Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

ejdzi
autor
29. okt 2008

anitka: mne robili cisarsky poobede a na druhy den rano som sa postavila. Je pravda ze ten prvy den nebol nic moc, ale prikazali mi vela chodit, ze to rozhybe aj cinnost criev a aj sa mi bude lepsie hybat ako keby som cely den lezala, takze ja som aj dost pila, aby bolo mliecko (co nakoniec nebolo 😒 ) no a vzdy ked som isla na WC tak som este robila kolecka. Takze dalsi den uz som normalne mala cely den babo a aj v noci, aj ked nemozem povedat, ze by som jazvu necitila. Pre mna bola najhorsie postel, strasne vysoka nemocnicna klasika, hlavne na nu vyliezt a zliezt to bol vzdy zazitok. No a samozrejme som sa nevedela zohnut, to az doma postupne. Inak ja dobre znasam bolest, si myslim, lebo ja som od zaciatku odmietala injekciu proti bolesti, aj ked mi ju sestricka chcela prist par krat pichnut nepotrebovala som ju. Nieze by to nebolelo, ale dalo sa to vydrzat.

Napriklad ale bola so mnou mamicka, ktora vzdychala cely den a stale sa stazovala a ta by prijala este aj tie moje odmietnute lieky proti bolesti. Takze to zavisi od cloveka samotneho ako tu bolest znasa a tak. Nemyslim, ze by mala nejake komplikacie, lebo podla toho ako sme sa rozpravali, tak ju to bolelo asi rovnako, len proste horsie tu bolest znasala.

Hlavne treba zo zaciatku naozaj dodrziavat to, ze sa staras len o babo inak oddychujes, lebo ja som po prichode domov cela stastna ze som doma hned prvy den polihovala menej a trocha sa mi zapalila rana. Ale ako som potom dva dne pekne oddychovala, tak to bolo OK. Nastastie som mala dobre babo, malinky dost vela spinkal a nechal maminu aby sa zotavila.

Anit drzim palce, nech mas len pekne spomienky. Jaj a este ma napadlo, ja som sa strasne bala ako ma bude boliet ked mi budu vyberat stehy. Mala som take kovove cvocky a to ma nebolo vobec, ani trosinku. Nic som necitila.

anitka78
31. okt 2008

Ahoj ejdzi, dakujem, si poklad ze si tak skoro odpovedala. Kto je tvoj doki?
Ma niekto skusenost s doktorkou Budayovou?

anitka78
31. okt 2008

Ahoj beke. Bola si sa pozriet na porodnicu?

beke
31. okt 2008

Ahojte,
nebola som sa pozrieť, pôrodnú sál som už videla len nové šesťonedelie nie ale hovorili , že je to pekné nové a izby sú ako na gynekológii a tam som tiež bola.

Dr. Budayovú ani nepoznám.

anitka78
31. okt 2008

beke ak by si predsa len isla tak napis a mozeme ist spolu. Ja som rodila este v 2005 a odvtedy sa aj prestahovali, ani neviem kde ich mam hladat 🙂

martina2008
3. nov 2008

Anitka, ja som bola na jednej poradni u dr. Budayovej, ale mozem ju len odporucat, vsetko mi vysvetlila, manzelovi vsetko poukazovala na sono, neurobila nic bez predoslych informacii, vypocula si moje otazky, naozaj som mala pocit, ze sa o mna niekto zaujima. Novorodenecke je velmi pekne, taka rodinna atmosfera, stoji to za to ist sa tam pozriet, hned budes kludnejsia. Je hned oproti porodnej sale, teda musis prejst cez taku mensiu chodbu nalavo od vytahov, ale to s Tebou pojde sestricka, takze to urcite najdes. Su tam dve mensie nadst, izby, kde si sama a jedna rodinna, kde moze byt s Tebou aj manzel. Ostatne izby su po 2 pacientky, ale tiez v pohode, maju vlastnu kupelnu.

etnicka
3. nov 2008

kocky mate niektora termin tiez koncom marca ako ja?

ejdzi
autor
4. nov 2008

anitka78: ja mam gynekologa v Bratislave, kedze tu pracujem, je to pre mna pohodlnejsie, nez chodit do Dunajskej, ale byvam blizko k DS, aj preto som sa rozhodla tam rodit, aj ked sa mi tu v BA divili, ale ako som uz popisovala nelutujem.

beke
4. nov 2008

tak sa presťahovali na bývalú gynekológiu a tam som bola, takže asi tam nepôjdem poznám to tam

anitka, nemusíš ich hľadať, rodiť ideš na pôrodnícke odd. a potom ťa prevezú na šesťonedelie.

etnicka
7. nov 2008

takze nikto? skoda... ozaj, viete mi prosim poradit, ako to tam funguje na gynekologii, ked tam budem chodit od 36. tyzdna? Budem sa normalne objednavat na presny cas ku konkretnemu doktorovi, alebo tam mam len dojst a cakat v rade? A chodili ste tam niektora na tehotenske cvicenia? viete nejake info? Ked sme sa boli pozriet na porodnicu, porodna asistentka hovorila, ze robia cvicenia a bolo by dobre, keby som tam chodila a aj by som chcela, az budem na materskej, tzn od zaciatku februara...

itinka123
9. nov 2008

ahojte maminy cakatelky. Budete prosim niektora z vas rodit u Dr. GAza v Dunajske strede? dakujem

etnicka
10. nov 2008

ahoj itinka, my budeme pravdepodobne rodit u pana primara

itinka123
10. nov 2008

Ahoj etnicka, bola si sa uz pozriet v tej porodnici?ak ano, ao to na teba posobilo? preco si sa tam rozhodla rodit? 🙂

lalitagopi
11. nov 2008

Ahoj ETNI, na tvoju otazku, ze ako funguju tie poradne.....
oni ti povedia datum a ty proste prides niekedy v doobednajsich hodinach. najprv ides na meranie..ozvy plodu, to bud priamo v porodnici robia, ale ked tam niekto rodi, tak treba ist na gynekologycke oddelenie. tam si pol hodinu napojena na pristroj...potom s tym vysledkom ides k Dr.
ja som niekedy bola vybavena okamzite, niekedy som tam travila aj 2-3 hodinky...bo zrovna bol lekar pri porode..atd.
teda chcem povedat, ze vobec to tam nefunguje tak, ze by sa objednavalo na nejaky cas.

Itinka...ja som ani nevedela ze tam je nejaky dr.GAZO...

etnicka
11. nov 2008

itinka boli sme sa tam uz pozriet, je tu aj napisana moja bezprostredna reakcia, skus ju pohladat 😉 v skratke to tam na mna posobilo super a to sme sa predtym boli pozriet aj v Banskej Stiavnici aj v Topolcanoch. Najvacsie plusy su klud, prijemne prostredie, nadstandardna sala, kde travis cely porod (netreba sa nikam stahovat), moznost pritomnosti duly a otca od zaciatku az do konca, porodna stolicka, vana s moznostou porodu v nej, velmi ochotny a mily personal a 3 nadstandardne izby na sestonedeli vratane manzelskeho apartmanu 😉

etnicka
11. nov 2008

lalita dik za info 🙂 nevies nahodou nieco o tych tehotenskych cviceniach?
Inak som nasla konecne vynikajuci kurz gravidjogy v petrzalke, ak mate niektora zaujem, napiste mi do IP, je to v pondelok 17:30-18:30 na Strecnianskej 18, stoji to 150 korun a minule som tam bola sama 🙂 teda samozrejme aj s cvicitelkou 😉

dula_renka
11. nov 2008

o gravidjogu som sa pokušala v druhom tehotenstve, len tak z knižky...žiaden kurz nehrozil ☹ ...ale moja *cisárska výsosť* sa rozhodla prísť na svet sekciou 😖 ...a ja som sa tak snažila....

etnicka
11. nov 2008

renka hlavna vec, ze si sa snazila a mas zdrave dieta 😉

natach
11. nov 2008

ahoj itinka, kedze uz dlhsie chodim k doktorovi gazovi a teraz som uz 34t.t., tak som sa rozhodla u neho aj rodit. a nakolko od novembra robi porody uz len v D.S., tak pojdem teda z BA tam. tuto nedelu sa tam ideme s manzelom pozriet a dufam, ze budeme spokojni. 🙂 navstevujes ho, ci pytas sa iba tak? mna v minulosti aj operoval a bola som s nim velmi spokojna.

itinka123
11. nov 2008

Ahoj Natach....chodim ku Dr.gazovi uz niekolo rokov a tiez som s nim velmi spokojna. operoval moju maminu a nedala nanho dopustit. chcem sa s nim dohodnut a ist kuknut tu nemocnicu. Urcite by mi bolo milsie rodit s nim a v prijemnom prostredi. Stretavam sa z mojej rodiny ale s nazormi, ze naco ist do DS, lebo........Mam teda velku dilemu 😀

itinka123
11. nov 2008

Ahoj Lalitagopi......Dr. Gazo je am novy od novembra. predtym rodil a operoval na Antolskej v Ba 🙂

lalitagopi
12. nov 2008

ITI Aha, tak preto.
ETNI viem len tolko,ze tam su tie cvicenia..nic viac 😅

natach
12. nov 2008

aj moja rodina sa cuduje, ale nastastie manzel ma v tom podporuje a tak v nedelu tam ideme kuknut. a od dnes sme s manzelom zacali chodit na pripravu na porod (kurz-4 stretnutia) a porodna asistentka, ktora ho vedie tiez pochvalila DS. takze som sa velmi potesila, pretoze si o nej myslim, ze je naozaj velky odbornik a je to strasne prijemna, zlata baba. chodim k nej aj na tehotenske cvicenia, ktore su uplne skvele. tiez si o mne vsetci naokolo myslia, ze naco sa tam trepem, kedze ruzinov mam za domom, ale myslim, ze rodit budem asi tak 2 mozno, ked ukecam manzela, tak 3 krat v zivote a tak si mozem vybrat prostredie a doktora, ktory mi vyhovuje. 😉 dam potom vediet ako na nas zaposobilla teda nemocnica 🙂

dula_renka
12. nov 2008

natach...nech sa všetci čudujú, koľko sa im zapáči, rodíš TY a je super, že si vieš vybrať, prvý k rok k tvojej spokojnosti 😉 držím palce, aby sa tvoje sny stali skutočnosťou 😉

etnicka
13. nov 2008

natach a itinka, tiez tam ideme z Bratislavy a aj nam sa najprv rodina cudovala, ze preco DS, ved "vsetci najlepsi doktori su v BA", ale ked som im vysvetlila vsetky dovody, pochopili a uz nas v tom podporuju 😉 najdolezitejsie pri porode je, aby sa mamicka citila v pohode, potom ide vsetko dobre 🙂
a uvidite, ze budete porodnicou velmi prijemne prekvapene, aj my sme boli, este stale som nadsena a to sme tam boli asi pred 2 mesiacmi 🙂

etnicka
13. nov 2008

natach mohla by si, prosim Ta, napisat viac info o tej priprave na porod, co tam chodite? My uz za sebou mame jeden kurz, ale mozno by sme este nejaky zvladli 🙂

zzuzana2
14. nov 2008

ahojte, tak gazo je zevraj znamy ako velky programator, kamaratke najprv vyvolal, potom zastavil porod lebo mal prave sluzbu a to v 37 tt este na zochovej. co teda nie je bohvieco. proste, typicky lekar, okolo prirodzeneho porodu asi ani nechodil. etnicka, ja budem rodit pribl. ako ty, tiez som trosku nevesela z toho, ze sa budem musiem trepat do ds do poradni, som nevodicka a manza sa tazko uvolni. este k tomu mam doma male dietko, takze neviem neviem, budem to musiet organizacne obhospodarit. ozaj, mas uz vybratu dulu? ja skutocne zvazujem, len sa mi zda este dost skoro...

itinka123
14. nov 2008

Ahoj Natach, aj my tam ideme v nedelu, tak som zvedava. V ktorom si tyzdni? ja mam trochu obavu, ze ked nahodou budem musiet ist do nemocnice skor, budem tam ako odrezana od sveta v obdobi sviatkov. Maly sa ma totizto narodit niekedy po vianociach,alebo novom roku. To je hrozne, ze v cloveku sa stale vynaraju veci pre a hned aj proti ☹ Do ruzinovskej nemocnice kukam z okna kazdy den, ale moc ma to tam nelaka. Mozno sa len bojim, ze tam nepoznam ziadneho doktora. Boze, to su ale pochody, ze?! V Ruzinove si sa nahodou nebola kuknut, ako to tam vyzera,......?

zzuzana2
14. nov 2008

aha, a este s tymi cviceniami, tiez to nie je pre kazdeho. pri prvom tehu som bola tusim 2 krat na antolskej, vedie to tam pani jezikova, ospevovana vo vsetkych forach. je to velmi mila pani, ale mne pripadali tie cvicenia nevyslovne nudne a skoro som pri jednom cviku zaspala...hi, hi. tak som tam aj prestala chodit, predsa len, pospat si mozem aj doma. a najma, vzdy sa tam preberalo to, co od nas ocakavaju lekari a nie to, co by sme chceli my. takze tak.

etnicka
15. nov 2008

zzuzana, ono to az tak daleko nie je - a ak mas podobny termin ako ja, mozeme sa dohodnut a budeme Ta bravat do poradne autom 😉 od nas to trva pol az tristvrte hodinu. A dietatko kludne zober so sebou, akurat nemame autosedacku. Dulu uz mame vybratu, prave sa chystam, ze jej napisem mail kvoli prvemu stretnutiu 🙂 myslim, ze pre tu pohodu pri porode a pocit kludu a bezpecia to naozaj stoji za to 🙂
Teraz chodim na cvicenia gravidjogy do Petrzalky na Strecniansku kazdy pondelok, je to super, vedie to pani, co rodila doma a vie velmi vela o prirodzenych porodoch. Stoji to 150sk/60 minut. A potom v piatok chodim na brusne tance do studia Miracle na Nitrianskej, aj to je fajn, byva tam dost srandy 🙂 tam sa treba prihlasit dopredu a je to myslim o trochu drahsie.
itinka, neboj, odrezana od sveta nebudes, ved to je len kusok z Bratislavy. To mas, ako ked ides z jedneho konca na druhy 😉 A ked tam budes chodit na poradnu, aj s personalom sa pozoznamujes, tak sa niet coho bat 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre