového roku. 🙂 a hlavne zdravé bábatká 🙂

etnicka
5. jan 2009

ahoj beke, ja som tu 🙂 a aj ja prajem vsetkym vsetko dobre a dakujem za Tvoje prianie 😉

inak sa nam to uz blizi, o 6 tyzdnov zacnem chodit do DS do poradne, tak potom napisem dojmy... uz sa tak tesiiim 🙂

anitka78
9. jan 2009

Ahojte, aj ja som tu 😉 Od pondelka aj ja zacnem chodit do nemocnice k MUDr Branyikovi. Som zvedava ake to bude. Uz si kupujem home k porodu, dufam ze zaberu. Baby nemate bolesti v podbrusku? Ja uz 2 den som ako pred menzesom, moj doki vravel ze je vsetko OK ale ja sa fakt citim hrozne. Toto som nepoznala pri prvom tehotenstve - porode

etnicka
10. jan 2009

ahoj anitka, ja zatial nemam bolesti, len obcas, ked mi stvrdne brusko, tak to boli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre