Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

verenis
16. jan 2011

@erika1983 a z akeho dovodu ak sa možem op......p

verenis
16. jan 2011

@arusska no ja som pri prvej nemala nestihla som ho na prvorodičku som to mala za hodinku a pol zmaknute ale vela veci som si nepametala ...... ale porod bol nič oproti šitiu dva krat ma šil tak preto by som chcela epi možno to nebude tak bolieť

arusska
17. jan 2011

@verenis no tak to ti nezarucim, lebo ja som sice EPI mala ale sitie bolo horsie ako cely porod. EPI ti nezabera na susulku, len na stahy maternice takze aj ked EPI mas aj tak to tam dole budu umrtvovat. Teda mne to umrtvoval ale aj tak ma to strasne bolelo. Citila som kazdy jeden vpich a stahovanie nite - zazitok nadovsetko. A to mi dal doktor maximum umrtvovania a vraj to nemoze boliet. Tak som si myslela ze "chlap" - keby som jemu natrhla rit a mala by som mu to sit ci by ho to nebolelo.... 😀 😀 😀 ale aj tak Dr. Janek klobuk dolu, bola som velmi spokojna....

verenis
17. jan 2011

😀 😀 😀 jajjjjj no šitie je strašne ani nehovor ,,, momentalne som po druhom porode 6 rokov a zašita na dvojitu pannu tak sa toho desim ,,,, lebo ma šil 2 krat a ten 2 krat mi už nič nemohol dať nebudem o tom radšej ani ..........p lebo ma to tam ešte teraz bude bolieť

@arusska

arusska
18. jan 2011

@verenis a preco ta sili na dvakra? zle ta zasili???
boze dvakrat za sebou si to ani neviem predstavit ...

verenis
18. jan 2011

no neviem lebo spravil malo stehou asi a po pol hodke ma prišiel zkontrolovať a povedal že dost krvacame tak ma pre istotu ešte raz zašije myslela som že umrem neželam to nikomu zajtra idem do poradne tak sa chcem o tom snim porozpravať ... ale aj tak mam stracch mna mala sstrašne potrhala ked som 1 krat rodila ešte aj sestr.si to šuškali na chodbe že to je to chuda ..... no a po 4 dnoch sa mi rana zapalila lebo od stresu som si prisadla pipinu takze hruza ale prežila som .. potom zapal prsnikov kvoli tomu že sestr.mi nechceli davať malu kvoli žltačke a nikto mi nepovedal odsavajte nakoniec som bola 11 dni na antolskej dufam že tento krat to bude lepšie a ja som už po prvom o niečo mudrejšia 🙂
@arusska
@arusska
@arusska

arusska
19. jan 2011

@verenis no tak drzim palce nech to teraz lepsie dopadne a nech ste co najskor doma 😵

erika1983
19. jan 2011

@verenis ty kokso ze dvakrat to ti nezavidim, ja si sice uz moc na sitie nepamatam, lebo som uz od unavy odpadavala takze pre mna sitie bola malina 😖

@arusska no visis vsade sa stretneme 😀

tina2010
19. jan 2011

@lucia169 Ahoj Luci, nechapem preco si snim bola spokojna, ked si napokon musela mat sekciu a ze zistilo sa, ze mala dva krat omotanu pupocnikovu snuru, ved to vidno na sone? Gazo to nevidel? Mne sono nerobili samozrejme, tak ale ked si k nemu chodila a mala ho zaplateneho, tak to mal urobit ....

lucia169
19. jan 2011

tinka ja som nakoniec nerodila u Gaza ale u ineho lekara, som rada ze to bolo nakoniec sekciou, mala nemala stres a aj keby na sone videli pupocnik nic by to nemenilo, odmotat v maternici sa neda, akurat by som isla na sekciu hned a nepokusili by sa vyvolavat. A ano sono mi robili asi tyzden pre porodom, ale omotany pupocnik nie je vzdy na sone vidiet, ked je v ryhe krku tak to vraj nevidia, no a na antolskej maju urcite starsie sono. A inak Gazo mi tiez robil sono ked som bola u neho posledny krat v 35 tt. Asi je to naozaj o tom, zaplatim dostanem, aj ked je to hroza.

lucia169
19. jan 2011

arusska, verenis ja som mala pri prvom porode EPI a zaberala mi aj na sitie, mne totiz nadavkovali epi tak, aby som pri tlaceni citila kontrakcie a po porode mi pichli este jednu davku na sietie a to bolo super, aj lekar si pochvaloval, vobec som sa nemykala, dost som bola potrhana takze to mohol pekne poctivo zasit a ja som bola 3 tyzdne po porode fit. Este som nepocula ze epi zabera len na kontrakcie a nie na susku, vzdy som si myslela, ze umrtvuje spodnu cast tela, u mna to fungovalo.

simona82
27. jan 2011

Ahoj, som z BA, ale rodila som v DS u Dr.Gaza a bola to vyborna volba. Mala som planovanu sekciu (KP, uzka panva...) na nedelu, ale bambulka si vykopla stuplik o 2 dni skor. Nastastie nadranom, takze sme sa vyhli dopravnej zacpe.
Bola som velmi spokojna aj so sestrickami na Jiske aj na sestoonedeli a s doktormi tiez. Dr. Gazo dorazil o 4 rano, vysmiaty, mily a hned riesil, aby malu ukazali aj tatinkovi a paradno ma aj zastopkal. Kedze nemal v dalsich dnoch uz sluzbu v DS, starali sa o mna "domaci" doktori a boli na mna hrozne mili. Laktacna poradkyna bola v poho a trpezliva. O Lauru sa starali tiez dobre a 5.den uz sme boli doma.
Doporucujem, ak je trosku moznost, zaplatit si aj nadstandard. Hlavne prvorodickam, aby sa troska dospali a rychlejsie sa bez stresu urobilo mliecko. Mate svoju kupelnu, wc, vetrate kedy a kolko chcete a svietite si tiez ako potrebujete vy, babatko sa lepsie vyspi, ked ho nebudia ine babatka. A troska lepsia, bohatsia a pestrejsia strava.
Prajem hladky priebeh a prijemne spomienky. Ja ich rozhodne mam 🙂

gracii
1. feb 2011

ahojta ja cakam tiez babetko a chcem sa spitat ze ci neviete nahodou kolko stoji sukromna izba abi mohol byt niekto somnou z rodiny dakujem

ivaluu
7. feb 2011

Ahojte, nemate nahodou kontakt na porodnicu v DS?
Vyberame porodnicu, rada by som si to tam sla pozriet, ale neviem na koho sa obratit.
Dakujem

lolka1
7. feb 2011

@ivaluu
Gynekologicko-pôrodnícke oddelenie:
prim. MUDr. Schwarcz Juraj
+ 421 31/5571240
Vedúca sestra: Bc. Lapos Éva
+ 421 31/5571224

Dúfam, že som ti pomohla. Ja som tam už bola asi pred dvoma týždňami, no bola som neskutočne spokojná. Už len porodiť. 🙂

verenis
10. feb 2011

@simona82 ahoj mam na teba jednu otazku kedy si davala peniaze gažovi a kolko ak to neni tajomstvo .... nerada by som sa strapnila a rozhodne ho tam chcem mať a ešte ma zaujima nadštandard si si platila dopredu alebo ako to tam funguje

erika1983
11. feb 2011

baby tu je super link kde sa dozviete vela veci o porodnici 😀

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=poro...

simona82
11. feb 2011

@verenis Ahoj, peniazky riesil moj partner po porode, ked sa to skoncilo. Dostal sice aj prijmovy doklad, ale v tom stave ako bol cerstvy tatinko,..., nemam ten doklad a on si to nepamata. Ze bude doktor ochotny prist aj mimo sluzby atd sme sa dohodli pocas poradne. Skus sa ho v najblizsej poradni opytat na moznost "exkurzie" do DS, niekto sa vam tam urcite venovat bude a na otazky su zvyknuti 🙂 Co sa tyka nadstandardu, vypytala som si ho, ked som lezala na jiske (sekcia). Pri normalnom porode asi staci povedat pri prijmani do nemocnice. Ja som mala tzv maly apartman, plati sa formou daru nemocnici, 20€ za noc, resp 24hodin. Dufam, ze som ti aspon trosku pomohla. Vsetko dobre a pekny den. S

sandrik
11. feb 2011

@verenis tak ako pisala simona82, plati sa az pri odchode po prepusteni z porodnice, nadstandardy su pekne a najma mas tam vlastnu toaletu a sprchu, normalnu postel a na jednotke moze byt s Tebou partner od rana do vecera, v rodinnom apartmane dokonca nonstop, este aj strava je tam na ina...jediny problem moze byt, ked su vsetky obsadene, neda sa napriklad objednat si ho vopred alebo ked Ta prijmu na gynekologicko-porodnicke... kto skor rodi, ten berie...ja som tam rodila v maji 2010 cisarskym a este na jiske som povedala, ze chcem nadstandard, ale boli prave vsetky tri obsadene, takze ma najskor prelozili na normal izbu a az na dalsi den po odchode inej mamicky ma potom dali na jednotku, ale bola som spokojna, rozhodovala som sa medzi porodnicami v BA, kde mam gynekologicku a DS a som rada, ze som rodila tam

verenis
11. feb 2011

@simona82 dakujem pekne

ivaluu
12. feb 2011

Ahojte, nemate nahodou skusenosti s Mudr. Szabom z DS?Dakujem 🙂

erika1983
12. feb 2011

@ivaluu nie nemam ja chodim k Nagyovi, prečo ideš k nemu rodit??? vidim ze si marcova, ak sa mozem opytat s kade si?

ivaluu
13. feb 2011

@erika1983 z BA, na porodnicu v DS som dostala odporucanie. Na pana Szaba som natrafila viac menej nahodou, preto by som chcela mat dake referencie nanho...

netrep21
13. feb 2011

@ivaluu Ja som k nemu chodila pred porodom do poradne, je trochu roztrzity, casto sa ma viac krat pytal na to iste, ale bol aj velmi mily. Natrafila som ale na tejto stranke na neho dost zle referencie, tak som bola vystrasena, ale kedze som ho nevolala k porodu, odrodila ma ina lekarka, ktora mala sluzbu a jeho som potom stretavala len na vizitach.

ivaluu
15. feb 2011

@netrep21 Dakujem🙂

fleuerette
28. feb 2011

@simona82 Ahoj, chcem sa opytat bola si v tej malej nadstandardnej izbe alebo v apartmane. Pytam sa preto, ze ci aj v malej je len jedna pacientka?

ani_sama_neviem
28. feb 2011

ahojte! v Dunajskej strede som rodila v novembri 2010 a chcem vam len tolko napisat ze pokial si nezaplatite nadstandard tak sa k vam budu spravat niektore sestricky ako k ho....!! A tio doslovne! tak pridam sme moj zazitok: Hned po porode ma priviezli na izbu dali mi asi pat hodinovy odpocinok potom mi priniesli malu aby osm jej dala jest. Samozrejme som poprosila sestricku aby mi ukazala ako na to no a tu nastal prvy problem sestricka mi drasticky chytila prsnik s tym ze mam zle bradavky a az tak mi s nim manipulovala ze som potom mala cely krvavy aj jedne aj druhy a ked som ich v noci isla poprosit aby jej malej nieco dali jest preotze nemozem kojit lebo ide sama krv tak len povedali mamicka prikladajte my nemame cas """!!!!!! To su tam dve take neprijemne sestricky !!! potom rano som ju isla prebalit uplne znicena a unavena a sestricka sa prisla akoze na mna na kontrolu pozriet kao to robim lebo ved predsa mam 18 tak som urcite tupa jak tacky a samozrejme si neodpustila koment ze no vy ste pomala to ako robite?( Podotykam ze mi to pred tym nikto neukazal to prebalenie) Kolko mate rokov sa ma spytala a ja ze 18 a ona ze no vidno na Vas!!!! No a v noci som sa bola pytat tej istej sestricky ci by malu aspon na hodinku nezobrali ze si potrebujem pospat lebo mam aj depresie a ona ze a z coho mate depresie? ze vtedy ked ste sulozili ste nemali depresie??!!!!! no tak toto ma dostalo!!! a je toho viac ale nebudem to tu vypisovat no proste pristup otrasny u niektorych sestier asi u dvoch troch ostastne v pohode ale tie dve tri no hrozne!!!!! asi im vadilo ze boli stare dievky a ja mlada 18 stka-.....

simona82
1. mar 2011

@fleuerette ahoj, ja som mala ten maly apartman a je tam iba jedna postel. Otecko mohol prist na navstevu ku mne do izby. Mal plast a nemohli sme tralalakat po chodbe (kedze je to zenske odd), ale kvoli tomu predsa neprisiel
🙂. Mas kupelnu a wc iba pre seba, vanicku a postielku pre babatko, pestrejsia strava a tak. Podarilo sa mi najst fotky v mobile, takze paci sa. Vsetko dobre. s

simona82
1. mar 2011

@fleuerette a myslim, ze nadstandardna izba by mala byt maly apartman. su 2 take izby a su celkom na konci chodby pri mlieckovej kuchyni a sestrickach. s

fleuerette
1. mar 2011

@simona82 jej to vazde dobre vyzera, dokonca utulne by som povedala 🙂
Dakujem za info. Uz sme sa rozhodli DS vyhrala

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre