Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

bebca109
18. okt 2012

@bagira89 Tak ako si sa rozhodla? Bola si pozriet du porodnicu a stretla si sa aj s primarom? Mne to vobec nedvihaju, iba ked zavolam cez ustrednu a oni ma niekam prepoja.. :-/ Kedy mas termin? Ja pred vianocami, takze neviem ci sestry a lekari budu mat prijemnu predvianocnu naladu alebo budu stresovat a budu sa ponahlad domov.

bagira89
18. okt 2012

@bebca109 ahoj, ja mam chvalabohu po vianociach termin, 15ho januara. Dufam ze budu vsetci oddychnuty. No momentalne cakam ako sa to vyvinie lebo mm si nasiel v cechac h pracu len nevieme este kedy nastupi...ze ci nebudem rodit nahodou tam. Aj ked ccela som doma. Ja potom zbehnem za primarom potom osovne on tu ordinuje v gabcikove inac vwlmi mily chlap. Ja som zvedava hlavne na ten porod do vody. Daj vediet ked budes mat daco nove nech viem aj ja 🙂 diky

bebca109
22. okt 2012

Ahoj @bagira89, tak ja som tam min. tyzden bola pozriet. Najprv sme v tej nemocnici riadne bludili kym sme sa dostali kam treba, ale to je asi v kazdej tak. Potom sestricka na porodnici (take kratke blond vlasy,asi 45 rokov), ma chcela odbit ze je tu sama a ma na prijme jednu rodicku ze ci nechcem prist inokedy. 😒 Tak som jej povedala ze som vopred volala a bola som dohodnuta s nejakou sestrou a povedala ze mozem prist a ze som prisla z BA, tak sa nadomnou zlutovala a ze mam chvilu pockat. No potom nas zobrala dnu. Radim priprav si 50 centov za navleky. 🙂 No ta porodna cast je taka malinka. Je tam jedna miestnost s 2 postelami na prvu dobu, potom je tam miestnost s polohovatelnou postelou, por. vanou, videla som tam aj rebriny a porod. stolicku. No a vzadu bola izbicka, ktora je sucastou nadstandardneho por. boxu. No bola tam rodicka aj s manzelom, tak nam dovolili len na rychlo nakuknut. Nic extra, ale zase nevyzeralo to ako v nemocnici. Bola tam aj malicka kupelna. Nikde som nevidela fitloptu, tak dufam ze ju maju k dispozicii, zabudla som sa opytat. A este som sa zabudla opytat, ze co ak su vsetky (tri) postele na prvu dobu obsadene..Tak ak pojdes, skus sa opytat.
Potom sme isli na oddelenie sestonedelia, tam uz ina sestra, taka mlada sympaticka, nam ukazala izby a zodpovedala vsetky otazky. Ten porod do vody velmi nerobia - ako sa tu pisalo, robi to len primar, ale da sa aj pocas prvej doby bez primara, ale za urcitych podmienok ako nerizikove teho., ziaden streptokokus, nie dvojicky, dieta dole hlavou a neviem co este. No a este asi aj porodnik s tym musi suhlasit. A vravela ze vraj az 80% rodiciek ma streptokoka! To som fakt ostala prekvapena, neviem odkial to ma :-/ ...Inac izby su pekne.
Tak tolko v skratke. papa

dulkagabulka
22. okt 2012

Pozrite sa, ako krásne sa dá podporit raný kontakt mamičky a bábatka po cisárskom reze - teda priamo pri cisárskom reze v pôrodnici , Trieda SNP 1 v Košiciach
operačné pole pôrodníci posunuli , kanylu má mamička na chrbte dlane, aby sa mohla dieťatka dotýkať a snímače má tiež posunuté vyššie - k pleciam - dieťatko bolo s ňou v nepretržitom kontakte, napriek tomu, že rodila cisárskym rezom

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4057970...

senka111
23. okt 2012

Ahojte dievčatá, tiež ma čaká porod v decembri a to mám termím 31.12. príp.vianoce,moj gynekolog povedal,blbý termín, všetci sú na dovolenkách, zvažujem porod v DS ale mám aj obavy,keď má dieťa asfyxiu, strednú, ťažkú-pridusenie berú ho do BA,alebo ,keĎ sú komplikácie čo potom a ešte epidurál neviete ako to tam chodí,kedže pri prvom som ho mala a aj pri druhom jednoznačne ho musímmmmmm maaaaať. Vďaka za postrehy.

kali23
24. okt 2012

ja som sa nevedela rozhodnut, ktora porodnica v BA, vsade mi vadilo, ze tam beru ludi ako "cislo" nie cloveka... na prvych dvoch poradniach po 36tt som bola v ruzinove, neosobné, a to čakanie... des... tak som sa sla pozriet do DS, osobne som si dohodla obhliadku... vrchna sestra bola vtedy sladká ako med... aj ostatný personál, vsetko mi ukázali, nic nebolo nemozné... bola som nadsená! a opadol zo mna stres a bola som stastná, ze konecne viem, kde chcem rodit...
ale v reále bolo vsetko úplne inak... neochota, chlad, arogancia sestier...

a k tomu nadštandardnému porodnému boxu... napoja Vás na monitor na celú dobu, aby Vám obmedzili pohyb... obmedzia Vám pohyb len na tú izbičku, v prípade nutnosti Vás s neochotou odpoja a pustia na WC, mne vacsinou sestricka cakala pri dverách, obcas mi vliezla aj na WC (ak som tam bola dlhsie, lebo ma akurát chytila kontrakcia tak som predychávala...) a okamzite ma hned dala na monitor... absolutne ignorovali, ze mám na brusku strasne otlacené tie sondy, ze ma to zbytocne bolí a znepokojuje, ze ma tie pásy strasne skrtia a nedovolia mi riadne predýchavat... pritom na nepretrzity monitor vobec nebol dovod!
rebriny, fitlopta, porodná stolička... rekvizity... nedovolia vam ich pouzit! fitlopty tam majú 2 modrú na apartmáne a sivú na "vzdychárni"... v akom stave sú teraz neviem, ale ked som si ja chcela sadnúť, tak nebyt muza tak sa tam vykotím, lebo som uz bola strasne slabá a tá lopta bola úplne vyfučaná... tak muz doniesol z domu el.pumpicku a nafúkal im ju tam...
a sprcha! aj ked si zaplatíte ten nadstand.box nedovolia Vám ísť do sprchy... jedine, ked Vám dajú klystýr, tak Vám sestricka prikáže! osprchovať sa... inak na teplú sprchu mozte zabudnúť!

neviem, ale kamoska mala zaplateného porodníka a jej priebeh porodu, bol dost obdobný ako môj :( len s tým rozdielom, ze jej robili sekciu po cca 7 hodinách, mne po viac ako 12tich...

k tej vani, mne bolo povedané, že vaňa sa uz nepoužíva!
a k tej epi, na rozdiel od ruzinova, kde mi este aj vrátnicka kázala vybavit si epi (neviem, ci mali z toho nejaké percentá ci co🙂 tu epi vobec neriesili... na moju otázku mi bolo povedané, že si musím ísť na to oddelenie, absolvovat všetky krvné vysetrenia, a ze sa to robí tak mesiac pred termínom porodu, co som ja uz nemala, ale ani som epi nechcela... len som sa pýtala...

a deticky s problémami nevozia do BA ale do Nových Zámkov, aspon tak to uvádzajú...
http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

bebca109
26. okt 2012

☹ 😢

misulka47
12. nov 2012

ja som bola dnes tiez pozriet porodnicu v DS zdalo sami to tam fajn...ale niektore prispevky co tu citam, no tak mam fakt dost...nechapem..ako moze mat niekto super a niekto takuto zlu skusenost...ale citala som aj o kramaroch a tam je to tiez tak ze niekto povie dobre, iny zas zle...takze rozhodnut sa je pre mna velmmi tazke...

carol1982
20. nov 2012

nedá mi nereagovať. Ja som sa pred dvoma rokmi prisťahovala z Ba do Gabčíkova. Minulý ok v septembri som otehotnela. Našla som si priamo tu skvelú Dr. Budayovú. podotýkam, že absolútne neviem po maďarsky. najskôr som mala nerv lebo som počula všeličo o nemocnici v DS . Ale rozhodla som sa tam rodiť. Rodila som tento rok v júni. Lekárku som mala dohodnutú. V sobotu som prišla na pôrodnicu. Malá sa narodila o 15:10 akútnou sekciou. Na JISKE mi doniesli prvý raz dcéru ukázať cca okolo 19:00. Bola som tam 2,5 dňa. Pak mi ju nosili asi 5 razy za deň. V pondelok som už išla na odd šestonedelia. Bola som na nadštandarde a vážne to bol nadštandard. Mala som tam kľud, pohodu, muž za mnou chodil kedy chcel a ako dlho tam chcel byť bol. Vyberala som si každý deň z troch jedál a ešte aj upratovačka klopala na izbu či jej dovolím poupratovať, alebo či má prísť neskôr. Krásne na mňa po slovensky hovorili. Ja DS len odporúčam. A moja DR ma prišla pozrieť asi 5x za dobu čo som tam bola. Keď ma prepúšťali, sama si ma prišla ešte mimo službu pozrieť. ASom rada, že som nerodila v BA ale v DS. To je asi môj pohľad na vec.

kali23
21. nov 2012

@carol1982 a boli sme obe v tej istej porodnici? na mna tam NIKTO neprehovoril po slovensky... a upratovacka... tak ano zaklopala a vrazila dovnutra, buchala a trieskala so vsetkym... a strava... nemala som na vyber.. priniesli mi na tacke, a ano, bolo to iné jedlo ako mali ostatné baby... ked bola na ranajky vianočka s maslom a čajom, mne k tomu priniesli este jablcko a kakao.... obed bol rovnaky, len v krajšom tanieri...

stale nad tym rozmyslam a uvazujem... moje zle skusenosti mohli byt aj z "prepracovania"... v mojom termíne - zaciatok septembra tam mali frmol a vsetko plne... nemali uz kam davat mamicky...davali aj na odd. gynekologie... na apartman bol poradovník...

dulkagabulka
22. nov 2012

ako Veronika porodila prirodzene po sekcii:
http://www.zenskekruhy.sk/tehulky/porodne-pribe...

veľmi pekný príbeh

carol1982
22. nov 2012

@kali23
no ja som bola na apartmáne v júni a vážne to tam tak bolo. Hňeď ako som sa z JiS presťahovala na apartmán sa ma opýtali či hovorím po maďarsky ja , že nie a hovorili na mňa po slovensky. A vážne ja som si to tam brutálne užívala. Na iných izbách bolo tiež dosť mamičiek a na Apartmány boli tiež poradovníky , ale ja som sa tam zapísala hneď ako som došla do pôrodnice a keď ma po SC pustili na šestonedelie tak som bola hneď tam. A lekárka ma vážne chodila pravidelne pozerať . A to som jej za pôrod zaplatila až po šestonedelí a neboli sme na žiadnej sume ani dohodnuté. Takže záujem tam nebol kôli €. Dokonca muža hneď pustili k dcére aj keď ja som ju ešte nevidela.

kali23
22. nov 2012

@carol1982 ja nehovorím, ze v tvojom prípade to tak nebolo... ked som sa ja nevedela rozhodnút, kam íst rodit... bola som v DS na prehliadke, a "nalákali" ma doslova nato, ako sa tam všetko dá, ako je tam všetko super, ako sa starajú o mamičky aj o detičky, ako radia, aká skvelá starostlivost... aké vymozenosti na tom nadšt. boxe, vlastná sprcha... a v reále bolo všetko uplne inak! a to som nemohla nechat len tak! myslím, že všetky baby by sa to mali dozvediet, lebo ked budem ticho, tak sa nikdy nikde nic nezmení k lepšiemu... všetky si potom len povedia... "ved to tam nejako vydržím tých pár dní!" ...

ja som mala uplne inu skusenost ako som uz spomínala... keby som sa tam nespoznala s jednou babou (ktorá aj ked mala plateného porodníka a dopredu! tak vsetko sme tam zažívali spolu a negatívne... ona este horsie, lebo mala placlivé babatko, a sestricky boli stastné ze sa ho "zbavili" a dali jej na izbu... neboli schopné ani ochotné s malou nieco robit... malá mala koliky, tak jej vlastná mama musela priniest aspon espumisan aby malá nonstop neplakala od tých bolestí bruška :(,
nebyť jej, ze hovorila po madarsky, tak kým som bola s nou na izbe , na "čakačke na apartmán" tak by som sa celý den ani nenajedla lebo to len na chodbe tá teta zakricala po madarsky a kto nerozumel alebo nebol práve na chodbe, tak nevedel... ohladne starostlivosti o babatko mi nepovedali absolútne nic viac, nez som uz spominala... vsetko sa tam riesilo len po madarsky... kazda jedna sestricka vzdy len po madarsky, aj ked som par krat povedala, ze nerozumiem... na dalsi krat prisla a opat po madarsky... takze vsetko mi ta moja nova kamoska prekladala... po slovensky sa prihovarala len taká mladá detská lekárka, ktorá prisla na vizite pozriet malého... "moja" doktorka, ktorá robila sekciu ma prisla v predposledný den pozriet aby mi povedala, ze na druhý den ma uz asi pustia, a na druhý den mi priniesla prepustaciu spravu... nemala som zaplateného porodníka... ohladne vizít
Dr. Szabo, chodil skoro vzdy, ten bol milý za kazdej okolnosti a hovoril so mnou po slovensky...s kamoskou sme si uz robili srandu, ze ci on v tej nemocnici aj spáva 🙂)

a apartmán.. funguje to tam tak, ze ho má tá, ktorá rodí skôr... a kedze pocas môjho "rodenia" porodilo dalších 6 báb... a aj ked ja som si platila ten nadst.porodný box za 180E a malý ap. som mala mat zadara... nepomohla som si... dostala som sa na neho az posledné 2 dni... ale to mi vobec nevadilo... no aká zmena správania nastala v minúte, ked som sa premiestnila na apartmán! az mi z nich bolo smiesno... úsmevy, a úcta... prednost v osetrení rany... no akoze sorry, ale takto by sa mali správat absolútne ku kazdej jednej mamicke!

carol1982
22. nov 2012

@kali23
no možno keby som na obyčajnej izbe , tak by som mala tiež iný zážitok. Ja som ale bola hneď na nadštandarde takže ako je to na iných izbách neviem. No a mňa rodila mola lekárka , takže ja som mala pôrod vyvolaný. My sme sa v piatok dohodli na sobotu . Jediné nastali komplikácie a z normálneho pôrodu , bola akútna sekcia. Moja lekárka je aj mojou gynekologičkou takže ona aj poznala cel priebeh môjho tehotenstva, takže to bol bonus. Máme medzi sebou veľmi dobrý vzťah a asi aj to sa na tom celkovom podpísalo, takže asi aj pre to som mala pozitívnu skúsenosť. Možno za iných okolností by som aj ja inak písala. Ja som mala nie ideálne skúsenosti, keď som ešte ako tehotná ležala na gynekológii. Tak to bol brutus tam som nikomu nerozumela , ale že vôbec. Taktiež iba mojej lekárke keď ma došla pozrieť. Dokonca aj na izbe som bola s kočkou čo moc so mnou ani nekomunikovala.

simonkazga
30. nov 2012

ahojte baby, mohla by ste mi niektorá poslať zoznam výbavy pre maminku a dieťatko do pôrodnice v DS? Ďakujem

mezike
1. dec 2012

@simonkazga pre dietatko potrebujes balenie plienok, vlhcene utierky, krem na zadocek a 5 ks bavlnených plienok, oblečenie len na odchod domov. Poprípade možes zobrať rukavicky, keby babatko malo dlhe nechtiky, aby sa nedoskriabalo.
Pre seba potrebujes okrem kozmetiky poporodne vlozky aspon 2 balenia, jednorázové podložky pod seba, sietovane nohavicky (na vizitu ich treba dať dole, ináč s tým nie je problém), samozrejme uteráky,župan, nocne kosele aj viac kusov (rodila som pred 3 týzdnami, bolo tam neskutočne teplo), papuce aj do sprchy, toaleták. Ak chces môžes si zobrať aj čaj pre kojacie matky, na oddeleni sestonedelia je k dispozicii rýchlovarná kanvica. Neviem čo ešte, ak Ta niečo napadne, kludne sa pýtaj, ak budem vedieť rada odpoviem 😉

mezike
1. dec 2012

moja skúsenosť s porodnicou v DS? dnes, presne po troch týzdnoch od porodu sa mi stále tískajú slzy do očí, ale musím sa o to podeliť. Kde začať? Na nete píšu, že nie je problém, ak rodička nechodí k nim posledný mesiac. Ale v skutočnosti to problém je. A veľký, hlavne ked nemáte zjednaného porodníka. Paradoxne s tým mala najvacsi problém moja izbová lekárka (dr.Banko-Varga), nie lekár, ktorý tie poradne vedie. Ten jediný mi to nedal pocítiť, že som tam mala chodiť. Nastupovala som na oddelenie rizikového tehotenstva v stredu, to som bola 40+6 tt, placenta dozretá, monitory zlé. 3-4 krát denne som ležala hodinu niekedy viac ako hodinu na pásoch, natriasali mi brucho, otáčali ma, dokonca už som aj stála, tancovala s pásmi na brusku 😢 ! Vo stvrtok ráno tlak 160/100, to som dostala vynadané, že sa mám ukludnit 😒! zas nekonečné monitory, ale nic iné sa nedialo. Dokonca ma pani dr. Banko-Varga presviedčala, že podla sona mám termín až 10.11, takže času dosť. zevraj len preto mi namerali tak velké babatko, lebo má okrúhlu hlavicku - narodil sa 3780g, takže asi to hlavickou nebolo. V piatok mi konečne na povel primára dali čípok. Aj ked primár hovoril, že by som mala čím skôr porodiť nejak sa nič extra nedialo. Po čípku pár hodín sa nič nedialo, zas ma už spomínaná doktorka snažila presvedciť, že ako bolo dobre volakedy, ziadne takéto vysetrenie (CTG) nerobili a predsa bolo dobre. Dosli ženy a rodili. Poobede mi konecne nabehli kontrakcie, ale som sa neotvárala. Tak zas sa čakalo dalej. V sobotu ráno som bola otvorená na 2 prsty, monitor príserny. Dali mi dalsí čípok. ze o druhej bude dalsi. ale sestricka sa už nedokázala na mna prizerať, tak o 12tej ma napojila zas na monitor a zavolala dr. Szaba (akurát mal službu). Myslím, že jediné štastie bolo, že konečne mal službu on, alebo proste hocikto iný, len nie tá moja izbová lekárka. Otvorená som bola na 3-3,5 prsta, tak som dostala dalsí čipok a putovala na porodný sal. Dali mi klystír, osprchovala som sa, dr. mi praskol vodu a začala panika 😢 ! Voda tmavo zelená, zas ma pripojili na monitor, napichali do mna neskutočné množstvo roznych injekcii, sledovali reakciu na monitore, zrazu sa tam zbehlo milion ludi, ozvy uz boli tak zlé, že to museli ukonciť cisárskym rezom, malý by prirodzený pôrod už asi nezvládol. behom necelých 5 minut som ani sama neviem ako bola na operačke. Neviete si predstaviť ten strach o malého, tú hrôzu, čo som prežívala. Hlavná vec, že som tam ležala, čakala na zázrak od stredy a rodila som az v sobotu. Fakt som vdacna dr. Szabovi, aj ked som sa ho bála ako čert kríza,lebo nič dobré som o nom nepocula. Ukážkovo informoval mm, po porode chodil za mnou, pýtal sa, či je vsetko v poriadku, aj ked ma v den porodu videl tusim prvý krát, aj ked sme mu nic nedávali, neboli s ním dohodnutí. Fakt klobúk dole. A tiež boli úžasné sestričky, sanitárky na JIS-ke. Boli zlaté, ochotné. Jedine sa mi tam nepáčilo, že malého doniesli len 3 krát za deň, ale to je v konpetencii sestriciek z novorodeneckého. Aj ked prvý krát mi ho doniesli aj ked len asi na 5 minut tak 3 hodiny po pôrode. Až vtedy som uverila, že je fakt v poriadku.
No a oddelenie sestonedelia? Ach jaj, čo napísať. Doniesli mi malého hned, este som sa ani nevybalila, ukázali ako sa prebaluje, ako sa koji a koniec. Ze by to bolo baby friendly hospital, tazko povedať. Spolubývajúcej doslova odtrhlli z prs malu, lebo ju niesli na sono. Bola som na izbe hned pri tom pulte, kde sú sestricky, celý deň krik, hluk. Zakricali na obed, a uz aj bolo treba utekať, lebo vychladne obed 😒 ! Ked som sa ozvala, že pôjdem, ak malý prestane plakať, odpoved bola, že čo ani doma obedovať nebudete?? Budem,ale nikto nebude hulákať, aby som už aj išla. Alebo, ked sme isli my mamicky na sono, dietatko sme museli nechať samé na izbe 😒 ! Ináč tam majú aj monitory dychu, len si musíte pýtať, ináč nikto nepovie, že sú k dispozícii.
Ale hlavná vec, že mi v postielke spí 3týzdnový zdravý anjelik, aj ked viac prah DS nemocnice neprekročím. Možno by to bolo iné, keby som došla "len" rodiť.

simonkazga
1. dec 2012

@mezike Veľmi pekne ďakujem a gratulujem k dieťatku, nech si užijete nespočetne veľa krásnych spoločných chvíľ. 😀 Teda, dúfam, že môj pobyt u nich nedopadne ako tvoj ☹ budem mať "dohodnutého" lekára, hádam bude lepšie.

dominicka8475
1. dec 2012

@senka111 Presne tak deti si pride zobrat Novozamocka zachranka.Potom si ich zoberie do Zamkov.A ak si s detickami nevedia poradit ani tam tak ich daju previezt do Ba.Podla mna je to zbytocna strata casu.A este sa chcem opytat mamicky co ste z Bratislavy, preco chcete robit mimo Ba???Mna porod caka v marci a chccla by som ist na Antolsku.ma stym niekto nejake skusenosti???

mezike
1. dec 2012

@simonkazga nemás za čo. Ak Ta niečo napadne, kludne sa pýtaj. Verím, že budeš mať lepší, krajší pôrod ako ja. Myslím, že aj ja by som dopadla ináč, ak by som neprenášala, ale malému sa v brušku páčilo, tak čo už. Najhoršie bolo, že som nebola vôbec psychicky pripravená na možnosť, že bude cisársky, tak sa mi s tým nejak ťažko vyrovnáva. Strašne som chcela prirodzený pôrod a nakoniec som mala vyvolávaný, ukončený sekciou 😢 . Nechcem strašiť, ale radšej sa priprav aj na takúto alternatívu, bude to pre teba psychicky lahsie a bohuzial dosť porodov v DS skončí na operačnej sále 😒 ! Paradoxne, ked som počas tehu lezala na oddelení rizikového tehotenstva som bola nadmieru spokojná, dokonca aj s dr., ktorá podla mna to teraz pokaslala. Verím, že keby som sa teraz dostala na inú izbu a tým pádom mala iného izbového lekára, mohlo to dopadnúť ináč. Nemusel byť pôrod jeden z mojich najhorších, ak nie najhorší zážitok v mojom živote 😢 ☹

simonkazga
1. dec 2012

@mezike na rizikovom som ležala aj ja týždeň a tiež sa to dalo vydržať. Ba, v porovnaní s Galantou to bol priam wellness. Verím, že maličké ti všetko vynahradí! 😀 Skús zabudnúť na tú nočnú moru.

mezike
1. dec 2012

@simonkazga ešte ma napadlo, môžes si zobrať aj tampony do podprsenky. Ak plánujes dojčiť odporučam si kupit homeopatika Ricinus communis 5 ch. Vdaka nim sa mi aj po cisárskom krásne rozbehlo mliečko. Odkedy mi dali malého na izbu flasku nevidel a to som este den po porode mala úplne suché prsia.
Ten malý vonavý uzlíček v postielke 😵 😵 stojí za to vsetko, len ma mrzí, že to mohlo byť aj inak. No o galante som aj ja počula vsetko mozne, práve kvôli tomu som tam nesla, aj ked tam rodí môj gynekológ, čo teraz už lutujem, ale nezmením. DS bola vychvalovaná a aj tak som nedopadla najlepšie.

carol1982
2. dec 2012

@mezike
keď som si teraz prečítala tvoj príbeh, tak sa mi ani nechce veriť , že sme boli v rovnakej pôrodnici. Ja som taktiež nechodila do pôrodnice posledné týždne, ale práve k mojej pôrodníčke, ktorá jej aj mojou gynekologičkou . Mne sa to zdá normálne ako sci-fi . Ja som mala tiež akútnu sekciu, ale výhoda bola aj v tom, že lekárka sa rozhodla rýchlo a do poslednej minúty mohol byť pri mne môj muž. Ten prístup u Teba sa mi zdá úplne hrôzostrašný. Vážne, záleží asi na tom, či si mamička zazmlunní alebo nezazmluvní lekára a či je na normálnej izbe alebo na apartmáne. Je hrozné, že je takýto prístup lekárov. Ale zase nemôžeme všetkých hádzať do jedného vreca. Nakoľko moja lekárka nevedela, či odo mňa niečo dostane a predsamala perfektný prístup. Peniaze som je dala až na kontrole po 600 nedelí.

mezike
3. dec 2012

@carol1982 tiez si myslím, že to bolo o lekároch, Konkrétne o tej jednej lekárke. Nebyť víkendu a pohotovej reakcie dr. Szaba si nechcem ani len predstaviť ako by som dopadla, resp. ako by dopadol malinky 😒 ! Proste som bola v zlom čase na zlom mieste 😒 , verila som, že ma odrodia bez problémov aj ked nebudem mat nikoho dohodnutého, no mylila som sa 😒 ! čo už nabudúce budem múdrejšia

kali23
6. dec 2012

@mezike hlavne, ze ste zdraví a uz doma 🙂 vies, ked som sem napísala, tak si mozno viac ludí myslelo, ze preháňam...
tiez som sa bála ako certa MUDr.Szaba, ked som o nom citala a pocuvala samé zlé veci... a tiez nebyt jeho, tak som tam asi doteraz... jediný sa tam ku mne správal ako clovek k cloveku a nie ako ostatní... arogantne, nadradene...

ja som z BA a do DS som chcela íst presne preto, ze je tá porodnica "vychválená"... a BFH...

kali23
6. dec 2012

@simonkazga zoznam tam nemajú... hl.sestra povie, ze nenoste si nic, len hygienické potreby... a robí si srandu z toho, ze tam mamicky chodia s obrovskými taskami...

ja som mala klasika, plienky + zopár bavlnených plienok, vlhké utierky, bepanten, mala som aj oblecko pre malého, vyuzila som hlavne rukavicky ale aj ciapocku, lebo v septembri bolo síce teplo ale strasný prievan... , ale oblecko inak netreba... az na den odchodu... a pre seba podlozky, vlozky, toaleták, kozmetika, a muz mi nosieval jedlo, vodu a ovocie... 😀

mezike
7. dec 2012

@kali23 ano hlavne, že je už všetko v poriadku, aj ked rany na dusi sa budú hojiť asi velmi dlho. Ja som aj na poradne posledný mesiac chodila k svojmu gynekologovi, lebo som len pocula, že tie poradne v nemocnici má práve dr. Szabo, tak som mala az zimomriavky. Ked som ho v den pôrodu zacula na chodbe, že má sluzbu chcela som ujst 😀 😀
Nech si o nom teraz uz hovori kto čo chce, neverim. Uz viem, že nemôžem veriť žiadnym reciam len vlastnej skúsenosti.
Fakt bol zlaty,mily, ludsky. Pamatal si dokonca aj moje meno,mm o vsetkom informoval, mm dokonca vedel skor, kedy mi hadicku vytiahnu, ako ja 😀 😀! Vôbec som nemala pocit, že by za to čakal nejaku "odmenu". Dokonca na sestonedeli, ked mal cestu okolo, sa zastavil, opytal sa ako sa máme, dobre to padlo. Keby som tam mala ist znovu rodit (co nepojdem, ani ked mi za to zaplatia) urcite by som si ho "zazmluvnila"
Teraz skoro mesiac po porode zistujem, že je vychválená len na nete. Komu som povedala, ze som rodila v DS len hlavou krútil a to som ani nemusela povedať, ako sme dopadli.

kali23
7. dec 2012

@mezike haha, presne! vo vsetkom suhlasim... ja som bola na 2 poradniach v ruzinove (lebo som sa nevedela rozhodnút ci ruzinov ci DS), vzdy iný lekár/lekárka, ktorí mi ani do očí nepozreli, ani slovko sami nepovedali...vzdy som tam stravila pol dna čakaním... strasne neosobné to bolo... o tej lekárke - mäsiarke ani nehovorím...
a poradne v DS boli vzdy pohodové, monitor, usb a vysetrenie, vzdy som odchádzala max. do hodinky... a presne ako píšeš, tiez som az zbledla, ked som zistila, ze tie poradne vedie Szabo... ale uz pri prvej som odchádzala vysmiata a spokojná... a ked ho pri mojom porode, po 12 hodinách zavolala "moja" doktorka tak mi tiez odlahlo, on uz len zkonštatoval a okamzite cisarsky... a presne, bol ku mne vzdy milý! tiez ma chodil pozerat a tiez bol aj k manzelovi milý, informoval, blahozelal... a tiez, ked s odstupom casu sa ma na porod niekto opýta, tak si len tukajú na celo, ze som sla rodit tam... no na nete sa píše viac pozitív, nez negatív... preto som rada, ze aj ty si napísala svoju skusenost, lebo ked si baby povedia, ze uz to mám za sebou, a nepoviem to verejne, tak este vela báb zazije namiesto toho najkrajšieho dňa v svojom zivote, ten najhorší...
PS: ta dusicka sa mi uz ako tak pozviechala... malý mal v stredu 3.mesiace... 😉

mezike
7. dec 2012

@kali23 ja som tiez z toho dôvodu napísala, aby sa niečo podobné iným babám nemuselo stať. Ja som teda v DS na poradni nebola, vzdy len u svojho gynekologa. A okrem Szaba to tuším nikto nezabudol pripomenúť 😒 , on sa s tým vôbec nezapodieval. Riešil pôrod a nie sprostosti. Som rada, že nie som sama, ktorá napíše zlú skúsenosť. Viem, že spolubývajúca bola tiež riadne sklamaná, ale tá na mk nechodí. Bohuzial, fakt den pôrodu je pre mna doteraz najhorsi den v mojom živote 😒 a tak som sa naň tešila. Vôbec som nemala strach, vôbec som si nepripúšťala, že niečo môže byť zle. O to je to pre mna psychicky horšie. Ale snád to prebolí. Už tie emocie nie sú az tak silné, ako na začiatku, ale ešte o pôrode stále nedokážem hovoriť, písať, bez toho, aby som sa nerozplakala 😖 ! Plačem aj teraz, ale pomáha mi, ked to môžem zo seba dostať.
Musím sa priznať po tvojom prvom príspevku som aj začala uvažovať, či tam ísť rodiť. Ale brala som to tak, že jedna negatívna skúsenosť a milion pozitívnych. Keby tých negatívnych bolo viac, určite si to rozmyslím., ale už to nezmením, bohuzial 😢

bejka109
7. dec 2012

@mezike Baby dakujem vam ze ste sa podelili so svojou skusenostou.Pomohlo mi to rozhodnut sa nie preDS.
Aj ked som z toho velmi smutna, lebo v kazdej porodnici sa taketo veci stavaju.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre