Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

snehulka24
26. júl 2010

@lenadka Ahoj Lenadka, citala som to myslim v tvojom prispevku, ale uz som ich precitala vela, tak som sa mohla pomylit. Dakujem aj tak za tip ;)

aerdnalina
26. júl 2010

ahoj snehulka24, netusim ci existuje. Moj DR odporucal nic neprikladat, nicim nepotierat (ziaden repik a podobne). Len "luftovat"...

cruelty
28. júl 2010

ahojte baby...co hovorite na porodnicu v DS. ktory je lekar je dobry? mali ste niekoho zaplateneho? som zo Samorina a rozhodujem sa medzi DS a BA...neviete, ci tam maju vsetko potrebne, keby sa malinkej nieco stalo? nehovorim po madarsky, takze sa obavam jazykovej bariery...dakujem za odpovede

puncs
13. aug 2010

ahojte, rodila som v DS 07.07. a mala som sekciu. mam len pozitivne skusenosti, hocikedy by som isla znovu na operaciu. po tyzdni som bola uz celkom OK. Mozem odporucit pana doktora Brányika, ma aj ambulanciu v DS. Co sa tyka sestonedelia mala som vybratu nadstandarnu izbu ale nikdy viacej to nevyberem. Bola som tam sama cele dni, aj ranajky obedy a vecere ti priniesli na izbu. a rozpravala som len so styrmi stenami. hroza bola. radsej byt s niekym na izbe.....

lolka1
13. aug 2010

Puncs - chodila si k Dr. Brányikovi na vyšetrenia? Alebo bol len pri porode?

ani_sama_neviem
14. aug 2010

Ahojte budem v DS rodit a chcela by som si pokecat s babou ktora je tak ais v mojom veku a tiez tam bude v DS v nemocnici 🙂)) ak je tu nejaka taka tak pis ip pokecame :D

mandarinka85
16. aug 2010

Ahoj dievčatá som z Ba ale chcela by som rodiť v Ds kedže tam rodí môj lekár. Je tu nejaká buduca mamička s termínom december- január?... A čo hovoríte na porodnicu v Ds? 🙂

kalman
16. aug 2010

@mandarinka85 - Ahoj céru som rodila v DS. Kto je tvoj lekár?

mandarinka85
17. aug 2010

Ahoj Kalman vola sa Kajaba on má ambulanciu v Ba ale zevraj rodí v Ds🙂 a ako sa ti tam rodilo?🙂

kalman
17. aug 2010

@mandarinka85 - Áno rodí v DS, je to mladý lekár ze?

kalman
17. aug 2010

@mandarinka85 - ja som mala naplánovaný cisársky ale bol to otras môj lekár Bránik sa omna vôbec nestaral prisiel pred pôrodom , odrodil a dovi dopo ☹
ináč sestričky sú super 🙂

kalman
17. aug 2010

@mandarinka85 - kajaba tam odrodil jednu babu čo bola primna na pooperačnom a prišiel za ňou a pítal sa ako sa má a rosprával sa sňou bol velmi prijemný 🙂
Ale na ostatných lekárov som počula zlé správy primár otras, Saboo otras- toho som videla čo robil nechci vediet prešla by ta chut rodit 😅 a Bránik tiež otras. Bola tam vtedy este mladá lekárka blondína tá bola príjjemná a teraz je tam nejaká brunrta bola som u nej na pohotovosti 😒
Na Kajabu som nič nepočula asi je dobrí väčšinou sa rospráva o tých zlých 🙂
Ja pôjdem svoje druhé dieta rodit na antolskú 🙂

mandarinka85
17. aug 2010

@kalman .... Hej taký mladý. Ja som myslela že rodí na Kramároch to by som mala bližšie ale som s kajabom veľmi spokojná a keď chcem aby má rodil on musím ísť do Ds🙂 trosku sa aj bojim že tam nestihnem prist- najradšej by som aj tak rodila cisarskym🙂

kalman
18. aug 2010

@mandarinka85 ak budes rodit uňho určite budeš spokojná, inak v DS je pekná pôrodnica. Sestričky sú milé a je tam aj laktačná sestra ktorá si nájde čas na každú mamičku a porospráva a ukáže ako kojit 🙂
no cisárskym budeš rodit iba ak ti ho predpíšu kôli nejakej chorobe , ináč príradne pri komplikovanom pôrode.
Len tak ti ho nedovolia ☹
Ja mám astmu a Bránik sa bál že ma chytí pri stahoch tal mi môj plúciar vypísal cisársky, ale teraz som už rok OK takže si asi vyskúsam aké je rodit spontálne 😀 😀 😀

monika71
18. aug 2010

ahojky, je tu niekto kto má termín porodu koncom novembra? aj ja sa chystám rodiť v DS. Najprv som sa bála ale okolie ma prehovorilo, vraj sa to tu dost zmenilo a je super, tak neviem, vyskušam 😉 🙂

lilana23
18. aug 2010

Ahojte ja som momentalne v nemocnici v ds a celkom sa mi to tu pozdava🙂neviem sa rozhodnut medzi kramarmi a touto nemocnicou poradte mi doktora ak mate nejake skusenosti prosiiiiiiiimmmmmmmmmmmm

monika71
18. aug 2010

@lilana23 poradiť neviem, lebo ešte aj ja hladám 😅 a aké je to tam? s čím tam ležíš? maju aj internet, že vieš písať, alebo máš vlastný? 😉

kalman
18. aug 2010

@lilana23 Ahoj ja som tam rodila céru DS nemocnica je fajn, na ženskom sú milé sestričky ale s pôrodníkmi mám zlé skúsenosti tak ti neviem odporučiť, druhé dieťa idem rodiť na Antolskú práve kôli zlím skúsenostiam 😉

frcidlo
19. aug 2010

Ahojte, tiez sa rozhodujem medzi Antolskou a DS, byvam v Samorine. Na DS som pocula vacsinou pozitivne veci, zistim u kamosky, u koho rodila - bola velmi spokojna. Ja sa obavam dvoch veci - v DS jazykovej bariery (ale vraj hovoria aj po slovensky - kamoska tam ide rodit mesiac predo mnou a hovori len po slovensky, uz chodi k nim na pripravu a tak) a predsa len, ak sa nieco stane, BA je dost daleko. V Ba sa bojim mnozstva tehotnych, je ich ako mravcov 🙂

kalman
19. aug 2010

@frcidlo Ahoj o jazikovu barieru sa nemusiš báť 🙂

kalman
19. aug 2010

@mandarinka85 Ahoj rozmýšlam že by som predsa isla rodit zase do DS 😅
Môžeš mi dať číslo na kajabu? Ak DS tak uňho 😀

sonya08
20. aug 2010

zdravím, ja som pred viac ako rokom rodila tiez v DS, som Bratislavcanka ale medzitým sme sa prestahovali do okresu DS, nerodila som síce u dr. Kajabu (lebo ho poznám aj súkromne a bolo mi to blbé), mám "svojho" doktora z BA, ktorý v období ked sme sa prestahovali odisiel (nastastie) ako porodník z nemocnice v BA a presiel do DS ale ak by som ho nemala urcite by som rodila u dr. Kajabu je to fajn clovek a ako lekár velký odborník. Len nedá mi nepovedat (napriek tomu, ze som rodená Bratislavcanka a "silná" Slovenka) , ze na porodnicu v DS sa mozem vyjadrit len v pozitívnom smere, ak by som bola este raz tehotná urcite nic neriesim a rodím automaticky v DS, mierne jazykové bariéry tam boli ale v globále je podla mna porodnica v DS ovela-ovela lepsia ako Antolská v BA

kalman
22. aug 2010

@sonya08 Ahoj dik za pozitíva z DS, osobne sa mi tam pácsilo len lekári ktorí boli okolo mňa ma dost sklamali, ale vpodstate prežila som to . Niektorý lekári by mali zmenit pristup a nebrat to ako na pásovej výrobe.
Ked poznás kajabu osobne máš naňho nejaké čislo trebárs do ambulancie, asi bi som chcela rodit uňho.
A mám DS aj bliššie ako antolsku. Pekný dniček

snehulka24
24. aug 2010

@monika71 Ahoj, ja mam termin tiez koncom novembra, ale po prehliadke porodnice a sestonedelia som sa rozhodla, ze tam rodit nebudem. Ked som sa pytala napriklad na nastrih hradze, tak mi sestricka povedala, ze to robia automaticky a vobec necakaju, ci sa hradza povoli alebo nie. A to je len jedna vec, co sa mi tam nepaci.

monika71
24. aug 2010

@snehulka24 ak možeš tak mi napíš aj tie ostatné veci čo ťa odradili, prosím ťa. Rada by som bola v obraze a porovnala pozitíva a negatíva.Ďakujem 😉

snehulka24
24. aug 2010

@monika71 Urcite by som ti doporucila ist na prehliadku, sama si spravis nazor. Robia to bezne, takze sa netreba nejako specialne objednavat, iba si zavolat kedy by im to najviac vyhovovalo.
Mne sa celkovo nepacili tie porodnicke boxy, celkovo maju 3. Dva pre standartne porody a jeden pre alternativnu metodu. Tie standartne boxy su dost male, cca 4x4m. Alternativny box (o ktory som mala zaujem) bol uz na urovni, mal samostatnu izbu (vzdycharen a cakaren), kde mali aj postel, kreslo a malu kuchynku. Sucastou tiez bola sprcha a WC. Da sa tu rodit do vody. Cena je vsak 180 Eur. To, co sa mi nepacilo na porodnici a ich systeme je:
a/ vyvazuju nohy bez vynimky
b/ robia nastrih hradze bez vynimky
c/ porodny partner nema vzdy pristup na "vzdycharen" - ked prebieha klystyr a nahodou je tam aj ina cakatelka, ma vstup zakazany
d/ tato vzdycharen nema vlastnu kupelnu a zachod, musis prejst cez taku malu chodbu.Izba posobi velmi sterilne a chladno. Vtedy som tam aj videla rodicku - chuda, nebolo jej vsetko jedno a bola tam sama a nemohla mat zapnuty mobil.
e/ ich celkovy pristup k alternativnym metodam sa mi nepaci
f/ oxytocin davaju v niektorych pripadoch aj od 1 DP. Nadobudla som pocit, ze chcu porody urychlit vseobecne.
g/ oddelenie sestonedelia ma iba 3 nadstandarne izby a iba v jednej moze byt s tebou partner (za 40 EUR na noc).

To je tak v skratke vsetko. Kazda z nas ma ine kriteria a DS bohuzial tie moje nesplnila.

netrep21
24. aug 2010

@snehulka24 - co to znamena ze vyvazuju nohy???? ten nastrih robia vsetkym prvorodickam, u ostatnych je to individualne, partner nba vzdycharni asi nemoz ebyt lebi je mala, zmestia sa tam akurat 2 postele, tak asi preeto, podla mna ma vlastnu kupelnu a WC, ved hned zo vzdycharne su dvere na ktorych je napis WC, sterilne posobi to je pravda, a partne rmoze byt na nadstandardnej izme MALEJ od 8.00 do 20.00, na apartmane 24 h.

jazmina83
27. aug 2010

No neviem baby co cakate od porodu a porodnic vzhladom na sucasnu situaciu v zdravotnictve, no mam pocit akoby tam poniektore nesli rodit ale na nejaky pobyt all inclusive 🙄

@snehulka24 ako pisete, kazda ma ine kriteria a kazda ocakava nieco ine 🙄

tiez som bola na prehliadke a som rozhodnuta tam ist porodit a nie si tam uzivat

-tie nohy asi priviazu o tu opierku na nohy asi preto aby pocas porodu tehotna nezutekala 😀 alebo nekopla lekara do hlavy
-nastrih nerobia pri porode do vody, to ci sa spravi alebo nie zavisi len a len od lekara, ktory vie najlepsie zhodnotit situaciu
-ja si myslim, ze je to logicke ak je na vzdycharni ina tehotna, tak tam partner nema co hladat, na taky postup sluzi nadstandardna samostatna izba pre tych co si tych 180eur zaplatia
-to ze izby posobia sterilne a chladno? je to vynovena cast, zrejme tam zabudli na stenu namalovat kvetinky aby vyhoveli vsetkym, no podotykam, je to nemocnica 🙄, to ze maju byt mobily vypnute ma svoj dovod, ale to ste zrejme pri prehliadke prepoculi

skoda, ze ste uviedli same negativa a tie pozitivne veci ste si asi nevsimli, no dufam, ze do vasho porodu najdete vyhovujucu nemocnicu, len ci taku na Slovensku najdete 🙄

snehulka24
27. aug 2010

@jazmina83 Ahoj, pisala som o negativach, lebo Monika sa ma vyslovene na ne pytala. A myslim, ze v dnesnej dobe je moznost si vybrat kam pojde zena rodit ak sa jej pristup/prostredie nepaci. Odporucam Vam pozriet si stranku BS a potom mozno pochopite, ze existuje lepsia nemocnica ako DS na Slovensku. Pekny den.

jazmina83
27. aug 2010

pozitiva z mojho pohladu 🙂
Baby friendly hospital
-po narodeni babetka vam ho automaticky prilozia kym ho nezoberu do vedlajsieho boxu, tam ho zmeraju, presetria...
-potom vam ho prinesu spat a ked sa nato citite, nie ste unavena, babetko je s vami 2 hodinky kym vas daju do poriadku a kym este lezite na sale
-po prevezeni na sestonedelie je babetko zasa s vami na izbe, ci na standardnej alebo klasickej
-sesricky ( aspon ktore som ja spoznala pocas prednasok) su velmi ustretove a mile, samozrejme najdu sa aj take, co maju proste zly den, ale tak to hadam prezije kazdy. Jazykova bariera nie je
-Na izbach, ktore su ciste, a steny su farebne 😀 su mamicky po 2, postele su tiez fajn, nie tie typicke biele nemocnicne
( ak by pre niekoho bola toto podmienka)
-mala nadstandardna izba je v cene tych 180eur, kde ma partner pristup od 8.00-20.00, na nadstandardnej 24h za poplatok, ale tak to je uz naozaj nadstandard
-strava je nemocnicna, nejake speciality hadam nikto neocakava na nadstandarde je vacsi vyber z jedal,
- kazdej ide o to, cim skor byt doma a nezaoberat sa zbytocnostami, prezit tych par dni v nemocke, a myslim si, ze su nemocnice ktore su na tom podstatne horsie a predsa tam zeny chodia rodit
Vela zavisi aj od lekara ktory vas odrodi, ci mate niekoho zazmluvneneho alebo kto ma v tu dobu sluzbu a to je podstatny rozdiel.
Mne ide hlavne o to, aby bol porod bez komplikacii aby sme boli s babetkom v poriadku, a ten zbytok nejako prezijeme
😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre