Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

llienkaa
4. jan 2013

@mezike vdaka za info 😉

mezike
4. jan 2013

@llienkaa nie je za čo, ak viem pomôžem, poradím. Kľudne sa pýtaj, ked Ta nieco ešte napadne, ak budem vedieť rada odpoviem 😉

llienkaa
6. jan 2013

Bude niektora buduca maminka rodit v marci v DS? 🙂

llienkaa
7. jan 2013

@genkai271 ahoj no co boli ste okuknut? 🙂

genkai271
7. jan 2013

@llienkaa - ahojky, ano ano, boli sme pozriet, perfektne vybavena porodnica, krasne porodne boxy - aj klasicke aj nadstandard, rovnako aj izby 😉

llienkaa
7. jan 2013

@genkai271 super takze si spokojna 🙂 a aj sestricky boli v pohode? celkovy dojem teda super co? tesim sa 🙂 uz nech idem pozret aj ja. A ako je to cenovo? alebo ako je to stym porodnym boxom? a izbou?

genkai271
7. jan 2013

@llienkaa - porodny box stoji 180 euro - ten nadštandardny, v tom je aj cena za EPI a tiež aj je tam zahrnuta cena za partnera pri porode. Tento box sa neda rezervovat dopredu, čo je samozrejme 😀 . Je tam sprchovy kut, zachod, kuchynka, dalšia meistnost kde mamička leži počas kontrakcii a partner tam ma sedačku, a vedla je samotny ten porodny box-miestnost kde maminka rodi, tam je aj vana, ale využiť sa da po dohode s lekarom. Musim ale povedat, že aj tie klasicke porodne boxy su krasne, neviem ako je to v iných nemockach (pojdem este kuk do Ba), ale tieto boli super. Celkový dojem veľmi dobrý 😉

llienkaa
7. jan 2013

@genkai271 a ake su tie porodne boxy? niekde som citala ze niesu samostatne ale to somnechapala co znamena 🙂

genkai271
7. jan 2013

porodne boxy boli 3 - dva štandardne (veľmi pekne, bola som prijemne prekvapena) - každý je samostatny a je tam iba 1 mamička, je presklenný a 1 nadštandard (to netreba komentovať, tiež super). vlastne je to 1 chodbička, kde su ako keby 3 take presklenne oddelenia kde su tieto 3 boxy-každý box samostatne

llienkaa
7. jan 2013

@genkai271 a je tam teda aj moznost zaplatit si za nadstandardnu izbu ze? a nevies po kolko maminiek je na izbe ak nieje zaplatena izba? a do ba kam pojdes pozriet? budemm musiet asi aj ja lebo manzel ma trochu obavy ze je to dlha cesta a aake budu cesty a podobne.

lenuska36
8. jan 2013

@llienkaa ahojte, ja mam termin 7. februar, i ked cely 8. mesiac som lezala kvoli skratenemu krcku a tvrdnutiu, tak hadam to dotiahneme... My sme sa pristahovali z BA do Gabcikova toto leto. Na obhliadke v DS som bola, bolo to presne tak ako pisali baby v predoslych prispevkoch - ako med, uzasna ochota, utulno ... odvtedy sa tesim na "prirodzeny" porod v DS ... tak ma teraz zalieva pot ked citam o tom, ze v reali je to uplna blbost. Najviac ma desi to dlhozicne pripajanie na monitor v 1.dobe - trochu paradox, ked v tej iste nemocke sme pocuvali na predporodnej priprave ako sa mas hlavne pohybovat a hlavne vo vertikalnych polohach ... tak to je vysmech potom. Dost sa bojim po precitani tychto novych skusenosti.

lenuska36
8. jan 2013

@dulkagabulka je to naozaj krasny pribeh a verim, ze sa to takto moze dat. Inak ... presne to, co citim instinktivne, hoci prvorodicka - ze len ma preboha nepriputajte nadlho na pasy - presne toto tam ona opisuje ako moment, co jej rozhadzal vsetko.. Mam z toho pocit, ze DS moze byt fajn, ked je planovana sekcia, lebo to vlastne nerodis a potom odd. 6-tonedelia je asi v pohode, prijemne. Ale samotny porod tam asi nebude bohvieco. Ufff ☹ , doteraz som sa tesila, ale neviem, ci stihnem vymysliet nejake ine miesto

lenuska36
8. jan 2013

@llienkaa standardna izba je po dve baby plus su tam postielky pre deticky. Potom dve izby, t. j. 4 baby maju spolocnu kupelku. Inak vyzerali pekne - v pohode sa daju. Nadstandard je za 20 e/noc - tzv. maly apartman, tam si sama s babom a muz moze dojst od rana do vecera. Potom je velky apartman40/noc, tam si aj s muzom aj v noci. Ale neviem, ci to treba 🙂

genkai271
8. jan 2013

@andrejkaf - mala si zazmluvneneho dr?

andrejkaf
8. jan 2013

nie, ale boli sme dohotnuti, ze ked nieco tak pride do nemocnice.

andrejkaf
8. jan 2013

@llienkaa , no odovzdala som si ich pred porodom oteckovi 😖 , sestricky mi dali jedny a po porode otecko mi doniesol moje,ale ano mas mat pri sebe vlastne... 🙂

genkai271
8. jan 2013

@llienkaa - do ba pojdem asi kuk na antolsku.niekto mi vravel, že na antolskej je dobre to, že nemožu chodit navštevy na izbu medzi maminy a detičky...februar bude ešte take "chorobne" obdobie, tak by som nechcela aby niekto dotrepal nejaku pliagu malemu. A áno, da sa zaplatit nadštandard, ak teda nebude všetko obsadene. A ako vravi lenuska - velky apartman stoji 40 euro a može tam byt s tebou muž stale (moj ale nechce byt, že co by tam cely čas robil 😀 ) alebo potom nadšt.izbu za 20 euro a tam si sama a muž može byt s tebou od 8-20.00. Ine izby su po 3 maminky a dve izby maju spojenu kupelnu a zachod.

genkai271
8. jan 2013

@andrejkaf - ku ktoremu dr si chodila do poradni v ds ? musim sa k nejakemu objednat alebo stači iba prist?

llienkaa
8. jan 2013

@lenuska36
@genkai271 ja chcem tu izbu pre seba a aby tam mohol byt manzel ale nie aj spat alebo co 🙂 staci len cez den do vecera. Chcem ist pozriet aj BA kramare ale tam sa mi nepaci ze nadstandard je izba kde su 2 maminky s babatkami. Mne ide o to aby som bola s manzelom a nasim drobcekom. Len my traja. No a manzel trosku zacal panikarit ze DS je ako daleko od nas a ze ake budu cesty ked ma to chyti a podobne tak som z toho mimo ze co teraz jasne ze keby boli zle cesty alebo co nejdem tam a skocim rovno tu v TT aj ked TT sa chcem vyhnut co najviac. Tak uvidim ale velmi chcem tu DS ta s ami najviac paci aj ked ma recenzie ake ma 🙂 ale su aj dobre aj zle. Koncom januara pojdeme urcite okuknut aj DS aj BA kramare.

llienkaa
8. jan 2013

este ma napadlo ze oblecko pre babatka sa nosi vlastne alebo davaju to ich ? a ja prinesiem len rukavicky, ponozticky a ciapocku? tak som citala ze to je v tej BA.
@genkai271
@andrejkaf

genkai271
8. jan 2013

@llienkaa - mne včera povedali v ds že na oblečko mam doniesť: čiapočku, rukavičky, ponožky a pripadne nejake to body. A nech manžel nestresuje...pretože kolko je pripadov, že by boli otrasne cesty? Ak ano, tak len ked rovno nasneži, ale ved to väčšinou raz dva odhrabu (aj ked im to občas trva 😀 ). Tohoto by som sa nebala, pretože ak ti začnu kontrakcie, tak neporodiš do hodiny 🙂)), takže v pohode stihate prist, keby rovno aj začalo snežiť. A keby bola extremna kalamita (čo nepredpokladam, ale tak keby nahodou a rovno v den tvojho porodu), tak proste pojdeš inde a hotovo.
A s tým spanim...moj tam nechce spat, že načo by tam spal 😀 , ale chceme tu izbu, kde može byť so mnou do večera, to je fajn 🙂

llienkaa
8. jan 2013

@genkai271 presne ta izba kde moze byt do vecera je super, od nas trva cesta cca 65min som pozerala cez googlemaps 😀 vy byvate daleko od DS? Nech ho ukludnim 🙂 ze niesom jedina co byva dalej 😀

genkai271
8. jan 2013

@llienkaa - najkratšou cestou je to 39,4 km tušim. Pozri, cesta nech ťa neodradza, veľa bab chodi z Ba do Banskej Stiavnice a stihaju to 😎

genkai271
8. jan 2013

@llienkaa a nie si jedina čo byva daleko, aj nejake baby z Ba boli v ds v porodnici. 😎

andrejkaf
8. jan 2013

@genkai271
@genkai271 dr.Tibor Nagyovi som chodila aj u neho som rodila.nemusis sa objednat,kamoska nemala doktora a bezproblemov rodila 2krat.Ale mne to bolo lepsie ze som mu zavolala a hned prisiel do nemocnice.🙂a bez problemov

genkai271
8. jan 2013

@andrejkaf - takže možem k nemu chodit do poradne, hej? lebo som nevedela ku komu možem chodit.akože kamoška nemala dr...nikomu nechodila, či ako?

llienkaa
8. jan 2013

@genkai271 ja to mam nieco tusim cez 60km 😀 ale som asi odvazna neviem 😀 mna to neodradza len manzel sa boji 😒 ozaj a ma napadlo ze koko je tam nadstandardnych izieb?

andrejkaf
8. jan 2013

@genkai271
ked chces dam Ti tel.cislo,a opytas sa ci mozes chodit k nemu,
kamoska tiez chodila k nemu na poradne ale pri porode mala ineho doktora.

genkai271
8. jan 2013

@llienkaa - tých jednoložkovych dve a tých apartmanov neviem-mala som pocit že dva, ale nechcem si vymyšlať, videla som jeden,potom sa mi zazdalo že este jeden je oproti, ale fakt si nie som ista. A manžel nech nestresuje 😎 , stihate to v pohode.

genkai271
8. jan 2013

@andrejkaf - jasne, ak možeš, daj mi prosim nanho kontakt, dakujem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre