Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

denisza
4. dec 2006

Ahoj ja som rodila v DS 31.07.poviem ti bola som velmi prekvapená z personálom na porodníckom ale aj novorodeneckom odd. 😎 Ak som mala neaký problém stačilo len povedať,spýtať sa oni ochotne poradili,pomohli.Novorodenecké odd.bolo už dosť dezolátnom stave ,ale už sa predala nová časť tochto oddelenia takže aj to by malo byť celkom vpohode.Prajem ti vela šťastia a nech sa ti darí

ejdzi
autor
6. dec 2006

ahoj denisza, dik za mile riadky. ja som sa totiz pevne rozhodla pre DS, aj ked som tam este nebola osobne. Mam to len 12 km a do BA 35, tak sa mi nechce trepat do BA. Mala si aj svojho doktora?

denisza
6. dec 2006

Ahoj áno mala som svojho doktora ,ale ja som išla rodiť 5 tyždňou pred termínom zdôvodu ,že mi začala odtekať plodová voda.V ten deň som mala ísť na poradňu no ráno ako som sa zobudila to prišlo ,zavolala som p. doktorovi ktorý mi povedal že sa mám hneď zastaviť.Potom som musela ísť do nemocnice kde mi povedali ,že ak neporodím tak najneskôr do 3 dní tak dostanem injekciu.Maje bábätko sa asi zlaklo a po necelích troch hodinách bolo na svete.Nato že som mala vlastného doktora ,ktorý tam došiel presne načas aj ostatný boli ok

ejdzi
autor
7. dec 2006

Ok. Lebo ja si neplanujem platit doktora, ale pocula som uz take nazory hlavne tu v BA, ze ked si niekto nepriplati, tak sa k nemu aj tak spravaju. Neviem, ja tomu velmi neverim. To mas super, ze bolo po 3hodinach vonku 🙂) To by som aj ja brala. Ku komu si chodila? Ja chodim teraz do BA, lebo mam doktora hned pri robote, ale viem, ze pred porodom musim chodit uz do nemocnice, kde chcem rodit...

vandas
7. dec 2006

maminy, tie, ktore ste v blizkej minulosti v DS rodili, ake moznosti na porod nemocnica poskytuje? (pr. polohovatelne kreslo, porod do vody...)

ejdzi
autor
7. dec 2006

vandas: ja viem ze v DS je moznost porodu do vody, stoji to cca 5000 korun, ale vcera som sa napriklad dopocula, ze porody do vody robi iba primar. Ja som nad tym rozmyslala, ale po zvazeni vsetkych pre a proti som sa rozhodla pre klasiku. Da sa ist aj na prehliadku porodnice, ja by som chcela ist niekedy v januari, tiez ma zaujima to kreslo, ci je moznost sa sprchovat, ci maju fitloptu. Ale na personal som zatial dostala same pozitivne referencie.

csicsi
7. dec 2006

ahojte babenky, som rada ze vznikla takato tema, byvam 15 km od DS a 30 od BA ale ja som nemala stastie na dunajskostredskych lekarov, a nechcem Vas odradit, ale ani moja mama a ani kamoska, mama bola na cisteni, zaplatila doktorovi, ktory sa ani raz za tyzden neobjavil kym tam bola a moja byvala spoluziacka skoro vykrvadzala pocas porodu, ale nastastie sa nic vazneho nestalo, mozno ze iba ja som mala smolu, ale ked vsetko prebehne v poriadku, nemal by byt problem, ale u mna sa zistila vazna choroba ( nesuvisi s porodom, necakam dieta) a lekari si nevedeli poradit, tak som si nasla skusenejsieho v Blave

ejdzi
autor
7. dec 2006

csicsi: mas uplnu pravdu, ono asi vsade su ludia spokojni aj nespokojni, naozaj to zavisi od toho na koho mas prave stastie a podobne. To ze Ti niekto povie chod tam, lebo o mna sa starali ukazkovo este nezaruci, ze nevznikne problem. Je to naozaj tazke sa rozhodnut, lebo dopredu ani jedna z nas nemoze vediet ako to dopadne. Ja som si napriklad zistovala informacie aj o vsetkych bratislavskych porodniciach a na kazdu jednu som dostala aj negativne nazory. Tak si potom vyber... 🙂))) Ved ked budem mat po tom, uz budem mudrejsia 🙂

csicsi
7. dec 2006

Presne tak, ja sa chystam do Ruzinova (sice este nie, ale dufam ze o 2-3 roky hej 😵 , vsak treba na to mysliet)lebo moj lekar tam ordinuje ale ja bezne mavam opacne skusenosti ako iní ludia! V podstate je jedno, ale ide o zivot dietata a aj o vlastny!

denisza
7. dec 2006

čaute babenky:viem o tom ze v DS sa da rodit aj do vody a je pravda ze len u primara,maju aj fitloptu no ja som na to nemala cas aj ked som sa na to doma chystala.K sprchovaniu len tolko ze sa da aj na sale aj v kazdej druhej izbe su sprchy .ak to bereme spocutia tak ako na nemocnicu tak aj na doktorov su negativne aj pozitivne skusenosti.ja son chodila dr.nagyovi ktory ma suk.amb.v meste kde za kazde vysetrenie som sice platila 300sk ale vsetko bolo pri ruke a nemusela som cakat hodiny na ultrazvuk ako v nemocnici Kym som bola v nemocnici tak bol len jeden problemovy porod ,ale rodicka uz o tom vedela ze mala sa narodi s nensou vadou.co sa tyka platenia za porod ja som svojmu lekarovi zobrala flasu vina,ale az ked som isla na kontrolu po dvoch mesiacoch .Ak mal porod vzdi sa za mnou zastavil pozriet sa ako sa mam ,tak isto aj na svoje ostatne pacienky a aj mojmu manzelovi ochotne odpovedal ked mu zavolal ze ako sa mam

ejdzi
autor
8. dec 2006

Denisza: mala si aj manzela pri porode?

ejdzi
autor
8. dec 2006

denisza: este som sa chcela spytat ten tvoj dr.nagy je aj porodnik? Kedze mam doktora v BA, tak si musim potom najst niekoho v DS ku komu budem chodit ku koncu tehotenstva...

denisza
11. dec 2006

ahoj môj manžel nebol pri porode napriek tomu ze bol zdravotnik,ale asi by to ani nestihol.pan doktor je aj porodnik ale cisarske porody nerobi lebo to vydava primar inym lekarom asi za honorar.

ejdzi
autor
13. dec 2006

pytam sa pre to, lebo si zacinam mapovat, ze ku komu by som asi mala pred porodom chodit... uz som zohnala cislo na vrchnu sestru, udajne sa s nou da dohodnut navsteva porodnice, tak by som sa tam isla v januari pozriet...

zuz11
22. apr 2008

zzuuzzaa • 22tt • 18. apr 2008 o 22:24
Ahojte maminy a buduce maminy.
O par mesiacov nas caka porod. Sice som z Bratislavy, ale v Blave rodit nechcem, ak nebudem musiet z nejakej specialnej priciny.
Hladam informacie o Porodnici v Dunajskej Strede.
Pocula som, ze je to tam dost vynovene, je tam dobry personal, vychadzaju rodicke v ustrety, su otvoreni aj inym porodnym poloham ...
Ale ste som sa nerozpravala s nikym, kto by tam rodil.
Prosim Vas, ktore ste rodili v DS, keby ste sa podelili so svojimi skusenostami. Pripadne sa ozvite aj tie, ktore tam rodit planujete.
Vdaka 🙂

beke • 1d, snž • 19. apr 2008 o 13:49
Ahoj zuza,
ja som rodila v DS v roku 2006 a je to tam všetko vynovené a vychádzali mi v ústrety...môžeš rodiť aj do vody.
Šesťonedelie bolo vtedy ešte na starom mieste ale teraz sa už presťahovali na nové...aj sestričky boli dobré, poradili.
Myslím, že je tam aj samostatná izba pre celú rodinku, takže tam môžeš byť aj s manželom ale na tú izbu sa dopláca.
Kľudne sa pýtaj keby si chcela ešte niečo vedieť.

klaudia74
22. apr 2008

Ahoj Zuza! Ja som rodila v DS v decembri 2007 a bola som veľmi spokojná. Keď tam plánuješ rodiť, radila by som ti, aby si sa tam išla pozrieť a dohodla aj lekára.
Na webovej stránke síce majú napísané, že pôrody do vody sú u nich každodennou záležitosťou, ale v praxi to vyzerá tak, že do vody sa môže rodiť iba u primára, čiže predpokladám že to musí byť s ním vopred dohodnuté, aby tam určite bol...
Čo sa týka "iných" pôrodných polôh, tiež si to vopred presne dohodni s konkrétnym lekárom. Mne ten môj vopred všetko sľúbil, ale keď som mala vyliezť na stôl, povedal že tá klasická poloha bude tá najlepšia... asi pre neho... No z tohto som bola dosť sklamaná, ale inak bolo všetko naozaj v poriadku.
Ja som rodila na "alternatívnej" pôrodnej sále - boli sme tam celý čas sami s manželom, pri sále je samostatná miestnosť kde stráviš 1. dobu pôrodnú, so soc. zariadením, je to veľmi príjemné a trošku intímnejšie ako klasika, čo bolo pre mňa veľmi dôležité. Platí sa 5000 Sk, v tejto cene je zahrnutý aj príp. pôrod do vody + samostatná izba so soc. zariad. na šestonedelí (plastové okná, monitor dychu, obsluha - stravu nosia na izbu, môžeš si zvoliť individuálnu stravu ako napr. ja, lebo som vegetariánka). My sme zvolili túto alternatívu, manžel ťa môže chodiť navštevovať do izby každý deň od 8,00-20,00 hod., čiže prakticky len prespať nemôže. Bábätko je samozrejme tiež s tebou, ale to na každej izbe.
Ak by si chcela, aby tam bol s vami aj manžel celý čas, za rodinnú izbu sa dopláca 500 Sk na noc.
Toto platí, ak zaplatíš tých 5000 Sk za altern. pôrod. sálu. Ak nie, tiež si dá vybaviť samostatná aj rodinná izba, za samostatnú sa platí 500 Sk/noc, za rodinnú 1000 Sk/noc.
A čo sa týka ešte tých klasických pôrodných sál, sú tam dve samostatné, čiže ani tam nerodíš tak, že by si videla a počula všetko, čo sa na vedľajšom stole deje...
A oddelenie šestonedelia bolo pre mňa obrovské prekvapenie v tom najlepšom slova zmysle! 🙂 Sestričky veľmi-veľmi milé a ústretové, tým že je to malé, je tam taká rodinná atmosféra, no naozaj som sa tam cítila tých 7 dní veľmi dobre (malý na 5. deň dostal žltačku, tak sme museli zostať...). Keď nechceš byť sama na izbe, tie štandardné izby sú 2-3 posteľové, dve izby majú spoločné soc. zariad., tiež všetko nové.
Teraz ma iné nenapadá, keď máš nejakú otázku, kľudne sa pýtaj. 🙂

lalitagopi
25. apr 2008

Klaudi, dakujem ti aj ja za tvoje rozsiahle info!
Je táto porodnica tiež BABY FRIENDLY? Akceptujú "špeciálne" požiadavky rodičky (napr. stlmené svetlo, neodniesť dieťa hned po porode..atd), alebo držia sa tej svojej starej "dobrej" klasiky?
Ty si dochádzala do predporodnej poradne do DS?

emjee
14. máj 2008

annika • 3d • 24. okt 2007 o 13:19
Ahojte!
O 5 dní nastupujem do pôrodnice v DS. V utorok mám plánovaný pôrod. Som zvedavá, či tu na Modrom koníku sú mamičky, ktoré rodili v DS. Nemali ste náhodou epuidurál pri pôrode? Počula som, že je to ťažké vybaviť v DS. Neviem, či je to pravda. Ja by som to aj zaplatila.

vesi • 2d • 24. okt 2007 o 13:57
ja by som do DS nešla, ale ja mám voči tej nemocnici predsudky, tak ma neber veľmi vážne...

annika • 3d • 24. okt 2007 o 14:16
Viem, poznám tvoj názor,ty si rodila radšej v Blave.

vesi • 2d • 24. okt 2007 o 15:06
pozri sa sem:
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

vesi • 2d • 24. okt 2007 o 15:10
a ešte tu:
http://www.pronatal.sk/dunajska_streda.htm

annika • 3d • 24. okt 2007 o 15:57
Díky, Vesi! Boli tam také veci, o ktorých som nevedela. Ale tých 4000 Sk za Epi mi pripadá veľa! Však všade píšu okolo 1500-2000 Sk. 😒

vesi • 2d • 24. okt 2007 o 16:13
nemáš za čo, aj mne sa to zdá veľa, tiež som počula len o takých cenách ako ty... 😉

babulina • 1d, 48tt • 12. nov 2007 o 16:08
rodil niekto v poslednej dobe v dunajskej strede, resp sa tam chysta rodit? budem vdacna za kazde info 🙂

vesi • 2d • 12. nov 2007 o 18:15
annika, gratulujem k synčekovi, napíš ako bolo v nemocnici v DS 😉

annika • 3d • 14. nov 2007 o 11:13
Ahojte! Tak, na rizikovom som bola len dva dni, kým sa rozhodli doktori o spôsobu vyvolávania.Tam sme boli dve na izbe, bolo to fajn. Každý deň sme chodili na UCG dvakrát-trikrát, na uzv raz!!!V stredu mi dali čípok Prostin o ôsmej ráno, kontrakcie som mala od tej deviatej, ale dali sa zvládnuť.Druhú polovicu čípku som dostala dosť skoro, o jedenástej, a od tej pol dvanástej som mala už poriadne bolesti. Vtedy som zavolala manželovi, nech príde, ked tam chce byť pri pôrode.Vtedy ma dali dole aj na sál, a tam na monitor, hoci som povedala, že neviem ležať, ale som musela...Manžel tam dorazil o dvanástej, ale ho pustili ku mne len o pol jednej, neviem prečo.A malý bol o jednej už ne svete. Ináč každý bol milý a trpezlivý, na personál nemôžem povedať ani slovo. Aj na šesťonedelí bolo super, aj sestričky aj strava bola dobrá.Ja som mala nadštandart, boli sme s Robkom sami, a to je tiež super vecička, verte mi!!! Na piaty deň nás pustili domov a odvtedy sa zotavujeme a cítime sa zo dňa na deň lepšie.
Vieš, Vesi, aj ja som nad tým rozmýšlala dosť veľa, či rodiť tu v DS, alebo v Bratislave. Kvôli tej cukrovke gestačnej by som mohla rodiť aj v Blave, aj to chcela moja diabetologička.Len je to ďaleko na každodenné návštevy, ktroé absolvoval manžel s dcérkami. Pred pôrodom a hlavne po pôrode boli dcérky straaašne zvedavé, niekedy aj dvakrát prišli za deň, a to v Blave... Neviem, no, ja som sa rozhodla ostať tu, a neľutujem to.

vesi • 2d • 14. nov 2007 o 12:14
to chápem annika, len som bola zvedavá na tvoju skúsenosť, lebo viem, že pôrodnické oddelenie je tam vynovené 🙂 s návštevami máš pravdu, za mnou ani každý deň nechodili, išlo by to do peňazí, ale ja tam mám rodinu a kamošky, tak ma vždy niekto prišiel navštíviť 🙂 okrem toho asi každý ide znovu tam, kde má dobré skúsenosti. ešte raz gratulujem k synčekovi, nech pekne rastie a poslúcha 😉

annika • 3d • 15. nov 2007 o 09:24
Ďakujem, Vesi, si zlatá.
Robko mi pekne poslúcha, len mliečka nemám dosť, hoci predvčerom som mala aj an rozdávanie, včera už to bolo výrazne menej a neviem prečo. Pijem už všetko, čo mám pri ruke a predsa to nie je ono...

vesi • 2d • 15. nov 2007 o 09:33
len to nevzdávaj, si krátko po pôrode, ešte sa to rozbehne, kamoške pomohlo, ked sa jej na 2 hodinky postarali o bábo a ona si dobre pospala 🙂

annika • 3d • 15. nov 2007 o 09:54
To je pravda, že včera som bola dosť uťahaná,boli sme na vyšetrení sluchu a nakupovať,ale dnes je to už lepšie, nikam sa nechystám, budem len domka. Uvidíme.

martina2008 • Dnes o 11:19
Kocky, viete mi poradit dobru porodnicku - zenu v porodnici Dunajska Streda? Mate skusensoti s touto porodnicou? Ako sa straju o babatka? Ake je sanca aj relane sa dostat na nadstandardnu izbu? Odporucate ju? Viete mi napisat ako tam prebiehaju ranne vizity (dost sa hanbim)? Vopred moc dakujem.

tesoro • Dnes o 14:39
Takze ja som tam bola pred dvoma rokmi na exkurzii, kedze byvame pobliz a dozvedela som sa ze su ustretovy napr. k porodu do vody a atd.
Ale na navsteve mi spadla sanka dole, ked som videla ako prebiehaju navstevy oteckov, na chodbe cez sklo a cez vyskrabane dierky pozerali na svoje deti a stali tam ako posledny odvrhnuty chudaci. Zariadenie zivy komunizmus a to ma odradilo.
Jedine co poznam su zazitky susedy spred 7 rokov a to hruza a des neviem ako je to tam teraz

klaudia74
14. máj 2008

Tesoro, tvoje informácie už neplatia, je to tam perfektne obnovené, veľmi pekné. Keď nie si na nadštand. izbe, je pravda, že otecka nepustia do izby (do nadštand. áno), ale to je podľa mňa v každej pôrodnici, či nie?

Martina 2008, pozri sa vyššie, rodila som v DS v decembri 2007 a písala som o tom, len je to tu nejako poprehadzované...
Pokiaľ viem, sú tam len lekári - chlapi, o žene neviem, ale skús sa opýtať.
O bábätká sa starajú veľmi dobre, ako som to tu už opisovala.
Nadštandardná izba - myslím si, že by nemal byť problém sa tam dostať, keď som ja rodila, boli všetky tri voľné. Je to menšia pôrodnica, vtedy tam bolo tuším 13 alebo 15 detičiek.
Ranné vizity - príde lekár so sestričkou, pozrie ti ranu a to je všetko, trvá to asi 1 minutu. Nič hrozné. Veľké vizity sú dve za týždeň, vtedy chodí celá delegácia 🙂 , ale vtedy si zakrytá v posteli, spýtajú sa ako sa máš a už aj idú ďalej...
Keby si ešte mala otázku, kľudne sa pýtaj.

bezaz
15. máj 2008

klaudia a nebol trochu jazykovy problem? neviem po madarsky.. moc nechcem ist rodit do BA, to uz radsej pojdem k nasim do bojnic

klaudia74
15. máj 2008

Ja som tiež Maďarka... 🙂 Ale neboj sa, všetci sú tam veľmi milí a aj keď sa náhodou niekedy vyskytne nejaká tá chyba v skloňovaní alebo výslovnosti, určite sa snažia, počula som to. Je pravda, že sa väčšina personálu aj mamičiek rozpráva po maďarsky, ale napr. detská lekárka na odd. šestonedelia je Slovenka, a okamžite prejdú na slovenčinu keď prídu k tebe, to som si istá. Aj mňa sa prvýkrát spýtali, či po slovensky alebo po maďarsky, dokonca aj upratovačka, keď prvýkrát vošla do izby. 🙂

klaudia74
15. máj 2008

Ešte ma napadlo, že to je tam iba jedna menšia chodba, celé odd. šestonedelia a správy sa šíria rýchlo - ako všade medzi ženami. 🙂 Takže určite všetci hneď vedeli, že je tu mamička zo Šale (ja 😀 ), a pre nich to bolo ako keby som prišla minimálne z Alasky. 😀

tesoro
15. máj 2008

Takze ja som tam bola pred dvoma rokmi na exkurzii, kedze byvame pobliz a dozvedela som sa ze su ustretovy napr. k porodu do vody a atd.
Ale na navsteve mi spadla sanka dole, ked som videla ako prebiehaju navstevy oteckov, na chodbe cez sklo a cez vyskrabane dierky pozerali na svoje deti a stali tam ako posledny odvrhnuty chudaci. Zariadenie zivy komunizmus a to ma odradilo.
Jedine co poznam su zazitky susedy spred 7 rokov a to hruza a des neviem ako je to tam teraz

bezaz
15. máj 2008

tesoro klaudia ma myslim trochu aktualnejsie infosky 😉
klaudia a da sa tam ist na exkurziu? asi by som to omrkla.. zo samorina to uz mam jedno ci BA alebo DS

martina2008
15. máj 2008

klaudia74, moc dakujem za tvoju odpoved, asi prekonam hanbu a zverim sa lekarovi muzovi, prvykrat v zivote, no ale co uz, ked ostatne vyzera velmi fajn a mam to blizsie ako do BA

janetka
15. máj 2008

bezaz: preco nemas doveru v BA porodniciam.. ja som obidvoch rodila na antolskej a super... a zas je pravda, ze som s malym raz lezala na detskom na kramaroch a na detskoch v ds a v ds to bolo lepsie, milsie.... na kramaroch salam parky na teba...hlavne sestricky, lekari sa snazili...

a s t ymi navstevami je to tam doteraz tak v DS, cez okienko, je to tam po rekonstrukcii, ale okienkko ostalo

vesi
15. máj 2008

aj mňa by zaujímalo prečo nechceš ísť do BA. tiež som odrodila obidve deti na antolskej a bolo to super. ja osobne by som do DS nešla, nemám tam dôveru k lekárom, mám dosť zlé skúsenosti aj ked nejde priamo o gynekologov...

klaudia74
15. máj 2008

Bezaz, ja som tam bola na exkurzii, dohodla som si to sice cez kamosku s vrchnou sestrou porodnice, ale ked som tam lezala, videla som, ze chodia na exkurziu aj ini. Podla mna by to malo byt v dnesnej dobe normalne, my sme si s manzelom pozreli tri porodnice a potom sme sa rozhodli, kde rodit.
Na stranke nemocnicads.sk maju kontakty, skus tam zavolat a dohodnut si termin.

bezaz
16. máj 2008

baby v BA sa mi nepaci, ze to maju ako "velkovyrobu", ked si nezaplatis nadstandard tak lezis s dalsimi 3 zenami na izbe, si pre nich len dalsia polozka.. a hlavne je to pre nich dobry business, ale to asi vsade

lenadka
16. máj 2008

ahoj zuzi 🙂 vcera som pozrala kocik co si vybrala paci sa mi-prakticky s tou prenosnou taskou na zimne babo ako stvoreny, ja som to mala podobne a neviem si vynachvalit, tu tasku som casto aj s malou vyberala a premiestnovala, napr. ked bolo treba ist k lekarovi, ked spala a vratili sme sa z prechadzky, vybrala som to cele vzala dnu vnutri len rozopla tasku a super nemuseal som sa pechorit s celym kociarom 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre