Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

katulienka00
29. jan 2009

next week mam prist este raz do poradne, ale to budem mat uz tesne pred terminom a skusim sa na to este popytat viac podrobnosti... dufam, ze to este stihnem 😀

maminahenika
29. jan 2009

aj ja, držím palce 🙂

maminahenika
29. jan 2009

Našla som niečo pre teba katulienka:

http://www.pronatal.sk/dunajska_streda.htm

Aj na tejto stránke píšu, v bode 11. že Pôrod DO VODY
Čo znamená, že nie len tá prvá sekcia, ale dieťa porodiť do vody! Keď ešte niečo nájdem napíšem 🙂

lilux
29. jan 2009

vraj porod do vody mozno len v tom pripade, ak ti ešte neodišla plodova voda...vraj potom je tam riziko infekcie...ale neviem presne....treba sa spytat primara..je ochotny a zlaty.

katulienka00
30. jan 2009

tych faktorov je viacej, v prvom rade kontroluju kultivaciu-vyter z posvy ci nemas nejaku infekciu a taktiez by sa nemalo prenasat, lebo vtedy je uz plodova voda zakalena... tiez sa ma pytal na celkovy priebeh tehotenstva a komplikacie, kt.som mala pocas 😨

maminahenika
30. jan 2009

Aham, tak už vieš všetky info 🙂 držím palce 🙂

katulienka00
30. jan 2009

necham sa zverit do ich ruk a snad ho nejak vytlacim 😀 , ved ma tam hadam nenechaju napospas osudu trapit sa... spolieham sa na nich ze sa o nas postaraju najlepsie ako vedia 😉 a hlavne nech je maly zdravy - ja to uz nejak prezijem 😝

maminahenika
30. jan 2009

🙂 áno, podľa mňa bude všetko OK 🙂

etnicka
30. jan 2009

katulienka, tak to je fajn, ze si bola za primarom, ja som s nim zatial hovorila len po telefone a zdal sa velmi mily 🙂 drzim Ti palce, nech Ti ten porod ide ako po masle 😉 a potom nezabudni poreferovat, ako to slo v tej vani 🙂

Uz sa do tej porodnice tesim ako na dovolenku 😀

lilux
30. jan 2009

etnicka...ako sa ti to bude krátit, a budes mat porod blizsie a blizsie...nebudes sa uz az tak tesit 😀
ja aspon som sa doteraz nejak nebála,,,ale uz to mam na chlp, zacinam byt nervozna..a je to uz moj 2. porod...a predsa 🙂

zzuzana2
30. jan 2009

ahojte, nuz, ja sa do porodnice netesim ani trochu 😒 , ale to je tym mojim prvym negativnym zazitkom. najnovsie sa budim okolo stvrtej v noci a rozmyslam, ako budem rodit...asi sa ma chyta panika. dnes som bola v lekarni kupit vlozky a podlozky pod seba a babo a na yal som samozrejme zabudla. tehu demencia 😝 . je tak super, ze nasnezilo, takato zima je ovela lepsia ako to blato a pluste, kt. su pre bratislavu typicke. ja velmi dufam, ze budem mat ster na streptokoka tentokrat negativny, aby do mna nemuseli hned po prichode pichat infuzky. je to poriadne ble a hlavne ked uz mate ihlu v ruke, tak sa im ovela lahsie leje oxitocin a tak. nuz a spatne som si este precitala, ze na sr je tiez rutina pichat po porode dietata syndometrin na rychle porodenie placenty. takze to bola ta injekcia, kt. mi nejaka sestra v"velmi setrne"vrazila do stehna...

weronique1
30. jan 2009

ahojte, ja sa tiez na pôrodnicu neteším, ale na malú veľmi. už by som ju najradšej mala u seba z vonkajšej strany 🙂

zzuzana: čo sa týka nočného budenia sa, som na tom veľmi podobne, akurát mne sa v hlave ozýva taký intenzívny hlások "keď to príde ostaň doma, ostaň doma, ostaň doma..." 😨 -z tých dôvodov, ktoré popisuješ

maminahenika
30. jan 2009

etnicka: držím ti palce, aby si si vedela dohodnúť ten pôrod do vody, keď chceš. Primár je úplne fajn. Neviem, mňa prečo neporodil, keď som tam bola u neho, v posledných sekundách. Môžeš mi veriť, že som chcela radšej u neho 😉

lilux
31. jan 2009

ja už par mesiacov v noci spávam len cca 3-4 hodiny...to je hrôza...bud ma bábo tlací, alebo musim na wc, alebo len jednoducho neviem spat 🙂 uz by som to chcela mat za sebou...aspon budem vediet, ze nespim kvôli malej 😀

etnicka
31. jan 2009

🙂 s tym spanim to mam podobne, tiez to ide horsie a horsie, ale to asi k tomu patri. Stale sa do porodnice tesim a myslim, ze mi to vydrzi 🙂 Ozaj, dnes som zase bola v lekarni (uz asi v 3.), zhanala som rybaciu mast na zadocek, yal a malinikovy caj a mali z toho akurat tu rybaciu mast 😒 vraj ze yal uz dlho nemali a o malinikovom caji pani este nikdy nepocula... Tak budem zhanat dalej. Uz som si konecne objednala satku na nosenie, juchuuu 😀

zzuzana2
31. jan 2009

weronique1, presne, aj vo mne je stale ten hlas, chcem byt doma doma doma, nechcem ist do porodnice, nenavidim porodnice, nemocnice, vysetrovanie na koze a vobec celu tu vykachlickovane sterilne hnusobstvo. citim sa velmi bezmocne.

nuz a dnes sme teda boli pozriet ds a rada by som sa s vami podelila o svoje dojmy. dufam, ze to nebude po tych chvalach zniet negativne.

takze: sestricka, kt. nam ukazala nadst. salu, vzdycharen, ostatne saly a sestonedelie a aj vsetky ostatne boli velmi mile. ALE na otazku, ci sa da rodit v podrepe na mna pozerala ako na martana (bola to pani v strednych rokoch a vyzerala kompetentne), s tym sa nestretli a nikdy to nerobili. VSETKY zeny rodia na por. posteli. na ? ci maju porodnu stolicku ukazala na vylesteny dotycny predmet, ale este nikto si ju nevypytal, mohli by mat na nej postaveny aj kvetinac. je tam zjavne len na okrasu. dalej ak nebude nast. por. sala volna, MANZEL NEMOZE S VAMI BYT V PRVEJ DOBE PORODNEJ

zzuzana2
31. jan 2009

uch, to som akosi odklepla skor ako som mala, asi sa mi trasu ruky z toho, ze prideme a nadstanart nebude volny, manza zostane niekde na tej prisernej chodbe a ja sa budem s dalsou nastavajucou mamickou sama trapit na vzdycharni, moze to byt aj hodiny. nemoze tam byt vtedy, ked je vo vzdycharni (co je miestnost s 2 postelami a 1 fitloptou) este jedna mamicka. na nadst. fitlopta nie je. nuz v tomto pripade pojdete na obycajnu por. salu az ked budete na 7 cm otvorena a vtedy tam pustia aj manzu. je to hrozne. ked sme tam boli my tak tam nerodil nikto, ale zevraj predvcerom mali 5 porodov naraz, takze clovek nikdy nevie.
dalej babo porodite, potom ho na poziadanie polozia na brucho (citat "na par sekund") a odnesu do vedl. miestnosti na vysetrenie a ocistenie (pretoze nic po porode nie je dolezitejsie ako ponatahovat 9 mesiacov skrcenemu babu nozicky a zvazit ho, o hodinu by uz urcite malo ine miery, ze jo 😠 ) a prinesu vam ho na citujem "par minut" aby ho nasledne odniesli na sestonedelie na pozorovanie, pretoze "ved vy budete unavena (rozumej nesvojpravna)". proste ta sestricka bola velmi velmi mila a ustretova, ale ziadne nadeje na to, ze vam tam babo nechaju si nerobte. 2 hodky na odnesenie je rutina. pytala som sa jej, co sa stane, ked si NAOZAJ budem zelat, aby babo zostalo so mnou. znovu som bola za kozmicku bytost, ach. a teraz pocuvajte, bola skutocne sladka, aj ta na sestnedeli. ze ked nebude vela porodov, tak jedna sestricka tam moze zostat so mnou a babom na sale a tie 2 hodky to babo pozorovat. ja neviem, ci je to na plac alebo na smiech. ze sestricky su za baba zodpovedne, co keby nahodou zacalo vracat? (po 2 hodinach je to uz asi vylucene....), ja ako rodic asi nie, proste porodite dieta a nie ste kompetentne prve 2 h sa o neho starat. ono je to aj tym, ze porodne saly a sestonedelie funguju oddelene. babo sa narodi, to uz nie je nasa kompetencia, sup s nim na sestonedelie, kde sestricky musia vyplnit formulare atd. rodicka este 2 h je v ich kompetencii, takze tam musi lezat. vravim a co ked ho bude pozorovat manzel? tak to nie. a co ked podpisem reverz? neviem. nakoniec mi povedala, ze sa musim dohodnut s primarkou sestonedelia dr. branyikovou. ale aj tak rozhodnu sestricky a to babo vam odnesu. ☹
po porode placenty vam tiez rutinne pichaju nieco ako syndometrin na stiahnutie maternice.

moj celkovy dojem je taky, ze su sice vynoveni, mili ale myslenie je presne take iste ako v ba. ked som sa pytala na kontakt na primara, tak povedala,z e treba k nemu chodit do poradne, su v pond. a piatok.

nuz, ja mam z toho celeho depku. este aj moji drahi rodicia na mna naziapali do telefonu, ze som hnusny sebec, ktory sa chce trepat 50 rodit len preto, ze tam maju krajsie vymalovane izby, riskujuc tak svoj zivot, zivot baba a manzelov. musim to nejak rozchodit.

zzuzana2
31. jan 2009

oprava, v utorok a piatok. dr. branyikova tam je kazdy den od 8.00.

weronique1
31. jan 2009

ach yo zuzik, to si ma teda dost usadila ☹
pre mna je momentalne najdolezitejsie ist do DS do poradne a stretnut sa s nejakym tamojsim lekarom, strcit mu do ruky moj porodny plan a opytat sa, ci su schopni sa aspon z 2/3 na nom so mnou dohodnut. nemyslim si, ze si kozmicka bytost, lebo z tvojich otazok na sestricky citam to, co by som sama chcela a predstava, ze sa mam pri porode pripravit okrem fyzickej bolesti aj na psychicku je otrasna!!!
ja len dufam, ze porodny plan BUDU RESPEKTOVAT

...stale si to este mozeme predsa rozmysliet a rodit medzi dalsimi 5-10-15(?) zenami vyviazane na koze v BA 😀

PS: aj rodicov mame podobnych 😉

zzuzana2
31. jan 2009

veru weronique, ja som v ramci dusevnej ocisty vymazala vsetky fotky z porodu (anotolska) okrem malej a skutocne som tam bola vyviazana, uplne zufale. ja som to vtedy po tych 4 infuzkach oxitocinu, hamiltonovi, beznadeji, strachu, hrozbe ze zoberu klieste, tlaceni hlavy na hrud, ze tak mam tlacit a valcovani brucha ani nevnimala. nechcem strasit, niekto by bol nakoniec aj spokojny, ved drobec bol nakoniec ok a ja som sa tiez z toho dostala (fyzicky) a to je hlavne nie? otazka znie preco? preco musime tak nedostojne rodit? preto som si povedala, ze mna uz na kozu pri porode nikto nedostane. ze mi moje zdrave dieta nikto neodnesie. lenze da sa to vobec? velmi sa ospravedlnujem za ten pesimisticky ton.
inac si myslim presne to iste, nadej je jedine v tom, ze sa dohodnem s porodnikom na respektovani mojich zelani. lenze ja viem,z e budem v strese, ked manzel so mnou nebude moct byt v prvej dobe. co potom? prva doba porodna je podla mna najhorsia a najdlsia a vtedy mi tam mozno nikto nepomoze. ach, ja som dnes vecer uplny mess ☹ a to babo, to mi ho mienia trhat z ruky? ja som dost nekonfliktny typ a neviem, ci budem mat dost sily po porode na skandal. ale hlavne PRECO

zzuzana2
31. jan 2009

ked sa to da aj inak? naco su potom nekonecne clanky o bondingu, kt. je tak dolezity v prvych hodinach po porode? ked heslo znie: sestricky su zodpovedne za dieta a nie matka, tie dve hodiny ho musia pozorovat a basta. neviem, kto bude pozorovat dokladnejsie, matka s otcom, alebo cudzie sestricky, aj ked to maju v naplni prace. a o porode ani nehovorim.

ps: potesi, ze s rodicmi v tom nie som sama. ja to skusam jednym uchom dnu a druhym von, je to dost tazke.

weronique1
1. feb 2009

zuzi: jeej, az teraz som si vsimla, ze mame podobny termin (mne ho podla posledneho ultrazvuku vyratali na 15.3), t.z. ze ak by sme sa obe rozhodli pre DS a v poradni by sme pozadovali podobne veci, tak sa nam z toho hadam vacsiu cast podari presadit. do poradne zacinam chodit po 19.2 takze sa tam mozno aj stretneme 🙂 )
rozhodla som sa, ze to na nich vybalim okamzite ako pridem, aby sme sa zbytocne nenatahovali v pripade, ze s mojim porodnym planom suhlasit nebudu.
a skusim sa dopatrat s ktomu, ci sa da dohodnut s nejakym konkretnym lekarom, ktory PP respektuje, nech to mam poistene. na sestricky zatial ohlad neberiem.
co sa tyka manzela pri porode - kludne stravim prvu dobu aj na chodbe, ale bez neho ani na krok, to viem uz teraz na 100%

etnicka
1. feb 2009

ahojte zuzka a weronique, s tym podobnym terminom a poziadavkami sme 3 😉 mne to tak pripadalo, ze pokial budem dostatocne dosledna, vyhoveju mi, akurat im asi bude treba vsetko pripominat. Dietatko proste budem mat pri sebe a hotovo 😉 Kto by matke nasilu trhal dieta z narucia? Zmerat ho moze aj otecko krajcirskym metrom, ked im na tom tak velmi zalezi. Prave vcera sme si s manzelom pozreli Orgasmic Birth - pekny film, odporucam, dodava sebaistotu aj argumenty pre prirodzeny porod. My ideme do poradne prvykrat v utorok 17.2., tak potom napisem.

weronique1
1. feb 2009

etni, zuzi: prave ma napadlo, ze tam budeme robit v podstate taku malu revoluciu (3 baby z BA s "kozmickymi" poziadavkami 😀 😀 😀 )

zzuzana2
1. feb 2009

weronique, etni, presne tak. znovu tie rozmaznane bratislavacky, nestaci im, ze maju 3 spickove nemocnice, budu sa trepat niekam do hornej dolnej, aby tam otravovali so svojimi nehoraznymi poziadavkami. ved kto to kedy pocul, porod v podrepe!!!! dieta zostava s matkou!!!! nedokrmovat z flase!!!! to snad ani nie je pravda...
nuz, srandicky srandicky. dievcata, nemate trochu strach, ze ked sa nieco stane, tak tam nemaju neonatologicke centrum? ste s tym vyrovnane? ja sa velmi snazim na to nemysliet, ale stale to aj tak mam niekde tam v pozadi....co ked...
ja mam poslednu poradnu u svojho dr 16.2., bolo by mozne sa s tebou v ten utorok zviest etni? ja som velmi velmi zvedava na primara a podla dojmu z neho sa budu odvijat moje dalsie myslienkove a ine pochody. a mienim zajst aj za tou dr. branyikovou, ak to bude mozne. lebo porodnikom je baby, kt. opusti vase utroby, v podstate sumafuk.

maminahenika
1. feb 2009

😀 😀 😀 😀
sorry kočky, na tom sa rehocem, čo som si tu prečítala...akurát idú tri bratislavčanky do DS, v to istom termíne, a potom sa pobijete na nadštandardnom vybavení nemocnice 😀

Nič v zlom, ja zase idem z DS do Blavy, .... sme mi vôbec kompletné? 😀 iste! v každom prípade!!! 😉

Ja Vám držím palce aby vám to vyšlo, a aby ste odniesli domov iba dobré pamiatky, a krásne bábetká 🙂
Tá dr. Brányiková je veľmi milá baba, jej manžel je tam pôrodník, vrchná sestra Laposová takisto milá. PAky skoro všetky sú milé a oddané svojej práci, výnimkou asi iba jednej. Takže sa nemáte čo obávať. Držím vám palce

a zatiaľ dobrú noc 😉 ja zajtra idem k zubnej 😖

etnicka
2. feb 2009

ahojte 🙂 tiez som na to myslela, ze teoreticky by sme tam mohli dojst rodit vsetky 3 naraz 😀 ale v tom pripade by mohli byt manzelia s nami aj v tej 1. dobe porodnej na "vzdycharni", lebo ked povieme PA, ze nam tam ten druhy chlap nevadi, nemaju cim argumentovat 😉 Beriem si so sebou balon, karimatku, cd-prehravac, mp3 prehravac so sluchatkami, vonave olejceky (na masaz, aromalampa by mohla vadit ostatnym mamickam)... takze kludne "alternativne" mozem porodit aj na chodbe 😉 Ale radsej by som rodila do vody. Toho, ze tam nemaju perinatologicke centrum, sa vobec nebojim - moje babatko bude zdrave a hotovo. Keby sa nahodou malo narodit o viac ako 3 tyzdne skor (o com pochybujem, lebo mame dohodu, ze tam este vydrzi), pojdeme na Antolsku.

Zuzi, jasne, pocitame do auta s Tebou aj s Tvojou dcerkou. Budeme musiet vyprat potahy 😀 su dost spinave od nasich psov. Mozno s nami pojde aj nasa dula, ale auto je dost siroke, mali by sme sa vsetci pomestit.

weronique1
2. feb 2009

urcite sa pokusim ostat co najdlhsie doma, aby som pripadne vo vzdycharni, ktora sa mi paci najmenej, stravila minimum casu. tak ci tak budem urcite bojovat za to, aby tam manzel s nami bol non-stop.
ja si urcite beriem fitloptu a karimatku. co sa tyka voni a hudby, tie nemusim, ja som radsej na ticho 😉

ak by sme sa tam nahodou v rozhodujuci moment M stretli, tak etnicka rodi vo vani, ja na fitlopte a zuzka kludne na stolicke (teda zuzi aspon ak chapem spravne, tak klasicka koza nie je tvoj sen) 😀 pchaaa tak to je ina predstava, ze by sa im tam naraz vyskytli 3 "radikalne" zmyslajuce pary.

kedy presne idete do poradne?

etnicka
2. feb 2009

😀 weronique, pekne si to vyriesila. Tiez budeme doma co najdlhsie. Do poradne pojdeme v utorok 17.2. doobeda, este neviem presne kedy, asi v pondelok predtym zavolam primarovi, ze kedy tam bude.

otrivinkajanka
2. feb 2009

Ahojte baby mozno budem vyzerat ako blba,ale na co je ten yal?to je mast alebo co to je a na co sa pouziva?dik
Etnicka inak podla mna ta rybacia mast je pekne na prd ja som ju na zaciatku pouzivala pri dcerke a vobec jej nepomahala ked mala zapareny zadocek a to som ju nechavala holu a aj som ju pravidelne umyvala mne sa velmi osvedcili vyrobky od nivei aj ta mast na ritku tu budem pouzivat aj pri mojom druhom babatku ale ved na kazde babo reaguje iny vyrobok hlavne nech ich mame zdrave drzim Vam vsetkym palce mna to caka tu v DS v auguste 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre