Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

verenis
6. apr 2011

no dievčata už to mate za sebou ako bolo ...................aky bol personal a to všetko okolo už som nedočkavaaaaaaaaaaa 🙂 🙂

sareenah
7. apr 2011

AHojte baby, tak citala som tuto poslednu stranu a priznam sa, som dost prekvapena...ja som tam rodila v semptembri 2008 a bola som velmi spokojna, bola tam vyborna porodnicka, ale teraz je tehotna, takze ju uz druhykrat nestihnem...mna to caka v juli a fakt len kukam co pisete, ze ako sa tam spravaju...ja som tam problem nemala ziadny..
ALe chcela by som sa Vas opytat, aki su tam teraz doktori? Koho odporucate? Kto je mily a starostlivy?

ani_sama_neviem
7. apr 2011

@sareenah ahoj ja som tam rodila v novembri a nechcme spinit ut nemocnicu len sestricky su velmi neochotne podla mna.. ale k veci. ja oms is nikoho nezazmluvnila ale starali sa tam o mna vsetci ( lekari) setstricky nie tie boli hnusne jak cestado roboty :D ale lekari su velmi mili podla mna tito : gazo,szabo,a branyik oni su uplne usper na to ze som si nikoho z nich neplatila ma obskakovali uplne super kiezby sestricky take boli. Tak poviem tie sestricky su dobrel en vtedy ked nic neptrebujeskao nahle je tma mlada mamicka ako ja co nema skusenosti a v noci som za nimi chodila leob mala mi plakava aj cele noci ze potrebujem pomc tak na man nakricali ze osm neschopna mlada standaa ze nic neviem! No tka preot tie moje neg. hodnotenia ale mozno na teba budu ine 🙂

mysiatkoo
7. apr 2011

@verenis tak si sa dockala... 🙂 ja musim opakovane potvrdit svoju VELKU spokojnost s porodnicou v DS. Rodila som pred necelymi 2 tyzdnami. Na termine som bola dohodnuta, kedze uz som prenasala...Porodne asistentky boli velmi mile - aj ked pri vstupe som myslela,ze som natrafila zrovna na najhorsiu osobu v ramci porodneho oddelenia, opak bol pravdou - nedaj sa odradit ix nepristupnostou na uvod. Pri vypisovani papierov sme sa uz smiali. Po uvodnyx formalitax prisiel za mnou manzel a bol so mnou po cely cas - co som pri prvom zazit nemohla, kedze mi vyvolavacku davali este na gynekol. oddeleni. a manzela pustili az hodinu pred samotnym porodom. Malu mi hned ukazali, urobili odber PK a potom nam ju nexali cca 40min pri nas ... Po 2 hodinax na sale, ked ma odviezli na sestonedelie - okamzite som mala malu pri sebe a asi 4-5krat sa bola sestricka opytat, ci mi ju nema zobrat, aby som si oddyxla...mala bola teda okamzite so mnou. Vsetky sestricky boli na nas mile - az na jednu, ked som ju o pol 3tej bola poprosit aby malu na 2hod vzala, lebo mala uplakanu noc a nutne som potrebovala zdriemnut - ale vzala ju a po 3hod uz ju doniesla s usmevom. Nestalo sa mi, ze by som pocula niekoho kricat ako pise ani_sama_neviem. Nestalo sa mi,ze by niekto nerozumel, pripadne neprepol automaticky do slovenciny. Pred vstupom do izby vzdy klopali - ci uz sestricky, alebo lekari. Moj lekar ma bol 3x pozriet -ci je vsetko ok. Vrelo ho odporucam - MUDr. Foldes. Keby som mala znova vyberat - nevaham a zopakujem to prave v DS s tymto porodnikom.

erika1983
7. apr 2011

ahojte tak aj ja konecne prispievam a tiež nedám dopustiť na porodnicu v DS ja tiez len same pozitivum ako pise mysiatko
sestricky mile, lekari este milsi. Ja som mala muza tiez pri sebe skoro od zaciatku, porodila som o 19.40 hned po porode mi ju prilozili a bola tam s nami cca 30 min. po dvoch hodinach ma dali na 600 nedelie a tym ze mala spinkala tak mi ju doniesli len rano a odvtedy bola stale so mnou ale sa ma chodili pytat ci si nepotrebujem oddychnut a tiez chodili sa pytat ci nepotrebujem s niecim pomoct a pred vstupom stale klopali
TAKZE JA VRELE ODPORUCAM PORODNICU V DS
a ja som rodila u Dr. Nagy tiez strasne mily clovek, ochotný a hlavne ludský 😉

sareenah
7. apr 2011

Baby a neviete mi povedat, kedy tito doktori ordinuju? Ja si pamatam, ze som chodila stale v jeden den, lebo kazdy den tam bol niekto iny...a chodila som k Szaboovi, ale raz mal dovolenku a zastupovala ho mlada Budayova a ta sa mi zdala tak starostliva, ze vtedy som sa rovno dohodla s nou a bola perfektna...akurat je teraz tehotna a mna predbehne...takze nemam sancu ju stihnut... A este sa chcem opytat, co sa tyka penazi...nemyslim, ci za izby alebo tak...ale davali ste cosi lekarom? nevravim uplatok...ale urcite mozno dakovne....? blbo to znie...co?
a pre ani-sama-neviem...mam taky pocit, ze je to vekom...ze mozno sestricky citili silu, ze aka mlada baba a ani toto nevie, ani hento...ved ani ja som nic nevedela, ani prebalit nic...aj som sa maleho bala chytit...ja si pamatam to, ze som mala pocit, ze im tam svietil moj titul...ani ma nevolali priezviskom, ale ze pani inzinierka...mozno tym, ze mam 30, mozno si nedovolili tolko? Ku mne boli vtedy mile...ano, aj som mala na ne trochu nervy, bola som tam 8 dni a maly stale grckal a stale som potrebovala nove veci...lebo ich zamocil...a este mi haprovalo mlieko...ale uz som to nejako vydrzala a spokojne som sla domov...ale celkovo som mala pocit, ze boli mile...

verenis
7. apr 2011

@mysiatkoo jej tak to sa tesim dufam že su drobčekovia oki tak už len počkať na malu zatial som otvorena na 1 prst v stredu idem do poradne som zvedava ale aj tak mam pocit že to bude cez sobotu nedelu a rodim u gaža dufam že druhy porod bude v poho a že to pojde ako po masle ozaj dostali ste sa na nadštandard.....

verenis
7. apr 2011

@mysiatkoo jej tak to sa tesim dufam že su drobčekovia oki tak už len počkať na malu zatial som otvorena na 1 prst v stredu idem do poradne som zvedava ale aj tak mam pocit že to bude cez sobotu nedelu

fleuerette
8. apr 2011

@mysiatkoo
@erika1983
Kocky co vsetko ste potrebovali do nemocnice so sebou? Teda pre seba a pre mimi? Podla oficialneho terminu mam este cas, ale doky mi ho uz skratil o 2 tyzdne a t osi este stale nie je 100% isty. Takze vraj mam mat tasku pri dverach 😀 😀 😀 , co samozrejme maximalne vystresovalo mojho muza. 😅

mysiatkoo
8. apr 2011

@sareenah Foldes ordinuje kazdy den okrem stvrtka - ma svoju ambulanciu v nemocnici na 2.posxodi. Pri prvej dcere som vzdy xodila v utorok doobeda oproti primarovym dveram a vzdy tam bol niekto iny, co sa mi nie velmi pozdavalo...
Ma oficialnu taxu 200E za porod..rovno ti to povie sestricka, ked si tam zavolas a budes dohadovat termin...da ti prijmovy doklad a keby to naaahodou nevyslo, tak 200E dostanes naspat...U inyx neviem ako to funguje...Prve mi rodil tiez Foldes, ale to bola nahoda - mal sluzbu a vtedy som nedavala nic...ambulanciu najdes ked si das vyhladat v googli MUDr. Karoly Foldes
@verenis ano, nadstandard...velky apartman prvu noc mala akurat este erika1983, potom sme sa striedali 🙂
@fleuerette posli mi svoj mejl do IP, poslem ti zoznam, co mi dala PA z nemocky...

sareenah
8. apr 2011

@mysiatkoo Dakujem za radu, ja som tiez chodila tam oproti primarovym dveram a tam kazdy den bol niekto iny...jasne, porozmyslam nad tym celym 🙂 dakujem este raz 🙂 a prosim Ta mohla by som Ta aj ja poprosit o zoznam veci, co tam treba...slovom, ci sa nieco zmenila za dva roky?

mysiatkoo
8. apr 2011

@sareenah ak mas zoznam spred dvo rokov, tak sa v nicom nelisi od toho mojho 🙂) akurat postolky nepotrebujes, lebo uz sa nebali nasiroko... ak xces konkretny zoznam, posli mi tiez mejl do IP....

sareenah
8. apr 2011

@mysiatkoo uz netreba postolky???? huraaaaaa 🙂)) ja som pri prvom babe bola s malym na vysetreni klbikov, ked mal 3 tyzdne a doktor mi povedal, ze je to v poriadku a postolky netreba...a moja detska doktorka, ze ok, ale budeme balit nasiroko, az kym dieta nebude lozit...tak som jej povedala, ze my uz nebalime, ze nam to odbornik jasne povedal...jasne, poslem Ti mailovu adresu, pre istotu, aby som nic nezabudla, lebo aj vtedy som nemala zoznam a isla som podla roznych debat na nete 🙂

ani_sama_neviem
8. apr 2011

Kks ja nechapem normalne ze preoc sa tma ku mne chovali hentak a vy tu pisete ze xsa vas pytali ci vam maju babo zobrat ci si potrebujete oddychnut.. asi to bude tym ze vsetky ste si zaplatili tie ich nadstandardy tak bodaj by sa aj nespravlai pekne. ach boze... :/

mysiatkoo
8. apr 2011

@ani_sama_neviem ja si fakt nemyslim, ze toto je zrovna o nadstandarde.... pred rokom a 3/4 som sa na nadstandard 2 noci nedostala a bola som na izbe s asi 20, mozno aj menej rocnou mamickou a videla som ako sa k nej spravali - presne ako k nam ostatnym a boli uplne v pohode... mozno si fakt trafila zle sluzby,alebo zle dni sestriciek...a mozno to robili zamerne, aby si sa co najskor dokazala pozbierat z porodu....??....

ani_sama_neviem
8. apr 2011

@mysiatkoo no pochybujem ze to robili preot aby osm sa dostala z porodu lebo ja som bola na tom dost ze zle a aj som im to vravela stale ze nevladzem uz a som potom mala take problemy kvoli nim psychicke ze lekari mi cheli zavolat psychiatra a sama jedna sestricka ktora mala na starosti iba nas mamicky povedala ze to sama vidi ze mi malu ani nachvilu nechceli zobrat a ze som mlada a ze taketo chovanie sa nerobi tka neviem kde je pravda bohvie.. no ale vsak dufam uz nikdy tam nepojdem. ale zas netvrdim ze vsetky boli take len niektore a tie teda mali poriadne pikantne poznamky :(

verenis
8. apr 2011

@mysiatkoo a ja sa chcem op... či si možem priniesť oblečenie pre babo a obliekať mu to svoje
😒

ani_sama_neviem
8. apr 2011

@verenis nie aspon nam co sme tam boli bolo povedane ze sa dietatko nesmie obliekat do vecicek co pripravis ty ze oni maju svoje lebo ze oni nevedeia v com ty si prala tie veci a proste aby nedostalo babo nejaku koz. alergiu tak asi preventivne davaju iba svoje

mysiatkoo
9. apr 2011

@verenis nerozumiem sice logike toho, co pisala ani_sama_neviem, ale je fakt, ze si oblecenie nosit nemusis, pretoze ti veci daju - nemusis potom hned prat ked prides domov a mas babetku co obliect 🙂 ale zakazane to urcite nie je - ak uznas za vhodnejsie mat ho vo svojom a mas tyx veci tolko, ze stihnes doprat..... Mia xytila vyrazky prave z toho nemocnicneho oblecenia - akonahle sme prisli domov, tak sa jej stratili a sama pediatricka na sestonedeli mi povedala,ze to ma zrejme z oblecenia. - mimoxodom nesmierne mila zena s velmi neznym pristupom k detom - ta specialne zasluzi ocenenie 🙂

erika1983
9. apr 2011

@verenis no ja som mala malu prvy den v ich obleceni, ale potom som dala malu do svojho tusim jednej sestricke sa to nepacilo, ale nikto iny to nekomentoval, a ta pediatricka naozaj super klobuk dole, akurat som v nemocnici nad tym rozmyslala ze ona asi zije pre tu pracu, lebo ona tam bola od rana do vecera tusim kazdy den

verenis
9. apr 2011

🙂 🙂

verenis
9. apr 2011

ja len dufam že budem mocť tiež pridať do fora len same dobre recenzieeeee

ani_sama_neviem
10. apr 2011

@mysiatkoo comu si nepochopila??! Mne tam povedali jednoducho ze toje zakazane z tych dovodov ktore osm uviedla neviem co je tna tom nelogicke... omg

mysiatkoo
10. apr 2011

@ani_sama_neviem nepripada mi to ako rozumny argument - ten ix, ktory ti povedali - moze im byt sum a fuk v com si to prala...raz to dieta do svojho oblecies a ked ma na to xytit reakciu, tak nex ju radsej xyti uz v porodnici, aby ti niekto bol sxopny povedat co s tym mas robit...ci?...a neverim, ze to nemocnicne oblecenie je prane nejak specialne...predpokladam klasicku chemicku cistiaren,...kazdopadne by to malo byt na matke, v com to dieta xce mat oblecene

ani_sama_neviem
10. apr 2011

@mysiatkoo no ved ja viem ale oni mi to presne takto ovedali ze nesmiem ju obliect do nicoho co nieje ich tak ja neviem no :/

verenis
14. apr 2011

haloooooooooooooooooo ako sa tu mate ja sa už neviem dočkať nech už je to za mnou v utorok ideme už na isto rodiť som otvorena na 2 cm tak dufam že vydržime 🙂 🙂

mysiatkoo
14. apr 2011

@verenis drzime palce 🙂 som zvedava potom na tvoje dojmy.... ;)

verenis
14. apr 2011

jej dakujem mysiatko dufam že to pojde dobre trošku sa začinam bať ale snad to zvladnem najhoršie je že vieš čo ta čaka ale to najkrajšie bude jasne až po tak dufam že hned zabudnem ozaj dali vam babenka hned na bruško a nechali ich u vas

mysiatkoo
14. apr 2011

@verenis umyli, odvazili, zatial co lekar odoberal PK a potom uz pri siti som ju mala na sebe... nexali nam ju tam cca 40min, potom mi ju doniesli hned ked som dosla na sestonedelie

erika1983
14. apr 2011

@verenis aj ja ti drzim palceky a nech to rychlo prebehne
no aj mne ju hned prilozili, len ju zobrali na prve odvazenie a skontrolovanie babatka este taku neumytu mi ju prilozili tiez okolo 30 min a potom ju zobrali na okupanie a krv atd, a mne ju doniesli len rano, lebo spinkala celu noc
na poviem ti bolo to super mala sa hned pekne prisala a papkala 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre