Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

lenka5787
6. nov 2016

@veronika1037 presne ako si povedala na izbe sme boli dve jedna dala na poslednu chvilu peniaze Szabovi a isla rodit ja az na druhy den vecer a to som uz den mala bolesti rovnako ako aj baba co mu dala peniaze...a ano ta ciernovlasa ma rodila ona ma lutovala ze szabo ma nechal takto sa trapit no ale je pravda ze ani ona si nedala moc zalezat kedze ma zasila ako prasa...no ja mam ozaj na tu dunajsku iba zle spomienky a velmi lutujem ze som tam sla rodit 😞

veronika1037
6. nov 2016

@lenka5787 inak baba odtialto o z MK co si snou pisem ona dala na poslednu chvilu peniaze Szabovi a ze ju hned zobral... rodila den po mne... takze to bude asi ta o ktorej pises 🙂 Vidim, ze si zo Stvrtku na ostrove sa ti cudujem ze si isla do DS

kristinamr
6. nov 2016

@lenka5787 to ma mrzi, ze mas taku zlu skusenost. lekar by urcite nikdy nemal pracovat podla svojej nalady.
inak, ja som pocula, ze szabo uz konci, ale kto vie, ci je to skutocne pravda..

lenka5787
6. nov 2016

@veronika1037 fakt? Ako sa vola? No urcite to bude ona 🙈. Ja som totiz vtedy byvala v BA aj som tam mala rodit lenze medzi casom sme sa mali stahovat do dediny Michal na Ostrove a kvoli tomu som sla do DS rodit. A na uplny koniec sme sa tam nestahovali ale uz som chodila na poradnu do ds a zdali sa mi vsetci mili a zlati tak som sla tam rodit. No ale ozaj zle rozhodnutie po porode som sa 6tyzdnov davala dokopy a mesiac som nevladala vobec chodit no fakt neprajem nikomu 😬. Ale tak na vsetko sa da zabudnut ked sa pozriem na maleho ❤️.

lenka5787
6. nov 2016

@kristinamr ako ja ich chapem trosku mali toho vtedy ozaj dost vela ale mojou chybou to nebolo a bohuzial ja mam kvoli tomu pamiatku na cely zivot 😬. A mne sa zda ze Szabo uz vtedy spekuloval ze bude koncit ale stale sa mu realne nejak nechce odist 😂

veronika1037
6. nov 2016

@lenka5787 mas synecka Alexeja? ak ano tak ta pozdravuje 🙂 tu na MK je pod nickom rebi_l. No aj ja som sa dlho spamatavala po porode. Strasne dlho som krvacala... no co uz maly stal za to 🙂

maximalne
22. nov 2016

Ahojte damy aj by som Vas rada opytat na nejake info o DS porodnici som sice este len v 9 tyzdni, ale rada by som vediet ci DS alebo Ba. Mne z dovodu, ze DS je blizsie by vyhovovala tato porodnica, ale podla Vasich clankov je to rozne...,

veronika1037
22. nov 2016

@maximalne DS ma svoje vyhody aj nevyhody... ale ja som tiez rozmyslala nad BA a olutovala som to. Kludne sa pytaj 😆

lenka5787
24. nov 2016

@veronika1037 áno Alexeja 😊 Sranda idem jej aj napísať hneď 🙈Áno naše deturence nám stali za tu bolesť ❤️

maximalne
24. nov 2016

@veronika1037 toto bude moje prvé bábo takže pre mňa je to novinka všetko, ale presto vsetko pôjdem do tej Dubajskej z domu to budem mať cca 9 km do ba by to bolo 36km hádam má tam odrodia nejako, začnem šetriť nech im niečo zaplatím navyše 😉

simaaprilova
24. nov 2016

@maximalne ja som tam rodila pred rokom.za mna ano.jedine to je take na prd ze ked ram zena rodi cisarskym tak ju zenu jak keby ani nebola po zakroku.to sa mi nepacilo.aj ked ja som rodila prirodzene ale k babam co rodili sekciou tak sa otrasne spravali.personal od primara az po upratovacku ochotny,mily.rodila som u p.Budayovej.mlada doktorka,nemala som ju zaplatenu ale pristul na 1*.rodila nas tri naraz.sama tam na nas bola ale bola mila,vsetko pekne vysvetlovala.ked chcete nieco viac vediet napiste.bola som na vip izbe.to bolo tiez super.ja nemam co vytknut.

simaaprilova
24. nov 2016

@maximalne a este tolko k tomu ze ja som mala DS 45km od domu.mam blizsie tri nemocnice.ale po podrobnom prieskume som isla do DS.takze manzel trosku stresoval ci tam prideme vcas ale prisli sme v pohode.

veronika1037
25. nov 2016

@maximalne aj moje to bolo prve neskutocne som sa bala. Ale teraz ked uz na to pozeram odstupom casu isla by som tam asi znova. Ked uz mam skusenosti s dietatom jednym. Ale ma mrzi ze som ho nedokazala kojit a to je vina aj personalu.... a na 100% by sim si znova zaplatila izbu!!!!

maximalne
9. jan 2017

@veronika1037 ďakujem za info, ja teda pôjdem do tej Dunajskej, hádam má tam odrodia a nebude žiaden problém, strach mám veľký, ale niesom jediná a ani posledná čo ide, alebo bude rodiť, len je to pre mňa všetko nové a ďakujem pekne za info skúste 😍😍😍

usiatko308
27. mar 2017

Ahojte, nakoniec som sa rozhodla pre porodnicu v DS. Odkedy som sem naposledy pisala, som tam bola 2x hospitalizovana na gynekologii a personal bol velmi mily a ochotny.

Zazmluvnila som si svojho gynekologa dr. Foldesa a bola som maximalne spokojna. Porod sa nakoniec, zial, skoncil ako akutna sekcia, ale vsetko dopadlo dobre, doktor sa rozhodol rychlo a spravne, potom sa o mna staral a chodil ma pravidelne pozerat pocas hospitalizacie na sestonedeli a kedze som kvoli malemu zostala o den dlhsie, prisiel mi vybrat stehy, aby som na dalsi den nemusela chodit zbytocne do DS.

Jedine vyhrady mam voci sestonedeliu, mala som z toho vacsi stres ako zo samotneho porodu. Kvoli sekcii som mala problem s kojenim a tam som bola vystresovana z detskych sestriciek. Sice mi vzdy dali flasku s umelym mliekom pre maleho, kedze moje mu nestacilo, ale vzdy som mala dojem, ze sa im doprosujem a z niektorych to vyslovene kricalo, ako to neschvaluju a stale sa ma vypytovali, ci som ho skusila nakojit, az som mala pocit, ze sa malo snazim a bola som z toho zrela na psychiatriu a cele dni som len preplakala. Podpora kojenia je sice pekna vec, ale urcite by sa to dalo aj inym sposobom.

Do DS by som isla rodit znovu a urcite by som si zase zaplatila nadstandardnu izbu a zazmluvnila dr. Foldesa.

veronika1037
27. mar 2017

@usiatko308 aj ja som rodila u Foldesa v july minuleho roku 🙂 ako keby si opisovala moj pripad so 600nedelim... ach ja som revala den noc som sa citila ako totalna neschopacka.. som bola na velkom nadstandarte esteze bol manzel somnou v noci inak by ma tam aj jeblo asi

usiatko308
27. mar 2017

@veronika1037 Moje jedine stastie bolo, ze som mala nadstandard a mohol tam manzel za mnou chodit kazdy den a ako dlho chcel, lebo by som asi vyskocila z okna. Mali ma prepustit v nedelu, ale kvoli malemu som musela zostat do pondelka a ked mi pediatricka v pondelok povedala, ci nechcem zostat este jeden den kvoli zlepseniu kojenia, tak som to nezvladla a rozplakala som sa pred nou a vsetkymi sestrickami a nastastie ma pustili domov.

usiatko308
27. mar 2017

@veronika1037 A ako si nakoniec dopadla s tym kojenim? Rozbehlo sa to alebo nie a ako dlho ti to trvalo? Stale mam problem s kojenim a musim ho dokrmovat umelym mliekom a som z toho na nervy. Moj syn ma sice len dva tyzdne, takze mozno to chce viac casu, ale som z toho nestastna.

veronika1037
27. mar 2017

@usiatko308 ja som ho skusala kojit ale neslo to uz potom nechcel len z flasky... nechcel sa prisat vobec. Tak som ho netrapila dalej a bol len na umelom mlieku.. inak keby tam somnou nebol manzel ja sa zrutim asi psychicky

minneli27
2. júl 2017

ahojte baby. je tu nejaká s novšími skúsenosťami s pôrodnicou DS? o 3 tyzdne mam termin, lekara mam v DS a doteraz som bola rozhodnutá rodiť v BA na antolskej. teraz však čítam že majú plno a posielaju preč a nechcem riskovať, že budem v kontrakciách pobehovať po BA.... DS je v tomto smere asi istejšie, tam asi plno nebude a mohol by ma odrodiť môj lekár. avšak na nemocnicu som nepočula nič dobré :( neviem čo mám robiť.

lenka5787
2. júl 2017

@minneli27 ja som rodila minuly rok v lete o takomto čase 14.7 presnejšie a mali teda tiež plno ale nie tak ako v ba určite ale bola to chyba že som tam išla z mojej strany žiadne dobre spomienky teda...

usiatko308
2. júl 2017

@minneli27 Ahoj, všetko je podľa mňa lotéria. Keď som si vyberala porodnicu, prečítala som tu plno diskusii aj o pôrodnici v DS aj v BA. Všade boli dobre aj zlé skúsenosti. Ja som si DS vybrala kvôli blízkosti a môjmu doktorovi. Na gynekologii som ležala pocas tehotenstva dvakrát a nemôžem sa sťažovať. Ale ako som už písala vyššie, zo šestonedelia a detských sestier som bola zrelá na psychiatriu, ale podľa mňa, najdôležitejší je pôrod, ostatne sa da vydržať, aj keď len so zatatymi zubami. Ďalsie dieťa chcem tiež rodiť v DS, kvôli môjmu doktorovi.

dewyn
25. sep 2017

@minneli27 Ahoj, pre ktoru porodnicu si sa nakoniec rozhodla?

minneli27
27. sep 2017

@dewyn nakoniec som rodila na antolskej. a pojdem tam znova, bola som spokojna 🙂

primulka5
8. feb 2018

Ahojte, nejake cerstve skusenosti s porodnicou v DS, odkedy ju rekonstruovali? Dakujem

zdenka67
28. máj 2018

@primulka5 aj mna toto zaujima, zatial sa ani docitat nic nejdem poriadne na nete

hanna169
27. aug 2019

Ahojte baby. Chcem rodiť v nemocnici DS u doktorky Budayovej. Dnes mi však oznámila moja gynekologička, že pôrod bude sekciou, cisárskym rezom. Viete mi poradiť, či aj Budayová robí plánované cisárske rezy. Niekde som čítala, že plánované pôrody robí väčšinou iba pán primár.

pavla137
8. feb 2021

nejaké najnovšie recenzie na porodnicu v ds? trnava, ba ci ds? kde mám ist? je to jedno, či 20,35,45minut pocestujem....skor ma zaujima nazor na ds. v ba som rodila minuly rok, ok, ale kamoska akurat odrodila trnavu a velmi si pochvaluje. chcela by som ešte vediet čo ds.

flpadamova
13. dec 2021

Ahojte dievčatá chcem sa opýtať aj ja na skúsenosti s pôrodnicou v Dunajskej Strede … 19.02 2022 mám termín a ešte jedna Špeciálna otázka neviete či prepichuju uška detickam ? (Novorodeniatku ) ?

bessdonna
28. nov 2022

@klaudia74 ahoj,ak si este na koniku,pozeram tvoje vyjadrenia na lekarov,ja ked som tu rodila,prijimal ma po slovensky hovoriaci velmi normalny lekar.potom ked som sa dobre otvorila volal mojho gyn a ten to preberal vsetko.nemozem prist na to kto to bol😑branyik,szabo,primar urcite nie,tych poznam.kto tam je este?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre