Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

martinka1981
10. feb 2009

Ahojte baby...weronique mas zle info,poradnu maju 17.02. 🙂 takže si musime počkať na neake info. Koho by ste poradili zazmluvniť ? A ak si niekoho vyberiem tak budem chodiť do poradne len k nemu?? 😕

etnicka
10. feb 2009

Ahoj weronique, do poradne ideme az na buduci utorok 😉 neboj, hned sem napisem

eniuch, dik za ponuku na zvezenie, az to bude aktualne, daj pls vediet ;) sice uz mam za sebou 1 kurz aj o kojeni a 1 pred sebou, ale informacii nie je nikdy dost 😉

Martinka, s tym zazmluvnovanim neviem, oficialne sa to tam neda, my si chceme vybavit primara kvoli porodu do vody (tie su mozne len ked je pritomny), inak tam nikoho nepoznam. asi tam normalne chod do poradne a skus sa dohodnut s niekym, kto Ti bude sympaticky... inak ja, keby som nechcela rodit do vody, asi by som si nikoho nezazmluvnovala, pripada mi to zbytocne.

maminahenika
10. feb 2009

Caute,
v Ds neexistuje to zazmluvňovanie, ako je v BA 🙂 Tak by som o tom počula na poradni 🙂

eniuch
10. feb 2009

Dnes som telefonovala do nemocky v DS ohladom info o porode do vody, naprv mi na gynek. odd. vobec nebrali, potom ma spojovatelka (s riadnym ale zlatym akcentom) ochotne prepojila na (podla vsetkeho) sestru primara. Ta mi povedala nech zavolam zajtra doobeda, ze prave ordinuju.

Etni:
co za kurz o kojeni si uz absolvovala (ten v Dubravke s laktacnou poradkynou?)? aky bol? jaska ze dam potom vediet ked pojdem na ten na Kramaroch...bude nam veselsie 🙂
ako budes riesit situaciu ked to na teba pride cez vikend kedy primar nerodi? pojdes mimo vane s lekarom ktory bude mat sluzbu?
Inak na tehotenstvo.sk som sa docitala ze vyhodou porodu do vody je okrem ineho aj to ze je pri nom menej epiziotomii a ze sa dokonca robia tak ze zenuska pri tom nemusi liezt z vane...takze nie je to tiez o nule ☹

Som straaasne zvedava ako bude pan primar vnimat moj porodny plan, do akej miery je skutocne nakloneny prirodzenym porodom...

maminahenika: vsimni aky mame my termin 🙂

etnicka
10. feb 2009

eniuch, bolo to vramci kurzu aktivneho rodicovstva v Kvapke (v Dubravke, organizuje to dula a laktacna poradkyna). No a dnes na tom kurze s brusnym tancom vo Vajnoroch to tiez bolo aj o kojeni. Som zvedava aj na nazor panej z Kramarov, lebo tych nazorov je viac - niekto tvrdi, ze najlepsie je sa neucit nic a pojde to samo, niekto, ze treba kojit podla potrieb babatka, niekto, ze podla casoveho harmonogramu, niekto, ze treba masirovat, niekto, ze sa nesmie masirovat... Ten kurz v Dubravke bol fajn, akurat mi pripadalo, ze tam bolo strasne vela informacii naraz a manzel nestihal (musela som mu prekladat do anglictiny a fakt toho bolo moc - boli sme na tom vikendovom rychlokurze). Ten kurz, co sme na nom boli dnes, bol lepsi, bolo menej informacii a stihali sme lepsie 🙂 Takze tym, co sa ponahlaju, odporucam ten rychlokurz a tym, co maju viac casu, zase odporucam ten kurz v Lienocke.

Moj porod vychadza na vikend a ak tam primar nebude, porodim do vane aj bez neho 😉 myslim, ze by som to zvladla aj doma vo vani, hlavne, nech mi do toho nikto nekeca 😉 Vyhody porodu do vody su obrovske - jednak pre matku, ale hlavne pre babatko, ma ovela prijemnejsi prechod z bruska na svet.

martinka1981
11. feb 2009

Ahojte,ja som sa pytala kôli tomu aby som sa nedostala do ruk tomu milemu dr.Szabovi 😢 Tak snad budem mať šťastie a nedostanem sa k nemu. Inak sa mate ako maminy a buduce maminy?? 🙂

lilux
11. feb 2009

etnicka..porod do vody ti jednoducho nedovolia ked tam nebude primar...a mozes si robit co chces, nedovolia a basta 🙂 a podla mna dá sa dohodnút si lekára, ja tiez mám svojho, u koho budem rodit...a ked nechcete sa dohodnut s niekym, a budete mat dr.szaba....no lutujem Vas baby....

martinka1981
11. feb 2009

lilux ja by som si radšej niekoho dohodla ale nikoho tam nepoznam. Ty ku komu chodiš?

lilux
11. feb 2009

ja k DR.Nagyovi.... a inac vraj(to som len pocula, takze ked nie je pravda, sorry)..su tam vzdy dvaja lekari, a mozes si z nich vybrat...ale ja k mojmu chodim uz od zaciatku, takze som sa s nim aj dohodla na porode...ked to na mna pride, zavolam mu....a podla mna da sa to aj s inym lekarom dohodnut...len tazko vybrat, ked niekoho nepoznas...lebo kazdemu vyhovuje niekto iny...

martinka1981
11. feb 2009

Tak to je fakt ťažke,tak fakt sa možem rozhodnuť len na zaklade sympatií.A poradnu robi vždy jeden lekar alebo viacery alebo ako to funguje? Ja už som cela zmätena z toho ☹ dakujem vopred za info 🙂

etnicka
11. feb 2009

lilux - kde je vola, tam je cesta 😉 pojde to a hotovo 😉

martinka, najlepsie bude, ked sa tam pojdes pozriet a porozpravas sa s nimi priamo 🙂

lilux
11. feb 2009

martinka, neviem ti v tomto poradit, nakolko ja chodim k sukromnemu ...
etni...to si len myslis...mozno niekde, ale nie v DS 😀

maminahenika
11. feb 2009

etnicka: Fíha, aj ja idem buduci utorok sem do nemocky, môžeme sa stretnúť 😀 keď budete tam vedľa telocvični, tak cás nájdem, ináč o koľkej tam budete?

eniuch: fíha 🙂 áno máme termín skoro taký istý 🙂 ale bohu žiaľ ja idem do Blavy, ni tu budem rodiť ☹ A mám plánovanú SC, takže asi porodím skorej.

Kočky, a ja som sa ešte chystala na svadbu mojej najlepšej kamošky 18. apríla 😀 asi sa tam nedostavím, čo? 😀

eniuch
11. feb 2009

lilux: aj si Dr. Nagyom uzatvarala zmluvu k tomu ze ti pride k porodu a platila za to? v ramci navstev poradne u neho platis za kazdu navstevu? Kde ma ambulanciu?

maminahenika
11. feb 2009

eniuch, tu nie sú v DS žiadne zmluvy, iba sa s ním vieš dohonút, a potom mu zavolás, nič iné 🙂

maminahenika
11. feb 2009

Ináč kamoška mi dnes rodila u Dr. Nagya, mala štastie, ani pri prvom nemala bolesti, ani u malej. O ôsmej dnu, už bola na 4 prsty otvorená, od 8-10-ej nič, o 10-ej jej odobrali plodovú vodu, o pol 11-ej infúzia, a malá bola na svete o pol 1-ej 🙂

martinka1981
11. feb 2009

Tak ked sa neuzatvaraju zmluvy a ani sa za to neplati prečo je dr.Szabo taky aktivny??? Ved čo čaka že dostane neaky uplatok či čo ? 😖

etnicka
11. feb 2009

lilux, tak ako, este si 2v1? Inak funguje to vsade, zavisi od pristupu a nie od miesta (ano, zazraky sa stale deju 🙂 )

maminahenika, chystame sa tam nejak na pol 10-10, ale uvidime, ako nam to vyjde...

martinka, asi ano 🙂 tiez mi to tak pripada. A mozno ho len jeho praca tak velmi bavi 🙂

lilux
11. feb 2009

chodim k nemu do poradne, a ano vzdy sa tam plati....zmluva sa neuzatvara, ale som sa s nim dohodla, ze chcem u neho rodit, takze mi povedal, ze ked pride cas, aby som zavolala jemu, a on pride do nemocnice...a este som za to neplatila... ordinuje v meste oproti okresnemu sudu nad kniznicou.
a szabo je preto taky aktivny, lebo ked sa s nim dohodnes, ocakava, ze mu budes aj platit..preto svoje "sluzby" aj tak velmi ponuka.......a ked dopredu zaplatis..postara sa tak ako o teba,,,ked nezaplatis....nooo....smola 😀

etni..som este cela..ale uz je to hruza, rano mi odisla zatka, odvtedy mam bolesti tak vselijak..takze sa uvidi v noci, alebo zajtra..

etnicka
11. feb 2009

lilux, ja Ti normalne zavidim, ze budes mat babatko o chvilku 🙂 uz sa neviem dockat na to nase 😀 a samozrejme Ti drzim palce 😉

eniuch
11. feb 2009

lilux:
kolko zvyknes platit Dr. Nagyovi za navstevu? lebo ja som minule skusila na odporucenie jedneho vraj super lekara tu v BA a tam sa plati 50-70 EUR za jedno posedenie....co sa mi zda byt dost kedze chce aby som k nemu chodila uz odteraz. plus xce extra money za porod...spolu to vyjde na 30 tis. SKK...brrr
a budes mu platit za ten porod? ako to je?

etni: uzivaj si este brusko, pockaj ako rada nan budes spominat...aj bruskove obdobie je krasne 🙂 aj ked je obrovske 😉

baby a o Dr. Kmetovi (z DS) ste uz poculi? aky je?

etnicka
11. feb 2009

eniuch, to cumim, to ten doktor pouziva zlate nastroje, alebo co? 😀
brusko je super, uzivam si to maximalne 😉
O Dr. Kmetovi som nepocula...

anitka78
11. feb 2009

Ahojte

Odporúčam vám dohodnúť si lekára. Szabó je hrozný, očakáva peniaze a aj to väčšňšinou celé pokašle. Dievčatá pôrod je krásna vec, ale ak treba tak si otvorte peňaženku. Väčšinou sa dáva ako " vďakovné" 5000 Sk, čo ja si myslím že nieje veľa. Ja osobne mám skvelú skúsenosť s Dr. Brányikom, bol uplne super, pôrod bol maximálne prirodzený a aj jeho starostlivosť po pôrode bola fajn. Okrem neho je uplne super aj Dr. Budaiová - je mladá a šikovná. Držím vám palce

martinka1981
12. feb 2009

ahoj anitka, 5000 nie je až taka strašna položka,doležite je aby sa mal kto o mna postarať ked to bude treba 🙂

martinka1981
12. feb 2009

A okrem toho dakujem za tip na lekarov 🙂 05.03. mam poslednu poradnu u mojej lekarky a potom šup do DS .

etnicka
12. feb 2009

ahoj Anitka, tak to som rada, ze si bola s porodom spokojna 🙂 ak budes mat chvilku cas, napises sem prosim trosku viac?

etnicka
12. feb 2009

Ozaj, da sa v Dunajskej Strede darovat pupocnikova krv? Chceli by sme to urobit - 25000 na uskladnenie pre seba nemame, ale myslim, ze je fajn tu krv darovat, mozno to niekomu zachrani zivot. A este 1 otazka - ako je to s ockovanim proti TBC na stvrty den po porode? Dnes sme boli u nasej novej pediatricky a hovorila, ze sa da bez problemov odlozit, tak ma zaujima, ci aj v nemocnici na to maju takyto nazor. (My by sme ho chceli odlozit, aby sa babatku nenarusila imunita).

eniuch
12. feb 2009

Anitka78: Hej, to je choroba Slovakov, davat lekarom "dakovne". Ja dostavam za svoju pracu mesacnu mzdu. Nic ine od nikoho neocakavam a svoju pracu si odkrutim poriadne a s nasadenim aj tak. Co myslite ako je to s uplatkami pre lekarov v standardizovanych krajinach? 😉

otrivinkajanka
12. feb 2009

Eniuch ale je to tu tak my slovaci sme si tak lekarov naucili 😒
cakaju dakovne do vrecka 😠
inak ja tiez zvyknem dat ked je lekar ochotny a svoju robotu si urobi dobre ale nie peniaze ale nejaky prezent vo forme flasky kozmetiky a podobne 🙂

weronique1
12. feb 2009

suhlasim s eniuch
s "dakovnym", alebo nech to nazvete hociako, zasadne nesuhlasim. ked mate s niekym dobre vztahy, tak doniest nejaku pozornost na sviatky, to by som este prehltla, ale davat niekomu za to, ze si odvedie svoju pracu sa mi nepaci. no a este to brat tak, ze to je "standardne" tak to uz vobec.
ked nieco za to chcu, nech si to napisu do oficialneho cennika a hotovo. potom s tym nemam ziadny problem a nie, ze budu tajne ocakavat, ze im nieco podstrcis, lebo "ved to sa patri".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre