Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

bezaz
16. máj 2008

leni 😀 len musim zistit, ci sa nam mesti do vytahu

lenadka
16. máj 2008

ked nemesti nechas ho v kocikarni a hore vynesies len tasku s babom´=prave preto sa mi paci 😉 😀

vesi
16. máj 2008

bezaz, nemáš pravdu, ja som nemala nadštandard ani zazmluvneného dr. a bolo to v pohode. na šestonedelí sú na izbe dve mamičky a nie 3 ako na rizikovom...

bezaz
16. máj 2008

vesi a kde si rodila? lebo co som zatial zistovala, tak vsade su po 4 baby na izbe.. teda samozrejme, ked maju plno

vesi
16. máj 2008

na antolskej 🙂 je tam myslím jedna izba s 3 posteľami, ale pokiaľ viem len ked majú plno, alebo aj na rizikovom je dvojka pre prípad, že bude plno...a nadštandard samozrejme...

bezaz
16. máj 2008

na antolskej rodila svagrina, nemala zazmluvneneho lekara, tak aj tak chuda dopadla, nebolo to nic moc..
v ruzinove viem, ze su izby po 4
tak potom jedine kramare, ale tam mi rodi znamy, ktoreho by som ozaj nechcela schytat, takze jedine niekho zazmluvnit

otrivinkajanka
16. máj 2008

ked som ja rodila na natolskej v roku 2006 boli sme na izbe 3 ale po mojich skusenostiach uz by som tam nesla

martina2008
23. máj 2008

Prosim Vas, ktoreho porodnika by ste mi odporucili v Dunajskej Strede? Dakujem

klaudia74
24. máj 2008

Martina, viaceri mi tvrdili, ze najlepsi je primar, ale osobne skusenosti s nim nemam...
Podla toho, ake mas naroky na lekara... Napis cez IP...

martina2008
28. máj 2008

Klaudia, asi som totalny internetovy analfabet, ale mozes mi napisat navod akym sposobom ti napisem cez IP???
Este mam totiz zopar otazok. Napr. 1. ako prebiehaju kontroly u lekara pred porodom, 2. co vysteruju, 3. kolko cakas na vysetrenie, 4. Ci dbaju na tvoje sukromie, 5. kam treba volat, aby si sa mohla objednat k vybranemu lekarovi, 6. kedy a kde treba vsetko platit?7. Ako je to s epi?8. Kde otecko vybavi rodny list?9. Je mozna predporodna priprava, 10. Moze byt so mno manzel pocas celeho porodu?.....no vedela by som ich napisat velmi vela...som prvorodicka...zatial v kombinacii ocakavania a velkeho strachu z prodou a nemocnic...do BA a DS to mam rovnako, uprednostnim mensiu nemocnicu a prijemne prostredie, kde respektuju pacienta a neberu ma ako dalsu v poradi

klaudia74
28. máj 2008

Martina, napisala som ti IP (klikni uplne hore na nadpis Interna posta, mas napisane, ze 1 nove, tam to najdes).
Inac, posiela sa to tak, ze ako mas pri zapise "hlavicku" - na lavej strane meno, datum a hodina a na pravej strane tri obrazky, album, posta a ten vykricnik, tak kliknes na to stredne a uz aj mozes pisat IP.

beke
3. jún 2008

Ahojte,
ja som rodila v DS v roku 2006 a bola som spokojná.
Mala som zazmluvneného lekára ku ktorému som chodila celých deväť mesiacov. Podľa mňa je tam viac dobrých lekárov, napr. Nagy, Puha, Brányik.

beke
19. jún 2008

Nechystáte sa niektorá rodiť v DS vo februári 2009?

beke
30. jún 2008

nikto nebude rodiť v roku 2009? 🙂

lalitagopi
1. júl 2008

a v oktobri 2008 🙂 ??

zzuuzzaa
23. júl 2008

Ahojte ..
tak my velmi silno uvazujeme nad porodom v DS .. asi sme sa uz aj rozhodli ..
caka nas to uz za par tyzdnov ..
minuly tyzden sme sa tam boli pozriet ..
hlavnym rozdielom oproti BA je klud a pokoj, ktory tam vladol ..
mam pocit, ze BA porodnice v tomto obdobi naozaj praskaju vo svikoch ..

my budeme rodit v auguste ..
rada by som ten nas porod prezila co najprirodzenejsie, ak to bude mozne ..
aj ked po navsteve porodnice a pokeci so sestrami mam pocit, ze to zavisi najma od porodnika, ako to bude cele prebiehat ..
neviete nahodou, ktori lekari su otvoreni porodom bez zbytocnych medicinskych zasahov?
a ako v praxi vyzera "dohodnut si lekara"? kedze u nich zatial nefunguje zazmluvnenie ..

beke
25. júl 2008

ahoj zuza,
aj ja som rodila v DS a aj sa tam chystám rodiť a je to tam perfektné 🙂
ja som mala gyndoša ku ktorému som chodila deväť mesiacov a ten bol aj pri mojom pôrode 🙂

cekina
27. júl 2008

ahoj zzuuzzaa, ja tiez rozmyslam zeby som sla do DS... ako si si vybavila prehliadku? Mam doulu, ktora robila doulu aj jednej mamicke co tam rodila do vody... hovorili, ze je to super az na to, ze ak chces rodit "alternativne" tak si ta vyhradi primar, ktory nevyzera ze zrovna preferuje vynechanie zbytocnych medicinskych zasahov 😒 tak je to potom take zvlastne... ale aj tak tam chcem ist, mam docela dobre referencie... to prostredie je tam zeraj velmi prijemne...

zzuuzzaa
28. júl 2008

ahojte 🙂

beke - a ku komu si chodila? k akemu lekarovi?

cekina - no ja som tam prisla pred dvoma tyzdnami aj s manzelom akoze na prehliadku porodnice (pred tym som volala vrchnej sestre - cislo je na stranke porodnice) - pozreli sme si priestory a porozpravali sme sa s vrchnou sestrou a este jednou sestrou, co bola na porodnej sale ..
primar mal vela roboty, tak som si povedala, ze s nim sa porozpravam, ked pridem o tyzden na 1. poradnu .. a minuly aj tento tyzden ma dovolenku .. bude tam 4.8. - tak snad ho este stihneme pred porodom ..
a inac, ked chces mat porod do vody, tak praveze musi byt uplne fyziologicky - a to je podla mna bez medicinskych zasahov ..
pre mna je zahadou otazka toho "dohodnutia si lekara k porodu" - kedze sa tam neda oficialne zazmluvnit ..
inac idem do DS opat tento piatok - tak keby si sa pripadne chcela zviest so mnou, tak napis kontakt do IP a sa dohodneme 🙂

ja som bola na prvej poradni u dr. Szaba - nepoznate ho nahou niektora? bol celkom mily a ochotny, ale tiez som sa nestihla s nim velmi porozpravat ohladom jeho pristupu k porodu ..

beke
28. júl 2008

zuza, dr. Szabo ma prijímal do nemocky keď som išla na laparku, velmi ho nepoznám ale ako som počula nič moc 😒
ale keď budeš k nemu chodiť celé tehotenstvo tak sa dá s ním dohodnúť aby bol aj pri tvojom pôrode...má služby v nemocke takže by to nemalo byť pre neho problém...keď chceš rodiť do vody tak jedine u primára ale je dosť prísny aspoň ja mám z neho taký dojem...
"dohodnúť si lekára" môžeš len toho s kým má nemocnica zmluvu a ktorý má v nemocke služby

ja chodím k dr. Nagyovi a som spokojná 🙂

zzuuzzaa
28. júl 2008

diky beke ..
prosim ta, co znamena, ze Szabo je "nic moc"?
a prmar "prisny?"
a k tomu dohodnutiu lekara - ked si niekoho dohodnes, tak mu platis? akym sposobom? kolko?

beke
29. júl 2008

zuza,
že vraj nerobí pekne cisarák, taký čudný mi pripadá 😠
a primár má taký prísny výraz, nemá rád keď ho vyrušujú blbosťami a tak...
keď chodíš k nemu celé tehotenstvo a dohodneš sa s ním aby bol aj pri pôrode tak zvyknú im dávať pred alebo po pôrode niečo...a koľko to záleží od teba 🙂

klaudia74
29. júl 2008

Jáj baby, strašne som sa krotila, aby som vydržala a nereagovala, lebo je strašne ťažké niekomu v tomto radiť, ale predsa mi to nedá...
Rodila som v DS a podľa skúseností: Dr. Szabó je gynekológom odd. šestonedelia, čiže ak tam pôjdete rodiť, ho uvidíte každý deň na vizite, to je OK. Tichý, milý, spýta sa či je všetko v poriadku a to je všetko. Len k nemu rodiť nie, to ma pred mojim pôrodom všetci varovali! Vraj dokáže strašne spanikariť a robí samé chyby... počula som o konkrétnych prípadoch...
Zuza, keď chceš mať pôrod ako si písala, v každom prípade sa o tom porozprávaj s primárom. Ja som to neurobila presne kvôli tomu, čo píše Beke, že mi pripadal taký prísny na chodbe, tak sa mi nechcelo. 🙂 Ale po skúsenostiach ti radím, aby si sa s tým nezaoberala, lebo som sa potom dodatočne dozvedela, že sa u neho dá rodiť "najprirodzenejšie" a že vraj pri pôrode je dobrý... Podľa mňa sa ho opýtaj konkrétne na všetko, čo ťa zaujíma, máš právo byť informovaná.
Beke, a Dr. Nagy môže chodiť k pôrodom do nemocnice aj keď tam nie je zamestnaný? To by bolo fajn, lebo som tiež počula, že je to dobrý človek aj lekár.

beke
29. júl 2008

ahoj klaudia,
dr.Nagy môže chodiť k pôrodom, má s nemockou zmluvu a chodí tam na služby...len cisársky nemôže robiť ☹
ináč aj ja som s ním spokojná 🙂

aj ja som počula, že dr. Szabo robí samé chyby...

zzuuzzaa
30. júl 2008

oki kocky .. vdaka za info a vase skusenosti 🙂
tak ja urcite oslovim primara a porozpravam sa s nim ..

beke
13. aug 2008

zuza, ako sa máte? ešte si doma? 🙂

etnicka
27. aug 2008

Ahojte, chcela by som rodit prirodzene a hladam nejaku priatelsku porodnicu nie velmi daleko od BA. Topolcany zatial vyzeraju OK, ale oproti moravskym porodniciam stale pozadu. Docitala som sa o Dunajskej strede a zdaju sa byt v pohode, tak mi pls poradte. Tu su moje otazky:
Da sa tam rodit s dulou? Viete o niekom, kto ma takuto skusenost?
Da sa vana vyuzivat aj v prvej dobe porodnej?
Chcela by som rodit bud do vody, alebo na stolicke, robia to tam tak, ze sa mozem rozhodnut az tesne predtym podla toho, ako mi to viac vyhovuje?
Manzel je Anglican a po slovensky vie len minimalne, myslite, ze s nim doktori/ky a asistentky budu vediet komunikovat? (aj prave kvoli tomu chceme tu dulu, aby chudak vedel, co sa deje )
Dodrziavaju porodny plan?
A posledna otazka - je pristup zdravotnikov vyckavajuci, alebo porod urychluju?
Vopred velmi pekne dakujem za kazdu radu 😀

lalitagopi
27. aug 2008

ETNI
my sa tam chystame rodit, ak Boh da, nejak koncom septembra...boli sme sa tam uz kuknut, a asi jedina otazka na ktoru tie viem odpovedat je, ked si zaplatis nadstandard, mozes rodit v celkom utulnej izbicke, maju tam aj vanu, a je moznost rodit aj na stolicke. Nam sestra povedala, ze kludne mozem byt tu prvu dobu vo vode, a rodit potom vonku...alebo aj opacne...to sa koniec koncov uvidi.
Tiez mam asi pre nich dost narocny porodny plan, tak uvidime do akej miery budu schopni respektovat.
Inac na nete sa da najst na nich cislo, je dobre zavolat a ist si to pokukat a popytat osobne.
Kedy budes rodit?

etnicka
28. aug 2008

Ahoj lalitagopi,
dakujem velmi pekne za odpoved, potesila ma 🙂 Pojdeme sa tam pozriet, ale zatial je este skoro, termin mame koncom marca. Zatial vyberame medzi Topolcanmi, Banskou Stiavnicou a Dunajskou Stredou. Drzim palce, nech Ti vsetko vyde, ako si zelas 😉 a potom sem dufam napises, ako to prebiehalo 😉

lalitagopi
29. aug 2008

ak prezijem, tak urcite napisem 😀
ak mas moznost ist do Banskej Stiavnici, tak urcite nevahaj 😉 hmm...skoda, ze my to mame tak daleko...no co sa da robit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre