Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
29. aug 2008

My to tiez mame daleko, mozno to vyriesime tak, ze sa tam par dni pred terminom ubytujeme, aj ked radsej by som rodila do vody, ale zda sa, ze v Topolcanoch porod urychluju a to ja nechcem. Takze som velmi zvedava na Dunajsku Stredu 😉

lalitagopi
29. aug 2008

no to som zvedava aj ja 😅

etnicka
16. sep 2008

lalitagopi ahoj, este si doma? Uz sa Ti to blizi 🙂 Boli sme sa pozriet v Topolcanoch a v Banskej Stiavnici a vyzera to tak, ze na koniec naozaj pojdeme do Dunajskej Stredy 🙂 Je to blizko a asi to najlepsie, co sa tu da najst... A manze bude moct byvat doma a starat sa o psov a chodit za nami kazdy den na navstevu - to bude najlepsie 😀 Skusime si dohodnut primara na porod do vody, hadam to pojde. Drzim Ti palce a napis 😉 Ozaj, aky mas porodny plan?

lalitagopi
16. sep 2008

Ahoj, Etni...no este som..preve teraz sme sa vratili z DS..a vraj to mame uz len za par 😎 😝
Vsade su lekary, ako lekary, teda myslim, ze si moc velke illuzie robit netreba, bo tak ci tak sa veci nemusia diat podla nasich predstav. kazdopadne DS je fajn, je tam klud. urcite dam vediet, ako sme dopadli. porodny plan ti rada preposlem 🙂

etnicka
16. sep 2008

😉 super, cakam na porodny plan. Po navsteve v Topolcanoch si uz iluzie nerobim, DS beriem ako najlepsi kompromis. Je mi jasne, ze v niecom mi vyjdu v ustrety a v niecom nie. Hlavne mi ide o to, aby sa ku mne nechovali ako k nesvojpravnemu debilovi (s prepacenim) 😀 ahoj

beke
18. sep 2008

Ahojte baby, bude niekto rodiť v DS vo februári?

etnicka
18. sep 2008

Ahoj beke, ja dufam v marci

michaelka
19. sep 2008

Ahoj Beke a Etnicka, ja koncom januara

etnicka
19. sep 2008

🙂 tak to mame pekne rozlozene 😉

beke
19. sep 2008

každá v iný mesiac, budeme sa tam striedať 🙂

etnicka
19. sep 2008

🙂 tak tak

michaelka
19. sep 2008

Boli ste sa tam uz pozriet? Ja este len chcem ist.

etnicka
20. sep 2008

My tam mozno pojdeme dnes, prave sa tam chystam zavolat... Neviem, ci sa moze chodit na prehliadky cez vikend, ale cez tyzden moc nestihame

beke
20. sep 2008

Ja som tam už rodila. 🙂

etnicka
20. sep 2008

beke a ake to bolo? Mohla by si to sem prosim napisat? Rodila si prirodzene alebo klasicky? Mala si aj porodny plan? Ja som hrozne zvedava 😀

Inak som tam volala a po telefone boli velmi mile a vraj na prehliadku mozeme prist hocikedy a netreba vopred volat ani nic 🙂 Takze pockam, kym sa manzel zobudi a vyrazime 😉

etnicka
21. sep 2008

Tak sme sa dnes boli pozriet v porodnici a som z toho uplne nadsena 😀 je to tam krasne, vsetky sestricky alebo doktorky, co sme stretli, boli velmi mile a ochotne a vsetko, na co som sa pytala, je mozne a uplne bez problemov a presviedcania, takze som na 100% presvedcena, ze pojdem rodit tam 🙂 a manzelovi sa tam tiez velmi pacilo 🙂

michaelka
22. sep 2008

Jej tak to je super. Urcite tam pojdem aj ja, snad buduci vikend, tiez cez tyzden nestihame. Pytala si sa aj na odnasanie babatka po porode?
Ja som tiez strasne zvedava 😉

martina2008
22. sep 2008

Ahojte, aj ja som tam bola s manzelom a rozhodla som sa pre DS. V BA sa mi zda, ze je to taka masovka, maju toho vela. Mate niektora termin v novembri?

beke
22. sep 2008

Ahojte,
ja som tam rodila prirodzene, pôrodný plán som nemala ale mala som dohodnutého lekára.
Išla som do pôrodnice okolo 3hod. nadránom, môj doki tam volal, že idem a on prišiel okolo 7hod. ráno...dovtedy sa o mňa staral službukonajúci lekár a potom môj doki...všetko bolo perfektné, útulné aj sestričky boli perfišné.
Bábätko ti najprv umyjú, oblečú a potom ti ho nachvíľu dajú a potom ho odnesú na šestonedelie, po dvoch hodinách zoberú aj teba tam...po ďalších dvoch hodinách ti prinesú bábätko na dojčenie a potom ho ešte odnesú lebo ty sa ešte ani postaviť nevieš...2-3 hod. si oddýchneš a potom sa ideš osprchovať, potom ti bábätko prinesú natrvalo.

etnicka
22. sep 2008

Ahojte, tu su moje zistenia zo vcera: Po porode babatko odnesu na vysetrenie a meranie do miestnosti za sklom hned vedla. Je to len asi 2-3 metre odo mna, manzel tam moze ist s nim. Siice som chcela, aby sme boli stale spolu, ale zase az tak velmi mi to nevadi, manzel sa s nim moze rozpravat a davat nanho pozor. Okrem toho sestrickam, co som tam videla, doverujem 🙂 Pytala som sa aj, ci mi babatko daju hned na brusko a nechaju mi ho chvilku, tak to nebol problem, pokial bude vsetko v poriadku (a ja verim, ze bude). Vraj babatka potom davaju na termolozko a na novorodenecke na pozorovanie, ale ak bude vsetko ok a budem to chciet, mozem si ho nechat zabalene pri sebe. Treba sa s nimi dohodnut a nebat sa ozvat 😉 Porodna asistentka bola velmi ochotna a mila a dalo sa s nou normalne bavit 🙂 Dala mi aj cislo na primara a mam mu zavolat, lebo len on robi porody do vody a to by sme prave chceli. Sestricka hovorila, ze pri porodoch do vody nerobia epiziotomie, co ma velmi potesilo 😉 Inak sa da rodit aj na stolicke, maju ju tam 🙂 Porodna sala (ta nadstandardna) je velmi pekna, ma vlastnu kuchynku, sprchu a zachod a nieco ako obyvacku, je tam fitlopta, rebriny, vana, porodna stolicka, polohovacie kreslo, hudbu mozeme pocuvat, ale musime si priniest vlastny prehravac 🙂 a takisto aromalampu a olejceky. Dula aj manzel mozu byt so mnou po cely cas. Ozaj a v nadstandardnej porodnej izbe budeme od prveho vysetrenia az do konca, nikam sa nemusime stahovat 🙂 No a rodinny apartman na sestonedeli je nadherny, vyzera ako izba v hoteli, krasne oranzovo vymalovany s peknym drevenym nabytkom. A jedlo mi budu nosit na izbu, vyber je z 3 dietnych jedal, akurat manzel si bude musiet chodit kupovat do mesta 😀 Inak celkovo je to tam velmi utulne, vobec som sa necitila ako v nemocnici. Takze odporucam vsetkymi desiatimi, len dufam, ze po tejto mojej reklame tam nebudu mat naval 😉

michaelka
23. sep 2008

Dakujem Etnicka za referat, si ma totalne nastartovala, ja tam pojdem asi tuto sobotu 😀

etnicka
23. sep 2008

🙂 rado sa stalo, som este stale uplne nadsena, uz sa neviem dockat, ako tam pojdem rodit 😀

michaelka
24. sep 2008

Etnicka este ma napadla takato vec - co ak bude prave nadstandardnaporodna sala obsadena?
Ja mam tiez zaujem o porod do vody, v prip. ze by som z nejakeho dovodu nemohla tak aj na stolicke. Len ked je to v jednej miestnosti... No neviem,opytam sa asi tam.

etnicka
24. sep 2008

Pytala som sa na to a vraj sa im to este nestalo. Ale tie ostatne porodne saly su tiez samostatne, mas tam sukromie a podla mna by ti tam tu stolicku doniesli, keby si chcela a nebola by prave vyuzita. Inak v tych normalnych porodnych salach su polohovatelne kresla. Radsej sa na to spytaj a potom napis 😉

beke
24. sep 2008

Pôrod do vody jedine u primára...normálne pôrodné sály sú tiež samostatné, si tam sama s dokim a sestričkami a kreslá sú polohovateľné...ja som pred samotným pôrodom mohla stáť a bolo to lepšie ako ležať...ľahla som si až na poslednú chvíľu.

cekina
24. sep 2008

Ahojte, ja som sa tiez rozhodla pre DS a bola som tam pozriet asi pred mesiacom... presne ako hovori etnicka, urobili na mna velky dojem... kedze uz to mam za par, isla som minuly tyzden vo stvrtok na prvu poradnu, tesne po zlcnikovej kolike, s ktorou som bola den pred tym na pohotovosti a co cert nechcel, dostla som priamo v DS dalsiu koliku... polezala som si tam teraz do utorka na gynekologii, takze som si nemocnicu obzrela zblizka 🙂 a tu su nejake moje postrehy:
1. personal je naozaj velmi mily - nebola tam jedina sestra, ktora by na mna zvyslila hlas, so sa naozaj stava malokedy... velmi chvalim, su vsetky strasne zlate
2. dozvedela som sa, ze porod do vody robi naozaj iba primar, ale nie vzdy su na nho idealne podmienky... to znamena, ze v skutocnosti tych porodov bolo zatial naozaj iba par... odporucam sa opytat, kedy je ten porod mozny... myslim, ze ak odtecie voda sa do vody nerodi... plus taka malickost... primar cez vikend nerobi, takze ak vas to chyti cez vikend, tak to asi do vody nepojde... no neviem, treba sa opytat... ja po tom mojom zlcniku uz do vody nemozem...
3. kedze som tam chvilu pobudla aj s miestnymi pacietkami, vsetky boli naramne prekvapene, preco som si vybrala ds, ze je to najhorsia nemocnica vobec... a kolko problemov tam uz mali a tak... chvilu ma to trapilo, ale potom som si povedala, ze ked sa hocikoho opytam dozviem sa podobne pribehy z inych nemocnic... tak som to vypustila
4. celkovy dojem velmi dobry... v pondelok idem znovu na poradnu a s doktorom Branyikom preberieme moj porodny plan, tak dam vediet detaily... btw. rodim okolo 14. oktobra
...a este jedna vec... budte pripravene na jazykovu barieru 😉 vsetci vedia po slovensky, ale vsetci hovoria po madarsky takze som vobec netusila co sa okolo mna deje... vlastne to bolo aj fajn 🙂

etnicka
24. sep 2008

🙂 cekina drzim Ti palce
Porod do vody je mozny len ak je fyziologicky, tzn pri akejkolvek komplikacii radsej na suchu. Takisto sa nerobi v pripade dvojiciek a ak je babatko otocene zadockom napred. Ak je vsetko, ako ma byt, tak sa rodit do vody moze. Je super, ze v DS sa vana moze vyuzivat aj na prvu dobu porodnu, nie ako v Topolcanoch, ze Ta tam pustia uz len na to "vyplutie" 😉 a mozes sa sama rozhodnut, ci do vody aj porodis, alebo vylezies. Inak podla mna ak tam nebude primar a ja budem vo vani, asi ma z nej nasilu tahat nebudu, ked zacnem rodit 😉 a myslim, ze to zvladnem aj sama 😉 Ono to vo vode vraj ide uplne samo, ani tlacit netreba. Odporucam precitat diskusie o porodnici vo Vrchlabi na www.aperio.cz

beke
24. sep 2008

etnicka, keď tam nie je primár tak ťa do vody ani nepustia, ona je napustená až keď primár dovolí...

cekina, dr. Branyik je dobrý, moja sestra u neho rodila a aj mne vyberal stehy po operácii.
a nie je to najhoršia nemocnica...ja som tam už rodila a chystám sa tam vo februári zase rodiť a mala som len dobré skúsenosti...problémy sú v každej nemocnici...

lalitagopi
25. sep 2008

hmmm....no co sa tyka tej vane, mne Dr. povedal, ze v I.dobe v nej mozem byt aj bez primara, teda aj ked sa nechystam vyslovene rodit do vody, akurat samotny porod do vody sa moze robit len v jeho pritomnosti.

Etni, a aby si nebola moc frustrovana, ked som sa rozpravala s primarom, tak mi tiez hovoril, ze legislativa nedovoluje, aby rodicka bola obydve porodne doby vo vode....ze bud len prvu, alebo len druhu...bla bla bla 🙄

etnicka
25. sep 2008

s prepacenie kakam na legislativu 😉 ona este ziadne dieta neporodila, pokial viem 😉 a hlavne, mna sa nikto nepytal na nazor pri jej schvalovani a ked je to mozne v Cesku, Nemecku, Rakusku, Anglicku a co ja viem, kde este, neviem, preco by to neslo tu. Viem o 1 zene z Rumunska, co doma vo vani sama porodila 3 deti - je to kamaratka mojho kamarata. V Rumunsku asi legislativa nedovoluje porody do vody tiez 😉 Taka hrdinka teda nie som 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre