Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

maminahenika
28. jan 2009

ja k nemu chodím teraz :o)
Zase rodíš u neho?

maminahenika
28. jan 2009

Ahojte kočky!
etnicka: prednášku robí v DS jedna kočka, ktorá je teraz bohužial v zahraničí, a bude mať zase prednášky asi v marci, ale sa na to ešte spýtam.
Prednášky robí aj vo vlastnej miestosti, tam je to spoplatnené. V nemocnici je to zdarma. Každý utorok sú tieto prednášky zvyčajne. A je ešte jedna pani tam, dipl. sestrička zo šestonedelia, tá zase má prednášky o dojčení, a všeličom o bábätkách :o) Keď chcete jej tel. číslo, tak Vám ho môžem dať :o)

Čo sa týka toho Dr. Szaba, kvôli nemu sem nechcem ani do nemocnice, lebo on je na gynekologickom izbový lekár, a to si robí s tebou čo chce. Pričom mám dosť veľkú papulu 😀
A ja s tým plánovaným cisárskym by som asi musela niekoľko dní tráviť v nemocnici aj predtým ☹

beke
28. jan 2009

Mňa operoval Foldes pred 4,5 rokmi ale veľmi som s ním spokojná nebola...vtedy mi vyoperovali obidva vajcovody ale rozhodoval primár...len sa mi nepáčil celý jeho prístup 😒

maminahenika
28. jan 2009

Tak mi rozumieš, prečo idem od neho 😉

beke
28. jan 2009

ale nemusíš u neho rodiť?...

maminahenika
28. jan 2009

Prečo by som musela?? Teraz ešte k nemu chodím, ale podľa mňa nemusím u neho rodiť 🙂
Kedže mi hovorí na otázku vždy iba: Ahamm...mmm....aha

lilux
28. jan 2009

maminahenika..
nie..teraz uz chodim k nagyovi...inac kazdy nadava na niekoho ineho..pocula som uz zle aj na nagya...takze neviem...kazdy je spokojny s niekym inym...vola ludi....zasa poznam ho uz roky, tak preto som si ho vybrala...a budem aj rodit u neho...

otrivinkajanka
28. jan 2009

Cafte baby ja som z Vydran chodim k Mudr Lesnickemu som v 13 tt a chcela by som rodit tu v DS lebo prvu dcerku som rodila na Antolskej v Blave a uz nikdy viac! 😝
Len sa mi zda,ze su drahy za epidural 4000 ked v Blave stoji 2000 na na sk koruny
ale inak som pocula,ze su tu na porodnickom dobri lekari ake mate skusenosti vy?diky

maminahenika
28. jan 2009

Lilux: švagriná porodila u neho, a nemala s ním problémy, ani kamoška, tá má 11 týždňovú dcérku, podľa mňa je Nagy dobrý lekár. Raz som mu volala, keď ten môj sa nevedel rozhodnúť, či som potratila či nie. A vtedy mi všetko povedal v ľudskom a jazyku, a poslal ma o dva dni k môjmu lekárovi, aby mi zobral krv opakovane. kedže ten môj ma chcel nechať v tom bludišti týždeň. A takto som vedela všetko o dva dni.
Asi ani hovoriť nemusím, že som nemala potrat, neviem odkiaľ mi to ten môj bral 😀 bláznivý, tak ma vydesil!
Mohla by som aj k nemu ísť, ale ja sa bojím tej nemocnice, keďže ja tam budem musieť tráviť čas aj predtým, a nechcem sa dostať zase do pazúrov Szaba 😠

otrivinkajanka
28. jan 2009

Baby ten Szabo to je co za lekara?ten je na porodnici?dufam,ze to nebude taky somar,co som mala ked som rodila dcerku to bola hroza 😝

katulienka00
28. jan 2009

zdravim dievky, ja chodim do predporodnej poradne v piatok a vzdy je tam Szabo... je poradna aj v ine dni? radsej by som isla k inemu lekarovi, alebo priamo za primarom, pretoze Dr.Szabo vobec nereagoval na moju poziadavku, ze chcem rodit do vody a stale mi len opakoval, ze mu mam hned volat ked to zacne...

maminahenika
28. jan 2009

Dr. Szabo? ten nie je lekár.....asi radšej sa nevyjadrím na tejto stránke, že čo iného je 😒
Je taký dotieravý, a ide veľmi na peniaze....manželka už ušla od neho, a podľa mňa mala pravdu 😀

otrivinkajanka
28. jan 2009

a co on potom je?

katulienka00
28. jan 2009

na peciatke ma gynekolog a porodnik...

maminahenika
28. jan 2009

😀 sorry, je lekárom, ale pre mňa a viaceré baby nie, ja by som ho nepustila ani ku krave, ktorá rodí, lebo by mi jej bolo ľúto :o)

otrivinkajanka
28. jan 2009

no ako tu tak o nom citam,dufam,ze ja nanho nenatrafim......

maminahenika
28. jan 2009

to ti prajem z úplného srdca, aby si naňho nenatrafila, aj mne bolo dosť raz u neho rodiť 😒

otrivinkajanka
28. jan 2009

no pri mojom stasti ho dostanem uz teraz to vidim,,,,, 😝
ked som prvy krat rodila,tak som som tiez dostala takeho debila a sestricky,ze som skoro vykrvacala....a kaslali na mna dufam,ze sa to nezopakuje,lebo teraz si uz usta neudrzim a narobim tam bordel 😠
Heni a co je on zac?co sa nejako zle chova?

maminahenika
28. jan 2009

Veď si môžeš vybrať lekára, a vždy sú dvaja v službe, a môžeš povedať PA, že chceš druhého.

Ten Szabo je taký dotieravý muž, na prvé si myslíš o ňom, že je k tebe milý, a všetko tebe spraví. Všetko ti sľúbi, že to bude dobré, a fajn, potom na to prídeš, že ti to sľubuje už dva dni, a ešte si vždy neporodila. Potom prídeš na to, že chce peniaze, a vždy na tú stranu má hlavu, do ktorého vačku chce peniaze 😀

Boli maminy, ktoré u neho prodili týmto spôsobom, keď už mu dali peniaze, tak v tom prípade už išiel s nimi na pôrod, ale ináč podľa mňa je nesymatický muž 😒

katulienka00
28. jan 2009

mne pripada svojou milotou az dotieravy a zo svojho doterajsieho pristupu na mna posobi chaoticky a popletene...kontrola prebehne za 5 sekund a potom mi 4x zopakuje aby som mu urcite volala keby nieco...

maminahenika
28. jan 2009

...ano, to volanie, to som vynechala 😀

etnicka
28. jan 2009

katulienka, ked sme si s manzelom boli obzriet porodnicu a povedali sme sestricke, ze chceme rodit do vody, hned nam dala mobil na primara a ze mu mame zavolat, tak som mu zavolala a povedal mi, ze vzdy v utorok je na poradni a mame tam prist za nim, vsetko nam vysvetli a urobi potrebne vysetrenia. Ten Dr. Szabo sa mi zda nejaky cudny z toho, co tu citam 😕

weronique1
28. jan 2009

uf, som v rozpakoch z toho, čo sa tu dozvedám 😖 ...DS bola našim jednoznačným favoritom
tak ale hádam si budem môcť vybrať u koho chceme rodiť keby sa nám náhodou nepozdával, tak ako píše maminahenika
ozaj, v DS to funguje tak, že si môžeš prípadne nejakého lekára dohodnúť?

klaudia74
28. jan 2009

Ahojte, tak sa vám tu zapojím aj ja, lebo som v DS rodila pred rokom a videla som, resp. od hlavnej sestry som mala dosť veľa informácií.
Takže tie, ktoré chcete rodiť do vody, sa určite stretnite s primárom (katulienka, ty by si mu mala podľa mňa už aj zavolať, keď máš taký termín), lebo do vody sa dá rodiť iba uňho. To znamená, že keď tam primár nebude, do vody vás jednoducho nepustia... A primár nie je z DS, neviem presne ale dosť ďaleko býva, takže keď to s ním nebude dohodnuté a zavoláte napr. v nedeľu, bez toho že by o vás vopred vedel, že pán primár som tu a rada by som rodila do vody, tak pochybujem že by prišiel...
A čo sa týka dr. Szaba, tiež som o ňom všeličo počula a mala som to vybavené, aby som uňho určite nerodila. Preto ho stretávate vždy na poradni, lebo on je gynekológom šestonedelia a asi len on robí tie poradne. Na šestonedelí ho budete mať tiež každý deň na vizite, ale toho sa nemusíte báť - to len príde so sestričkou, opýta sa či je všetko v poriadku, pozrie ranu a ide preč. Nič iné s vami nerieši, ani žiadne iné vyšetrenie, len jeden ultrazvuk ale samozrejme zvonka, to sa podľa mňa dá.
Držím vám palce!

klaudia74
28. jan 2009

A ešte aby som aj pozitívne veci napísala, ja som bola z odd. šestonedelia veľmi milo prekvapená, bolo to nad všetky moje očakávania. Bola som na súkr. izbe a cítila som sa ako v hoteli. Sestričky boli veľmi milé, pozorné, vo všetkom sa snažili pomôcť a vyjsť mi v ústrety, dokonca aj upratovačka ktorá si všimla, že som prvý deň nezjedla salámu, povedala to sestričke a hneď ku mne prišli sa poradiť, čo chcem jesť (som vegetariánka)! Tak toto som naozaj nečakala v nemocnici. 🙂
Niekto ste tu písali, že nedovolíte, aby vám bábätko zobrali na vyšetrenie bez vás. Ja to celé pochopím... ale sa priznám, že ja som s mojim nechodila... nemala som však nikdy žiadny zlý pocit v tom zmysle, že niekto prišiel a bez slov mi zobral dieťa. Vždy prišla milá sestrička, vysvetlila čo sa deje a s úsmevom ma ukludnila, že nebojte sa mamička, hneď vám ho prinesieme. A aj tak bolo.
No a nedávno som čítala v novinách, že v DS dostali prístroj, ktorým sa zisťuje hladina bilirubínu u bábätiek (či majú žltačku) a už im kvôli tomu nemusia brať krv... 🙂 nášmu malému ho ešte bohužiaľ brali 2x... ☹

maminahenika
29. jan 2009

weronique1: Áno, možeš si to s lekárom dohodnúť! Ale keď chcete rodiť do vody, tak v tom prípade tam budete mať iba primára, lebo iba on robí takéto pôrody. Takže mu zavolajte, a dohodnite sa s ním termín stretnutia, a všetko by vám tam mal ukázať. Videla som z vnútra tú novú časť pôrodnice, a vyzerá veľmi pekne. Do vody sa rodí asi za 5tis. Sk, ale to všetko vám povie primár 🙂 Kamoška rodila týmto spôsobom, a hovorila, že to bolo úžastné. Všetko dobré vám prajem k pôrodu držím palce

maminahenika
29. jan 2009

O šestonedelí môžem hovoriť aj ja iba pozitívne: sestričky boli usmievavé a poradili, keď som mala otázky. Síce to čo písala Klaudia patrí iba k súkromnej izbe ako nadštandard, takže to bolo normálne, ako sa s ňou správali, kedže to mala zaplatené, tak a musia takto správať 🙂
Ja som nemala predplatenú nadštandard izbu, vtedy ešte ani nebola 😀 Ale ku mne boli milé sestričky. Raz mi zobrali malú, keď som ju práve krmila, bez slov! Odtrhly mi ju z prsia! Vtedy som im dobre vynadala, ďalej som nemala s nimi problémy. Ale ani my sme nemohli s nimi ísť na lekárske vyšetrenia. Teraz sa asi aj to zmenilo, kedže šestonedelie je na novom oddelení už asi 2 roky.

Ja som rodila SC, na tretí deň mi bolela veľmi hlava zo spinálky, a sama vrchná sestrička šestonedelia mi uvarila kávu 🙂

Takže na šestonedelie nemôžem hovoriť nič zlého

katulienka00
29. jan 2009

Ahojte, prave som sa vratila z poradne v DS (dnes to bolo uz 4x). Stretla som sa s primarom - velmi mily chlapik a na moju poziadavku rodenia do vody mi povedal, ze no problem, ze si nemusim nic dopredu dohadovat..., ale ze porod do vody je len v prvej porodnej faze a druha faza je uz v normalnych podmienkach!!! za tych 5litrov (166 euro aktualne) budete rodit v apartmane, kde je s vami automaticky aj otecko, ten tam ma gauc, postel, kuchynku a potom automaticky na 6nedeli vam daju velky apartman bez akychkolvek dalsich priplatkov. Takze v tejto sume je vsetko zapocitane... porodnica aj 6nedelie su naozaj ako iny svet oproti vyzoru a dojmu celej nemocnice 😉 . Taktiez porodne asistentky a sestricky su velmi mile a znazive (aspon na porodnici, kde sa chodi na monitor srdiecka pred kazdou poradnou). Samozrejme, ze tam dnes bol aj Dr.Szabo 😒 (prave rodil) a potom v poradni srsal energiou a vtipom... bola tam jedna cica az z NR v prvej poradni, ktora bude u neho rodit, takze bol cely bez seba 😵 , len nechapem kto jej to doporucil, ze prisla az z NR... dnes mi ani raz nepovedal aby som mu volala keby nieco, lebo vedel, ze som bola za primarom... 😝 , zatial tolko K.

maminahenika
29. jan 2009

😀 😀 😀 😀 tak mal dobrý deň, čo? Niekto ide k nemu, a z vlastnej vôly... a nemusí ju ani k tomu znásilniť! fujha!
Ale držím aj tej babe palce, aby jej to vyšlo 🙂

Otázka: Veď ten primár robí to rodenie aj DO VODY!!! Veď boli o tom prednášky! Ešte sa na to spýtaj!

maminahenika
29. jan 2009

tá posledná veta mi nevyšla 😀 potom to nebola otázka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre