Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

lenuska36
1. aug 2013

@mezike ahoj, uz neplac. Prave som napisala, ze sme mohli mat aj znicene deticky...Sme z toho vonku a vsetci zijeme. V buducom zivote (lebo mam 37...tak neviem, ci stihnem...) si to lepsie naplanujeme 🙂

lenuska36
1. aug 2013

@pufa ahoj, uz si porodila? Drz sa!

pufa
1. aug 2013

@lenuska36 ahoj. Ešte nie, čakám 🙂 a neviem sa už dočkať, snažím sa byt trpezliva.

berika
28. aug 2013

ja som rodila v DS v 2008, bola som úplne spokojná so všetkým, s doktormi na sále, so sestričkami, s prístupom (mala som dlhý pôrod a nerodila som sekciou) Po pôrode sa všetci išli roztrhať na novorodeneckom oddelení k mojej spokojnosti, zohrievali obed, vymenili matrac s ktorým som nebola spokojná, všetko vysvetlili, naučili do bodky. Mohla som sa na sestričky obrátiť aj o polnoci a boli milé, tak isto aj detská lekárka a celý kolektív až po sanitárky. Keď som sa s malou vrátila na oddelenie ešte na nejaké očkovanie, niesla som celú igelitku čokolád ako vďaku pre celý kolektív.

vikiem
5. sep 2013

Neviete náhodou aká je teraz cena za nadštandardné izby na pôrodnici v DS? Rodila som pred piatimi rokmi a predpokladám, že odvtedy sa to už zmenilo.

kiki03
10. sep 2013

@vikiem 20 Eur je cena, a ked je tam s tebou aj partner (cez noc) 40 Eur

konvalinka77
11. sep 2013

Baby, tie ktore ste rodili v ds.. byva tam vela porodov? Ide o to, ze by som rada mala muza pri sebe a sestra mi povedala, ze je to mozne len ked budem sama rodit , kedze vzdycharen je pre dve rodicky..
A este prikladanie babatka na brucho hned po porode?ked som sa bola pytat na to, tak mi sestricka vlastne nedala na nic jednoznacnu odpoved, tak snad tu sa dozviem viac. Dik 🙂

lenuska36
13. sep 2013

@konvalinka77 ahoj, dlhsie som tu nebola, no o prikladani babatka pokial viem mozeme snivat, ale aj to asi zavisi od konkretneho doktora a asistentky - ako vsetko. Pripadne si urob porodny plan. Vela porodov tam je, takze ak chces mat istotu, ze bude s tebou muz, zaplat 180 e za samostatny box. Nema to tam iny vyznam, lebo pomocky su len na okrasu, ale muz s tebou bude cely cas. Podla mna je to fajn, lebo v tom zavere porodu aspon mne bolo dost jedno ci tam je alebo nie, cas, kedy ho potrebujes, je cela prva doba porodna

mezike
13. sep 2013

@konvalinka77 Ahoj! Ked som ja rodila pred 10 mesiacmi tam bolo dosť pôrodov, ale veľmi málo prirodzených. Všetko boli cisárske, vrátane mňa ☹ 😢 😠
Dokonca viem o babe (rodila deň predo mnou) ktorá mala cisársky "na želanie".

klaudia74
13. sep 2013

@konvalinka77 Napíš si to určite do pôrodného plánu, ako aj všetko ostatné čo ťa napadne ohľadne tvojho pôrodu (napr. že si neželáš nástrih, dotepanie pupočníka, atď.). Ten plán potom odovzdaj pôrodnej asistentke hneď, ako prídeš. A nech o všetkom vie aj tvoj manžel, aby ich vedel aj on upozorniť, keby "zabudli" a ty v tom zhone tiež.
Teoreticky je to možné, ale je to vec dohody - a oni sa pýtať nebudú, musíš im ty povedať. Ja som mala vopred dohodnuté, že mi syna dajú hneď na mňa a tam aj ostane celé 2 hodiny, až potom ho vyšetria a odvážia, keď nás prevezú na novorodenecké. Tak sa aj stalo, takže sa dá všetko... V pôrodnom pláne som mala napr. aj to, že si neželám nástrih a chvalabohu to lekár tiež akceptoval. Pôrodná asistentka mala potom síce blbé poznámky, či je to takto pre mňa lepšie - ináč baby, z osobnej skôsenosti 100x lepšie ako nástrih, aj keď som sa troška natrhla, nedá sa to porovnať! - ale to mi bolo úplne jedno. Po dvoch pôrodoch som došla k záveru, že je zbytočné s nimi bojovať, treba si vybaviť čo sa dá a kašlať na nich.

lenuska36
16. sep 2013

@klaudia74 ano, mne sa nastrih zahojil po pol roku ...... ale tak to je do inej temy.

ebonnie
22. okt 2013

Ahojte baby. Len som nakukla, lebo keď som išla pred 10 mesiacmi rodiť ja, tiež som hladala názor rodičiek. Ja som si zaplatila súkromnú izbu, takže som bola obskakovaná, nosili mi jedlo na izbu, čaj, proste super. A hlavne vlastná kúpeľňa je na nezaplatenie. Čo sa týka pôrodu, mala som dohodnutého svojho lekára, čo bol asi najlepší nápad, pretože prijímajúca doktorka bola hrozne surová pri vyšetrení, aj sestričky chladné, sama som si počas kontrakcií ťahala kufor po oddelení na vzdycháreň... až kým neprišiel môj lekár, hned sa zmenil prístup. Rodila som spontánne a bleskurýchlo, ani na umrtvovák nemali čas, ale musím pochváliť celkový prístup... Dokonca mi malého priložili na pár sekúnd na brucho, umytého mi ho priviezli ukázať, až potom ho zobrali na oddelenie. Ešte aj na chodbe ho ukázali mužovi, pritom bol narodený predčasne, ale dali si tú námahu 🙂
Čo mi však spôsobilo problém, bola obyčajná novorodenecká žltačka. Malému sa neustále zvyšovali hodnoty, na tretí deň už bol 24 hod. v kuse v inkubátori, ani kojiť som ho už nemohla, aby ho nemuseli vyberať, ale aj tak to nepomáhalo. Mali príliš slabý prístroj :( Museli nás previezť do NZ, tam ho za pár hodín vyliečili... Preto si myslím, že najdôležitejšie je preveriť si prístrojové vybavenie tej ktorej nemocnice, lebo človek nikdy nevie... Nikdy by som si nebola myslela, že nás zloží obyčajná detská žltačka.

dulkagabulka
25. nov 2013

Nikto sa nesmie Vášho dieťaťa dotknúť bez Vášho dovolenia. Potom, ako sa Vaše dieťa narodí, sa Vy ako matka, na základe informácií a odporúčaní zamestnancov nemocnice, rozhodnete, či Vaše dieťa potrebuje niečo iné, ako Vás. Pokiaľ sa Vášmu dieťaťu darí dobre, Vy – matka sa môžete rozhodnúť, že Vaše dieťa zostane s vami. Nikto nemá právo Vám dieťa zobrať preč a rozhodovať za Vás, kedy smiete vidieť svoje vlastné dieťa. Vy ako matka sa môžete rozhodnúť, či a kedy dáte niekomu právo, aby Vaše dieťa mohol bez Vás niekam odniesť.“ Zdroj a preklad je z medzinárodnej stránky pre ľudské práva pri pôrode. http://www.humanrightsinchildbirth.com/human-ri...

martinamk
20. dec 2013

Tak Zienky uplne nahodou som natrafila na tuto diskusiu a teda ziram 😀 Ja totizto DS porodnicu chvalim kade chodim. Rodila som vo februari 2012, nemala som zazmluvneneho lekara, nechodila som tam na ziadnu pripravu iba som tam dosla ked mi zacali kontrakcie, s usmevom na tvari ze rodim 😀 a neviem ani ceknut po madarsky ...asi su tie skusenosti velmi individualne. Tak vam skusim popisat ako to prebiehalo.
Prisla som 7.8. 16:00 , kontrakcie boli slabe tak ma dali na gyn. oddelenie a pichli injekciu, ze bud kontrakcie prejdu alebo sa rozbehne porod. No a mne zacala take kontrakcie ze konieec o 23:00 som volala muzikovi ze idem na vzdycharen aj ked mi doktorka vravela ze to bude fakt na dlho. Dali mi klystir, dala som si sprchu, pripli ma na monitor ( ten monitor mal dlhe kable tak som sa mohla hybat po celej izbe, nikto mi na to nic nepovedal a dobre ze som ho mala lebo mi tam zacalo vynechavat srdce tak hned panika. Ja mam arytmiu obcas ale nic vazne, potom ma chodili castejsie kontrolovat) Do sprchy som chodila kazdu chvilu lebo len tam sa mi ulavilo. Tajne som tam pila lebo som bola strasne smadna. Muzik bol so mnou, hopkal so mnou na lopte, masiroval, super ze tam bol. Sestricky v pohode, ako nenazvala by som ich friendly ale neprijemne neboli. Len tie ranajsie si pamatam, 7:30 sme vtipkovali na izbe s nimi co nechaaapem ako som zvladla pomedzi masaker kontrakcie a prebdenej noci. Zrazu splech vytiekol mi zvysok plodovej vody a suuup behom na salu. Tam som skoro nestihla vyliezt hore, doktorka mi nestihla nic vysvetlit, malinka zo mna letela von 😀 sranda celu noc sa jej nechcelo ale ako slnko vyslo strasne sa ponahlala. Doktorka sa s usmevom opytala manzela ci chce prestrihnut snuru tak cely nateseny suhlasil. Malinku mi dali v momente na brusko. Potom manzela sestricka vyhnala pre fotak, ze idu merat a umyvat malinku nech ide s nimi 😎 mna zatial sili, ale malinku mi medzitym doniesli a bola cely cas pri mne aj dve hodinky kym nas spolu odviezli na izbu. Vtedy bola so mnou aj laktacna a skusali sme prikladat malinku. Potom ju zobrali na vysetrenia na cca 3 hodinky ze nech si oddychnem. Bola som na normalnej izbe a vobec mi to nevadilo. Bola tam okrem mna len jedna ukecana maminka. Drobcek bol potom stale so mnou s vynimkou kratkych vysetreni a ked bola pod lampou. Ja si neviem predstavit ze by mala byt dlhsie mimo mna..ja som prestupovala pri dverach kym mi ju nedoniesli. Personal super, sestricky v pohodicke. Strasne zlata bola laktacna poradkyna, velmi mi pomohla. ...jedine co mi bolo smiesne ako mi skusali bradavky si mam mliecko. Malinku dokrmovali len striekackou a len glukozou kym sa mlieko nepustilo. Cumel a flasa bola zakazana kvoli podpore dojcenia 🙂 a tak. Ja neviem Zienky, asi to velmi zavisi aj od povahy ...priznam sa mne bolo vsetko uuplne fuk a svet gombicka akonahle som mala malinku pri sebe.

zevdavamama
12. jan 2014

AHojte dievčatá, prosím podeľte sa o svoju skúsenosť s pôrodom v DS a zahlasujte: http://tehotenstvo.rodinka.sk/sprievodca-porodn...

winnerka
19. feb 2014

Ahojte kocky, poradit mi prosim ako to tu chodi, ked by som sme chcela Ist rodit? Do poradne chodim na Antolsku, ale Rodit by som rada tu. Treba tam chodit do poradne, pripadne je mozne chodit na nejake predporodne cvicenia?

adriku
14. mar 2014

@winnerka ja som rodila v DS a bola som spokojná, ak by som išla druhý krát rodiť, tak znovu do DS. Odporúčam zaplatiť 180 Eur poplatok a budeš mať vlastnú pôrodnú sálu a vlastnú izbu. Súkromie pri pôrode a s bábätkom po narodení považujem za štandard, žiaľ na Slovensku je to akože nadštandard, ktorý si treba priplatiť. Alternatívny pôrod nečakaj 🙂 budeš stále monitorovaná na pásoch a doktori sú stále pri Tebe. Nemusíš tam chodiť do poradne keď tam chceš rodiť.

lili777
25. aug 2014

Prepáčte, že vám sem skočím, ale iná téma, kde by sa nachádzali mamičky - nemamičky z okolia DS tu nie je. Nemáte niektorá záujem alebo nepoznáte niekoho, kto by si chcel seriózne privyrobiť? Potrebujem zároveň aj maďarsky hovoriacu záujemkyňu/záujemcu.

meszi1985
4. sep 2014

@lili777 Mala by som záujem,som z DS a momentálne na materskej.Perfektne hovorím po maď.

mezike
4. feb 2015

@lili777 mozem poprosiť blizsie info? Dakujem

xkittikex
4. feb 2015

@lili777 ahoj,aj ja by som mala zaujem,dakujem pekne 🙂

xkittikex
4. feb 2015

@lili777 sorry,teraz pozeram na datum,asi to uz nebude aktualne 🙂

lili777
4. feb 2015

@mezike
@xkittikex Ďakujem za záujem, ale momentálne to nie je aktuálne. Tento projekt máme teraz pozastavený, ale keby niečo, určite sa ozvem

gbaguidi213
5. feb 2015

prosím vás ešte robí porody Mudr.szabo?v Ds

lenuska36
28. feb 2015

@gbaguidi213 ahoj, no... aj som to tu pred dvomi rokmi opisovala... Szabo tam asi stale je, ale pozor na to, ze so mnou bol dohodnuty, dal mi svoje cislo, vsetko sme prebrali a potom v noci mi nedvihol telefon...neprisiel, nereagoval ani na volania ani na sms, az rano dosiel do roboty, tvaril sa, ze ma nikdy nevidel, vraj mal pokazeny telefon, vravel sestricke, ked do neho dorazali a inak.... ked som tam nestastna sa trapila, ze Szabo neprisíel, sestricky len robili grimasy, ze no...nic nove, to nas neprekvapuje...inak tie predosle 4 tyzdne na kontolach bol ako med, bola som nadsena

susanna22
7. apr 2015

Ahoj Babulky,trochu od veci,v DS je vraj nejaká veštica,jasnovidka,nečíta z kariet tuším,ale len vidí akési veci....nepoznáte ju niekto?veľmi by mi to pomohlo,ďakujem

rita51
7. apr 2015

@susanna22 daj potom info

susanna22
8. apr 2015

@rita51 zatiaľ sa neozval nikto

thera1
4. jún 2015

@susanna22 nie v Trhovej Hradskej?

omeletka
24. sep 2015

Ahojte baby, rodili ste niektorá v Dunajskej Strede tento rok? Aké máte skúsenosti? Ďakujem pekne za aktuálne info 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre