Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

jazmina83
27. aug 2010

@snehulka24 Ahoj..no len skoda, ze si buduce rodicky vyberaju nemocnicu podla prostredia,zariadenia a nie podla toho, aby bola nemocnica cim blizsie, aby nasli vyhovujuceho porodnika a podla vyssie uvedenych pozitiv(pre mna)
ale tak jedna mame vacsie druha zasa mensie naroky 😵
tiez prajem pekny den

snehulka24
27. aug 2010

@jazmina83 Ano, beriem to, ze kazda sme ina a nikomu sa nesnazim vnutit svoj nazor. Nastudovala som si toho naozaj vela na roznych forach a pre mna je takisto dolezity pristup okolia (sestricky a lekari) a viem, ze v BS je tento pristup naozaj jedinecny. Kedze ide o moje prve dieta, chcem mat vsetko pod kontrolou ako sa len da a mat babatko a partnera stale pri sebe (v ramci moznosti).
Upresnim este tu DS:
- maju tam 2-postelove a 3-postelove spolocne izby, pricom tieto izby maju spolocne WC a kupelnu priamo na izbe. Mala som moznost nahliadnut do kazdeho typu izby na sestonedeli, ale bohuzial ma neoslovili,
- babatko neprikladaju hned na prsnik/brucho ale na par sekund/minut ho beru do vedlajsej miestnosti na vysusenie a zakladne osetrenie. Az potom ho donesu mamicke,
- co sa tyka nastrihu hradze, bolo mi povedane, ze to robia vzdy.

Je mozne, ze kazda z nas mala rozne informacie od sestriciek.

jazmina83
27. aug 2010

@snehulka24 je to dost mozne kazda sestricka poda informaciu inak, ale tak dufam, ze budeme kazda spokojne kdekolvek uz budeme rodit 😅
este pripajam..odporucam chodit na prednasky a cvicenia na 2.poschodi tam pri porodnickom odd, mne to vela pomohlo,najma tie cvicenia ktore su niekedy fakt zaberaky 😀 ale potom je to super 😎

snehulka24
27. aug 2010

@jazmina83 ano, hlavne je, aby vsetko prebehlo tak ako si to kazda z nas zela a predstavuje. Aj ja sa chystam na prednasky, viem, ze je to dobra pomoc. Vsetko dobre.

fathi
3. sep 2010

@mandarinka85 - Ahoj, aj ja chodím ku Kajabovi a tiež by som chcela rodiť u neho, no som z BA a už som to s ním preberala, povedal že OK ale ak zrovna budem rodiť tak že on vtedy nebude môcť, môže na mňa vyjsť nejaký lekár ktorého vôbec nepoznám, a ešte k tomu trepať sa do DS ☹ .... Škoda, kedysi rodil vraj na Kramároch ☹
Stále sa neviem rozhodnúť, ale nakoniec to asi budú Kramáre

aerdnalina
3. sep 2010

@snehulka24 ahoj, priznam sa netusim, dala som vyhradne na odporucania svojho porodnika, a to bolo - luftovat ranu co najviac a to som aj robila, pretoze som vlastne celych 5 dni nemusela robit nic ine iba sa starat o seba a malu - bolo to ako dovolenka, takze som ozaj mala priestor lezat, spat, luftovat ranu, sprchovat sa, byt s malou .... to po navrate s nemocnine ak mas doma dalsie dieta odpada, a najma ostane vsetko na tebe. takze vrele odporucam si tych par dni v nemocnici doslova uzit - cely personal je tam preto, aby sa staral o teba ....
andrea

pipika
4. sep 2010

ahojte!
Snehulka, mylis sa. Babatko hned prikladaju k prsniku, az potom ho odnesu na vysetrenie. To trva asi 3 minuty a babo mas uz pri sebe ak chces na tie dve hodiny co ta daju do poriadku.
Rodila som v DS miluly stvrtok. Bola som 100%ne spokojna zo vsetkym. Bol to moj druhy porod. Ako vtedy ani teraz som nelutovala ze som sa rozhodla rodit tu. Som vdacna za pomoc sestriciek, lekarov ako aj pediatrov.
Boli sme v malom apartmane, za co sa plati iba 2,80 € za noc ( jazminka, nie 180 €), Manzel s nami mohol byt od 8 do 20 hod.
Vrelo odporucam porodnicu v DS.

snehulka24
4. sep 2010

@pipika Mne bolo povedane, ze babatko beru najprv na vysetrenie a podla toho som si aj spravila usudok. A co sa tyka ceny maleho apartmanu (iba pre mamicku a babatko), tak mi povedala pani sestricka, ze to stoji 20 EUR..takze to vyzera tak, ze podavuju zle informacie, ktore vsak velmi zavazia pri rozhodovani.

lu
4. sep 2010

@fathi ahoj tiez chodim ku kajabovi a povedal mi to iste co tebe, takze som bola dost sklamana, lebo som myslela ze ma odrodi ☹ teraz chodim na kramare a som spokojna, nadstandard je tam fajn, oplati sa zaplatit, lekari odbornici 🙂 co sa tyka samotneho porodu uvidim, ale baby na fore pisali ze v " 🙂 poho"

fathi
4. sep 2010

@lu - a máš aj nejakého dohodnutého pôrodníka na kramároch, či to necháš na náhodu? Myslíš že tie nadštandardy nie sú plné? Lebo ja sa obávam aby neboli obsadené keď tam budem ale to sa asi nedá vedieť. A ešte total blbá otázka - na nadštandarde môže byť s tebou aj manžel? Ja som to na kramároch totiž zatiaľ nebola moc omrknúť 😅

lu
5. sep 2010

@fathi ahoj zatial nemam nikoho zazmluvneneho, lebo mam pocit ze ked mas porodnika tak ta tlaci rychlo porodit a to nechcem. moj plan je byt co najdlhsie doma a potom utekat do nemocnice 😀 nechcem vyvolavacky... nadstandard je ako kedy viem ze 9 posch je nadstandard cele oddelenie a este na 8posch je tiez nadstandard pooperacne. bola som v nemocnici cca 2tyzd v 28tt tak som to videla. bola som na pooperacnom na nadstandarde 2postele, ked bolo vela mamiciek tak pol oddelenia boli mamicky a pol my ostatne tehotne a par po operaciach. viem ze maju aj 1postel. izbu ale neviem ako je to s oteckom na oddeleni. mozno pozri diskusia porodnica kramare a spytaj sa tam. ja tam chodim pozerat. jedna baba lezi v nemocnici a dava info kolko je porodov 😉 inak obzeranie porodnice zial zrusili, Dr. Jandova robi predporodnu pripravu a tam to hovorila.

fathi
5. sep 2010

ďakujem za infošky, 😉 asi aj ja to nechám na náhodu - z môjho okolia čo poznám baby mali zazmluvnených doktorov a skoro nikdy tí doktori nemali čas 😖

lu
5. sep 2010

@fathi ved prave, nehovoriac o tom ze vzdy tam musi byt niekto starsi schopny, ved to by neriskli, uz boli rozne skandaly... navyse si to musime aj tak odrodit my a oni len pomahaju 😀

jazmina83
6. sep 2010

@pipika Ahoj...2,80za maly apartman??? 😲 wow, tak to je poriadny rozdiel, zajtra idem na prednasku do nemocky tak si to tam veru overim, pretoze ako pise @snehulka24 vela to zavazi v rozhodovani a najma ak peniazky teraz potrebujeme tusim pri vsetkom 😒

Inak Pipika mozes sa spytat u koho si rodila?

erika1983
7. sep 2010

ahojte chcem sa spytat kto ste rodili u Dr. Nagy Tibor, a ake mate skusenosti ???

clovis
10. sep 2010

Ahojte, ja som rodila v januari u dr. Budayovej a lepsiu gynekologicku si neviem ani predstavit. rodila doslova so mnou, bola som vystrasena prvorodicka a ona naozaj pomahala ako sa len dalo, a kedze som sa roztrhla, ranu mi krasne zasila. celkovo som bola spokojna s podmienkami na novorodeneckom, mala som vlastnu izbu, ale mozno je niekedy lepsie byt v spolocnej, aspon clovek ziska dalsie rady a skusenosti. dojali ma akurat niektore sestricky, kt. boli velmi neochotne a tuto pracu by nemali robit. inak v poho.

snehulka24
10. sep 2010

@clovis ahoj, kolko si platila za ubytko?

ani_sama_neviem
19. sep 2010

Hmm ako tak citam tak vela ludi je tu spokojnych s DS porodnicou , mna by ale zaujimalo ze kolko sa teda plati za tie izby? Lebo kazda tu pise nieco ine . A este ze ktory lekar resp. lekarka ( porodnik/cka) su taki idealny a ludsky , lebo som prvorodicka a navyse mam len 18 a chcela by som niekoho kto je mily a ludsky lebo uz aj tak mam z toho dost strach celeho takaze budem rada ak mi niektora z Vas odporuci niekoho z DS. Dik 🙂)))

lolka1
20. sep 2010

Ahojte, je tu niekto z DS s termínom na február?

beke
20. sep 2010

@erika1983 Ahoj, ja som už dvakrát rodila u Nagya a bola som veľmi spokojná...ak chceš vedieť viac pýtaj sa 🙂

beke
20. sep 2010

@ani_sama_neviem ahoj, a ku komu chodíš?

ani_sama_neviem
21. sep 2010

@beke Vies co teraz pravze ja este cohdim ku mojmu gynekologovi v Bratislave kebo ja osm byvala tam a len teraz som sap restahovala do DS tak preot sa vlastne chcme informovat ze ked uz budem musiet chodit do poradnbe do nemocnice tu kde chcem aj rodit tak ze ku komu by som ais tak mala ist, kto je taky vhodny alebo ako by som to nazvala 🙂))

beke
22. sep 2010

@ani_sama_neviem ahoj, Dr. Brányik je dosť dobrý...dr.Budayová ale tá neviem či má v nemocnici ordináciu.

ani_sama_neviem
22. sep 2010

@beke diki moc 🙂) no ja potrebujem niekoho kto je v nemocnici ale diik 🙂))

cruelty
23. sep 2010

@ani_sama_neviem ahoj, ja chodim k dr. Foldesovi a velmi sa mi pozdava. Pri kazdej kontrole urobi monitor, UZV a aj ta vysetri, ci sa nahodou neotvaras. som s nim spokojna...rodil aj susedku, ta si ho velmi pochvalovala

ani_sama_neviem
24. sep 2010

@cruelty diiikkk 🙂))) to znie celkom ok tak vska dufam niekoho najdem 🙂)

ivasha
24. sep 2010

@ani_sama_neviem
ahoj ja sa tiez chystam do ds rodit, zatial som sa tam nebola pozriet ale paci sa uz len preto ze to nie je ako v preplnenych ba porodniciach

puncs
26. sep 2010

@lolka1 prepac ze tak neskoro, ja som chodila k nemu, on je moj gynekolog.

puncs
26. sep 2010

@clovis suhlasim s tebou co sa tyka nadtsan.izbu a fakt niektore sestricky su neochotne, az trapne mi bolo ked som mala ist za nimi vypitat si umele mlike pre maleho. a to v noci ked som ich musela zobudit☹(

lolka1
26. sep 2010

@puncs A ak sa môžem opýtať, aký bol na pôrode?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre