Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

zzuzana2
11. jan 2009

ahojte dievcata, vsetko krasne do noveho roku!!! aj mna v podbrusku taha a boli, hlavne ked dlho stojim alebo som vystresovana. a pri spani ma boli ten klb, na ktorom som otocna ☹ . ani ja som take nieco pri prvom tehu nepoznala. a musim sa vam priznat, ze som strasne zlenivela 😉 aj ja mam uz napisany pp, velmi dufam, ze sa na mna nebudu pozerat ako na ufona. no v podstate to mi je jedno, hlavne, aby ho respektovali.

anitka78
12. jan 2009

Ahoj etnicka a zzuzana.

Ja mam skoro stale tvrde brusko, zajtra (utorok) mam rande s dr. Branyikom, ukazem mu a moj PP, nic extra nepozadujem 🙂
Chuda zzuzana ja som tie bolesti klbov mala s 1 tehotenstvom, nieje to nic prijemne. tesne pred porodom to prestalo. Neostava nic ine len vydrzat. Budes rodit v DS? Kto je tvoj porodnik?

Etnicka nieje to trochu priskoro aby ti tvrdlo brusko? Magnezium beries? Skus odpocivat, aby si nemusela do nemocnice na ifuzku

beke
13. jan 2009

Ahojte,
anitka, aj ja mám tie bolesti kĺbov ale dá sa to vydržať...už si pripravená do pôrodnice, máš všetko zbalené? Včera som bola na utz a malý má už 2,8kg.

etnicka
13. jan 2009

ahojte kocky 🙂 tiez uz mam PP a pojdem tam s nim v 36. tt. To je super, ze mate aj vy, budu na to uz zvyknuti 🙂 Inak do poradne mam chodit k panu primarovi, lebo chceme rodit do vody. Na prvu poradnu s nami pojde aj nasa dula, aby sa predstavila doktorom a vysvetlila im, co dula robi a co nerobi, aby sa jej nebali 😉

brusko mi tvrdne od 6. mesiaca a vraj je to normalne, magnezium pijem v Korytnici, dnes som bola na poradni a vsetko OK, aj UTZ nam robili a babatko uz ma skoro 2 kila!!! bude to maly obrik 😀 (inak mojej maminke tvrdlo brusko od 5. mesiaca, ked ma cakala a narodila som sa tyzden po termine 4kilova, takze by to malo byt v pohode)

zzuzana2
13. jan 2009

ahojte, velmi dufam, ze sa mi podari porodit v ds, ale clovek nikdy nevie, ze jo. pojdem tam v 36 tyzdni, v zavese s etnickou (ak stale mozem 😉 ). ja do vody rodit nechcem, takze neviem, ktoreho lekara si mam vybrat do poradne. nuz, uvidim. tie klby su ostara a babo sa vzdy najviac mechri ked idem spat. ale inac sa citim klop klop klop ok. dnes som si dokonca zafarbila vlasy. akurat by som stale spala.

hm, 4kg drobecek, to je uz nieco 😀 . moj manza bol tiez 4kg babo, my zo sestrou len nieco cez 3 a juli mala 3,5. ale zevraj niekedy nejde ani tak o vahu ako obvod hlavicky a ako je babatko zrotovane. juli bola uplne nedorotovana, myslim, ze to bolo vsetko tymi konskymi davkami oxitocinu a inych urychlovacov. pevne verim, ze sa teraz bez niecoho takeho zaobidem. a hlavne bez skakania po bruchu ☹ a inych porodnickych lahodok.

anitka78
14. jan 2009

Ahojteeee

Etnicka wauuuu, to bude fakt obrik 🙂 Vraj vo vani budes mat len 37 stupnov. Ja som sa radsej sprchovala,ale odkedy som tehotna tak sa rada vyvalujem vo vani v teplej vode 😉
Bola som sa popozerat na 6nedlnom, je fakt super,to sa neda porovnat ked som ja rodila v 2005. To bol hnus, spolocne WC na chodbe pre vsetky maminy + spolocna sprcha 😒

Ahojcek beke, moja cicuska mala 9.1.2009 2,6 kg. Tak som sa tesila, lebo dr tvrdil ze je mala-podla mna vobec nie. Ale ved aj syncek mal len 49 cm a 3360g. Nerobim si z toho hlavu, nech narastie vonku 😀 Som uz asi 2 t. pobalena, mala som porodne bolesti - tak som sa radsej pobalila 😉 Homeopatika som si uz tiez pozhanala + klobucik na bradavky. Kocky moja taska je taka tazka 😅 este ze tam bude aj ocko - povlecie moju tasku.

Zuzana preco by sa ti to nemalo podarit? Ja budem rodit u Dr. Branyika, je to dobry odbornik, je velmi ochotny a da sa snim poradit + uplne super reagoval na moj PP. Ale pocula som pochvalu aj na Dr. Budaiovu - je mladucka a este "nepokazena" Ja som chcela aby som naplno doverovala mojmu porodnikovi - mam kardiologicke tazkosti a viem ze nech sa deje cokolvek budem v dobrych rukach.

anitka78
14. jan 2009

Este tolko som chcela ze ja tiez nerodim u mojho Dr. lebo on nechodi k porodom.

beke
15. jan 2009

Ahojte,
anitka, tvoja malá nie je vôbec maličká, podľa mňa je akurát 🙂 ja som bola 12.1. a mal 2.8kg a je to chlapec.
Ja už mám tiež všetko prichystané len ich dať do tašky a môžem ísť...musím ešte stihnúť zubára 🙂

anitka78
15. jan 2009

Ahojte

beke bolo by fajn sa tam stretnut 😀 mate uz meno pre babo?
Nasa princezna sa bude volat Karin, ak by sa nam predsa len narodil chlapcek tak Kristian 🙂
Ja neviem ale dnes sa citim tak na figu, krize ma bolia, podbrusok tiez a mam taky pocit ze som mala nepravidelne kontrakcie. Ja sa uz tak tesim na malu, dufam ze bude kurenie v nemocnici, v spravach spomenuli ze v BA uz setria na kureni. beke zoberies aj nejake saty pre babo? Ja neviem ci mam zobrat, mozno sveter, ciapocku....

beke
16. jan 2009

Ahojte,

anitka, dúfam, že sa stretneme, neponáhlaj sa...meno máme Daniel a ak náhodou dievča tak Noémi.
Aj ja sa už teším na malého...len ten pôrod vydržať ☹
Ja beriem pre malého ponožky a čiapočku...aj pred tromi rokmi potreboval ponožky mal nožičky studené, boli sme pri okne tak tam trocha ťahalo ale teraz je šesťonedelie na mieste bývalej gynekológie a tam je teplejšie...aj tam som bola pred 4 rokmi 😠

etnicka
16. jan 2009

ahojte, jej, tu to ozilo, parada 🙂
a kukam, ze Anitka a Beke mate podobny termin a ja mam zase podobny termin s Zuzkou 🙂 takze to je dobre, Zuzi, ze nechces rodit do vody, lebo 2 by sme sa do tej vane asi nevosli 😉 a ta ponuka, ze Ta tam vezmeme do poradne, samozrejme stale plati, dohodneme sa konkretne, ked to bude aktualne.

Neviem o tom, ze by sa v BA setrilo plynom, manzel lezi v Ruzinovskej nemocnici, je chudatko po operacii, a kuria tam vyborne, mozno az trosku moc 🙂
37 stupnova voda by mala byt dost tepla myslim... Inak to asi urobim tak, ze budem co najdlhsie mimo vane - chodit, cvicit brusne tance, sprchovat sa, na balone, menit polohy atd a do vane vleziem az na koniec, lebo by ma to v nej asi velmi dlho nebavilo, ako sa poznam...
Majte sa krasne a piste, piste 🙂

lilux
17. jan 2009

ahojte,
som tu nova, ale vidim, ze sa tu da calkom fajn poradit..ja mam termin 1 a 15 februara..na 99 % budeme mať dievčatko...ja chodím tiež k dr. nagyovi a som zatial spokojna.pondelok som bola na usg, a mala uz ma 3050g, takze uz by sa pomaly aj mohla chystat von 😀

anitka78
17. jan 2009

Ahojte

etnicka ja som to pocula v spravach - vraj cez den len 21 a v noci 18 stupnov. Pravdepodobne sa to netykalo na oddeleniach. Tvojej druhej polovicke zelam skore uzdravenie. Hmmm zdasa ze ratas s tym ze to bude dlho trvat. Ja mam pripravené homeo tabletky, vraj su dobre . Ak mas zaujem poslem ti ich mena. Aj yel gel mam zabaleny 🙂

Beke tie ponozky je dobry nápadi, Daniel aj Noemi sú krasne mena. Ja sa neponahlam, len v pondelok na poradni by som rada pocula z ust Dr. "pani ved vy uz rodite! 😀 ale teraz vaze, uz dva dni mam bolesti, ale preslapujem len na jednom mieste - nestupnuje sa to 😒 neviem co to chce byt, mozno sa mala tlaci stale nizsie a nizsie. Porod urcite zvladnes, drzim ti palce. Musim mysliet na to ze cim viac to boli tym sme blizsie.

LILUX ahooooj, takze si to po 9 rokoch zopakujes? 😉 wau slecna je poriadne velka - gratulujem. Mozno ze sa stretneme aj spolu s beke.

anitka78
17. jan 2009

Etnicka a co mena, ja viem ze nechces vediet pohlavie ale mena uz urcite mas vybrate 🙂

lilux
17. jan 2009

Ja tiez idem pondelok do poradne, a uz by som to mohla mat cele za sebou...veru po 9 rokoch je tok ako prvy porod :D uz nic neviem, nic si nepamatam.....co vsteko ste si zbalili do nemocnice pre seba? viem ze pre babo treba len plienky, kremik a utierky...a beriem tiez ciapocku a ponozky...pre seba mozem aj pyzamo, alebo radsej tam preferuju ak mas nocnu koselu?? pravdopovediac ani jednu neznasam :D a na porod tiez si mam zobrat svoju nocnu koselu??

beke
17. jan 2009

Ahojte,

lilux, vítam ťa, aj ja chodím k dr. Nagyovi a aj budem u neho rodiť...si z DS?
Kedy ideš do poradne?

anitka, aj ja idem v pondelok do poradne, ja sa neponáhľam...ja chcem ísť až vo februári, najprv musíme malému osláviť 3-tie narodky...bude ich mať 29-teho.
Mohli by sme sa všetky tri stretnúť 😉

lilux
17. jan 2009

ahoj beke...som z okresu DS..pondelok idem na 9:00 k DR... a to by bolo keby sme boli 3 spolu na izbe :D

beke
17. jan 2009

lilux, pre seba radšej nočnú košelu a aj na pôrod...každé ráno pri vizite nemôžeš mať na sebe nič zo spodu a aj kvôli vetraniu je to lepšie 🙂

beke
17. jan 2009

ja idem na 10.00 tak sa asi neuvidíme...

lilux
17. jan 2009

beke..kedy ides pondelok k dr. nagyovi?

beke
17. jan 2009

odkiaľ si presne?

lilux
17. jan 2009

z lehnic. a ty?

beke
17. jan 2009

priamo z DS...možno sme sa aj videli už u Nagya

lilux
17. jan 2009

mozno 🙂 svet je maly.budes u neho aj rodit?

beke
17. jan 2009

ano budem u neho aj rodiť...aj prvého syna som u neho rodila

lilux
17. jan 2009

napisala som IP 🙂

anitka78
17. jan 2009

Izby su po 2 takze asi nebudeme spolu 😉

Ja si beriem aj aj, na vizitu si dam dole sponú cast pyzama 🙂 beke mas pravdu ze koli vetraniu je lepsie byt dole bez.
Ako to znasa Bence? Vie ze mamina nebude par dni doma? Tesi sa na baceka?

etnicka
18. jan 2009

ahojte, mena mame vybrane, ale rozhodneme sa, az ked babatko uvidime 😉

beke
18. jan 2009

Sú tam izby aj po 4 nie všetky sú po dve...
Bence sa teší na bračeka a zatiaľ to dobre znáša ale určite bude žiarliť...už je to niekedy na ňom vidno...povedal, že keď budem v nemocnici tak bude spať s ocinom, lebo ináč stále spí so mnou...

zzuzana2
18. jan 2009

hm, tak kazde rano vizity dole bez ma prilis nenadchynaju, aspon viem, na co sa mam pripravit ☹ v zmysle, ze take nieco teda nie. pevne verim, ze sa mi na intimne casti bude pozerat iba jeden lekar a nie cela hromada a uz vobec nie kazdy den. ale na vetranie je skutocne lepsia kosela 🙂 lenze ja som prvy krat rodila v lete a to sa dalo premavat iba v koseli, kdezto teraz to az taka sranda asi nebude...hm, ked tak nad tym rozmyslam, asi si budem musiet zaobstarat nejaky zupan, pretoze tento kus oblecenia v mojom satniku akosi nefiguruje.

ahoj etnicka, to je mrzute, ze mas manzu v nemocnici. akosi ti chlapi scintlaveli 😝 , ten moj zase cez sviatky nakultivoval zapal pluc, chudak. takze skore vyzdravenie! dakujem, ze ponuka stale plati.

ja som sa akosi strasne rozjedla sladkeho, hlavne cokolady, a vyzera to tak, ze ma pre zmenu drapla mykoza ☹ ☹ ☹ dost sa divim, pretoze doteraz som na nieco take nachylna nebola.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre