Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

zzuzana2
6. feb 2009

ahoj lilux, pl. voda sa doplnuje stale, neviem co myslis tym, ze ti zobrali vodu, myslis tym, ze ti ju praskli? takze najprv ti ju predcasne prasknu a potom ta musia monitorovat, ach. lenze otvaranie sa je tiez v prospech dietatka, podla mna o dost viacej ako monitorovanie. monitorom neporodis....myslim si, ze pre kazdu mamicku je prvorade dietatko, lenze toho vyuzivaju lekari, kt. mamicku vedia tymto sposobom ucinne zmanipulovat. najprv praskneme, aby to bolo rychlejsie, ejhla, nepomaha, tak dame infuzky s oxitocinom, no nic, nejde to, tak pre istotu sup na monitor, najlepsie sa poistit cely cas, do pricic stale nic (ved ako by aj, vystresovana na lozko priputana rodicka), tak spravime hamiltona a to dieta z nej konecne "zachranime" bud tlacenim na brucho alebo cisarskym 😢 a este bude vdacna. takto by porod nemal vyzerat (moj tak podobne vyzeral 😠 ) vlastne ti ten problem cely vyrobili a potom uz iba hasili, co sa dalo, dalsimi zasahmi. ale to je skutocne moj osobny nazor, ty mozes mat iny a ja ho plne respektujem.

zzuzana2
6. feb 2009

a este som chcela napisat, ze ti velmi drzim palce pri tomnto porode, nech ide vsetko hladko ako ma byt!!!

lilux
6. feb 2009

ani mi netlacili na brucho, ani cisarsky mi nerobili...ale mala som silne kontrakcie, a museli sledovat babo, aby malo dostatocný prísun kyslíka...a keby mi nedali, sama by som uz asi prosila o nejake injekcie..nie som nejaka fajnova pisna princezna, vela vydrzim, ale bolo to uz dost na mna...ale ved kazdy sme iní...ked sa chce niekto trapit 38 hod...no nech sa paci 🙂

etnicka
6. feb 2009

no hej, zase sa tu stretli 2 svety - ten, "profesionalnych lekarov", ktori porod vidia ako problem, ktory treba riesit a ten nas - normalne zmyslajucich ludi, ktori porod vidia ako nieco krasne a prirodzene, k comu treba mat uctu. Stale ma prekvapuje, ako vela mamiciek je neinformovanych a nerozmysla vlastnou hlavou 😒 asi im treba nejaku poriadne negativnu skusenost, aby sa im otvorili oci... Alebo velmi pozitivnu 😀 Uz si tu pripadam ako nejaka pani ucitelka 😀 (a to uz som na materskej) Som sa teraz pobavila, 1 kocka na fore o Antolskej pisala, ze pocula o mamicke, co rodila na boku a prekvapene sa pytala, ze ci je to mozne 😀

Zuzi, to je super, ze mi mozes dat ten 1 yal, uz sa mi fakt nechce behat po lekarnach a doprosovat sa 😉

maminahenika
6. feb 2009

etnicka: Vieš, ja som už stretla lekára, ktorého som sa spýtala na konkrétne veci o pôrode, a on sa na mňa díval, že načo viem toľko informácií, mala by som sa iba s tým zaoberať, že pôjdem tam, porodím, a tak....načo na tom rozmýšlať, že ako to všetko prebehne, čím ma budú zašívať, atd. 😖
Podľa mňa je to už také zastaralé, keď si myslí veci takto ten lekár, veď chceme byť isté, že všetko bude OK, a chceme sa toho dieťatka tešiť, a nie obávať sa, že čo bude, a čo zasa robia, prečo bu berú krv, atd. Nie? 🙂

lilux
6. feb 2009

som az prilis informovana, ale nemyslim si, ze porodnym planom nieco vyriesim..mam svojho lekara, ktory bude pri porode, rozpravala som sa o veciach, ktore by som chcela, a ktore su vlastne realne..lebo nevies dopredu, ci nahodou nejake komplikacie nenastanu...nebranim lekarov, ktori robia porody ako na páse, ale som realistka...a co sa neda, tak k tomu mozes mat aj 100 PP...aj tak ti to spravia podla vlastneho...a ja svojmu lekarovi verim, preto k nemu chodim od zaciatku, a budem u neho aj rodit...a viem, ze mi nechce zle, ani babatku...a bude robit vsetko naj, co je v jeho i v mojich silach...a o to mi ide...a nie o to, aby som sa trapila 38 hod, lebo chcem rodit bez akehokolvek zasahu..

zzuzana..a ked ti uz raz odtecie plodova voda, ta sa ti uz nedoplni...a je tam riziko infekcie...preto potom musis dieta porodit max do 12 hodin...v zaujme dietata aj matky.

beke
6. feb 2009

lilux, nie že ma predbehneš? musíme ísť naraz, veď rodíme u jedného dokiho...

anitka, kde si? už si tu dávno nebola, alebo si porodila? 🙂

lilux
6. feb 2009

beke...cakam na teba..nebooooj 😀

etnicka
6. feb 2009

lilux, v pohode, hlavne, ze sme vsetky spokojne 😉 Ty doverujes svojmu doktorovi a to je super, tak to ma byt. Ja zase po mojich skusenostiach doktorom nedoverujem, takze mam iny pristup 😉 Pokial viem, plodova voda sa pomaly doplna aj po odteceni. Tych 12 hodin nemusi byt vzdy pravda. Kazdy porod je iny, ale to som uz pisala.

Podla mna to Anitka uz asi ma za sebou 🙂

zzuzana2
6. feb 2009

tak ja uz som stastna vlastnicka yalu 😀 , ked vidim ten dllhy koniec, co sa zasuva vietekam, tak sa mi ritka stiahne tak, ze by tam ani nastruhany vlas nepresiel, hi, hi. ale nie, je to uplne v pohode. ja sa nadejam, ze sa vyprazdim akosi dobrovolne, ale jeden nikdy nevie.

ja som sa na odtecenie pl. vody a indukciu porodu pri pozitivite/negativite streptokoka pytala v gyn. poradni mudr. javorku tusim na babatku. tu je odpoved:
MUDr. Karol Javorka
expert

Založený: 13.12.2007
Príspevky: 1806
Zaslal: Pi Okt 24, 2008 9:28 pm Predmet: odtok plodovej vody, ziadne kontrakcie

________________________________________
Dobrý deň. Po 12 tich hodinách od odtoku plodovej vody (rpi negatívnych kultiváciách z pošvy) sa podávajú preventívne antibiotiká. Potom je možné ešte čakať. Ideálne však je pokiaľ pôrod prebehne do 24 maximálne 48 hodín pri antibiotickej clone.

t.j. sa da s indukciou cakat a pl. voda sa skutocne stale doplnuje. nikde nie je napisane, ze sa ta zena 38 h trapila. kazda rodicka ma ine kontrakcie a iny prah bolesti, je to skutocne individualne. na jednej strane je super, ked zena nad porodom nerozmysla a nie je rozptylovana mnozstvom informacii, ale to by sa v prvom rade musela citit bezpecne. ja osobne sa v porodnici bezpecne necitim. okrem toho, kazda sme ina, niekoho ukludni, ked vsetko necha na lekarov, niekoho zase, ked ma pocit, ze ma veci pod kontrolou. ja by som najradsej mozog vypla, ale kedze lekarom nedoverujem, ani systemu, je to zialbohu nemozne.

zzuzana2
6. feb 2009

aha, no jasne etni, jedna ta skvela flaska je tvoja 😉

anitka78
6. feb 2009

Ahojte

Tak som tu opät 🙂 26.1.2009 o 22:25 sa narodila moja krásna dcéra Karin.
Na šestonedelí bolo fajn, mali sme súkromie a sestričky boli fanj až na pár z nich.
Želám vám aby ste mali pôrod podľa vašich predstáv.

lilux
7. feb 2009

anitka....no ty si sa ale ponahlala..ale gratulujeeeeem a vela vela zdravia aj tebe aj malickej 🙂

etnicka
7. feb 2009

anitka aj ja Vam obom blahozelam 🙂

Zuzi, ja to vnimam presne tak isto. Ten yal tiez chcem mat ako poistku 😉

anitka78
7. feb 2009

Ďakujem ste zlaté 🙂 Baby ten yal gel je fakt dobrý, ja som ho mala tiež a ani sa to nedá porovnať s klasikou. Poprosíte sestričku a ona vám to spraví, vlastne oni sú oveľa radšej keď mamini majú yal. Vôbec to nebolí a ani to nieje nepríjemné. A nezabudnite na podložku do postele - oni vám nedajú ak nebudete mať vlastné

etnicka
8. feb 2009

anitka, dakujem, pribalujem podlozky 🙂

lilux
8. feb 2009

no beke tiez porodila...uz len jaaa cakam a cakaaaaam ..a citim sa dobre...ja si ani neporodim 😀

etnicka
8. feb 2009

lilux neboj, ani sa nenazdas a budes mat babatko vonku 😉 drzim Ti palce, nech to mas krasne, rychle a pohodove 😉

maminahenika
8. feb 2009

čaute kočky, fíha, každý už porodí 🙂 gratulujem im 😉
už sa aj mi chystáme, ale nech si ešte pribere moja dcérka 🙂

lilux
9. feb 2009

ja som este stale tu 🙂 bola som u dokiho, no nevyzera ze dnes porodim 😀

martinka1981
9. feb 2009

Ahojte dievčata,som tu nova,ale už niekolko mesiacov čitam vaše nazory na porodnicu 🙂 kedže aj mne sa pomaly bliži termin porodu 02.05.09 tak začinam uvažovať kam pojdem rodiť. Z toho všetkeho čo som si tu na modrom koniku prečitala mi vyšlo že to bude asi DS 😉 Chystame sa tam s priatelom pozrieť tak som velmi zvedava...

eniuch
9. feb 2009

Ahojte babule,
pridavam sa k vam ako dalsia revolucionarka 😀 , citala som vasu diskusiu spred par dni...tiez pojdem asi rodit do DS aj ked som z BA, BA postupom ala pasova vyroba by som sa veeeelmi rada vyhla...tiez tam budem atakovat rutinne postupy, takze dalsia do poradia...dufam ze ich spolu premozeme xixi.
Laka ma porod do vody, mam v plane volat v najblizsich dnoch panovi primarovi a potom tam zbehnut pozriet a pozistovat si toho co najviac. Btw, ked sa nieco blizsie dozviem co tu este nebolo popisane, urcite dam vediet 😎
Chcem rodit co najprirodzenejsie, mat babo hned po porode pri sebe, ziadna chemia atd atd. Zatial prebieha tehotenstvo fyziologicky a verim ze aj bude 😉 Moja terajsia gynekologicka je sice velmi fajn a doverujem jej ale uz nerobi porodnika ☹

Etnicka, byvam v Podun. Biskupiciach (ty si myslim niekde spominala ze si z Dolnych Honov) a tiez verim ze to do DS stihneme 😀 ...tiez prvorodicka...

Baby z BA, este k teme predporodna priprava: na Kramaroch ju robi uplne perfektne a co je neuveritelne - aj bezplatne MUDr. Jandova, zacina jednorazovou mini-prednaskou na cca. 60 min., potom mozete chodit 3x tyzdenne (ako vam vyhovuje; Po, St, stvtok o 11. hod.) cvicit (potrebne partie + dychanie) a este k tomu takisto jednorazova prednaska ktora byva vzdy v utorok o 11:00 hod. na temu dojcenie. Na tej som este nebola ale chystam sa. Dr. velmi ochotne a trpezlivo vysvetluje, pri uvodnej prednaske aj jednotlivych cviceniach. Ak by s te mali zaujem, treba sa u nej prihalsit. Super na Kramaroch je ze naozaj vsemocne podporuju kojenie...v tomto vynikaju zo vsetkych porodnic v BA...inak tam toho maju asi tiez vela lebo nerobia ani prehliadky kvoli tomu ze je tam v tychto casoch vzdy vsetko plne...

25.04.2009 cakame dievcatko 🙂 a hroooooozne moc sa na nu tesime!

Martinka 1981: ja mam narodky 02. maja 🙂 a mooozno sa v tej nemocnici aj stretneme 🙂 mame tak blizko TP.

etnicka
9. feb 2009

eniuch a martinka, vitajte medzi nami 🙂 Ano, som z Dolnych Honov, byvame na Rajcianskej oproti zakladnej skole 🙂 Do porodnice to od nas autom trva asi 40 minut, takze pohodicka.

Teraz od zajtra budem zase chodit v utorok a piatok na kurz brusnych tancov s pripravou na prirodzeny porod (v mc Lienocka vo Vajnoroch, kuknite sa na ich stranku, maju tam super ponuky pre tehulky) a potom v pondelok a stvrtok zas na gravidjogu, takze mi to asi bude stacit... (hlavne teda manzelovi, lebo ma tam musi vozit 😀 ) inak to cvicenie na Kramaroch znie zaujimavo...

martinka1981
9. feb 2009

Etnicka ja byvam vo vajnoroch 🙂 teda nie priamo ale kusoček odtial. A o kolkej sa cvičia tie brušne tance?

martinka1981
9. feb 2009

Eniuch to je zlate 🙂 ...a keby sme sa tam stretli to by bolo fajn,aspon by sme sa psychicky podporili keby nam naše polovičky nechceli pustiť k 1.dobe porodnej 😀 😀 😀 ale ja pevne verim že pustia...

etnicka
9. feb 2009

http://www.mclienocka.sk/index.php?id=5 ten januarovy kurz je zial uz plny, ale teraz vo stvrtok bude skola nosenia v satke, my tam ideme, myslim, ze to bude fajn, stoji to len 2 eura pre celu rodinu 🙂

eniuch
9. feb 2009

Etni, dik za link, kuknem. A to je super, ja byvam kusok od teba, na Kazanskej 🙂
Z tych Kramarov by som ja urcite chcela absolvovat este lekciu o dojceni - je vraj s nazornymi ukazkami na babike co snad da cloveku viac ako state z 2 precitanych knih 🙂. Velmi mi na tom zalezi a chcem toho vediet co najviac, nechcem sa spoliehat len na pomoc personalu nemocnice...inak ked tam pojdem mozem ti dat pripadne vediet a mozeme ist spolu. Ratam s tym ze to bude cca. o 2-3 tyzdne, to by si este mohla stihat 🙂 odvezieme sa tam same, mam auticko, takze pohodka. Dufam ze vtedy uz nebudem chodit do prace, nastup na MD mam sice v polke marca ale mam este staru dovcu ktoru xcem urcite vycerpat pred materskou...

Ja som este v decembri chodila na fitlopty pre tehotne, tiez to bolo fajn, cviky som sa naucila a uz ich praktizujem v domacom pohodli. Takisto je to s tymi Kramarmi, ked clovek nemoze dochadzat a pod. staci ist raz - dvakrat, davat pozor a potom sa trenovat doma...aj ked to asi nie je take super ako s precvicovatelkou ale lepsie ako nic, ze? 🙂

Martinka 1981, jasne ze nam manzelikov musia pustit k 1. PP, budem bojovat ako levica 🙂

weronique1
9. feb 2009

eniuch - ahoj, mas pls na tie kramare nejaky kontakt? treba sa tam dopredu ohlasit?

eniuch
10. feb 2009

weronique1: jaska, tu je link na Kramare:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=893&...[cmd]=SINGLE&tx_rtglister_pi1[uid]=8

najdes tam aj viac info, k priprave hladaj tel. na Dr. Jandovu, treba sa jej ozvat vopred, da ti termin kedy mozes prist. Keby ti neberie, co je u nej bezne, rovno jej napis mail, urcite ti rychlo odpise. Uzi si to 🙂

weronique1
10. feb 2009

eniuch - dakujem, uz som jej napisala s prosbou o termin, tak uvidime, kedy sa ozve

etnicka, zuzka - jaaaaj baby kde ste?! dnes ste mali byt v poradni v DS a ja som uz celkom netrpezliva a ocakavam hot news od vas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre