Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
21. feb 2009

My sme sa snazili si vybavit k porodu primara a povedal, ze to nie je mozne. Neviem, ci sa mu nepacili nase dredy, alebo sme boli nanho prilis narocni, alebo co 😒

klaudia74
21. feb 2009

Etnicka, citala som ze idete prec. Drzim ti palce, nech je vsetko podla tvojich predstav a potom daj vediet, ako bolo. 🙂 Som zvedava na "technicke" stranky (vybavenie rodneho listu, atd.), druhy porod budem aj ja pravdepodobne riesit podobnym sposobom ako ty...

etnicka
21. feb 2009

klaudia dakujem 🙂 rodny list nie je problem vybavit, my to urobime tak, ze ked sa babatko narodi, hned si vypytame aj vypis (takze budeme mat 2 rodne listy) a posleme ho domov maminke, ona ho da prelozit, zanesie na matriku a tam jej do 3 mesiacov vydaju slovensky rodny list. Okrem toho treba este vybavit vsetky ostatne urady (UPSVAR kvoli pridavkom, socialnu poistovnu kvoli materskej, zdravotnu poistovnu, miestny urad kvoli trvalemu bydlisku), tak tam treba tiez priniest ten rodny list, aspon prelozeny, kym dostaneme ten slovensky.

maminahenika
21. feb 2009

Cauko Klaudia 🙂 nie, ja už v DS nezostanem, určite! 😖 stačilo prvý raz, teraz už nechcem Szaboa ani na chodbe nemocnici vidieť, ani iného. Ináč teraz spolu s Brányikom niečo zlého vyrobily, a podľa mňa by som ani jemu nedôverovala. A Nagy by bol sám na to málo, kedže SC robia vždy dvaja 🙂
Asi na tej Antolskej s Paldiom bude všetko OK 🙂

maminahenika
21. feb 2009

...no ešte asi ten Puha...ale niektorá kočka to tu písala, ževraj on tu nepracuje??? 😖
Ale vieš aké šťastie by som mala mať tomu, aby mi to pán drahý primár dovolil! 😀

zzuzana2
22. feb 2009

takze aj ja to vzdavam s ds, navsteva, kt. sme tam absolvovali s etnickou ma tiez prilis nepresvedcila. ochota je len odtial potial, podla mna prirodzenym porodom prilis nakloneni nie su. a ten szabo je skutocne strasny, mal spinavy plast a nepricetne sa na vsetkych usmieval 😖 . primar bol mily, ale tiz odtial potial, proste pokial nevybocujes z ramca je vsetko ok, ale ked chces nieco ine, tak je to hned problem. aj tak ta tam neberu ako partnera, pocas rozhovoru cely cas zdoraznoval, ze pokial sa vyskytnu problemy, tak pojde vsetko medicinsky (myslim si, ze to je kazdej informovanej rodicke, kt. chce rodit prirodzene nad slnko jasnejsie) a "nejako to dieta z vas musime vybrat", myslim, ze ten zvrat hovori o vsetkom. cize, ty nerodis, ale dieta z teba vyberaju.... ☹ dalsi zadrhel bol ten, ze ako sa pan primar vyjadril, ma rodinu a nie je k dispozicii 24 hodin denne. aky ma potom zmyslel tam chodit, ked tam lekar, kt. ta pozna a vie co chces nebude? a potom natrafis na take indiviua ako szabo...takze ja to asi skusim s kramarmi, pravdu povediac som z tych bojov dost unavena. nuz, ale aspon som to skusila. takze tak.

anitka78
22. feb 2009

Ahojte

lilux GRATULUJEEEEEM! Ako to prebiehalo? U koho si rodila?

Wau etnicka to je zvrat, dúfam že si najdeš nemocnicu - pôrodnicu kde sa ti bude rodiť podľa tvojich predstáv - držím ti palce.

Ja keď som čakala naše prvé dieťatko tak som si musela na 1 týždeň ľahnúť na rizikové odd. na Kramároch, nuž poviem vám to bol najhorší týždeň v mojom živote, nikto by ma tam nedostal ani za svet. Tak radšej antolska. Ale nech každý rozhodne čo je preneho to najlepšie 🙂

etnicka
22. feb 2009

ahojte kocky, tak uz sme v Anglicku, zajtra sa ideme pozriet do porodnice, uz sa tesim 🙂

Zuzi, pekne si to napisala, tiez som z toho vsetkeho mala uplne rovnaky pocit, takisto moj manzel. Pocula som, ze Kramare su v BA jedina porodnica, kde vam nechaju babatko po porode 2 hodiny na sale a mozete sa krasne zoznamit, takze to je pre Teba asi najlepsie riesenie. Alebo ak sa nebojis trosku dlhsej cesty, skuste tu Breclav. Tam su vsetky veci z nasich porodnych planov uplne normalny standard.

Majte sa vsetky krasne a drzim vam palce 🙂

maminahenika
23. feb 2009

fíha, už si vonku? 🙂 maj štastie, držím ti palce 🙂 a ešte sa ozvy 🙂

eniuch
23. feb 2009

ja nad DS uz takisto nerozmyslam. dostala som tip na "normalneho" lekara na Antolskej, nie ze by som bola z toho hladania NAJ alternativy unavena, ale momentalne sa celkom tesim na prve stretko s tymto lekarom a na to ako akceptuje nas PP 😉 a som s tym vsetkym uplne stotoznena...a aj spokojna 🙂

maminahenika
23. feb 2009

😀 😀 rehocem sa na tom, že keď som sem začala do tohto fóra písať, tak tu bolo ešte veľa mamičiek, ktoré boli hotové z pôrodnice u nás v DS, že tu chceli porodiť. A teraz, sa už minuly, čomu sa asi aj teším, keďže deň čo deň počujem od známych zlé správy z tejto nemocky, čo sa týka pôrodnice, a aj iných oddelení.

martinka1981
23. feb 2009

Juj veru,všetky sme si to rozmysleli 🙂 alebo ešte ostala neaka čo sa tam chysta??? Etnicka tak ty si iny cestovatel 😅 ale hlavne že ste dobre prišli a daj vediet ako sa ti pozdava anglicka porodnica...

natach
23. feb 2009

Ahojte,tak ja som svojho synceka Philippe 3700g 51cm priviedla na svet v d.s. a nikdy viac by som tam nesla. Podotykam, ze som z BA a kedze som sa rozhodla rodit u svojho gyn, pana Gaza, tak sme museli cestovat do d.s.. ked sme si boli pozriet porodnicu, tak sa nam to tam zdalo fajn. pan doktor nas ubezpecoval, ze su tam velmi familiarny a ze tam je velmi malo porodov........v den mojho porodu bolo 8 porodov, narodilo sa 9 deticiek a nevedeli co skor. to by az tak nevadilo, porod bol bez problemov a da sa povedat, ze tam na porodnici boli vsetci mili a usmiati.ale nasledujucich 5 dni bolo na zblaznenie a to vsetko preto, ze vacsina sestriciek sa ma stranila kvoli tomu, ze neovladam madarsky a oni nevedeli poriadne po slovensky. napr. kojenie mi bolo vysvetlene nasledovne: mamicka prikladajte si dieta na prsnik......... odpovede na moje otazky boli velmi jednoduche, vacsinou dvojslovne. jednoducho katastrofa. nastastie kocky ktore boli so mnou na izbe sa snazili a cely cas hovorili slovensky. mam odtial aj jednu velmi neprijemnu spomienku, ale to by som sa tu moc rozpisovala, ale jednoducho povedane tetusky boli aj neochotne. Podotykam, ze nie som ziadna citlivka, ale naozaj to nikomu neodporucam. A problemy pokracovali aj po prichode domov. najprv u detskej, ktora zistila, ze maly nema urobene vystetrenie sluchu a tak mi to museli dodatocne robit na antolskej a prave dnes, ked uz ma maly 2!!!!!!!!!!!!!!!!!mesiace, tak konecne ho mame zaevidovaneho a prihlaseneho na trvaly pobyt. to je tak v skratke. vsetkym buducim mamickam zelam rychly a bezproblemovy porod......

mneme
23. feb 2009

Dievcata, obcas som nakukla do tejto vasej alternativnej temy aj ked som o porode mimo BA nikdy neuvazovala. Kazodpadne musim povedat, ze je to fakt zvrat ako v telenovele. Eniuch, ja nejake specialne alternativne predstavy nemam, ale chcem ist na Antolsku - nemohola by si sa podelit s tipom na spominaneho "normalneho" porodnika, prosim?

eniuch
23. feb 2009

ja som sa v DS nebola ani pozriet. to preco by som tam sla je porod do vody a kedze ho pan primar robi len vo velmi obmedzenych casovych podmienkach, nebudem to dalej ani riesit. posledny klinec do rakvy je to co tu vy ostatne pisete - nieco na tom asi je :( a poucim sa zo skusenosti skusenejsich. tych negativ je tu aj naoko az prilis...ze? 🙂

etnicka
23. feb 2009

Ahojte kocky, dnes sme sa boli pozriet v porodnici v Chorley a tu su moje postrehy:
1) pomer 300 porodov rocne a 4! porodne miestnosti z toho 1 s normalnou vanou na relaxaciu a 1 s porodnickym bazenom (velky asi ako 2 normalne vane dokopy) - parada 😀
2) v porodnici som sa citila vitana, vsetky porodne asistentky boli velmi mile, usmiate a vraveli nam, ako su rady, ze chceme rodit u nich.
3) vyzaduju porodny plan, podrobne si ho so mnou presli a ja som ta, kto urcuje, co a ako bude prebiehat
4) do nicoho nenutia
5) vsetko je uplne zadarmo
6) po 6 hodinach po porode mozem odist domov, potom za mnou bude chodit na vypomoc PA domov. Ale ak chcem, mozem v porodnici ostat tak dlho, ako chcem.
7) manzel moze so mnou byt po porode neobmedzene dlho na porodnej sale. Ked sa presunieme na sestonedelie, moze tam byt len v navstevnych hodinach (8 hodin denne)
8) sestonedelie je chudobnejsie - izby po 4 (ale prazdne, lebo maju malo porodov) a zachody a sprcha + vana na chodbe.
9) krasna navstevna miestnost s obcerstvenim a sedackami
10) predporodne kurzy pre buducich rodicov v porodnici zadarmo - dnes sme boli na kojeni 😀
11) vsetky PA su vyskolene na masaze, aromaterapiu, porody do vody atd. Maju tam vsetky pomocky, na ake si spomeniem. Mame si priniest vlastne CD s hudbou, ak nie, pustia nam nieco z vlastneho vyberu 🙂
12) dietatko je neustale s maminkou.
Hadam som na nic nezabudla. Som nadsena 😀

weronique1
24. feb 2009

ahojte, dnes som planovala ist do poradne v DS, ale ako som si tu citala najnovsie prispevky, tak ma presla chut a musim pockat, kym to stravim...nejako sa to pototo tusim.
zacinam mat blby pocit, lebo 15.3 je uz za dverami a ja som sa stale nerozhodla kde by sme chceli porodit ☹

asi si este dokladne zistime, co obnasa rodit v cr (hlavne administrativa), a mozno to nakoniec skusime zmaknut tam

etnicka - gratulujem k najdeniu porodnice s velkym P 😉 a tajne zavidime...

baby baby, fakt sa mi nechce verit, ze v ba a okoli neexistuje jedina porodnica, kde by rodiacu zenu (bez zdravotnych komplikacii) nebrali ako pacienta s problemom, ale ako cloveka, ktory je svojpravny a moze o porode sam rozhodovat

maminahenika
24. feb 2009

etnicka: to som rada.....čítala som tvoje riadky, celým úsmevom na ústach, a veľmi-veľmi závidím 😵
Ale keďže do toho pôrodného "bazéna" 😉 aj tak nemôžem s cisarákom, tak asi sa mi potom uľavý aj na Antolskej. Ako si to plánujeme, nebudem ani sama, s maličkou, bude asi tam aj eniuch 😀 a nebudeme v cudzom prostredí samé 🙂
A to, že sa sem neprídete ani pozrieť do DS, na tom nesmúťťe, kedže tu majú iba techniku modernú, ale zaoberať s tým nevedia vôbec. Nie sú familiárny, ak keď to tvrdia!! A ako to už tu hovorili viacerí rozmýšlanie majú ešte z pred 30 rokov 😀

otrivinkajanka
24. feb 2009

No baby moje ako to tu tak citam s tou Dunajskou uz ma presla chut aj rodit 😝
Akurat som sa dnes dozvedela,ze mam nejake zle vysledky z krvi co mi robili na to male ☹ no som na nervy musim ist zajtra zasa na krv a vysetrenie ja len dufam,ze to uz bude v pohode,lebo ma porazi 😖

eniuch
24. feb 2009

mneme: ohladaom Antolskej - napisala som ti do IP 🙂

eniuch
24. feb 2009

Etni: naozaj to vyzera super. ako z rozpravky...

Weronique1: da sa to aj v BA (co sa porodu tyka), len si musis zazmluvnit porodnika ktory bude akceptovat tvoj PP. Skus sa spojit s niektorou z dul z BA, oni presne vedia pri akom lekarovi to ako ide 🙂. Ja tiez byvam v BA, chcela som ist do DS a nakoniec zostavam tu v BA...a verim ze sa to vyplati.

Otrivinkajanka: drzime prsty....

otrivinkajanka
24. feb 2009

Eniuch dik no uvidim zajtra co mi povie lekar 😒
Aj ja uz zacinam rozmyslat o rodeni v Blave aj ked s Antolskou nemam dobre skusenosti 😝

zzuzana2
24. feb 2009

etni, v dobrom zavidim, znie to rozpravkovo. ja idem v piatok volat lekarovi na kramaroch, kt. by vraj mal byt ok. som skutocne dost unavena, vlastne pol dna fungujem a pol dna iba posedavam, nevladzem. hlavne sa snazim prinutit sa ist s juli von 🙂 . chystam sa zostat doma co najdlhsie ako to pojde. ale ak mi praskne voda ako minule, tak sa budem musiet spakovat a ist 😒 . planujem si zo sebou zobrat fitloptu a byt tam niekde s manzelom, ak to bude mozne. drz palce, ja tebe tiez drzim a daj vediet. zatial pa z

etnicka
24. feb 2009

ahojte kocky 🙂

Zuzi, velmi Ti drzim palce. Ani ja uz nebeham ako srnka, minuly tyzden v piatok mi kleslo brusko a odvtedy ledva chodim. Akurat dnes rano som sa prinutila trochu si zacvicit jogu.

otrivinkajanka vsetko bude fajn, uvidis.

weronique, dakujem 🙂 pojdete sa pozriet do tej Breclavi?

weronique1
24. feb 2009

dnes sme tam pisali, ze chceme prist na ten kurz, co robia 3. marca a nech poslu nejake infosky mailom, ktore sa tykaju rodenia cudzincov. a prave ma napadlo, ze vy som si mala co najskor vybavit europsky zdravotny preukaz....som velmi zvedava ci sa ozvu.

martinka1981
25. feb 2009

Ahojte žienky, Weronique ja som tam tiež pisala mail a odpisali mi ešte v ten den čo som bola dosť prekvapena 🙂 bezproblemovy porod +pobyt tvoj a dietatka stoji 900 eur teda ak niesi poistena v čechach. Tiež nam odporučili ten kurz že aby sme vedeli ako to u nich chodi. Takže ja si myslim že sa ti ozvu isto 🙂

etnicka
25. feb 2009

Ahojte 🙂
mne povedali, ze to stoji 11000 czk + priplatky za nadstandard (535 otec pri porode, 900/24 hodin nadstandardna porodna a poporodna miestnost, kde moze spat aj ocko) Tych 900 eur mi pripada nejak vela.

martinka1981
25. feb 2009

Neviem 😒 možno maju viac zaujemkyn tak zdvihli ceny 🙂 tažko povedať...

weronique1
25. feb 2009

900 Eur??? no ty kokos to sa mi zda nejako vela....uvidime co odpisu, kontaktovali sme ich vcera rano a zatial sa neozvali.

dnes som bola na profilaxii na Kramaroch u PhDr.Jandovej - velmi mila zena s prijemnym vystupovanim. skoda, ze mi potvrdila to, co o ba porodniciach viem: aj ked maju stolicky, rodia "standardne" na stoloch v polohe na chrbate a nijako inak...kramare su udajne baby friendly hospital, co som kukala ako puk 🙂

maminahenika
25. feb 2009

čaute kočky, dnes som sa riadne zasmiala 😀 😀 v týchto dnoch sa niekto riadne nasr..l na našu nemocku, a napísal to v blogu, na jednej tunajšej webovej stránke. Boli viacerí, ktorí tam dopísali vlastné skúsenosti, čo sa týka odd. napr. prvej pomoci, či pôrodnice. Tak som spravila aj ja. Dnes som zas dostala na tej stránke na hlavu od jednej kočky to, že kvôli mne, a mojich názorov na modrom koníku, sa z BA kočkám nechce do DS porodiť. 😀 😀 😀 😀
Kto si to ešte myslí??? Aby som to vedela, aké schopnosti mám, o čom ešte ani neviem 😀
Bola to jedna baba, ktorá si popisuje tu takisto, tak som z jej reči vybrala.
etnicka: ty si bola jej príklad, že aj teba som tak vystrašila, že si utekala až do Anglicka 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre