Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

martinka1981
25. feb 2009

Jaj maminahenika tak si to schytala 🙂 ale keby boli normalnejši tak si myslim že by nudzu o pacientky nemali 😅 a za poslednu dobu sa nič dobre o nich nepopisalo tak je jasne že sa tam nehrneme 😕

maminahenika
25. feb 2009

no veď ! to som hovorila aj ja.... veď sem prišla porodiť aj Katulienka ...pochodila chudera,... potom sem prišli viaceré na poradne, ale to obanovali ....ale vidíš, ja som ktorá o tom môže 😅 😀 😀

weronique1
25. feb 2009

mami: daj link na tu stranku 🙂

vesi
25. feb 2009

ano, daj link, nech sa aj ja pobavím, ja by som do DS nešla na žiadne oddelenie ležať a už vôbec by som sa tam nedala operovať alebo rodiť 😅 😝

samozrejme poznám tam pár lekárov, ktorí sú v pohode, ale tam sa chodí len ambulantne 🙂

zzuzana2
25. feb 2009

veru asi aj su, lebo ako jedina porodnica nechavaju babo tie 2 hodky po narodeni pri matke. zato mother friendly asi moc nie, ze jo 😠 . ja len spekulujem a spekulujem, ako by som sa tomu hnusnemu stolu vyhla, ved ma tam predsa nasilim dostat nemozu, ze nie? a hadam nenechaju dieta spadnut na zem 😕 ak by som zacala rodit v nejakej inej polohe...nuz neviem. asi si robim prilis velke nadeje.

zzuzana2
25. feb 2009

weronique, na kramaroch maju porodnu stolicku?

zzuzana2
25. feb 2009

teda, ta moja predosla poznamka bola o kramaroch. a maminahenika, hod sem link, nech sa zasmejeme aj my. rovnako ako etni tak aj ja sme boli ds najskor obzriet a potom aj v poradni, usudok sme si vytvorli podla toho.

eniuch
25. feb 2009

hej, a bazen maju v DS na ukazovanie...alebo pre kacicky? 🙂

maminahenika
25. feb 2009

No, asi pre kačičky 🙂 Ako aj pôrodná stolička, kde majú kvet 😀
Veď tá vaňa môže byť aj pre teba ak porodíš, od 9:00 do 15:30 cez týždeň, ak neskôr, tak už nie. Takéto hovoril etnicke primár, nie? 😀
Kočky, ten blog, kde som napísala môj komentár s tými ktorí tam takisto boli, a kde aj tá baba písala, je iba v maďarčine ☹ takže sorry ☹ ale kto chce kľudne jej prepošlem 🙂
Ináč tá baba bola aj na tomto fóre, na blogu sa volala nejaká Annamary 😅

weronique1
26. feb 2009

zuzi neviem to na 100% ale asi ano. ta moja poznamka bola skor smerovana na antolsku...a tiez sa spolieham na to, ze ma na stol nevytrepu nasilim 😉

kocky viete mi povedat, ako v DS funguje poradna pre tehosky? rada by som tam zajtra skocila a presvedcila sa na vlastne oci

leoninka
26. feb 2009

DS nie je jedina porodnica, kde nechavaju babatka 2hodky pri mamine .. presne to iste, ak si to mamina zela, robia aj na antolskej, daju ho do vyhrievanej postielky a je tam s nou cely cas 😉

dsnadja
26. feb 2009

nevadi prosim hod sem ten link aj ja som zvedava ja rozumiem aj pisať viem po madarsky....aj ja som si myslela že sa to tu zmenilo ake maly tu dievčata plany a potom išli do poradne a všetky rady sa sypaliy rad radom ako domček z karat.....ani ja to v ds nemam rada

maminahenika
26. feb 2009

http://www.parameter.sk/blog/krisztus/2009/02/1...

dobré čítanie 🙂

weronique: tá poradňa v DS, to asi sem už písala etnicka, že ako to ide. Ja tam teraz nechodím, ale môžem vám dať tel. číslo tej laktačnej sestry, ktorá robí poradne o kojení, a potom keď nájdem ešte infošky, tam sem ich napíšem. Ale podľa mňa bude vedieť aj ona daľšie infá 🙂
0908496052 Morvayová Iveta

etnicka
26. feb 2009

Ahojte kocky, tak som sa aj ja pekne pobavila 😀

skoda, ze neviem po madarsky (ale chystam sa naucit, kedze sa v maji stahujeme na juh). Mna teda rozhodne neodstrasila maminahenika, ale predovsetkym hlavna sestra Laposova a doktor Szabo, ktori sa ku mne chovali ako s prepacenim ku kusu hovna. (Normalne nebyvam vulgarna, ale nic vystiznejsie mi nenapadlo). No a samozrejme to, ze vsetci do jedneho ma presviedcali, ake komplikacie mozu nastat a ze do vody rodit sa v podstate neda. Kontinualne monitorovanie ctg pocas celeho porodu mi tiez nepridalo. A este sa nam nepacilo to, ze babatka odnasaju na vysetrenia bez dohladu rodicov. Mozno je to normalne na Slovensku, ale vsade inde na svete patri dieta rodicom a nie nemocnici. Tieto veci by si mali uvedomit, polepsit sa a potom sa im rodicky pohrnu.

kannah
26. feb 2009

takze ds uz nie je vuobec taka ustretova, ako sa prezentuju? to ste ma dost sklamali, ja som sa na nich spoliehala, tym ze su tak blizo blavy

etnicka
26. feb 2009

Tazko povedat. Co sa tyka prostredia porodnej saly a sestonedelia, je to tam krasne. Ale moc alternativni teda nie su. Neviem, ake to je v porodniciach v BA, takze neviem porovnat.

kannah
26. feb 2009

Naco je pekna sala, ked hlava zostane postarom?

etnicka
26. feb 2009

tiez si myslim. ale mozno sa zmenia, ked im tam nikto nebude chodit.

maminahenika
26. feb 2009

etnicka: ináč ako? Vyvaluješ sa v zahraničí a mi ti tu zívidíme ? 😀
Škoda, že minule som nemohla ísť skorej do nemocky, asi by sme sa vtedy stretli 😅 asi nabudúce

weronique1
26. feb 2009

do poradne idem zajtra. ked som im volala, prepojili ma na porodne saly (?) ale ved OK, hlavne je, ze som sa tam dovolala....sok nastal, ked som sestricke povedala, ze by som chcela rodit v polosede, resp. na porodnej stolicke a ona mi poveda, ze "to len s panom primarom" ....no baby, ze rodit do vane iba s niekym so specialnym skolenim, to sa mi zda este ako tak OK, ale rodit v polosede iba s primarom?! uvidime, co zajtra povie on, ak to potvrdi, tak DS adios 4ever!!!

maminahenika
26. feb 2009

😀 😀 😀 sami sebe robia zlú reklamu 😀

etnicka
26. feb 2009

Hm, pokial budes rodit od pondelka do piatku medzi 8:00 a 16:00, vyjdu Ti v ustrety 😉

bubet
27. feb 2009

Ahojte, zatial som Vas len citala, ale teraz ked uz mam osobnu skusenost s porodnicou v DS tak tu su moje pocity. V sobotu 21. za asistencie pana primara, sa mi narodil krasny, zdravy syn. Dopredu som s ním bola dohodnutá, ze ked kontrakcie budu 10 minutové, zavolam ho, a on pride ktorukolvek dennu alebo nocnu dobu. Takze z jeho strany ochota bola, a aj prisiel. A mozem povedat, ze bol vynikajuci. Pomohol mi, ako len mohol. Hned po porode mi dali babo na prsnik, az potom ho odniesli na osetrenie. Je pravda, ze ja som nemala take naroky ako vy, moje dieta kludne mohli odniest na osetrenie, ved je to v prospech dietata, a nemusi byt bez dozoru rodicov, ved otecko moze byt pritom. Ja si myslim opak, ked nie je osetrene, je to nezodpovedne, ved zena hned po porode je uplne bezvladna, co by ste robili s cerstvo narodenym babom keby nastali kiomplikacie.
Porodna asistentka, bola tiez OK.
Co sa tyka hlavnej sestry: Ja som s npu nemala zlu skusenost, a aj keby, ved s nou prichadzaju rodicky do kontaktu akurat v poradni, co je cca 10 min.
Na od. sestonedelia, som mala k disp. maly apartman, co je uplne super, mate klud a sukromie. Sestricky su super, snatia sa, aj cez den, aj v noci. Bez volania prisli, ked poculi, ze maly place, a ukazali a p oradili ako dojcit. Aj pani dktorka Branyikova, je kludna svedomita a robi pre babetka maximum.
Teda moje pocity su fajn, patri moja velka vdaka celemu personalu . Keby som mala hodnotit porodnicu pomocou 10 bodovej stupnice tak 8.
A 2 body strhavam iba za to, ze neposkytuju epiduralnu analgezu, co vsak je chybou nemocnice a odd. ARO, ze personalne su vytazeni. Druhym nedostatkom je strava, malo zeleniny, a teple jedlo bolo takmer vzdy studene.

beke
27. feb 2009

Ahojte,
aj ja sa pripájam k bubet, tiež som bola spokojná s personálom aj s pánom doktorom Nagyom ktorý prišiel aj v noci o jednej a tiež som bola spokojná s pani dr. Brányikovou ktorá sa svedomito stará o zdravie bábätiek.

weronique1
27. feb 2009

halo halo halo takze som po navsteve DS...bola som s maminou, takze sme boli pozriet aj porodne saly (sprevadzala nas sestra bielkovicova - mila, ochotna, nahnevana z reci o nemocnici na nete 🙂, vsetko ukazala, vysvetlila). beziace porody nemali ziadne, akurat jedna planovana sekcia. kedze svietilo slniecko, tak to tam vyzeralo velmi dobre, vsetko svetle, ciste a pozitivne posobiace.
potom sme sa stretli s primarom - ine polohy ako klasicke (konkretne nas zaujimala iba stolicka) su mozne iba na nadstandardnej sale, takze ak je obsadena, tak smola 😒 a kedze sa lekar neda zazmluvnit, tak ochota s ich realizaciou je iba na lekarovi (hm?). tretia doba porodna je s oxitocinom ak mamina nie je vyslovene proti. podla slov pana primara je dohoda v zmysle poziadaviek rodicov v ramci moznosti mozna, porodne plany sa snazia akceptovat...
potom ma odlifrovali do poradne - venovala sa mi mudr budayova a bola som rada, lebo bola tiez mila a hlavne komunikovala tak, ako to od lekara ocakavam (povedala co a preco bude robit, potom ukaze babatko na sone mne a mozem sa pytat). na dalsiu poradnu som sa dohodla tiez s nou 🙂
celkovo mam dobry dojem a urcite tam pojdem do dalsej poradne, kde sa skusim s mudr b dohodnut na mojich predstavach o porode a jej ochote sa ho zucastnit 😀

negativum je, ze aj ked si doplatime rodinny apartman, tak manzelovi nemozeme doplatit stravu a budeme to musiet zabezpecit niekde mimo 😖 co sa mi zda mierne na hlavu (ale aj tak by nechcel kazdy den jest studenu kapustu a sosovicu ha ha ha haaaaa)

bubet
27. feb 2009

Dr. Budayova aj Dr. Meszarosova tiez na mna zaposobili velmi pozitivne.

maminahenika
27. feb 2009

OKs, ale oni nemôžu rodiť maminy, a asi ani nebudú.... ☹ viem, že Budayová je dobrá, poznám ju 🙂

weronique1
28. feb 2009

ja som sa na to pytala, a zevraj rodi samostatne. nabuduce sa este uistim...

maminahenika
28. feb 2009

čože??? mne hovorila aj ona, aj iní, že ešte nemôže rodiť!
no to si ešte uisti! 😅

beke
28. feb 2009

Dr. Budayová môže rodiť...keď som ja rodila práve jednu maminu odrodila 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre