Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

puncs
26. sep 2010

@jazmina+ pipika- cena za nadstandarnu izbu je 20 Eur, za velky apartman 40 Eur za den, kde moze byt otec dietata non-stop. moja poznamka len tolko ze som vybrala tu malu 4x4m izbicku kde som bola len sama, bolo mi zle z toho. radsej byt s niekym na izbe a porozpravat sa

puncs
26. sep 2010

@lolka1 mala som perfektny porod, bola som s branyikom dohodnuta ze ak mi odtecie plodova voda pojdem do nemocnice a zavolam mu. ale stastie bolo to ze v noci mal sluzbu prave on a hned ma zobral do operacky nakolko som mala cisarsky. bol som s nim spokojny.

barbariita
26. sep 2010

Zdravím,
každá z nás má iné pocity, názory, potreby a skúsenosti, tak by som rada pridala zopár mojich postrehov zo spomínanej pôrodnice spred cca 1 roka.
Sestričky na pôrodnej sále: skákali okolo mňa a boli počas pôrodu fakt k dospozícii-viac ako samotný lekár, ten prišiel sem-tam zhodnotiť môj stav a zas dovidenia.Atmosféru na pôr. sále (tej za doplatok) sme si ale navodili veľmi príjemnú.
Maďarčina: bolo treba najprv každého oboznamovať že nech svoju vetu preloží do Slovenčiny, ale neskôr s tým problém nemali. Jedine v prípade jedného doktora (malý, slizký, podlízavý, s chlpmi v nose), ktorý mi počas rutinného ultrazvuku (práve som bola v 1. dobe pôrodnej) nehodlal preložiť výsledky vyšetrenia do Slovenčiny a nebral ohľad ani na moje kontrakcie, vďaka ktorým mi v ordinácii dlhšie trvalo, kým som sa dostala k posteli.
Izby: mala som tú veľkú nadštandardnú izbu a maximálne mi to vyhovovalo, neviem či by ma bavilo prežívať všetky tie popôrodné "pozašívané" strasti pred inými mamičkami. Vlastná kúpeľňa bola super, veľmi mi pomohol aj manžel, ktorý tam 3x prespal a prečičíkal syna, keďže plakal nonstop celé noci. Prvé 2 dni som sa vôbec nevyspala - neustále návštevy personálu, zobudené bábo, dojmy, bolesti... plus klábosiť s niekým navyše na štandardnej izbe - to by som asi nezvládala 🙂
Klystýr: pred pôrodom som bola proti nemu, no nebránila som sa mu a som tomu veľmi rada, no asi by som už doniesla vlastný z lekárne-Yal...
Manžel pri pôrode:s pôrodníkom bolo dohodnuté, že ma muž bude môcť sprevádzať počas všetkých dôb pôrodných, čo je pekné, ALE: nakoľko usúdili, že sa otváram pomaly, šupli ma na gynekologické lôžkové oddelenie, i keď kontrakcie boli slušné, každé 3-4 minúty. Tam muž samozrejme nesmel. Pekne sedel vo vestibule pri výťahoch a čakal čo príde. Vypýtala som sa hneď za ním a tak som v nočnej košeli v decembri predýchavala sťahy pred výťahmi. Potom na cca2 hod. na prístroj a keď si sestričky a lekár spomenuli, že som tam, odopli ma a zas som sa dotackala do toho vestibulu... a potom znova... Manžel so mnou mohol byť oficiálne, až keď lekár usúdil, že 4 mm stačia na to, aby ma zobrali na pôrodnú sálu. Tam už všetko išlo ako z rýchlika, do 2 hodín bolo bábo na svete, ani som si niekedy nestíhala uvedomovať čo sa so mnou deje, možno aj chvalabohu 🙂
Prvé priloženie: po narodení mi syna hneď vzali asi na 3 minúty a až potom mi ho akože priložili, jeden krátky pokus o prisatie sa, popestoval ocinko, maminka, a navzdory manželovému odmietaniu vzali syna do inkubátoru, žiadne 2 hodinky s rodičmi. Potom na izbe sme boli hneď všetci traja, práve vtedy som mala chuť si pospať, no pri nešťastnom bábatku to nešlo - ani ďalších 24 hodín... Z toho vyplýva že niekedy fakt treba poprosiť sestričky o pomoc, aj mamička je len (neskúsený) človek...
Čiže v skratke: niektoré zážitky negatívne, no myslím, že v iných nemocniciach by to dopadlo horšie, ale v každom prípade sa tam človek určite cíti príjemnejšie a domáckejšie, ako napr. v BA, kde sa rodí ako na bežiacom páse. Najdôježitejšie je podľa mňa snažiť sa o dobrú komunikáciu so sestričkami, ktoré tam majú byť celý ten pobyt pre nás! Či by som si to v DS zopakovala? Určite áno, hlavne ak by bola možná EPI. Asi som slaboch, ale ak by neboli ochotní ju poskytnúť, začala by som rozmýšľať aj o nemocnici, kde by mi ju pichli bez problémov.
Veľa šťastia a čo najviac príjemných zážitkov prajem!

mija861
12. okt 2010

Ahojte mamicky,mam jednu otazku asi som zas v tom 😅 ,to nieje problem len neviem ci Lesnicky je prestahovany a ake ma ordinačne hodiny?Vie my niekto poradit 🙂 Dakujem pekne

cruelty
12. okt 2010

takze pripajam cerstvu skusenost z porodnice v DS...rodila som tam pred 2 tyzdnami. ..zo samotneho porodu si nic nepamatam nakolko mi museli urobit sekciu...o pol stvrtej som stala este pred porodnou salou a o 20 minut bola mala na svete...takze toto tiez svedci o tom, ze vedia co maju robit a zbytocne neotalaju...dcerka mala omotanu pupocnu snuru...viem o pripadoch, ked v BA sa snazili porodit aj tak prirodzenym sposobom ale ked babatka nemali ozvy, tak az vtedy sa rozhodli urobit sekciu...a mnoho skoncili tak, ze boli site zdola aj na bruchu :(
rodila som u dr. Foldesa, a keby som rodila este raz, tak jednoznacne unho. pocas hospitalizacie bol as 3-4krat pozriet ako sa hoji rana, ci je vsetko v poriadku a tak...lekar na jednotku
co sa tyka personalu - okrem jednej sestricky na odd. sestonedeli boli vsetky velmi ochotne a ustretove. Snazili sa pomoct ako vedeli, velmi chvalim aj laktacnu poradkynu (p. Morvayovu). Nebojte sa jazykovej bariery...aj ked nejaky akcent tam urcite je, porozumiete 🙂

carol1982
19. okt 2010

Ahojte , pred nedávnom som sa prisťahovala do okresu DS. Nusím si zmeniť aj gynekológa. Podľa referencií sa mi najviac pozdáva Dr. Brányik. A k niektorá k nemu chodíte , zaujímalo by ma ako je u neho spoplatňovaná starostlivosť. Ďakujem krásne

lolka1
21. okt 2010

@carol1982 Ja som si teraz zmenila, idem k Brányikovi. Raz som bola, platila som 30 €, tehu vyšetrenie, ultrazvuk a dal 3 fotky.
Je to príjemný človek, ordinuje i v sobotu. Akurát teraz k nemu pôjdem, potom ti dám vedieť.

carol1982
22. okt 2010

@lolka1 , no som zvedavá na infošky :o), vybavenie ordinácie má ok ? , keď sa ku nemu chcem nahlásiť stačí zavolať a objednať? Ďakujem 🙂

lolka1
22. okt 2010

@carol1982 Ja som sa k nemu dostala cez jednu známu, ona k nemu už dávnejšie chodí, zavolala, aj ma prijal 🙂Podľa mňa stačí zavolať. Vybavenie má moderné, podľa mňa má k dispozícii všetky prístoje. No zajtra zistím ešte nejaké podrobnosti.

carol1982
22. okt 2010

@lolka1 Si zlatá , ďakujem 🙂

zuna77
24. okt 2010

@mandarinka85 Ahoj, ja som tiez z BA a moj lekar (M.Gazo) rodi tiez len v DS. Takze sa tiez teraz rozhodujem, ci radsej rodit u svojho lekara a dalej alebo si to odbit v BA. Som prvorodicka, tak si predstavujem katastroficke scenare, ako zostanem trcat s porod. bolestami na ceste do DS v zapche a nestihnem to:D Zatial som to s lekarom nepreberala, mas ty od tvojho nejake info ? Co ak napr. nesthnem dorazit do DS (mozno ani nerozoznam falosny poplach od vaznych kontrakcii🙂), mozem rodit spontanne niekde v BA? Dakujem.

lolka1
25. okt 2010

@carol1982
Ahoj, sorry, že píšem až dnes, ale včera som sa sem nejak nedostala. No bola som, dr. ordinuje utorok a vo štvrtok a každý párny týždeň v sobotu od 8:30 do 11:00. V pracovné dni od 16:00 do 19:00.
Pozerala som i na cenník, skoro všetky vyšetrenia má za 3,30 alebo 6,60 €, niečo aj vyššie.
Ja som u neho bola na kompletnom vyšetrení tehotnej, robila mi UTZ, vyšetril ma, zaradil ma do evidencie, ako novú pacientku, zobral mi krv na krvný rozbor a platila som 22 €.
Pán doktor je veľmi príjemný, som prvorodička, takže mám vždy veľmi vela otázok, ale zachoval sa tak, ako som čakala, je veľmi ústretový, takže ho viem len odporúčať.
Všimla som si, že má zmluvu so Všeobecnou zdravotnou poisťovňou a tuším aj s Istotou?? To ale nehovorím na 100%.
U mňa má jednotku s hviezdičkou.
😉

carol1982
25. okt 2010

@lolka1 Ďakujem krásne potešila si ma 🙂

mandarinka85
21. nov 2010

@zuna77 ahoj no ja chodim k mudr.Kajabovi.je uzasny bola som aj pozriet v Dunajskej ale nakoniec som sa rozhodla pre kramare...ak ta nieco zaujima posli mi mail na teba aby som tu nezaberala miesto🙂

mandarinka85
21. nov 2010

@fathi ahoj ja som bola pozriet v tej dunajskej ale rozhodla som sa pre kramare...mam to blizsie a bojim sa kedze neviem ake bude pocasie ci by som do dunajskej stihla prist🙂ty uz si rozhodnuta kde budes rodit?

erika1983
24. nov 2010

no aj ja sa chystam v blizkej dobe pozriet tak som zvedava co to tam bude, potom dam info 🙂

tina2010
9. dec 2010

@lucia169
Ja som rodila v DS pred 5 tyzdnami. Prijimal ma doktor Gazo. O pol druhej v noci mi praskla plodova voda a bola zelena, ale on sa na mna uplne vykaslal. Nechal ma skapinat na monitore, napriek tomu, ze mi vobec nekleslo brucho a neotvarala som sa. Nebyt toho, ze sa rano menila sluzba a prisiel doktor Branyik, ktoremu to bolo hned podozrive a skoncilo to tak, ze mi ledva zachranili syna, museli spravit okmazite cisarsky, pretoze mu slabli odozvy srdiecka .... mal totizto dva krat omotany pupocnikovu snuru okolo krku, co keby ma Gazo poriadne pozrel, tak by mu to doslo, pretoze ja som citila maleho pod prsiami cely cas ..... Takze Branyik super, Gazo .... blbec!
Co sa tyka personalu na porodnickom .... stare kozy, cely cas si ma nevsimali, az ked islo do tuheho, to potom lietali ako spinave handry. Na intenzivke boli strasne zlate sanitarky, aj sestricka Marika, ale ostatne co ja viem ..... Na sestonedeli bolo zopar sestriciek v pohode, ale musela som za nimi chodit, ak som potrebovala s niecim poradit. Inak som bola v nadstandardnej izbe, co bolo super, ale sestricky ku mne ani nepachli ..... Co sa tyka pristupu lekarov vo vseobecnosti, komunikuju s vami, ako keby ste mali IQ hupacieho konika. Nic mi nechceli o malom povedat. Ked som sa spytala pediatricky, ci ma maly zltacku, tak mi povedala, aby som sa starala o svoje prsia. Takze tolko. Je to asi o tom, na aku osobu natrafite. Su sestricky mile a ochotne, ine nafukane a nevrle.

lucia169
9. dec 2010

tina normalne neverim, hroza, ja mam s gazom len dobru skusenost, ale ja platim v sukromnom centre. Inak velmi podobny som mala ja prvy porod, na Antolskej v Bratislave, akurat ze mne sa maly narodil prirodzene, uz nedychal, hematom na mozgu.... nastastie sme OK. Ja som nakoniec rodila na Antolskej sekciou u lekara odporuceneho
Dr. Gazom a bola sa maximalne spokojna. Inak sekcia bola nakoniec pre ten isty dovod ako ty, kolisali jej ozvy a nakoniec sa zistilo ze mala dva krat omotany pupocnik.
Dufam, ze syncek je v poriadku, na toto zle rychlo zabudni a tes sa. Stve ma ze sa lekar nevie spravat ku vsetkym rovnako, ja som Gaza odporucila aj mojej sestre a ta bola rovnako ako ja velmi spokojna, mrzi ma to. Krasne sviatky

verenis
7. jan 2011

no ahojte konečne som s dostala na tuto stranku tiež zhanam info o dunajskej strede ... čo a ako nemam z toho moc dobry pocit ... som druhorodička a teraz čakame po 6 rokoch druhu bambulku tu prvu nam odrodil doktor gažo bola som spokojna až na priek dvojitemu šitiu a rodil ma ešte v tej dobe na antolskej tam som bola akože spokojna ale vždy sa niečo alebo niekto najde čo nebude podla nas hlavne to okolie po porode ako sa chovaju jednaju svami ako z nejakou pubertiačkou .................... nie všetci naštastie ele aj to sme zvladli
🙂 ja dufam že sa tam budem citit dobre

erika1983
10. jan 2011

ahojte tak ja som dnes absolvovala obhliadku porodnice
ja mam celkovo dobry pocit, mile sestricky, personal,
najprv nam ukazali porodnicu maju tri boxy, jeden moderny, druhy menej moderny a ten treti nemoderny s takym starym stolom ale vrchna sestra vravela ze je najlepsi najlepsie sa na nom rodi
sestonedelia maju tam nadstandardne izby maju jednopostelove za 20 eur je tam Wc, sprcha, postel, kreslo na kojenie
keby mal niekto nejake otazky tak kludne sa mozete opytat, pytala som sa aj na epidural, otec pri porode,.....

bettygirl
11. jan 2011

ja som tiež rodila v pôrodnici DS v apríli 2010. a môžem povedať že veľa sa tam zmenilo za tých 5 rokov čo som tam bola s prvou dcérkou.Myslím v dobrom, teraz je to tam všetko vynovené,izby majú záchod s sprchovacím kútom(dve izby 1 wc a sprch.kút, so samostatným vchodom).Čo ešte v roku 2005 nebolo a museli sme chodiť sprchovať na konec chodby a všetko to bolo v dezolátnom stave.Za príplatok sú aj privátne apartmány s TV a s veľkým fr.postelom(nie kovovým jak majú ostatné izby),samozrejme aj otecko tam s nami môže ostať.Sestričky boli ochotné a milé čo ma tiež prekvapilo,lebo predtím čo som tam bola bola jedna veľmi múdra na novorodeneckom odd.,čo mi furt nechty kázala ostrihať aby som nepoškrábala s tým bábetko.Keď som ju uvidela vo dverách tak som vedela že zas bude školenie o nechtoch☹
Je toho veľa čo by som sem mohla napísať,ale nech napíšu aj ostatné mamičky ktoré tam tiež rodili a podelia sa s nami o svoje zážitky dobré/zlé, pre tých ktorí sa tam len chystajú. 🙂 😉

dadka07
11. jan 2011

@erika1983 Ahoj. super, tak ak ťa môžem poprosiť o bližšie info, napr. o pôrode do vody, otec pri pôrode,...a nevieš mi prosím poradiť, na koho sa mám nakontaktovať, ak by som si to tam chcela ísť obzrieť? na stránke nemocnice som nikoho nenašla. Ďakujem

erika1983
11. jan 2011

@dadka07 ahoj zavolaj rovno na oddelenie a dohodni sa s nimi
no porod do vody som sa moc nepytala lebo mna to nelaka, ale je tam apartman za 180 eur kde mas vlastnu vzdycharnu s postelou, hudbou, pomockami, moze tam byt cely cas aj otec, je tam aj pre neho kuchynka a potom este v cene mas aj nadstandardnu izbu na sestonedeli

verenis
11. jan 2011

o tak ste ma potešili tiež sa tam chystam na navštevu .... neviete ako je to tam z epiduralom a z to u izbou kde rodite ako ze už v nadštandarde určite je v tej cene 180 eur zahrnute aj ta izba na šestonedeli

verenis
12. jan 2011

@chcem sa op, na ten epidural ... či ho tam preferuju a či nie erika1983

priadka
12. jan 2011

@verenis s epiduralom je v DS problem. Neodporucaju ho. Nie som si uplne ista, ci ho vylucuju absolutne, alebo len musis mat stastie, ze prides rodit prave v case, ked je anesteziolog v sluzbe (cize cez den), resp. ked je v sluzbe a zaroven nema inu pracu niekde na inom oddeleni. Gyneko-porodnicke oddelenie totiz nema vlastneho anesteziologa...

maria30
12. jan 2011

@zuna77 Ahoj.. ja chodím tiež Gažovi, ale rodiť budem na Antolskej - BA... to, kde budeš rodiť je len Tvoja voľba.. tiež som rozmýšlala, či absolvovať cestu do DS ku Gažovi, ale nakoniec som sa rozhodla pre Antolskú..

erika1983
14. jan 2011

@verenis ano je tam zahrnuta aj ta izba v nadstandarde a z epiduralom je to tak ze to musis oznamit tak cca 3 tyzdne pred porodom, lebo to robi len nejaky primar oddelenia, ale podrobnosti neviem lebo ja ho nechcem

arusska
16. jan 2011

jeeej erika este aj tu sa stretneme 🙂

arusska
16. jan 2011

@verenis na EPI som sa pytala prave ja, lebo som ho pri prvom porode v BA mala a bola som strasne spokojna. Ale tu v DS to vyzera ze musis mat stastie na sefa anesteziologie, lebo ho picha len on. Treba za nim par tyzdnom pred porodom zajst a dohodnut sa. Takze to je este jeden dovod ktory rezonuje v mojej hlave ci rodit alebo nie v DS....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre