Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

maminahenika
28. feb 2009

no to ma prekvapilo 😕

pipika
1. mar 2009

Ahojte! 🙂
Takze ja sa pridavam k bubet. Rodila som pred dvoma mesiacmi v DS a ani jedno zle slovo nemam. Bola som spokojna.
Kedze u mojho gynek. som nemohla rodit mala som vybrateho dr. Branyika. Moj porod sa zacal o 2 tyzdne skor, ked pan dr. B. bol na lyzovacke. Sluzbu mala dr. Budayova u ktorej som potom rodila. Je vyborna lekarka, spravila vsetko co mohla. Vrelo ju odporucam. Hned ako sa mala narodila zobrali ju vysetrit, ale asi po piatich minutach som ju uz mala na prsniku.
Na oddeleni seston. sme boli v mensom apartmane, manzel mohol byt s nami od rana do vecera. Ten apartman je super vec, mali sme zvlast kupelnu, lekari a sestricky klopali ked vosli. Mali sme sukromie. A este sme si mohli vybrat aj obed a veceru z jedalneho listu co je plus.
Lekari a sestricky boli uzasni. Snazili sa pomoct v akejkolvek situacii. Nie len pani dr. Branyikovu treba chvalit, ale aj ostatnych pediatrov.
Takze, baby kludne chodte rodit do DS!!!!!!
😉 😉

etnicka
1. mar 2009

Tak ked to tak citam mam pocit, ze sme mali riadnu smolu, ked sme tam boli v poradni. Zelam Vam vsetkym, nech mate viac stastia. My sme si chceli zazmluvnit primara, ale povedal nam, ze to nie je mozne, neviem preco. A Dr. Szabo sa choval uplne neprofesionalne a neludsky.

maminahenika
1. mar 2009

pipika: Gratulujem, a som rada, že si nemala žiadne komplikácie. Áno, aj takto sa dá porodiť v DS! Podpisujem! Buď rada, že si nemala šťastie, na Szaboa a primára, keď má takú náľadu, čo som pociťovala ja, aj etnicka! K Budayovej by som aj ja rada šla, ale podľa mojich čerstvých info ešte nemôže robiť cisársky rez! 😒 Takže mňa sa to netýka 😖

Prajem pekné, očarené dni s malou 🙂

weronique1
5. mar 2009

halo halo, nejako to tu utíchlo 🙂
dnes sme boli opat v poradni a pytali sa dr.budayovej, ci by nas bola ochotna odrodit (teda hlavne sme prizvukovali, ze chceme rodit na porodnej stolicke)...bola velmi mila a povedala, ze stolicku si musi este nastudovat, lebo sice porodnica stolicku ma, ale este na nej nikdy nikto nerodil - dufame, ze sa nezlakne a ak pojde vsetko tak ako ma, tak ze to s nami vyskusa a ze to uspesne zvladneme 😀
stretli sme sa aj s laktacnou poradkynou p.Morvayovou, ktora sa nam venovala aj v nestandarnom case a bola super ochotna a ustretova.
co sa tyka novorodeneckeho oddelenia, tam nas doktorka hned ako prve informovala ze su baby friendly hospital, ale podla postupov sa mi to zda skor ako lepsi standard, nez na BFH...nevadi, mozno sa s nimi dohodneme aby malu hned nenatahovali, nebrali prec a vysetrenia urobili ked uz nie na bruchu, tak aspon na porodnej sale

maminahenika
5. mar 2009

čaute kočky,

neviete náhodou, že kedy sú tie poradne tu v DS? Šal by som tam, len tak aj zo zvedavosti, či mi môžu ešte niečo nové povedať 🙂

weronique: vidím ti si bola teraz tu, .....a už vidím aj to, že koho si vybrala 😉
Ja k Morvayovej idem budúci týždeň, bude robiť prednášku o starostlivosti o bábo, a potom ideme si aj zacvičiť 😀

weronique1
6. mar 2009

hladala som na dverach oficialne ordinacne hodiny poradne, ale nic take som nenasla. nastastie sme natrafili na dr.budayovu, ktora si s nami dohodla poradne vzdy vo stvrtok doobeda
inak odporucam ti v utorok (tusim vtedy ma morvayova prednasku, alebo sa mylim?) zaklopat na dvere ultrasonografu a opytat sa sestriciek (videla som tam dve a obe boli maximalne ustretove), kto ma v ten den poradnu a podla toho sa rozhodni ci tam pockas alebo nie 🙂

beke
18. mar 2009

ahojte, ako sa máte?

maminahenika
18. mar 2009

Ahoj beke,

vidím je tu uplné ticho 😀 ináč mi dobre, a vy? deťúrence poslúchajú? 😉

anitka78
18. mar 2009

Ahojte

Ako beke? Babo poslucha?

Neviete co je s etnickou? Snad uz neporodila? 🙂

etnicka
18. mar 2009

ahojte, este som neporodila, vidim to na tento vikend, potom napisem 😉

beke
19. mar 2009

Ahojte, chlapci poslúchajú a vy ako?

weronique1
19. mar 2009

Aloha, po dnesnej poradni sme na tom stale rovnako - malej sa do takehoto pocaska vobec nechce a vyzera to, ze vydrzime do prveho jarneho dna 🙂

maminahenika
19. mar 2009

čauko kočky,

ahoj etnička držím palce, budete šikovní 😉

beke, už aj ja sa chystám, aké to bude s dvoma deťmi 😅 tuším všetko bude OK, no väčšia mi v týchto dňoch dosť vyvádza, asi aj preto lebo bola chorá, neviem, asi to tak nezostane 😅 Ale určite sa budem snažiť byť obom deťom maminou, aby ani jedna necítila, že sa o ňu nestarám 🙂

etnicka
19. mar 2009

weronique, mozno budeme rodit spolu 😉

martinka1981
20. mar 2009

Ahojte dievčata 🙂 ,tak už to mate za par.........držim palce nech to dopadne podla vašich predstav 😉 a aby ste boli zdrave aj deturence. Tak pekny den aj vikend,pa 😎

weronique1
20. mar 2009

presne na to som minule myslela, ze to hadam aj zarovno stihneme - ja mam oficialny termin akurat dnes a konikovsky zajtar 😀

beke
20. mar 2009

weronique, držím ti palce, už to máš za pár 🙂

etnicka
20. mar 2009

weronique - ja mam oficialny v nedelu a podla prveho UTZ na buduci stvrtok 😉 tak som zvedava, ktora z nas bude prva 🙂 mozeme zacat uzatvarat stavky

weronique1
20. mar 2009

oficialny, teda dnesny uz ocividne nestihame...a ultrazvukovy sme presvihli, lebo ten bol 15.3...este mame sancu stihnut aspon ten konikovi 🙂
mala ma nechava v pohode dokoncit skolu (dve skusky som mala dnes a dve mam zajtra, takze mi to aj vyhovuje 😉 )
ak by som sa riadila zakonom schvalnosti, tak sa stavim, ze budeme rodit v pondelok - to je totiz jediny den, ked nam doktorka povedal, ze by k nam nemohla prist 😒

a inak sa citis ako? pozorujes na sebe nejake zmeny?

etnicka
20. mar 2009

weronique - citim sa super, mam vela energie, vobec si nepripadam tehotne, pokial prave nevstavam z postele alebo nevystupujem z auta 😉 jedina zmena je moje mega brusisko 😀 a co studujes? drzim palce, nech to je v nedelu 😉

weronique1
21. mar 2009

etnicka: bankovnictvo posledny rocnik nastastie uz 🙂
ja sa tiez citim uplne ako netehoska. tehotenstvo sa u mna prejavuje iba pri snahe vybehnut na 4p. peso a dovliect z obchodu nakup. inak ziadne problemy nastastie.
dnes mame krasny slnecny den tu v BA, tak mozno si to nacasuje na pekne pocasie ta nasa potvorka vyspekulovana 😀

etnicka
22. mar 2009

U nas zatial stale nic...

weronique1
22. mar 2009

akurat som isla vyzvedat, ze ako to u vas vyzera 🙂 ani u nas nic - budu to dvaja barancekovia tvrdohlavi a urobia si po svojom 😀
ja len dufam, ze sa to nerozbehne zajtra doobeda, lebo to by bola pekna galiba kedze doktorka nemoze

nyugi
30. mar 2009

Ahojte baby, ja sa chcem spytat, ak si zajednam lekara k porodu, v mojom pripade Dr. Branyik, plati sa nieco? Ake mate skusenosti? Pred alebo po? Som v tom uplny laik. ☹

klaudia74
30. mar 2009

Nyugi, ak máš teraz iného gynekológa, tak k Brányikovi budeš musieť začať chodiť tuším od 36. tt, to ti tvoj doki povie - má súkr. amb. u seba doma, to asi vieš, a tam budeš musieť platiť. On ti aj povie koľko, nebudeš musieť rozmýšľať 😀 (ja som v decembri 2007 platila vždy 500 Sk). A čo sa týka pôrodu, oficiálne sa neplatí nič, záleží na tebe. Ja by som vopred určite nedávala nič, po pôrode tiež iba ak budeš spokojná a budeš mať pocit, že mu chceš dať niečo. Ak ti môžem poradiť, len preto nedávaj nič, že sa to "patrí". Ja som napr. nedala nikomu žiadne peniaze do vrecka, nemala som pocit, že by som mala... a samozrejme si odo mňa nikto ani nepýtal, na to nemajú právo.

nyugi
31. mar 2009

Klaudia, dakujem za odpoved. V kutiku duse som chcela pocut, resp.citat prave toto, tiez nie som zastancom platenia vopred, ani potom..ak budem mat pocit ze som spokojna, mozno nejaky prezent...a velmi rada 🙂 Ja som jeho pacientkou uz dlho a chodim sukromne, som s nim spokojna, aj ked mam pocit, ze je niekedy roztrzity, ale zalezi od poctu pacientiek, ked je klud je velmi fajn 🙂

etnicka
31. mar 2009

ahojte, Zoranko sa nam narodil v nedelu nadranom o 2:43, je zdravy, ma rysave vlasky, vazil 4000 g a meral 54 cm 😀

beke
31. mar 2009

etnicka, gratulujem, má pekné miery 🙂

eniuch
31. mar 2009

Etnicka, srdecne gratulujem, nech ste obaja OK. Ako sa rodilo v UK? Splnili sa ti predstavy, oplatilo sa cestovat tak daleko? 🙂
A spontanne? ...bo uz ste mali po termine...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre