Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

dulkagabulka
27. feb 2013

to čo nám tu chýba sú takíto osvietení lekári
http://www.zenskekruhy.sk/nase-aktivity/rozhovo...

lenuska36
27. feb 2013

este bonus na zaver... boli sme vcera u Kocha... na konzultacii, ze co so mnou, tak mam este aj nepriznanu rupturu - trhlinu - posvy... nikde v sprave z ds to nemam, zrejme im to aj uniklo, primar urobil tu pumpu a isiel prec a moja skvela lekarka si len sadla a zasila nastrih. Nikto zrejme neokontroloval vnutro. Teraz sa uz neda robit nic, musime cakat do konca 6to nedelia, resp. vraj aj tri mesiace, aby sa videli ake skody ostanu a potom urobit reoperaciu... u kocha vraveli, ze toto sa mohlo - malo poriesit priamo po porode ☹ ☹ ☹,zvazujeme ak aj nie priamo staznost, tak aspon oznamenie riaditelovi nemocnice, viem, ze efekt nula, ale tak ked sa nepovie, sa nevie. A vraj mam o nicom dokumentaciu z porodu, ze tam nie je nie je nic napisane poriadne. Jaj a izbovu doktorku som mala taku mladu blondinu s umelymi mihalnicami, co napisala do spravy, ze porod sekciou - musela som ukazat brucho, ze kto je tu teda blazon... mam tam zle rodne cislo a podobne. A co ma uplne pobavilo... kvoli zraneniu konecnika mi dali dietnu stravu, ze bezzvyskovu. Realita bola taka, ze to bolo bezne jedlo, ale pomixovane, vsetko bolo kasovite, ale ta kasa bola zemiaky s mletym masom...!. odkedy sa na upravu stolice dava kasovita strava.... nepomylili si to s ORL...??? ked nevies hltat? Takze podla ds kasovita stolica bude z kasovitej stravy a je jedno, co obsahuje... takze som zila na donasanych jogurtoch a slivkovych kompotoch...cuduj sa svete, tie slivky fungovali aj nepomixovane...... proste jeden zly sen. Ale asi si nerobim iluzie o inych miestach. Diky moc za podporu 🙂

mezike
27. feb 2013

@lenuska36 je mi luto, že si aj Ty dopadla, zároven sa Ti chcem podakovať, že si to sem napisala. Aspon nemam pocit, ze len ja som nejaká citlivka. Tá blondínka je tuším izbová na celom 600nedeli, neprijemna je az hroza. A mozem sa opytat ktorá doktorka Ta rodila?

lenuska36
28. feb 2013

Eva Méry. nemyslim, ze je zla doktorka, ale posobila, ze sa nieco naucila a ani bohovi to prehodnotit podla situacie. Proste mala svoj nauceny postup, teraz bude toto a teraz musime toto. ze ja som tam skapinala, bolo dost jedno a na konci sa nalakala, nevedela zjavne, co ma robit. Potom som sa jej opytala, ci uz rodila.... chvilu bola ticho, posobilo to, akoby sa jej to dotklo, ale odpoved bola nie, este nerodila. Nuz.... neprajem jej takto vedeny porod.Najvacsi paradox, ze jej koncila sluzba rano a ona ostala, aby ma dorodila...Ona so mnou ale absolutne nekomunikovala. Stala tam cely cas, nesla prec, ale len hypnotizovala to ctg a pytala sa na tie tlaky do zadku. Nic ine nevedela zhodnotit. Mohla som tvrdit, ze uz rodim... Aj ja som na teba myslela, ked som tyzden revala v kuse 🙂 a v podstate mi vzdy vyhrknu slzy, ked sa divam na maleho a cele sa mi to zjavi. To fakt dlho potrva.

mezike
28. feb 2013

@lenuska36 tu dr. Nepoznam. Moj maly ma uz 3 a pol mesiaca, ale este furt revem pri pomysleni na porod. Neviem kedy to preboli. mame ist s malym na neurologiu do DS, uz teraz placem len pri pomysleni, ze uvidim tu budovu. Tak isto som bola u gyndosa, len vyslovil slovo porod,cisarak uz som odchadzala so slzami v ociach. proste je to trauma asi na cely zivot.

zuzana136
28. feb 2013

Ja som tam rodila skoro pred 2-ma rokmi a teraz sa chystám zase úplne som bola spokojná naozaj so všetkým či lekári či sestričky strava pristup vsetko hodnotím na jednicku 🙂 Poviem pravdu v Ba nemám najlepsie skúsenosti s lekármi preto som si vybrala DS, neolutovala som to 😉 🙂

zuzana136
28. feb 2013

Este chcem dodať ze som mala ľahký a rýchly porod takže vsetko išlo hladko a bez problémov. Ľutujem maminky ktoré to mali oveľa horšie ako ja a zvládli to. Obdivujem Vas a prajem už iba pekne a ľahké porody 🙂

lenuska36
1. mar 2013

@mezike tak ja mam len tri tyzdne po, ale presne to iste, isli sme s malym na poradnu, sidlia v nemocke, cela som sa roztriasla ako sme sa tam blizili. Normalne fyzicka reakcia ☹ A to som si cely zivot myslela, ze mam pomerne vysoky prah bolesti aj vydrze. Moze to byt pripad od pripadu. Aj lekar keby sluzil iny, zasa to bude o inom. Alebo aj planovana sekcia tam moze dopadnut fajn. My sme mali smolu.

dulkagabulka
1. mar 2013

Pôrodník Michael Oden vraví: Schopnosť milovať je formovaná v období pôrodu.
http://www.prirozeny-porod.eu/zeny-ztraceji-sch...

kali23
4. mar 2013

@lenuska36 hmm no tak mna "rodila" ta blondínka... nerodila, len ma obcas prisla pozriet... a potom jej muz povedal, co si mysli... a zacalo sa konat... ktovie, ako by som tiez skoncila...
@mezike
presne viem, ako sa teraz citite... zajtra je tomu pol roka... a "vyliecena" este nie som, ale aspon uz pri tej spomienke neplacem ;).... takze áno, bude to trvat este dlho, predlho, kym zabudneme na to vsetko zle... vela síl vam prajem, a hlavne rýchle uzdravenie, aby ste si uz s babatkom uzivali len krásne dni 🙂

mezike
4. mar 2013

@kali23 aj ja som si myslela, že už dokážem neplakať, ale omyl. Bola som na gynde, len mi lekár spomenul porod a už to bolo zase spat . Chudák mm, už ked ma vidi plakat v sobotu len sa opýta, zase Dunajská? V sobotu som rodila a kazdu kazducku sobotu si spomeniem na tu hrozu. Neviem sa s tým vyrovnať, že mi nebolo umožnené, dopriate rodiť prirodzene, pocut ako prvy krat zaplace, vidiet ho medzi prvými, nielen na fotke, byt s nim od prvej chvile. Dufam len, že fakt to časom prejde aspon do fazy, ze dokázem neplakať.

lenuska36
5. mar 2013

@mezike Ach ach. V zivote by mi nenapadlo, ze to moze takto zasiahnut. Vravela som si, ze aj ked porod nedopadne podla mojich predstav, treba rychlo zabudnut a zit dalej. Ale je to silnejsie ... najmä ta lutost, aky maju zaciatok zivota babätka. neviem ako to mate vy, ale moj malicky je predrazdeny, bolavy, a uvedomujem si, ze do velkej miery je to moja energia bolesti a lutosti, ktoru mu odovzdavam kazdym kontaktom, kazdym kojenim, kazdou bolavou myslienkou. Takze s tym MUSIM daco urobit a dajako sa s tym vysporiadat. zabudnut nie je cesta, jednak sa to neda a jednak to je iba vytesnenie. Zatial neviem ako - musim odpustit - lekarom, sestram, v prvom rade sebe ... Ale aspon keby tam nemali to vybavenie! Ale tato potemkiniada je vysmech a trapnost.

lenuska36
5. mar 2013

@kali23 jezisu, sa cudujem, ze ste prezili pri nej ... ona nic nevie podla mna, cokolvek povedala, bolo dost mimo ... akurat na konci vtip:"dufam, ze sme vas velmi nevytrapili..."

llienkaa
5. mar 2013

Baby dnes som bola na poradni uz tusim 5x alebo 4x teraz som si neni ista, ale ani raz neboli kumne sestricky zle. Skor naopak, velmi mile jednanie aj sme zasrandovali aj mi ochotne vysvetlili ze co a ako. Normlane sa mi nechce verit ze sme sa stretli s tymi istymi ludmi. Obzvlast je velmi mila sestricka nespomeniem si teraz na meno ale je na porodnej sale ked mi robia to ctg ci ako sa to vola. Taka kratkovlasa (bledsie vlasy)strasne je zlata uplne ludska. Rozprava madarsky, slovensky a tusim aj po cesky som pocula jedno slovko. Dufam, ze budem mat stastie a bude akurat vpraci ked budem rodit 🙂 aj Dr.Szabo je vzdy k nam velmi mily, usmiaty tak isto ked mam otazky velmi ochotne mi vsetko vysvetli, aj jeho sestricka ktora je pri tej poradni co on robi je uplne zlata, mila (take kratke tmave vlasy). Ja osobne chcem manzela az pri samotnom porode teda v tej druhej dobe ked uz budem tlacit malinkeho na svet. Pri tom klystiry a v tych bolestiach nechcem aby ma videl lebo ho poznam a bolo by mu velmi luto ze mi nevie pomoct. No uvidime ako to cele bude, cely porod a podobne. Ale stale som presvecena ze chcem rodit v DS. Tak Vam potom napisem ako sme dopadli my 🙂

effie81
5. mar 2013

@llienkaa jej ahoj 🙂
tak sme sa dnes stretli.🙂 Ja som tam bola dnes so synom.Ja sa chystam rodit uz tretikrat a musim povedat,ze predosle porody boli fakt super.Prvykrat som rodila u primara a druhykrat u p. Dr Szaba a bol velmi prijemny,takze sa podla mna nemusis nicoho obavat.🙂
Takze sa tam mozno stretneme,myslim si ze uz nemam vela do porodu.

lenuska36
6. mar 2013

@llienkaa ahoj 🙂 , no Szabo mily a prijemny je, akurat, ze nedvihol telefon a nedosiel ... takze mi ta milota na vela nebola ... :( ... a ta sestricka, co hovori polocesky, ma prijimala do porodnice a neverila som vlastnym ociam, mozno to bolo tym, ze bolo pol 4 rano a bola mrzuta... ale s predoslou milotou pocas exurzie sa to nedalo porovnat, bola to ona, co ma nechala v kontrakciach niest si vsetky veci a tasky, potom sa sice troska "rozpustila", ale nebola to zdaleka ta milota ako ked sa me sa boli pozriet v porodnici. Mozno sme mali zly den. Drzte sa a nech to dopadne lepsie!

kali23
6. mar 2013

@lenuska36 este by ma zaujimalo, o com vsetkom si bola poucena - starostlivost o maleho, dojcenie, sids, .....

moj manzel sa tiez obaval, ze ma bude potom inak vnimat... nechcel moc byt pri porode.. ja som si stala za svojim, ze ho tam potrebujem... a teraz je prestastny, ze tam bol... ked som mu precitala tvoj pribeh... mna tam vobec neriesili, spravali sa ku mne ako k menejcennej... ale k manzelovi sa neopovazili... 😀 takze pre prípad iného pôrodu, nez rýchleho a bezproblémového, manzela ako bodyguarda vrele odporúčam 😉 😀 😀

lenuska36
8. mar 2013

poucena???? o nicom... starostlivost o maleho bolo jedno prebalenie a jedno bleskove ospliechanie vodou rano o 6. 30... lebo ide vizita, musime kupat... o sids nepadlo ani slovo, iba ze davat na bok, to bolo vsetko. ja som sa vacsinou vsetko riesila tak, ze som sa na vsetko pytala... vtedy odpovedali...

llienkaa
10. mar 2013

Ahojte babulky tak to mam a sebou 🙂 trosku prispejem aj moj pohlad na cely porod,personal a podobne.
Rano mi odtiekla plod.voda tak sme leteli do DS, prijimala ma sestricka stym, ze sa mam prezliect a podobne. Prisla ma vyzdvihnut a sama mi brala tasky co ani nemusela lebo by som to zvladla, ale bolo to super urcite mi tym pomohla lebo som uz mala kontrakcie. Spisovanie tych prijimacich papierov alebo ako sa to vola vobec netrvalo bola to chvilka, Napojili ma na ctg a potom prisla mlada lekarka neviem meno ale dlhovlasa blnondynka strasne sympaticky,mila, velmi ochotna. Ked ma sla vysetrit zacinala mi kontrakcia spytala sa ze ci mi zacina kontrakcia lebo som predychavala a ked som povedala ze ano tak povedala ze ok pockame. Presla kontrakcia, vysetrila ma. Potom som dostala klystir (ja som chcela klystir u nich v nemocnici aby mi dali-nemala som stym problem) sestricka bola zlata vsetko co mi isli robit mi dopredu vysvetlila. Dala som si sprchu a napojili ma na ctg-co som bola rada lebo sme videli co a ako prebieha takze mne osobne nevadilo ze som bola na tom pristroji napojena,mala som istotu ze je vsetko v poriadku 🙂 ked som uz mala velmi silne boleesti tak mi povedala ze sa mozem postavit a opret o postel co bolo lepsie ako lezat a zvijat sa v bolesti. Dokonca ked videla ze som uz ozaj na pokraji sil pomasirovala mi trochu krize co si velmi cenim lebo to nemusi urobit. Strasne sa mi pacilo ako ma obe sestricky podporovali, komunikovali somnou.No bez nich by som to urcite nezvladla boli strasne mile, ochotne. A ja stastna ze su tam somnou 🙂 Ked som uz bola dost otvorena sli sme na porodnu salu cele to bolo uplne super stale ma slovne podporovali, velmi mi pomahali ked mi hovorili ako mam dychat proste stale somnou velmi pekne v klude komunikovali. Lekarka bola tiez velmi mila, tiez velmi pomahala komunikovala stale. Ja som najstastnejsia na svete, ze som mala pri sebe tychto uzasnych ludi.Neskutocne mi pomahali. Povodne som chcela aj manzela pri porode ale len v tej druhej dobe ked uz budem tlacit malinkeho na svet, lebo v prvej dobe aby ma videl ako trpim a ako mi davaju klystir a podobne to som rozhodne nechcela. No a kedze sa porod tak rychlo rozbehol sama som povedala ze nebudeme volat manzela jedna vec ze by mu bolo luto ze mi nevie pomoct a druha vec ze by nesthol ani prist kedze sme cestovali az hodinu 🙂 Co sa tyka tej sestricky hovoriacej aj pocesky, nemam na nu ani kriveho slova skor naopak ked ma prelozili na izbu a ona prisla bola som velmi rada ze ju vidim. Pekne mi vsetko vysvetlila ze co a ako, porozpravali sme sa, dala mi dobre rady. Ked som odchadzala prisla sa na izbu aj somnou rozlucit co ma velmi potesilo. A co sa tyka Dr.Szaba je podla mna zlaty clovek. Ja som ho aj chcela volat k porodu ale ked som tam uz aj bola na prijme nejak mi stale nedochadzalo ze uz ozaj idem rodit 😀 pri konci porodu aj prisiel pozret a kazdy den bol zamnou na izbe ze akosa mame a podobne. Jasne ak ma niekto zlu skusenost napise, ja mam dobru takze ja nemam ani jedneho kriveho slova na personal a porodnicu v DS. CIze umna je to naj porodnica a ludia.Strasne som sa tam citila prijemne, sestricky ci so sestoned.alebo z novorodeneckeho alebo z porodnej sale mi nekutocne vela pomahali, boli velmi mile. A musim povedat ze aj pani co mi umyvala zem bola vzdy prijemna a usmiata 🙂 a chutila mi aj strava. Takze urcite ked budem este raz rodit pojdem do porodnice do DS a ak budem mat doporucit porodncu tak jedine v DS. Vdaka tejto porodnice a celemu personalu s ktorym som prisla do kontaktu bol premna porod jedna naozaj velmi krasna emocia 🙂 dufam, ze som vsetko napisala ak by mal niekto otazky velmi rada odpoviem. Este aby som nezabudla mne bolo dojcenie velmi pekne vysvetlene aj od laktacnej poradkyni aj ked som mala nejaky problem sestricky boli mile ochotne a ukazali mi poradili, kupanie mi ukazali tiez a este som si aj sama skusila takze so sestrickou sme kupali spolu a aj mi bolo ukazane a vysvetlene preco babo polohovat. Ked sme odchadzali tak mi sestricka z novorodeneckeho velmi pomohla ze co mam obliect malickemu a pekne mi ho obliekla. Takze ja som vola velmi spokojna a manzel tiez lebo videl ako sa pekne o nas staraju 🙂

kali23
11. mar 2013

@llienkaa hmm asi si to tu niekto prečítal... a nastali zmeny... inak si nedokazem vysvetlit, preco sa k nám ostatným správali ako k menejcenným a nesvojprávnym... a k našim detičkam, sa teda tiez nikto milo nesprával... si si istá, že si rodila v DS? 😅 😀 😀 😀

mezike
11. mar 2013

@llienkaa prekvapuje ma co tu pises. Hlavne ta strava. Ja som v nemocnici v DS bola dokopy 9 dni a asi 2x bolo nieco ine ako chlieb s maslom na ranajky a veceru. Inac ta cesky hovoriaca sestricka mala sluzbu, ked som odchadzala, bola zlata,vysvetlila vsetko a maleho mi zobrala vo vajicku von manzelovi. Ale ze by mi maleho niekto obliekal, radil to teda nie. Dali mi rano prepustaciu spravu maleho, povedali nech sa ozvem, ked ideme prec, aby mohli prezliect postielku a tym to zhaslo. Ani kupanie mi neukazali, sestricka ukazala ako maleho chytit a isla prec z kupelne. Tak sme sa naucili kupkat doma pomocou mamy a svokry. Teraz fakt som v pomykove, ci sme isto iste rodili v tej istej porodnici. Aj ked sa musim priznat,ze som po porode uz bola taka znechutena tym pristupom, ze som sa nic nepytala. Co mi povedali povedali, co nie tak som zistila u mamy, na nete a vela veci som uz mala aj "nastudovanych". Mojim jedinym cielom bolo len cim skor vypadnut z tade a rychlo rychlo zabudnut, co sa mi teda nejak nedari ☹

kali23
11. mar 2013

@mezike nooo tazko sa číta, a ešte ťahšie sa tomu verí, ze? 🙄

no strava... ja som prve dva-tri dni nejedla skoro nic... az ked sme dosli na 600ned. tak mi manzel priniesol, alebo kamoske rodina a to sme tam jedli... tie blvajzy co nam tam davali sa naozaj nedali jest... biely rozok s maslom, krajec bieleho chleba s maslom, extremne sladký puding uvarený vo vode, neidentifikovatelné polievky, raz som mala tú česť a bol rezeň (slaný) s ryžou a kapustovým šalátom 😉 ... na obed suché spagety poliate olejom ... hmm zopar obedov som ani nevidela, pretoze som nerozumela, ze ta "mila teta" volá po madarsky, obed...
no ale na apartmane som mala tú čest a k ranajkam som dostala jablcko, caj aj kakauko, a 2 vianocky s maslom, to boli královské ranajky 😀 nastastie posledné, v ten den som uz sla domov, 🙂

hmm a ked som uz bola na apartmane, tak ta "mila teta" co tam upratuje, zakazdym vrazila do izby, treskla dverami, aj dverami do kupelne, aj pozdravila (asi... nieco zamumlala po madarsky)... k upratovaniu sa radsej nebudem vyjadrovat... o chvílu vrazila do izby znova... a znova do kupelne a opat trieskala s kosmi... 😠 raz mi nieco povedala, ale ja som jej povedala, ze nerozumiem, tak len kyvla rukou a zabuchla za sebou dvere, opat... trieskala nimi furt... usmev som teda nevidela ani raz... hmm ale tak mozno je tam uz iná " teta" 😀

llienkaa
12. mar 2013

@kali23
@mezike Hej baby rodila som naozaj v DS 🙂

mezike
12. mar 2013

@llienkaa si bola na apartmane vsak? inac si tu stravu vysvetliť neviem, ostatné ešte aj áno, ale tá strava mi jednoducho neide do hlavy 😝

genkai271
13. mar 2013

@kali23 - zdielam ten istý názor, myslím že si to prečítali...

llienkaa
15. mar 2013

@mezike hej mala som apartman.

mezike
15. mar 2013

@llienkaa zahada dobrej stravy vyriesena 😀 😝

llienkaa
15. mar 2013

@mezike tak ono v ziadnej nemocnici nieje inak dobra strava 🙂

mezike
15. mar 2013

@llienkaa ja viem, o to viac mi to bolo divne, ze chvalis stravu 😅 😀

lenuska36
25. mar 2013

fuuuhaa... dlho som tu nebola...mame to s malym perne, tak som rada, ze si vycistim zuby, nie ze idem na net ... aj ja ocim oci, ci je rec o DS. Mozno je lienka tajny agent DS 😀 😀 Prepac, vtip. Vysvetlujem si to proste sluzbukonajucimi osobami. ja som mala asi smolu. Stale trvam na tom, ze tu mna to bolo otrasne mucenie a pocas porodu so mnou nikto nekomunikoval, ani mi nic neradil. Dlhovlasa blondina? Hadam ta s umelymi mihalnicami? Vidite, ako rozne mozeme vnimat veci. K strave sa neviem vyjadrit, kedze mne naordinovali neuveritelne brecky, nic nebolo jedle ani pre väzna podla mna, zila som na donesenych jogurtoch a jablkach.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre