Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
12. feb 2009

Mne ako ucitelke vacsina mojich ziakov dala nieco na Vianoce a aj teraz, ked som odchadzala na matersku, mi dali darceky a bolo to velmi mile a velmi ma to potesilo, takze ak budem spokojna v porodnici, ked budem odchadzat, pravdepodobne sestrickam aj doktorom a doktorkam dam nejaku dobrotu (asi bombosku 😉 ) ale uplatkom by som to nenazvala, je to skor preto, aby mali radost...

maminahenika
12. feb 2009

etnicka: Áno dá sa urobiť aj tu, tá pupočká krv 🙂 Ináč, ja som objednaná na poradnu o pol 1-ej, ale veď sa ešte dohodneme. Môžeme sa stretnut 🙂

Ináč, kdo sa pýtal na Dr. Kmeťa!!!! No podľa mňa nie je ten najlepší v DS. Mne asistoval Dr. Szabomu, k tomu strašnému SC, ktoré som tu prežila, takže ja ho vôbec nemám rada. Ináč aj kamoške urobil strašné vyšetrenie pred pôrodom.
Tá Dr. Budaiová je aj podľa mňa veľmi fajn, odporúčam, potom je veľmi dobrý ešte aj Dr. Puha 🙂 mladý fešák, vždy tak dobre vonia 😀 po SC mi vyberal tie skvorky, alebo ako sa tomu nazýva 😉

eniuch
13. feb 2009

tak na co sa lekari za sociku naucili, nech ich teraz rychlo odnaucime 🙂

maminahenika: dik za info o Dr. Kmeťovi! 🙂

beke
13. feb 2009

Ahojte baby,

oznamujem vám, že sa 8.2.2009 o 3.05 hod. narodil malý Daniel s mierami 3500g a 53 cm.

Už sme domka a máme sa ok 🙂

martinka1981
13. feb 2009

Beke gratulujem 🙂 a prajem vela zdravička tebe aj drobcovi... Baby nebrala ste niektora v tehu liek s nazvom Guajacuran???

maminahenika
13. feb 2009

Ahoj beke, gratulujem 🙂)) posielame pusinky drobcekovi 🙂 ináč u koho si porodila?

eniuch
13. feb 2009

beke: srdecne gratulacie, nech ste zdravucki. a nielen u koho si rodila ale aj ako to prebiehalo a ci si bola spokojna?... 🙂

martinka1981: Guajacuran som nebrala.

anitka78
13. feb 2009

Ahojte

Beke gratulujeeeeeeeeeeeeem 🙂 majte sa krásne

Dr. Puha už nie je DS nemocnici.

Etnička teraz mám trošku čas, 26.1. som bola na poradni, dr. povedal že som otvorená na 1 prst ( bodaj by nie keď som už 3 týždeň mala bolesti). Povedal že ešte ten večer porodím. 19:00 sme sa mali vrátiť do nemocnice, už som tam aj zostala, bola som na 2,5 otvorená. Sestričky boli úplne super, dr. my pustil vodu a začalo sa to pravé orechové 😒 hodinu aj pól som mala minutové bolesti, dostala som aj čípok ale aj tak to bolo bleeeeeee. Potom purišiel aj môj manžel, bol úžasný. Netrvalo dlho a mala som hroznú potrebu tlačiť, a potom sa stal ten zázrak - cicuška sa narodila 🙂 jaj dievčatá bol to môj druhý pôrod ale tak isto som bola s toho paf 😀 . Takže celé trvalo cca 3,5 hodiny + šite.

anitka78
13. feb 2009

Jaj a Kmeťa by som tiež ne odporúčala. Keď si už chcete niekoho zajednať tak buď primára alebo Brányika.

maminahenika
13. feb 2009

ďakujeme, ale od dneska ani Brányika neodporúčam!!!!!!
Niečo vyviedol.....spolu s mojím bývalím dokom ☹ 😖 Kamoška je teraz v nemocke, už na šesto a viem to od nej....keď budem vedieť viac, tak vám napíšem

etnicka
13. feb 2009

beke, blahozelam Ti 🙂

anitka, aj Tebe 🙂

beke
14. feb 2009

Ďakujem baby, rodila som u Nagya a odporúčam ho!!!!!!
Posledná hodina bola silná ale rýchla a som spokojná aj so šesťonedelím!!!!!!!

etnicka
14. feb 2009

ozaj, beke, nemaju tam naval?

otrivinkajanka
14. feb 2009

Ahojte baby chcem sa Vas opytat ake ceny maju vasi gynekologovia co sa tyka fotiek babatka a 4D ultrazvuku?
Lebo u mojho gynekologa som citalla,ze za ciernobielu fotku 2 eura,za farebnu az 10 euro,za vysetrenie 4D ultrazvukom 50 euro a to som ja v Blave ked som cakala Simonku dala len 1000 sk za vysetrenie 4D a to som chodila na sukromnu kliniku.Dik 😉

dsnadja
14. feb 2009

ja som pred 6 rokmi rodila v DS 30 hodin.....bolesti začali v sobotu v noci dali mi injekciu a nič potom to začalo zase v nedelu popoludni dali injekciu a nič no a od ponelka rana som mala 5 minutove injekcie dali ma na CTG (tušim tak sa to vola)ale neukazovalo to bolesti a tak mi neverili,v noci sa na mna 1x pozrela sestrička akurat som mala kontrakciu spytala sa že boli?hovorim ano a ona že skuste si pospať no myslela som si to je super ako mam spať ked som si už ani sadnuť nevedela....na moju smolu som sa neotvarala lebo keby som sa otvorila porodim im na rizikovom do postele....takže v utorok rano ma pozreli bola som len na1 prst otvorena ale dostatočne zničena a že ma teda zoberu na porodne oddelenie tam ma dali zase na CTG a už ukazoval bolesti ako hrom....takže došli na to že na rizikovom bol pokazeny pristroj.no užasne.....jo a bola velka vizita plno lekarov vo vyšetrovni a sestričky mi kazali rychlo von z vecka tak som im povedala že možem ked velmi chcu ale v pohode to vypustim na stole....tak zostali ticho....oni si popozerali ostatne rodičky ja som zatial vyliezla rychlo este mokra zo sprchy aby neboli oduty....vyliezla som na kozu a tam pred všetkymi mi zobral vode 20 lekarov či kolko pri rozkroku a medzi nimi aj byvali spolužiak......jo a vtedy som ešte nevedela že mi neučinkuje lidocain s ktorym umrtvuju ranu takze ma po vyše 4kg dcere šili 45min a všetko som citila...a najhoršie bolo že som bola sama bez mangela.... na ten lidocain to som prišla az potom(smola) odvtedy to hovorym aj u zubara aj všade že mi neučinkuje....tak na mna pozeraju ako puky....takže som si povedala nikdy viac rodiť....ale odvtedy ako čitam sa zlepšila situacia a to o dosť ...takže hore hlavu dievky ...fuuu no napisala som tušim slohovu pracu...

katulienka00
15. feb 2009

Ahojte dievcata, v stredu sme sa s malym Bartom vratili z porodnice v DS. Mali sme zaplateny nadstandart, ale porod do vody nebol mozny, lebo som mala zelenu plodovu vodu - nejaka infekcia.... inak vsetko ostatne bolo na 100% a vrelo vsetkym odporucam porod v tejto nemocnici...pristup, starostlivost a prostredie... ak mate nejake otazky a chcete vediet viac detailov, tak sa pytajte, rada vam odpoviem...

weronique1
15. feb 2009

ahoj kati, gratulujem k synátorovi 🙂 a samozrejme chceme vedieť čo najviac detailov. myslím, že keď opíšeš priebeh pôrodu, tak nás potešíš všetky...

etnicka
15. feb 2009

nadja, neboj, dalsi porod uz bude urcite lepsi, budes vediet, do coho ides a coho sa mas vyvarovat. A budes sa aj vediet ozvat, ak by zase mali pokazeny pristroj 😉

katulienka, aj ja Ti blahozelam 🙂 a suhlasim s weronique, som velmi velmi zvedava 😉

dsnadja
15. feb 2009

gratulujem katulienka k synčekovi som rada že všetko prebehlo v poriadku.....etnička no toto bol moj druhy porod prvy bol cisarsky,takže vyzera to tak že dalši už nebude ..( ☹ ale po dvoch dievčatach by som rada aj maleho piškota).inač na ženach je to užasne že aj ked som si aj ja hovorila že moj porod bol niečo hrozne a nikdy viac už by som do toho išla znovu lebo stoji to zato....

etnicka
15. feb 2009

🙂 Tiez si myslim, ze to stoji za to. Sa mi lahko pise pred porodom 😉 ale neodradili ma ziadne katastroficke porodne pribehy - skor som sa z nich poucila a viem, co chcem.

dsnadja
15. feb 2009

ved prave netreba sa zlaknuť ani schytať infarkt ale byť pripravena bodaj by sme vtedy mali internet bola by som prichystana....a bolo to na niečo dobre lebo keby som teraz rodila a neverily by mi že mam bolesti tak by som tam urobila take rošado že by len pozerali....snad si nemysleli že si 24hodin vymyšlam bolesti?????až po 24hod mi uverily vlasne ani neuverily len ma dali na iny pristroj a ked som im povedala že sa takto trapim už celu noc tak pozerali ako puky.ako hovorim radšej si prečitať taketo pribehy a byť pripraveny.....ale nechcem tymto nikoho strašiť.... už by som znova šla do toho...

dsnadja
15. feb 2009

jo a v DS sa ten cely system zmenil smerom k lepšiemu len akurat je tu ešte zopar doktorov ktory si myslia o sebe že su bohovia.....

katulienka00
16. feb 2009

taaakze strucne, pretoze to bol dhly porod... bolesti mi zacali v stredu vecer, ale kedze boli velmi slabe tak som cakala az sa to zacne stupnovat a naberat nejake tie graady... o pol 5tej rano sme dorazili na porodnicu, lebo bolesti uz boli krcovite...na porodnici bol klud a sestricky sa uz tesili domov (maju tam smeny od 6 do 6). Prezliekla som sa (doneste si nejaku staru nocnu koselu alebo tricko...) Vysetrili ma, spisali papiere a o pol 6tej ma vysetril rozospaty Dr. Szabo 😀 . Bola som otvorena len na 1prst, takze povedal, ze budeme urcite dnes rodit, ale nie hned....primar mal dojst az okolo pol8smej, takze zatial ma preniesli na apartman, kde ma dve nove "svieze" sestricky napojili na monitor srdiecka, pustili dnu mojho priatela (otca Barta) a cakali sme...sestricky boli velmi usilovne a obetave a vzorne ma kontrolovali... potom prisla hlavna sestra Laposova - velmi neprijemna dominantne posobiaca zenska, ktora nas poziadala aby sme zaplatili za apartman. Boli sme s priatelom prekvapeny, ze chcu peniaze dopredu a hned... nemali sme so sebou tuto hotovost (166 eur) pretoze sme si mysleli, ze sa plati az po ukonceni hospitalizacie... ona ze v ziadnom pripade a musime to zaplatit inhned!!! O pol desiatej prisla velka vizita (velka vizita je vzdy v utorok a stvrtok), takze ma zobrali z apartmanu spat na vysetrovnu a tam uz cakali 5ks Dr. (cela elita) + vsetok personal...vysetril ma p. Primar to uz som bola otvorena na 2 prsty a povedal, ze do vody to nepojde, lebo mam navrete krcove zily... zadelil lekarom pracu, ze ma odrodia dievcata (su to dve mlade blondave lekarky) za asistencie zastupcu primara Dr.Karola Branyika a este jeden Dr. sa tam obsmietal... sestricky boli hrozne happy, ze budu rodit p. doktorky - posmelovali ma, ze su mlade a sikovne...po vizite mi dali Yal na vyprazdnenie + sprcha na uvolnenie... medzitym som stale som bola na monitore srdiecka babatka.... pred 12stou mi pustili plodovu vodu, ktora bola zelena, takze dalsi dvovod preco by som nemohla ist rodit do vody - plod.voda musi byt cira, bez ziadnej infekcie.... to som uz bola otvorena na 6prstov a zacali sa najvacsie bolesti...aby som sa zacala rychlejsie otvarat, tak uz sme zacali cvicit na fit lopte a chodit... medzitym som si dala este dalsie 2 sprchy na uvolnenie... pit mi nedavali, ale ked tam sestricky neboli, tak mi priatel dal vodu a taktiez v sprche som sa napila do sytosti 😉 sestricky mi prikladali na pery vlhcene tampony z ktorych sa dala cucat voda... o 2hej som bola dostatocne uvolnena a islo sa rodit...polohovaci stol v apartmane vam upravia do polohy, ktora vam vyhovuje (ja som bola v polosede) citila som sa v celku konfortne aj ked cez bolesti kt. som uz v tom case mala mi to bolo uplne jedno... potom prisli vsetci Dr. (spolu 4ks) a zacali sme rodit. Hlavny lekar Dr.Karol Branyik sa so mnou cely cas rozpraval a navigoval ma ako mam tlacit (oslovoval ma krsnym menom) a doktorky boli v akcii... maly vysiel po 4-5 zatlaceniach, takze cele to trvalo asi 10min.Krasne zaplackal hned ako vysiel...ukazali mi ho a hned ho zobrali a asi za 5min. mi ho doniesli na prso... Nastrihnutie som ani necitila... zasivalama mlada Dr., ktora to robila velmo jenme a takmer vobec som nic necitila (umrtvila mi to), maly mal 3,8kg a 53cm takze ma musela zasivat aj zvnutra... zasivanie trvala 20-30min a cely cas sme s lekarkou a sestrickami ftipkovali a zhovarali sa...na brucho mi prikladali ladove obklady a na stole som ostala lezat este 2h. Potom ma preniesli na sestonedelie... sestonedelie dam do druhej story 😝

etnicka
16. feb 2009

uf, katulienka, trochu ma vydesil ten pocet doktorov 😕 babatko si mala potom uz stale pri sebe?

katulienka00
16. feb 2009

Etnicka: kedze som rodila cez den, tak tam boli vsetci Dr. a nie len ten, co mal akurat sluzbu, ale davalo mi to dost dobry pocit istoty ked tam boli vsetci...
Takze pokracujem v story sestonedelie:

Nemali volny ani jeden apartmam (to mi hlavna sestra Lapos povedala uz pred porodom),ale ze v piatok-na druhy den ide jedna mamicka domov a ze ma hned potom prestahuju... takze zatial ma dali na izbu c.2 , kde mi slubili, ze budem sama. Kupelna a zachod bola spolocna s dalsou izbou, kde bola 1 mamicka, takze v pohode... celkovo izba nebola nijak hrozostrasna... sestricky boli velmi mile, hned som sa mohla napit, osprchovat a doniesli mi odlozeny obed... Maleho mi doniesli okolo 5tej, strucne vysvetlili co mam ako robit a potom som zaspala ako drevo (kedze som bola hore celu noc a cely den...) zobudili ma potom s vecerou, ze ma nechceli budit a opat mi ju odlozili...maly bol prve 2dni uplne kludny ani vela nepapal-necikal len spinkal... takze som si krasne oddychla... v piatok okolo obeda prisla sestra Lapos, ze bohuzial apartman sa neuvolil, ze az v sobotu... tak som ju poprosila ci moze aspon priatel za nami prist na izbu a ci mi mozu dat lepsiu stravu, kedze to uz mam zaplatene...prisne na mna pozrela, ze v ziadnom pripade, kym lezim na klasickej izbe, tak musim dodrziavat pravidla ake tam platia lebo inak by mi ostatne mamicky zavideli..., ze az ked budem na apartmane, tak az potom mozem cerpat jeho vyhody... velmi ma tento pristup ranil... klasicka strava je tam horsia ako vo vazeni, na obed sme dostali sosovicu!!! vsetko bolo vzdy studene a strava fadna bez akychkolvek vitaminov...s oteckom sme sa mohli vydiet len v nastevnej miestnosti cez sklo, co bola druha rana pod pas...tesila som sa na sobotu, ze uz sa prestahujeme a drahy moze prist za nami a budeme vsetci 3ja spolu... okolo 2hej som bola za sestrou, ze ci sa uz uvolnil apartman a ona na to, ze nie, lebo mamicka dostala horucku a este ostala... toto bolo uz na mna vela a nezdrzala som sa placu...takze dalsi den sme stravili na klasickej izbe s otrasnou stravou a otecko nemohol byt s nami ☹ .Nic by ma tak netrapilo, len to, ze nastojili aby sme zaplatili ihned dopredu a nakoniec som musela stravit 3 noci na klasickej izbe (nastastie sama). V nedelu poobede nas konecne preniesli na vytuzeny apartman a vecer sme boli vsetci 3ja together 😉. Strava na apartmane sa neda porovnat s tou nemocnicnou...
Co sa tyka personalu, tak oddelenie je rozdelene na sestry, ktore sa staraju o mamicky (2ks) a sestry+Dr.ktore sa staraju o babatka (3-4ks) vsetky su velmi mile a ustretove aj ked nam po slovensky velmi nerozumeju, ale velmi sa snazia...slovencina je tam velky nedostatok s ktorym sa stretnene na kazdom kroku, ale maju snahu...

otrivinkajanka
16. feb 2009

Katulienka a preco si si neziadala peniaze naspat?ved si si dopredu zaplatila nadstandard a z toho 3 dni si bola v normalnej izbe ja by som narobila bordel peniaze dopredu pytaju a nakoniec mas prd 😠
No som ja zvedava co mna caka ked tam pojdem 😒
ozaj a na tych obycajnych izbach si mohla chodit von ci nie?myslim do bufetu na chodbu za navsevou a tak.Lebo na Antolskej ked som rodila tak normalne som mohla ist von a aj malu som normalne ukazala mojmu muzovi a nie cez sklo 😉 Dik

etnicka
16. feb 2009

uf, Katulienka, tiez kukam na to jak puk, by som im tam teda riadne zdvihla mandle, keby mi vzali peniaze a prt za to 😒 na tu pani Laposovu si dam pozor. To je pekna blbost, ze nemozes byt s partnerom, lebo by ti ostatne zavideli, to co je za argumentaciu??? A hlavne, ked to mas zaplatene. Ked bol teraz manzel v Ruzinove na chirurgii, bol sam na izbe (obycajnej) a mohla som tam s nim byt od rana do vecera, este mi doktor hovoril, ze to je dobre, ze tam som, ze aspon manzelovi nie je smutno.

zzuzana2
16. feb 2009

katulienka aj vsetky ostatne uspesne mamicky, gratulujem!!! avsak skoro vsetky vase porody zneju velmi podobne ako antolska. x lekarov, same vysetrenia, nastrih, babo rodicke po porode zoberu, navstevy nemozne...cize, kde je rozdiel?

etnicka
16. feb 2009

Zuzi, tiez mi to tak pripada, ze sice maju krasne priestory a vanu, ale nejako to nevyuzivaju. Uvidime zajtra rano, porozpravam sa s primarom, prejdem s nim porodny plan a ak sa mi nebude zdat vsetko OK, asi nakoniec riskneme cestu do Banskej Stiavnice. Moc sa mi tam ale nechce cestovat v takomto pocasi... Este dalsia alternativa by mohol byt porod vedeny porodnou asistentkou na Antolskej, keby nebolo volno na nadstandarde, kludne ambulantny.

weronique1
16. feb 2009

podľa mňa je práve na toto dobrý PP a ja si ho na najbližšej poradni (ktorá bude dúfam už budúci týždeň) prejdem nie len s doktorom, ale budem sa snažiť aj s hlavnou sestrou - a bude to aj to prvé, čo zo mňa uvidia pri príchode do nemocnice (ešte aj pre manžela mám kópiu, aby s ním mohol mávať o 100 6, keď už sa priznali, že ho rešpektujú) 🙂

to by som sa pozrela na to, ako by ma nechali niečo zaplatiť dopredu (keďže sa nič dopredu nedá zazmluvniť, tak ani nič dopredu platiť netreba). No a studená šošovica hádam ani nestojí za komentár 🤐 ...som nevedela, že je tam podľa ubytovania aj rozdiel v strave (studenú si nezaslúži ale nikto, to nech mi nehovoria)
ďalšej veci, ktorej nerozumiem je, prečo s tebou nemohol byť manžel, keď ste to mali už zaplatené a bola si na izbe sama...

toto si pre istotu ešte raz overíme v poradni

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre