Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

dundy27
8. jan 2013

@llienkaa male apartmany su 2 (kde ma partner povolene byt len cez den) a velky s manzelskou postelou iba 1

genkai271
9. jan 2013

@dundy27 - ahoj, rodila si v DS?

lenuska36
9. jan 2013

@genkai271 ahoj, ty mas termin vo februari? Bola si uz u dakoho na poradni tam? Ja teraz v piatok koncim u svojho Dr. v BA, tak neviem, ci sa v DS len tak zjavit na poradni, ci co vlastne.. 🙂

genkai271
9. jan 2013

@lenuska36 - ja som teraz v pondelok skončila u svojej dr v Ba a netusim teraz že co dalej, že ci si mam do tej DS zavolat alebo len tak nabehnut. Ale asi by som volala, lebo byvame v Senci, tak nech sa nepreveziem taku cestu len tak hore dole. Ty sa tam chystas rodit? Ja mam tiež termin vo februari - cca 18.2.

lenuska36
9. jan 2013

@genkai271 Hej, asi vyhrala DS, i ked spred vianoc tu boli desne prispevky ... asi vyberame, ze kde to bude najmenej otrasne 🙂 a uz sa chcem ukludnit, ze mam vybrate a hotovo, uz ako bude tak bude. Tiez mam ten isty problem ako ty - kedze nikoho nepoznam, len z referencii, tak neviem ci mam anonymne nabehnut do poradne, alebo co vlastne. My sme sa prestahovali z BA do Gabcikova a raz do tyzdna sem dochadza Dr. Budayova, na ktoru som zatial nepocula zlu referenciu. Nie tak davno rodila, tak by mohla byt chapava 🙂 Chodi sem stredy, tak pripadne tam zajdem, nech povie co treba, tak dam vediet. Ale do stredy to uz asi poriesis. Budes si zistovat o lekaroch este daco, ci nechas to na osud, kto bude mat v porodnici sluzbu?

genkai271
10. jan 2013

inak ja by som sem dala ešte jednu dôležitu info - je to samozrejme len moj nazor, ale myslim si toto... ak žena porodi a ma dobru skusenost, tak proste to nerieši, nepíše na žiadne fora a diskusie ako velmi bola spokojna a podobne. Venuje sa dietatku a na fora sa väčšinou vykašle. Ak ma zlu skusenost, prve čo urobi je, že sa vysťažuje na nejakom fore, aby si uľavila. Čiže často sa stane, že tie nazory su skreslene - jedna dve negativne skusenosti, ale pozitivnych može byt omnoho viac, len to proste maminky nepíšu, lebo nemaju potrebu. Takže na zaklade toho by som hned neodsudzovala tu či onu porodnicu.

genkai271
10. jan 2013

baby - komu mam zavolat a objednat sa do poradne? Objednava sa tam, alebo mam iba prist? Dakujem

rozaliavoros
10. jan 2013

ahojte! ja som obe deti porodila v DS a som velmi spokojna, kludna atmosfera a velmi mile sestricky aj doktory, takze ja urcite odporucam 😉

kali23
15. jan 2013

@genkai271 vies, ja som chcela co najprirodzenejsi porod, v prijemnom prostredi a s privetivym personalom...
svojmu dietatku sa venujem najlepsie ako viem, ale nechat si zlu skusenost pre seba by bolo odomna dost egoistické... napísala som sem, aby sa vedelo, ze je iné dojst na prehliadku, kedy sú vsetci na teba milý, vsetko je super úzasné a ked dojdes, realita je úplne iná a ty sa sama seba pýtaš, či si bola v tej istej porodnici, ci su to naozaj tí istí ludia, ktorí sa na teba usmievali a teraz, ked najviac potrebujes podporu, sa k tebe správajú ako k menejcennej, ci nesvojprávnej...
dost sa ma to dotklo, ze si nás hodila do nejakeho vreca, akoby slo o nejakú hlúpost (smiešne hádky tu na fóre), a nie o privedenie nového zivota na tento svet... bola by som prešťastná, keby som mohla napísať len samú chválu, ale bohužiaľ absolútne nemôzem... jediné, čo som uz spomínala bolo, ze Dr. Szabo sa správal vysoko profesionálne a bol milý a úctivý ... taktiez jedna sestricka na JIS-ke bola uzasná... ale inak nic a nikto... a najviac ma mrzi, ze ani k detickam sa nesprávajú tak, ako by mali... ako majú vsade vyvesené, ze sú baby friendly hospital... tento nápis je len ozdobou stien... nestarajú sa o podporu laktácie, nic neukázu, nic nepovedia, neporadia... len si to vyskrtajú v prepustacej sprave, ktoru musis podpisat, inak ta nepustia a nedaju ti dieta... to ze ta nikto o nicom nepoucil nikto neriesi... ale vsetko som tu uz pisala...
najhorsie na tom je, ze este aj dnes mám tu hrozu v sebe... a ked sa ma opytajú, ze som predsa musela na to vsetko zabudnút, pri pohlade na malého... no nie, na toto sa nedá zabudnúť, nikdy 🙄 😒

kali23
15. jan 2013

ale tiez som dodala, ze som rodila v case, kedy mali naozaj velmi vela porodov, tak mozno boli unavení zo svojej práce, a preto sa spravali tak neprofesionálne ;( ale mozno sa len takto utesujem... 😒

vsetkym vam prajem, krasne zazitky z prichodu vasich deticiek na tento svet, nech uz sa rozhodnete rodit kdekolvek 😉

mezike
15. jan 2013

@kali23 hovoris mi z duse, absolutne suhlasim s Tebou. Je to trauma na celý život. Radost z maleho je jedna vec a "zazitok" z porodu druha.

@genkai271 prajem Ti aby si v zivote nemusela prezit niečo podobne, ako my. pokial clovek taketo nieco nezazije, neveri. Ja som tiež neuverila @kali23, že to moze byt taka hroza, ved mne sa take nieco urcite nemoze stat, nuz stalo sa. Fakt neprajem nikomu nic podobne. Zas ja mám opacnu skusenost ako Ty. Boli tam so mnou minimalne 2 mamicky nespokojne (jednej sa pri prvom porode v DS zlomila kostrc,dalsie dieta bude rodit v Ba), ale jednoducho nemali silu to riesit, rypat sa vtom znova a znova, chceli len rychlo zabudnuť. Ja osobne a myslim, ze aj kali23 sme v sebe nasli silu o tom pisat, aby ine mamicky nedopadli podobne. Ak nechces nemusis nam verit, ale nemusis nas sudit za to, ze sme sa s Vami podelili o svoju skusenost. Ver, že nás to najviac mrzi, bolí, že sme nemohli napisať svoju dobru skusenosť, Ty si uz dávno nebudes pamatat tieto nase prispevky z tohto fora, ked nás to este stále bude bolieť a trápiť 😢

klaudia74
16. jan 2013

Ahojte baby, občas vás tu čítam a rozhodla som sa aj reagovať... možno niekomu pomôže aj moja skúsenosť. V DS som rodila 2x, želala som si tiež maximálne prirodzený pôrod, bez medikamentov, urýchlovania, nástrihu, v kľude a pod.
Veľmi som sa na to tešila a pripravovala, psychicky, duševne aj fyzicky - už aj pred prvým pôrodom. Vedela som samozrejme, že existuje niečo také ako pôrodný plán, že sú duly ktoré chodia k pôrodom. Myslela som si však, veľmi naivne, že to nepotrebujem. V hlave mám predsa jasno a všetko si budem vedieť počas pôrodu vykomunikovať. Je to možno smiešne (resp. do plaču), ale fakt som si myslela, že sa ma tam budú všetci na všetko pýtať a tváriť sa tak, ako keby som rodila ja - a nie oni... Prišla krutá realita, pôrod som mala síce "bezproblémový", relatívne rýchly, a až dodatočne mi docvaklo, že si to všetko pán doktor tak zariadil, aby som rodila vtedy keď to jemu vyhovovalo. Pred pôrodom mi na všetky moje predstavy o pôrode povedal, že je to možné, v realite skoro nič nebolo možné.
Tie, čo máte predstavu o prirodzenom pôrode, ma určite pochopíte.
Po tejto skúsenosti som to riešila druhýkrát úplne ináč. Mala som vypracovaný pôrodný plán, ktorý som konzultovala s pôrodníčkou (ktorá nakoniec k môjmu pôrodu nestihla prísť 😉 ) aj s primárkou novorodeneckého oddelenia. Do pôrodnice som sa neponáhľala, ako prvýkrát - vtedy som si myslela, aké pekné hodiny tam v súkromnom boxe prežijem, teraz som ich prežila naozaj, ale doma. Keď som došla, hneď som sestričke strčila do rúk pôrodný plán. V druhej miestnosti samozrejme frfľali, ale bolo mi to jedno. Na moje veľké prekvapenie si to aj prečítali, lebo keď došiel lekár, tak mu povedali že je tu mamička, ktorá si želá rodiť alternatívne. 😅 Mne je to tak smiešne, lebo ja som nechcela žiadnu ALTERNATÍVU, ja som chcela rodiť PRIRODZENE, nechápem čo na tom nechápu. 😅
No a takto sa mi podarilo zrealizovať veľmi veľa zo svojho pôrodného plánu, vrátane toho, že mi neurobili nástrih. A to najdôležitejšie, že mi malého dali hneď na hrudník a nechali ho tam celý čas, vyšetrili ho až keď nás preniesli na šestonedelie, potom ihneď vrátili.
A čo sa týka dojčenia, so starším synom som mala veľké problémy, nevedel sa prisať. Súhlasím, že mi nikto tam nepomohol, čo sestrička to iná "rada", cítila som sa akurát úplne neschopná a vinná, že nedokážem svoje dieťa nadojčiť. Teraz druhýkrát som sa aj na toto veľmi pripravila, konzultovala s laktačnou poradkyňou, študovala knižku Mamily o dojčení. Vďaka tomu dojčím synčeka, lebo za tie roky sa v DS zmenilo akurát to, že mi už nikto nevynadal, keď videli že som ho rozbalila a položila na svoj hrudník koža na kožu, nech sa nám rozbehne laktácia. Ale poradiť mi to nikto neporadil, napriek tomu že je tam špeciálne laktačná sestra. 😢

lenuska36
16. jan 2013

@mezike nemam pocit, ze by genkai kohokolvek sudila ... ved len pise, ze je asi vacsia potreba podelit sa so zlou skusenostou ako s dobrou, nic viac. Ked nieco klape, pokladame to za samozrejme. Ked nie, mame potrebu to zvestovat a tak moze vzniknut isty posun v pomere dobrych a zlych reakcii, ja som to pochopila takto a ziadne sudenie som tam nevidela. Aj genkai, aj ja sa chystame rodit v DS, inak by sme tu neboli ... a ja som velmi vdacna za vase prispevky. Sposobili mi sice nocnu moru v case, ked som uz bola rozhodnuta pre DS (ano, presne, na zaklade medovej a uzasnej exkurzie po porodnici), ale po zufalom hladani inych miest, kde aj tak vsade bolo nieco, som sa nakoniec odhodlala, ze to teda dajako uz dopadne aj v DS. Zmierila som sa s tym, ze ak som chcela nieco naozaj lepsie, nemala som ist v lete na dovolenky, ale usetrit si na Heinburg, Breclav ci aspon Kocha ... DS je verejna porodnica v regionalnom okresnom mestecku ... Obe moje sestry ziju vonku, vo vyspelych krajinach EU a prihody zo statnych nemocnic su, verte, ovela ovela horsie nez u nas... Strasne ma to mrzi, baby, ze vam to takto dopadlo a je celkom mozne, ze o par tyzdnov tu budem horko ronit slzy aj ja a pisat, ze ste mali pravdu... je to asi hlavne o stasti na ludi, co tam budu prave sluzit. Len teda, ak bude pravda to, ze ine sa tam hovori a ine kona, tak to je trapas. Pretoze potom nech sa aj spravaju ako bezna okresna porodnica a netlacia kaleraby (pretoze po prehliadke som aj ja mala pocit, ze nikde na svete to nemoze byt lepsie) Drzte sa a skuste na to co najrychlejsie zabudnut ... Ale za prispevky este raz vdaka. Aspon nie som taka namotana na baby (and mother) friendly porodnicu a potom by ten sok bol obrovsky. Takto vdaka vam viem, ze ak tam pojdem (alebo hocikam), treba cakat hocico - mne to pomohlo.

lenuska36
16. jan 2013

@klaudia74 ani ta Ivetka (tusim Mornayova) ? To sa mi tazko veri, bola som par krat u nej na prednaske, kym som neostala na rizikovom a venovala sa vsetkym, co to potrebovali, taka skromna pani, velmi mila. Ja som sa dopredu vyzbrojila cislom na nu, tak mozno jej bolo treba volat, ale vyzeralo to, ze chodi aj sama medzi mamicky

klaudia74
17. jan 2013

@lenuska36 Áno, je to velmi milá a skromná pani. Chodí medzi mamičky. Určite si ju zavolaj, aj keby si nemala pocit že niečo nie je v poriadku, nech sa ti pozrie na prisatie bábätka.
Napriek tomu som mala pocit, že to je len veľmi milá podpora a povzbudenie k tomu, že áno mamička nebojte sa, časom to pôjde... Ale to je málo, keď máš naozaj nejaký problém s dojčením, mám s tým skúsenosť. K tomu treba "radikálnejšie" riešenia - položiť si bábätko koža na kožu, dojčiť v ideálnej polohe, bez zavinovačky, žiadny cumeľ, atď. A to mi u nej chýbalo. Ani jedna z mamičiek, ktoré som tam videla, nedržala svoje bábätko počas dojčenia v tej polohe. Mali popraskané bradavky, detičky sa poriadne neprisávali... to je o polohe. Nikto im neporadil to, čo v tej situácii naozaj pomôže...

klaudia74
17. jan 2013

@lenuska36 Ale aby som napísala aj niečo konštuktívne, mne veľmi pomohla táto knižka, odporúčam ju preštudovať pred pôrodom a zobrať si ju aj do pôrodnice: http://www.mamila.sk/pre-matky/kniha-prakticky-...

klaudia74
17. jan 2013

@lenuska36 No a súhlasím s tebou v tom, že som aj ja išla aj druhýkrát do DS kvôli tomu, lebo som nič lepšie nenašla. Pred prvým pôrodom som si bola osobne pozrieť okrem DS aj pôrodnice v Šali, Galante a Topoľčanoch. BA som vylúčila, hľadala som menšiu pôrodnicu s rodinnou atmosférou. Vtedy som po pôrode ľutovala, že som si ešte Banskú Štiavnicu nepozrela. Ale potom som sa osobne rozprávala s niekoľkými mamičkami, ktoré rodili v BŠ a vyšla mi znova DS... hlavne kvôli vzdialenosti. Podľa informácií o BŠ som nemala vôbec pocit, že tam to môže dopadnúť lepšie.

lenuska36
17. jan 2013

@klaudia74 ved toto ... Suhlasim s tym, ze na par laktacnych prednasok Ivetky som sla este v predstihu a prestala som ... mala som prave tento pocit, ze je to trocha o nicom ... ale povedala som si, ze asi sa neda teoretizovat, ze ved v praxi potom uvidime. Ak sa v praxi potom nic nevidelo, tak je to blbe... Som napriklad presvedcena, ze u mna to bude zaberak, pretoze mam precitlivele bradavky aj v normalnom"civile" ,takze ma to dost desi ... Velmi pekne dakujem za link na knizku a keby sa ti chcelo, budem vdacna, ak mi napises, ktora je to idealna poloha, pripadne akekolvek svoje odskusane triky ... 😢

llienkaa
17. jan 2013

@lenuska36 prosim ta ja som este nebola na prehliadne lebo som pn. idem az koncim januara ale mozes mi prosim napisat co treba do nemocnice priniest pre babatko? od oblecenia kozmetiky a vsetko co ta napadne, moc dakujem 🙂

lenuska36
21. jan 2013

@klaudia74 diky moc, uz som si objednala aj knizku, tak hadam ...

klaudia74
22. jan 2013

@lenuska36 Držím palce, prajem ti krásny pôrod! 🙂

klaudia74
22. jan 2013

@llienkaa Pre bábätko iba plienky, vlhčené utierky, krém na zadoček. Ostatné iba keď chceš, ale všetko ti dajú - oblečenie, zavinovačku, posteľné prádlo, látkové plienky, penu do kúpeľa ak chceš a pod. A samozrejme oblečenie v čom pôjdete domov.

llienkaa
22. jan 2013

@klaudia74 moc dakujem 🙂 a ciapocku a rukavicky mi tam tiez daju?

any395
26. jan 2013

TEHULKY z BA a okolia ponuka pre vás 🙂 tehotenské cvičenie na fitlopte s pôrodnou asistentkou 3.2. nedeľa podvečer,
resp. v pondelok 4.2. ráno v BA-centrum radosť
http://www.porodnaasistencia.sk/index.php?a=akt...
http://www.facebook.com/events/147256182098232/

llienkaa
26. jan 2013

@dundy27
@klaudia74
@lenuska36
@mezike dievcata prosim vas, viem, ze niektore mate dobre ine niektore zas zle skusenosti z porodnicou v DS...chcem sa len spytat niekto povedal manzelovi ze nieje to dobra nemocnica z toho dovodu ze sa tam nevedia dobre postarat o babatko ze nejaky pristroj im chyba ci co to...jasne ze viem ze ak je problem prevazaju babatko ale je to naozaj tak strasne zle pre to babatko? vdaka za kazdu odpoved.

mezike
26. jan 2013

@llienkaa asi myslel, že pri probléme bábatko prevazaju. Našťastie po pôrode môj malý už bol v poriadku, tak nemám skúsenosť. Niektoré sestričky na novorodeneckom sú "zvláštne", ale sú medzi nimi aj normálne - snád tých normálnych je viac. Doktorka bola tiež taká normálna, celkom zlatá aj keď teraz spoznávam tú našu detskú dokinu, tak na našu nemá 🙂 !
Jedine, čo som mala problém bolo, že je tam strašne prekúrené, malinký mal upchatý noštek, dr. kázala nech s ním idem dozadu na novorodenecké, že mu dajú kvapky, a ked sme tam došli, tak sestrička ma poslala preč, že malého sliznica si musí zvyknúť 😠 ! Ak Ti môžem odporučiť kúp bud Libenar alebo Physiomer a zober so sebou, nebudeš musieť sa naťahovať so sestričkou. Určite je ešte stále tak prekúrené a to mali úplne všetky bábätká vysušená sliznicu, aj doktorka tam nadávala, že na čo tak kúria, že to bábätkám nerobí dobre. Ale zas druhý deň tam bola tak zlatá sestrička, keď som došla s malým, lebo už sa to nedalo počúvať ako chrčí, akurát sa maznala s bábätkom, prihovárala sa. Tam fakt vo veľkom záleží na ktorú sestričku narazíš. Netuším ako to je, keď má bábätko menšie problémy. My sme nastastie ani len zltacku nemali, tak sme nejak neriesili novorodenecké, aj tak bol malý stále pri mne.
Držím palce, aby ste boli v poriadku a ani Ty po pôrode nepotrebovala riešiť novorodenecké .

mezike
26. jan 2013

@llienkaa teraz čítam, že sa pýtaš na čiapočku a rukavičky. Rukavičky a ponožtičky si určite zober, moj maly, aj napriek tomu, že tam bolo strasne teplo mal studené nozicky a dlhé nechtiky, tak sa cely doskrabal. Čiapočku tiež nedajú, ja som mu ani nedávala, teda ani ostatné baby, čo rodili v tom čase, bolo horúco a ked prisla navsteva,tak som mu prehodila plienočku cez hlavičku. Ináč tiež si ber so sebou pár bavlnených plienok, síce na začiatku, ak nemáš nejaké Ti dajú, ale hned upozornia, nech návsteva donesie. Asi ich majú málo, alebo čo. Takú malú deku dávajú, tak tú si brať nemusíš.

maja212
26. jan 2013

Ahojte, ja chodim na poradnu k Dr. Nagyovi , a skoro vždy musím platit 10 alebo 15 eur. Aj ked mi nerobí nič,/ ani ultrazvuk/
☹ . Nechápem to. Aké máte skúsenosti?

lenuska36
27. jan 2013

@maja212 to neviem, asi ma taky sadzobnik, neviem ake ma zmluvy s poistovnami, mozno nejake obmedzene. Neplatis to za termin? Myslim presny cas objednavania. Ak tam nie je uzv, je to v kazdom pripade zvlastne ... kolko potom bude pytat za porod ... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre