Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

zzuzana2
16. feb 2009

veru, rano mudrejsie vecera. aj ja mam pp vo viacerych kopiach. uz som z tychto stresov a citani identickych porodnych zazitkov unavena, pustili mi vodu, 5x ma vysetrili, potom cipok, potom infuzka, stale monitorovat, babo zobrali, ale vsetci boli taki mili... 😒 ja som tu asi taka cierna negativna vrana, prepacte dievcata.

dsnadja
16. feb 2009

čauko.ta draha pani Laposova sa nevola krstnym menom nahodou Jarmila????no ako tak čitam nič moc sa teda tu v Ds nezmenilo.....možno maju vanu a lepšie izby ale že by pristup k mamičkam bol rovnaky???česť vynimkam.......

beke
17. feb 2009

Laposová sa volá Eva...
ja som bola spokojná až na jedlo 😒

eniuch
17. feb 2009

zzuzana2: to nie ze ty si cierna negativna vrana ale to je brutalna realita :(
dsnadja: podla webovej stranky nemocnice je vrchna sestra EVA LAPOSOVA. Nie Jarmila.

baby, s tym nadstandadnym apartmanom za 5 tis. SKK je to asi tak ze tam mozete rodit a v cene mate potom pobyt na sestonedeli v nadstandarde (+otecka pri porode). takze z toho asi tazko vedia oddelit tie 3 noci na standardnej izbe. ale tiez je to mozno o chceni... Ja osobne si z tohto beriem ponaucenie 🙂 Este by ma zaujimalo kolko tam vlastne maju tych nadstandardnych izieb. Zda sa ze nie su velmi flexibilni.

Etni, hrozne som zvedava ako pochodis s PP u pana primara, drzim dnes palcoky 😉

beke
17. feb 2009

Majú tam 1 apartman a 2 nadštandard izby....a ešte 2 dvojposteľové a 4 trojposteľové izby

martinka1981
17. feb 2009

No dievčata ako to tu tak čitam vobec to nevyzera dobre 😒 s porodnicou v DS. A s tym platenim vopred za niečo čo potom ani nedostaneš 😲 ...no som zhrozena!!! Ja zrovna niesom konfliktny tip a nerada sa hadam ale toto je silne kafe. tipujem že moj drahy by tam narobil taky cirkus že to v živote nevideli a hlavne ani nepočuli! Normalne začinam uvažovať o neakej BA porodnici aj ked nieje velmi z čoho vyberať ☹ ☹

katulienka00
17. feb 2009

Zdravim dievky, vidim, ze som vas velmo nepotesila...
Moja snaha protestovat skoncila hned na druhy den, ked mi hlavna sestra vytmavila, ze tych 166 eur som zaplatila na porodnici a nie na sestonedeli a to je cena hlavne za nadstandartny porod a apartman je k nomu ako nejake + navyse... ak by som mala klasicky porod a potom apartman, tak za apartman sa plati az po ukonceni hospitalizacie (spocitaju pocet noci), ale kedze maju tuto komplexnu sluzbu, tak sa plati dopredu a na pocte noci stravenych v apartmane nezalezi... a kedze ziaden z tych 3 apartmanov nebol volny nemala som na vyber a nebolo co riesit... taktiez cez vikend sa nebolo komu stazovat... sestricka mi v sobotu ani neprisla oznamit, ze ani dnes sa nebudem stahovat... musela som ju hladat po oddeleni a len mi odvrkla, ze dnes sa este nestahujem, lebo mamicka ma horucku... toto bola jedna z tych velmo neprijemnych sestier...
ak lezite na klasickej izbe, tak navsteva nemoze prist k vam na izbu a je tam navstevna miestnost, kde sa za sklom mozete vidiet... akonahle mate apartman, tak navsteva moze ist k vam... na moje naliehanie, ze prave preto sme zaplatili tento poplatok aby mohol byt otecko s nami a nemusel na nas cumiet cez sklo mi sestra Lapos odpovedala, ze az ked budem na aparmane, tak moze pris otecko za nami...dovtedy v ziadnom pripade - ani ho tam nepustia...to by potom kazda mamicka chcela a ze ako by to tam vyzeralo... taktiez som dopadla s poziadavkou na lepsie jedlo...inac velmi oblubene su tam parky... pocas 6tich dni sme ich mali 3x !!!
Takze dievcata drzim palce aby boli volne apartmany ked pojdete rodit a nebudete musiet cakat ako ja... sestricky ma este utesovali, ze tyzden predtym boli volne vsetky 3 naraz, takze nie vzdy ich maju vsetky plne...

etnicka
17. feb 2009

Ahojte, tak sme dnes boli v poradni, tak tu su nase zazitky a postrehy:

1) Primar je fajn chlap a vsetko v porodnom plane mi odobril, akurat mi vysvetlil, ze porod do vody je tam fakt dost utopia. Nechcem sa velmi rozpisovat, takze ak ma niekto zaujem, IP. Este mi vysvetlil, ze budem napojena skoro stale na monitor, ale maju to tam tak, ze sa mozem neobmedzene pohybovat, dokonca s tym mozem ist aj do vane. Dnes som na monitore bola, normalne som sa pohybovala, takze je to pravda 🙂 Zazmluvnit sa primar neda, ani ziadny iny doktor.

2) Sestra Laposova naozaj je autoritativna ... hm, nechcem nadavat... co uz. Treba na nu s kludom, potom je aj mila. Ale ide z nej strach. (Hlaska - mamicka, nedrzte si to brusko, bude vam tvrdnut. Ono vam nespadne - ked to takto citam, pripada mi to vtipne, ale ten jej ton a pohlad pritom bol dost hrozny 😀 mozno za to nemoze)

3) Dr. Szabo je fakt divny - robil mi ultrazvuk, 2* za sebou sa ma spytal na tie iste veci 😕 , potom poslal manzela von (nechapem, preco), potom som sa ho nieco pytala, on, ze este neskoncil a ze potom mi to povie, ani babatko mi nechcel ukazat, nakoniec nadiktoval po madarsky sestricke udaje o mojom babatku (ja po madarsky neviem, stale som cakala, ze mi vsetko vysvetli, ked skonci), vstal a odisiel. 😖 Potom som teda poprosila sestricku, nech mi to vsetko vysvetli a bola velmi zlata a vsetko mi povedala.

4) Na novorodeneckom bola tiez mila doktorka a potvrdila nam porodne plany, akurat nie je mozne, aby rodicia sprevadzali deti na vsetky vysetrenia. To nechapem preco. Inak babatko nebudu odnasat a moze byt po porode nepretrzite s nami.

5) Vsetky sestricky okrem hlavnej Laposovej boli velmi mile. Ta hlavna sestra sa tiez da zniest, ale treba sa pripravit na to, ze nie je taka mila ako zbytok.

etnicka
17. feb 2009

Este povyberam nejake pikosky z mojho PP - napr. placentu mozem porodit bez oxytocinu, co ma velmi potesilo. Dalej mi nebudu nukat ziadne chemikalie (urychlovace atd). Do nicoho ma nebudu nutit, dokonca ani epiziotomiu nemusim mat, ale budem musiet podpisat nejaky papier, ze ma oboznamili s rizikami. O vsetkych zakrokoch sa mozem sama rozhodnut, mozem si sama vybrat polohy a tlacit podla svojich pocitov. Takze skratim to - je tam mozny uplne prirodzeny porod 😉 A na zaver - porodny plan naozaj ma zmysel 😉 (Primar sa dokonca potesil, ked som povedala, ze ho mam so sebou.)

weronique1
17. feb 2009

etnička - vďaka za info a ešte sa chcem opýtať, prečo si to nazvala "pikošky" z PP. to ti doktor povedal, že to je nejaká exotika, alebo čo?
a tie polohy ma veeeeeeeeeeeeeeeľmi potešili, dúfam, že sa podľa toho aj v hodine H zachovajú
pls nezabudni na mňa s info ohľadom poradne.
ď

katulienka00
17. feb 2009

Dr. Rajzak na novorodeneckom oddeleni bola super, boli sme tam dnes na ockovanie TBC a normalne si nas pamatala vypitovala sa na vsetko...
Co sa tyka Szaba, tak z neho mam pocit, ze je uplne mimo... mna sa pytal aj 3x jedno a to iste a na dalsej poradni sa ma to pytal zas...ale nikdy nezabudol pripomenut, ze mu mam volat ked budem rodit! Som rada, ze som u neho nerodila...

etnicka
17. feb 2009

hehe, mne Szabo cislo nedal, ani mi nepovedal, ze mu mam volat, az budem rodit 😀 mozno sa mu nepacia moje dredy 🙂

katulienka, ta Dr. Rajzak nema nahodou tmave vlasy pod usi a hnede oci a cca 50 rokov? Lebo dnes sme tam taku dr. stretli a bola velmi mila...

weronique, pikosky to su preto, lebo vo vacsine inych porodnic by ma s tym poslali vies kam 😉

weronique1
17. feb 2009

aha, tak ja som uz asi "pokazena" lebo mne sa to zda normalne 🙂 napr. pikoska by bola, keby som mala v PP napisane, ze chceme, aby nam doktor neliezol do zaberu, lebo tocime dokument 😀

maminahenika
17. feb 2009

Caute kočky,

aj ja som dnes bola u svojho doktora tuv DS, asi nemusím hovoriť, bola som objednaná na pol 1-nu, a o jednej som sedela ešte vonku 😖 Keď som išla dnu, tak mi sestrička odobrala krv, akože vyšetrenia v 30 týždni 😖 potom mi spravil lekár ultrazvuk, a vyšetrenia bábetka, merania akože v 30. týždni. To sa ma nepýtajte, že prečo teraz, ale podla nich je to OK 😖
Ináč všetko v poriadku, hovorili. Ale lekár sa mi čudne začal obávať, aby som k nemu prišla o 3 týždne, keď budem mať obavy, tak aj skôr. Dokelu, doteraz, ma chcel vidieť iba po 6 týždnoch, a teraz zas čo sa stalo?? Bojí sa niečoho??? Že aby som dávala pozor na ranu z 1. SC. Spýtala som sa či tam niečo vidí, ale on, že nič 😖 Veď mi robil iba ultrazvuk, a pozeral sa iba na bábo... takže neviem čo si mám myslieť.
Nerobil mi nijaké nadštandard veci, ani nebol ku mne príliš milý. Keď som išla von, sestrička mi hovorila, že platím 15EUR ???????? neivem na čo???? Źe je to už za toľko. Nedostala som o tom ani bloček, ani nič. 😠
Kočky, platíte aj vy??? Alebo iba ja?

etnicka: Ináč, tá Laposová, áno, je taká prísna na výraz, ale potom, keď sa s ňou človek skamaráti, tak je veľmi milá. Ja som ju spoznala na prednáškach, kde som chodila, pri 1. tehu, a v nemocnici mi z ďaleka pozdraví ešte vždy 🙂
Szabo: on je nenormálny, ešte vždy!! Teraz v automate prehal veľa penazí, a stále pracuje, aby mal nejakéé. Ináč, bola to pravda, že niečo minulý týždeň zbabrali s druhým lekárom 😠

etnicka
17. feb 2009

maminahenika, to ma zaujima s tym Szabom. Na mna ta pani Laposova urobila velmi zly dojem 1) autoritativna 2) ma zastarale povercive nazory 3) agresivna 4) nevie zvladnut v klude stresovu situaciu. Z toho mi vyplyva, ze tam nema co hladat na pozicii hlavnej sestry.

Poviem vam to kocky na rovinu, zacinam vazne uvazovat o domacom porode.

hanam
18. feb 2009

Ahojte, neboli ste niektora na 3D/4D v Dunajskej? Ako to tam prebieha?

klaudia74
18. feb 2009

Etnicka, ak sa vies dohodnut s dulou, drzim Ti palce! 🙂

maminahenika
18. feb 2009

hanam: Skoro každý lekár už v DS má prístroje pre 3D/4D ultrazvuk. Nájdeš si na nich tel. číslo, a potom sa sním dohodneš na termíne, kedy? Ten môj tu v DS to robí za 50EUR. Iný lekári neviem za koľko.
Keď nenájdeš tel., tak mi kľudne napíš, a pomôžem ti 😉 krásny deň prajem

hanam
18. feb 2009

Ahoj maminahenika, ja som pozerala stranku kde je Dr. Foldes Karoly. Nebola si nahodou u neho? Chcela by som vediet aky ma pristup.

etnicka
18. feb 2009

klaudia, dulu uz mame 🙂 pravdepodobne predsalen pojdeme rodit do porodnice, ale DS to nebude. Nechala som si to ulezat v hlave a sice to tam je lepsie ako tu v BA, ale stale nam to nie je dost dobre pre nase babatko, ktore si zasluzi lepsie.

lilux
19. feb 2009

ahojte,

my sme už tiež doma...máme Barborku, 3600 g a 52 cm ....sme obe v pohode 🙂

martinka1981
19. feb 2009

Gratulujem 🙂 prajem vela zdravička obom 🙂

etnicka
19. feb 2009

aj ja 🙂

maminahenika
20. feb 2009

Lilux gratulujem 🙂

maminahenika
20. feb 2009

etnicka: už na tom mám aj ja obavy, či mi na Antolskej bude dobré 😖 ale musím veriť, lebo inú možnosť už nemám....keďže lekáry SC nerobia doma 😀
DS určite nie, a v Antoslkej asi ešte verím

zzuzana2
20. feb 2009

aj ja gratulujem 🙂

etnicka
20. feb 2009

maminahenika, ak budes rodit na Antolskej, vypytaj si porodnu stolicku, maju ju tam a vyuzivaju ju ako podstavec pod kvet. A trvaj na tom, aby Ti babatko polozili na brusko a nechali na porodnej sale.

zuzi, dostala si moju sms?

maminahenika
21. feb 2009

etnicka: si drahá, ale budem rodiť SC ☹ Ale to si určite vypýtam aby mi dali malú na srdiečko, to by mali, keď budem aj tak pri plnom vedomí, no nie? 😉

vesi
21. feb 2009

maminahenika,
to neviem či ju môžu priložiť na teba, budeš "zarúškovaná", ale mne ju dali k hlave, mohla som si ju pohladkať aj pobozkať, potom ked ju prezrel detský lekár, tak mi ju ešte priniesli zabalenú v perinke, povedali mi miery a že je všetko O.K. budeš mať dosť obmedzený pohyb, v jednej ruke infúziu a na druhej tlakomer. ale je úžasné vidieť dieťatko hned 🙂 potom dajú bábo na 2 hod do inkubátora, až potom okúpu . malú ti bude nosiť sestrička na priloženie na izbu kým sa nebudeš môcť hýbať. a nie je pravda, že ti na antolskej bábo zoberú aj ked nechceš, záleží to len na tebe, mne ju dokonca nechali spiacu v postieľke pri posteli aj ked som ešte nemohla vstať, aspoň som sa na ňu mohla pozerať, ked sa zobudila, tak som zazvonila na sestričku a tá ju odniesla k detským sestrám...

klaudia74
21. feb 2009

Heni, keď to musí byť SC, nad tým si nerozmýšľala, že vybaviť Brányika alebo Nagya k pôrodu, potom nadšt. izbu na šestonedelí? Len ma napadlo, že by si bola "doma", manžel by mohol byť u teba celý deň, podľa mňa je starostlivosť na odd. na úrovni... Ale nechcem ti do toho moc hovoriť... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre