Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

clovis
9. dec 2009

hej, nikto neporadí?

mija861
9. dec 2009

Ahoj Annika nemam cas na nic len ked ten moj poklad spi,alebo je tato doma.Mala som cisarsky malej uz bolo dlho v brusku a zacala strajkovat,ale vsetko dobre dopadlo a je zdrava.

mija861
9. dec 2009

Ahoj clovis,hlasit sa mozes na 2poshodi v rizikovej ambulancii,alebo sa niekoho opytas,alebo u vrchnej sestricky tam to vsetko najdes na jednej chodbe.Nemusis sa bat vsetko ti povedia a hlavne su tam super ludia.

fifike
25. dec 2009

Pán dr.Lesnicky.No co mám o nom povedat?Je velky nula. Mama knemu chodila kazdy pol rok,a nevsimol ze má rakovinu vajecníkov v 4-tom stádiu.Nebol schopny na to aby urobil dalsie vysetrenia ked sa mama stazovala na bolesti brucha.V Bratislave na onkológii mala diagnózu po piatich minutách.Mal urobit len tolko,ze odobere krv na tumormarker C125.V Bratislave tomu nechceli uverit ze mama chodila na pravidelnú kontrolu a on si to nevsimol.Pritom to bolo cítit na hmat.No tak,gratulujem pán Dr.Lesnicky,ste skvely zabiják.

fifike
25. dec 2009

gabika81
3. jan 2010

gabika81
3. jan 2010

ahojte,mate niektorá s dr. földesom skúsenosti?

beke
23. jan 2010

dr. foldes ma operoval v roku 2004 ale nebol velmi sympoš...

annika
26. jan 2010

GAbika, ani ja nemám osobné skúsenosti, ale viem, že robí 3D v Dunajskej Strede. 😉
Fifike, je mi ľuto tvojej mamky, neviem čo mám na to povedať, či písať...je to velká chyba, keď je to tak ako píšeš...
Mija, Bibianka je krááásna!!!! Joj a aká drobunká na tých fotkách!!! Posielame pusinku malej princezničke!!! 🙂

gabika81
4. feb 2010

dakujem

dulkagabulka
12. apr 2010

Ahojte dievčata...počula som dobre referencie na vasu porodnicu v DS...vraj su tam lekari nakloneni prirodzenym porodom, duly pri porode vnimaju prinosne...ake mate skusenosti??

etnicka
13. apr 2010

dulkagabulka len z pocutia mam dobre referencie na Mudr. Budayovu. Osobne skusenosti nic moc, ale to si uz asi citala 😉

renika80
14. apr 2010

dulkagabulka: mne sa stazovala jedna sestricka z novorodeneckeho odd, ze tam mali jednu dulu pri porode, neprijemna bola, zacala do nej hucat, aby nevycesavala babatku vlasky, pritom malo dlhe vlasky a ked tam uschne ten mazok, tak to treba strihat, a ze preco pod dieta dava dve plienky a ci s nimi na oddeleni tancuju, ako sestricky s babatkami, no neviem, kedy by to stihali, pri tej kapacite novorodencov, inac im vychadzaju v ustrety, nechavaju ich aj palit sviecky, pustat hudbu, len si rodicka musi vybrat apartman na rodenie, do klasickej porodnej saly nepustaju dulu

dulkagabulka
14. apr 2010

renika ...chapem,že ak je niekto zvyknuty roky robit nejaku pracu , nie je mu po voli ju menit....a že pri istych postupoch naozaj tie sestričky toho maju velmi vela...tu dulu som nepočula,takže k tomu sa vyjadrovat nebudem, viem,že dula by isto nemala "hučat"... 🙂 🙂 🙂 zrejme vyjadrovala želanie mamičky...možno si to sestrička zle vysvetlila 🙂

etnicka
14. apr 2010

ja som zase pocula od mojej vybratej duly, ze ked tam prisla rodit s dulou nejaka ina mamicka, zavreli ju samotnu na osetrovnu a nechceli ju pustit von (za partnerom a dulou), kym si nenecha dat oxitocin, ktory ona odmietala. Ale to uz bolo davnejsie, hadam sa to uz zmenilo.

renika80
14. apr 2010

dulkagabulka: inac robi tam nasa rodinna prislusnicka ako instrumentarka, byva aj pri porodoch a rozpravala viacero pribehov, mali tam uz 3 duly, a ze vraj dve boli fajn, ale ta jedna bola velmi neprijemna, pritom nemala ziadne zdravotnicke vzdelanie a ohrozovala mamicku, ale potom pristupila ta mamicka na stranu lekara a vsetko dobre dopadlo, ja si myslim, ze kazdy by mal odviest cast svojej roboty do ktorej sa rozumie a myslim si, ze skoleny lekar a porodna asistentka vedia lepsie posudit ako zena, ci treba podat oxytocin alebo nie, ja som mala velmi tazky porod, vdaka lekarom a sestrickam som prezila ja aj moje dieta, ked je zivot v ohrozeni, myslim, ze je zbytocne vytahovat nejake porodne plany, ja mam aj zdravotnicke vzdelanie a myslim si, ze nejaka zena laicka je nekompetentna si planovat svoj porod, co sa tyka podavania zivot zachranujucich medikamentov, je to nezodpovedne
co sa tyka klystyru, holenia a nastrihu hradze, je to osobna vec kazdej zeny, ale nemyslim si, ze je lepsie sa roztrhnut prirodzene, moja znama rodila v Irsku, kde nerobia nastrih hradze, roztrhlo ju az po konecnik, dodnes s tym ma vazne zdravotne problemy, museli ju operovat, pravdepodobne ju caka aj plastika mocoveho mechura, ked je dieta velke, myslim , ze nastrih hradze je lepsi aj pre dieta aj pre mamicku, uz sa rodia vacsie deti ako kedysi, ked sa vam nestahuje maternica, tak vam nepomoze nic ine ako oxytocin, ak si ho odmietnete dat pichnut, mozete aj vykrvacat mile mamicky, aj nazor lekarov na porodne plany je takyto isty , len sa snazia akoze naoko vyjst mamickam v ustrety, aby bolo spokojne, ale ked ide do tuheho, tak porodny plan pada
nemam nic proti dulam, urcite ma ich robota vyznam,ale kazdy si ma odviest svoju cast roboty, ta sestricka sito vobec nevysvetlila zle, poznam ju ako velmi tolerantnu osobu, ktora ma 2 deti, dokonca aj mimo volneho casu sa venuje babatkam, ma specializovane skolenia zamerane na deti, dodnes navstevujeme jej kurzy 😀

dulkagabulka
15. apr 2010

renika, dakujem ti za tvoj nazor. Bolo by zbytočne polemizovat o kompetenciach. Dula v žiadnom pripade nemože a nebude zasahovat do kompetencii zdravotnikov. Tak lekár, porodná asistentka, či dula robia svoju pracu za účelom zdravia, dobrého pocitu a spokojnosti mamičky i novorodeneho dietatka. A v tom pripade by nemali stát v taboroch proti sebe, ved su na tej istej lodi 🙂

renika80
15. apr 2010

ved ano, prave o to ide, dnes som hovorila so sestrickou, ktora robi tiez na novorodeneckom oddeleni, ide o to najst si k sebe cestu, ale u nas je to este v plienkach a musi sa to utriast

aerdnalina
16. apr 2010

Ahojte vsetky. Chcem sa opytat ci sa niektora nechysta na porod v DS. Som v 40tt., termin mam v nedelu a uz sa neviem dockat. Velmi sa tesim, sice zatial ziadne naznaky ale snad sa finale blizi. Bola som v nemocnici cca pred 2 tyzdnami a bola som milo prekvapena z prijemneho prostredia, pohody a tak.

andys11
28. apr 2010

ahojte vsetky!
neviete nahodou, co je nove v porodnici v Dunajskej Strede? Nejake nove, cerstvejsie zazitky z porodov a pobytu na sestonedeli... velmi by ste mi pomohli. Pomaly sa rozkukavam a Dunajska Streda patri medzi mojich favoritov na porod 😀

vesi
9. máj 2010

Tak moja švagrinka, tam dnes v noci porodila, prijali ju večer s tým, že bratovi dajú vedieť cca do hodiny, čo bude nasledovať, či porodí, alebo to ešte potrvá. čakal tam takmer 3 hodiny, až kým sestrička neniesla ich dcérku preč. Nikto sa ani neunúval prísť mu povedať, že už rodí...to už čo je za prístup? 🙄 jaj a vraj tam bola dosť nepríjemná sestrička...

aerdnalina
18. máj 2010

Ahojte, ja som porodila svolu dceru pred 3 tyzdnami v DS. A ked to porovnam s Antolskou pred 6 rokmi, tak urcite DS. Preco?
- rodinna atmosfefa - ja som sa tam vlastne citila ako na "dovolenke" - bola som sice na nadstandarde, ale nemyslim ze to bol hlavny dovod (porod zbehol uzasne rychlo, citila som sa velmi dobre, relativne skoro, sice sitie bolo dlhsie a sedelo sa tazko, to bolo asi jedine a pri pohlade na prospievajucu dceru to bolo vlastne jedno). Cele sestonedelie je malinke, cca 9 izieb.
- prijemny personal - Vsetci hovoria v poho po slovensky, alebo nehovoria ale vedia, je to na Vas ci viete/hovorite alebo nie. Zaujimaju sa. Pre mna ako druhorodicku sa celych 5 dni zaujimali laktacne sestry, doktori, o malu samozrejme pediatri. Nikdy sa mi nestalo, ze do izby vtrhol niekto bez klopania sposobom tu sa otrcte dam vam inekciu .... Vzdy ked niekto prisiel, zaklopal, pozdravil, vysvetlit preco prisiel a co bude robit ....
- odbornost - nie som doktor, ale ani ziaden flegmos. Uprimne, ked som sa niekomu priznala ze idem "dobrovolne" ako bratislavcanka rodit do DS, tak pozreli na mna, ze ako "moja do DS sa chodi zomierat, nie rodit", tak som trochu panikarila, ale moj Dr ma presvedcil. Neboli ziadne komplikacie pri porode, ani s malinkou, cize vlastne vsetko OK,takze neviem posudit co by sa dialo ak bz sa nieco dialo. Ale aj ked na Antolskej som mala tiez porod bez problemov a vlastne so vsetkym bola spokojna, az na frmol a trosku neosobny pristup (co sa asi poctom rodiciek vs personal da pochopit)
value for money - platila som za nadstandardny porodny box a izbu - bola som sama s dcerou, manzel mal neobmedzeny pohyb, pristup k nam. Na sale bol s nami. Strava, kvalita bola adekvatna.
celkovy dojem - urcite DS

Ak mate ktokolvek konrektne otazky - rada zodpoviem.

aerdnalina
18. máj 2010

a este - ak by niekto rozpraval po madarsky, tak na http://www.hircity.hu/cgi-bin/hircity/index.cgi... najdete kratke video z porodnice, ktore tocili ked sme zrovna my tam boli. Rozprava riaditel nemocnice a su tam obrazky z porodnice a sestonedelia.
a

melad
30. máj 2010

aerdnalina
Ja sa chystam do DS tiez...1.6. mam este poradnu u primara a 4.6. mam termin, ale som zvedava, ako to bude, lebo som z Holíča a neviem, ako to stihnem...snad ma uz hospitalizuju.

puncs
1. jún 2010

Ahojte, ja som priamo z DS a budem rodit v DS. Min.tyzden som bola na prehliadke, vyzera to celkom v pohode, chodim aj na tehotenske cvicenie. Citala som starsie prispevky, su tu aj pro aj kontra. Tak uvidime, termin mam 15.07. ak niekto z vas ma nove skusenosti, napiste 🙂

lolka1
7. júl 2010

Ahojte, je tu niekdo z DS s termínom na február?

andys11
21. júl 2010

ahojte baby!
poradte prosim tie, ktore ste uz v dunajskej rodili, alebo mate informacie, ktory doktor je dobry na sekciu... vyzera to tak, ze budem musiet rodit takto a potrebovala by som nejake skusene baby, aby pomohli vybrat... dik 😉

snehulka24
26. júl 2010

@lenadka ahoj Lenadka, mozes mi poradit s vyberom kocika? Cakam prve babo a nemam este taky super prehlad, tak si rada necham poradit. Dakujem.

snehulka24
26. júl 2010

@aerdnalina ahoj - mozem sa spytat, ci v DS existuje nejaka speci kura na hojenie rany po zasiti? tak ako napr. v B.Stiavnici? dakujem ;)

lenadka
26. júl 2010

@snehulka24 malo to byt mne?? ja v kocikoch prehlad nemam, vybrala som si ten co sa mi pacil, teda Cam cortinu X3, lebo ma velku vanicku a lahko sa ovlada a vsetko sa naklikava na podvozok-vajicko aj sportova cast velmi jednoducho 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre