Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

weronique1
2. feb 2009

yal je namiesto klasického klystíru. je to roztok, niečo ako kvapky s tenkým sosákom na aplikáciu - dá sa aplikovať doma, pred odchodom do nemocnice. etnička písala, že v lekárni v BA chceli predpis a kočky z DS vraveli, že kúpili kľudne aj bez neho

beke
2. feb 2009

Môjmu synovi tá rybacia masť pomáhala ale aj tá od nivei...nám zase ten sudocrem bol na nič.

maminahenika
2. feb 2009

Keď som ja rodila (pred 3 rokmi), tak do nemocnice sme museli priniesť tú rybaciu masť, iba tú, nijakú inú!!! Na poradni nám to dali ako prísne!
Ja som s ním zadoček dcérky natierala iba tam, a potom doma som jej používala iba Bubchen. Keď mala náhodou zaparený zadoček (asi raz za dva roky) tak len vtedy som jej dávala Sudocrem, a ten nám pomohol, už asi po troch natretí.
To zaparenie nám spôsobila plienka zn. Tesco, pokožka nedostala dosť vduchu ☹ (sorry za antireklamu, ináč s tescom nič zlé nemám 🙂
Nivea sa do mojej pokožky nevstrebáva, neviem prečo ☹ A aj ináč som o výrobkoch Nivea požula, že obsahujú najviac allergénov. Preto som to pre dcérku nepoužívala, a nemám s ním skúsenosti.
Ale toto je iba môj názor, treba všetko vyskúšať 🙂

otrivinkajanka
3. feb 2009

weronique dakujem uz som mudrejsia ja som pri dcerke ziaden klystir nepotrebovala ked som zisitla,ze idem rodit,tak som sa od strachu doma pos,,,a 😀
a mala som po klystire 😀
inak na kazde babatko reaguje nieco ine napr vlhke obrusky tie vonave mne sa po tych pampersovych Simonka vzdy cela vyhadzala tak som kupovala sensitive a bolo vsetko ok
kazde babo ma inu pokozku mozno toto co budem mat bude inak reagovat na Niveu ved uvidime hlavne nech v zdravi odrodime krasne deticky a nech nam robia radost 😀 😉

zzuzana2
3. feb 2009

etnicka, dik, potom sa dohodneme, tesim sa. mozno sa mi podari drobca deponovat u maminy, este napisem. a s potahmi si nerob ziadne starosti, ja ani dcera alergici nie sme 😉

ja som dnes vybrala veci po juli a dala ich prat, ze by sa u mna zacal hniezdiaci reflex? co sa tyka masti na zadocek, naozaj je kazde dietko ine. nam v porodnici davali nejaku namiesanu, ta bola ok, doma som pouzivala a doteraz na noc trosku natriem rybacou. ale mam taky pocit, ze juli znesie vsetko, zaparenu ritku mala tusim iba raz. zato som videla babo vyhadzane od plienok, chuda male, to bolo bobakov. ked sa vtedy juli zaparila, natierali sme imazolom krempastou. a co sa tyka nivea, nieco na tom bude, mne aj manzelovi zacala vzdy cervenat koza po dlhsom natierani niveou, tak sme ju zrusili. ja si uz ani nepamatam, cim som dezinfikovala pupik, hm. nastastie mame lekaren v susednom dome, takze to az tak neriesim. zato si pamatam, ako jej lekarka odstrihla ten kyptik, to bolo pekne ble 😀 . ale bola som rada, lebo cakat kym to odpadne je take trochu morbidne. niekde to ale robia.

ja by som rada kupila nejake vecicky pre babo len tak pre radost, lenze my stale netusime, co cakame 😝, co som videla je bud v prisernej ruzovej al modrej a uz sa mi aj tazko chodi. urcite budeme musiet dokupovat, hoci ja som toho nazoru, ze tak malemu babu je skutocne jedno, co ma na sebe, hlavne ze je v cistom a pohodlne. lenze juli sa narodila v lete a podla toho su aj vecicky. takze teraz vobec neviem, asi to tiez budeme riesit za chodu. teda, manza to bude riesit za chodu. ja nakupovanie v podstate dost nemusim, hlavne s detmi uz vobec nie. este nam chyba matrac a zabrana na otlkanie hlavicky.

katulienka00
3. feb 2009

zdravim tak ja som este tu 2v1 😉
ja mam tiez v poslednych tyzdnoch problem so spanim..., okolo 3-4tej musim cikat a potom nie a nie zaspat...myslim na vsetko mozne a nemozne... najlepsie sa mi overilo to, ze si citam knihu a potom sa mi myslienky sustredia na pribeh v knihe a po paru strankach zaspim... horsie je to, ze pride do toho aj hlad a ten mi uz vobec nedovoli zaspat, tak si dam jogurt a ten vzdy uspokoji moje potreby 😝 .
dufam, ze sa este stihnem ozvat do porodu... zacinam sa naozaj tesit a uz ma netrapia ziadne obavy z porodnice ani z celeho porodu...hlavne aby bol maly zdravy a ja to uz nejak pretrpim... 😖

etnicka
3. feb 2009

katulienka, drzim Ti palce 😉

zzuzana2
3. feb 2009

katulienka, drz sa!!! niekedy je lepsie nemysliet, keby tak existoval nejaky gombik na vypnutie, niebolo by zle...

lilux
3. feb 2009

katulienka,
ja som na tom podobne :o)) ked vstanem, neviem zaspat...a okolok 4-tej ranajkujem :o)) no co uz...snad tych par dni este vydrzime :o) drzim palce.

maminahenika
3. feb 2009

Caute kočky,

práve, že by ste mali spať, lebo keď sa narodí malinké, tak už nebudete 🙂 Viem, je to lahké opvedať, niekedy ani mne nedá spať. Už ma bolí všade. Pre hodinkou ma bolelo brucho, ale asi to bol žalúdok, mala som krče v žalúdku ☹ na niekoľko minút som myslela, že to už nevydržím, a vypila som pohárik mlieka, a teraz už fajn.
Ja by som zas celý deň spala, keďže dcérka sa mi ešte každú noc zobúdza, asi dvakrát ☹ ešte neviem čo bude, keď už budú dve 😖 nijako to vydržíme 🙂

otrivinkajanka
4. feb 2009

maminahenika pozeram,ze mas termin 20 aprila 😀 vtedy som narodena ja 😀
lilux tebe sa to krati uz mozes cakat kazdym dnom,ze sa ti malicka ozve drzim palce 😀 😉
mna to caka v auguste dufam,ze bude vsetko v poriadku 😉 drzim palce

monique13
4. feb 2009

ahojte maminy,my sme tiez rodili v DS,pred,pomaly,16timi mesiacmi a nebolo to take hrozne..mne sa tam celkom pacilo,aj pristup lekarov a sestier bol profesionalny 🙂
boli sme v nadstandardnej casti,spolu s oteckom...chceli sme rodit do vody,ale na moju smolu,na co som sa strasne hnevala,som zacala trochu krvacat,tak sa porod do vody nekonal ☹
Dcerka nechcela ist von,tak ma vyviazali na postel,infuzie a oxytocin,injekcie...cele fialove ruky..bol tam jedna sestricka,co vobec nevedela pichat a pritom mam dobre zily...ale nebolo to take hrozne,ako to vyzeralo 😉
otecko bol vo vacsom strese ako ja 😀 😀 😀
v noci mi praskla voda a potom sa este trapila20hodin a uz to aj bolo.Mala sa narodila presne o polnoci,5x som potlacila a vysla von,uplny super uvolnujuci pocit 😉
len tie kontrakcie pred samotnym porodom boli hrozneee 😖
A nahorsie na tom vsetkom je,ze som sestricka a vedela som,co vsetko ma moze cakat 😀
Ale stoji to za to trapenie..teraz mam doma hotove certisko 😀
Vela stastia vsetkym nastavajucim maminam!!!

lilux
4. feb 2009

otrivinkajanka...dakujem,,,uz by som to chcela mat za sebou..ale asi jej nejak nechce ist von do tejto zimy 😀 uz ma vsetko boli, manzel je uz v strese, ten by mal bral uz po kazdej malickej bolesti...no ale kontrakcie silne nejak neprichadzaju...no ved uvidime...ved ono sa narodi..neostane tam 😀

otrivinkajanka
4. feb 2009

No ja som moju Simonku porodila tyzden pred terminom 😉
ale ani sa malej necudujem,ze sa jej nechce ked je vonku tak hnusne 😀
hlavne nech je zdrava a aj ty nech si v poriadku
mna to caka cez najvacsie horucavy v auguste uz teraz mi je z toho zle 😝
Simcu som rodila v maji a mala som dost vtedy bolo teplo ja po porode a najvacsie horucavy len dosli mala bola nervozna z tepla ja z toho,ze som sa potila ako krava vsetko ma bolelo no hruza 😝
hlavne,ze sme boli zdrave 😉

maminahenika
4. feb 2009

otrivinjanka: Manžel tas má narodky 22-ho 😀

otrivinkajanka
4. feb 2009

22 ho aprila?

etnicka
4. feb 2009

ahoj monique, moc si ma teda nepotesila. To ti akoze chceli pomoct, kde dcerka nechcela ist von, tym, ze Ta dali na chrbat? To co je za napad? 😕 Sa ani necudujem, ze mas doma certisko, ked ju z Teba dolovali nasilu 😒 . Toto u mna rozhodne nie je profesionalny pristup, prave naopak.

zzuzana2
4. feb 2009

ja sa tiez cudujem 😕 ale presne to potvrdzuje moj dojem, ze sice su mili, ale funguju v rovnakych vzorcoch ako vsade inde. ach. s tym nasilu a certom to nemusi byt take vazne, aj juli zo mna pucili a tahali a hoci rozky tiez niekedy vystrkuje, celkovo vzate ma velmi prijemnu a milu povahu 😉

lilux
5. feb 2009

ja som syna tiez rodila v maji, tiez otrasne horucavi...ale som to lepsie zvladala...to asi tých 10 rokov medzi porodmi mi dalo zabrat 😀

maminahenika
5. feb 2009

otrivinjanka: áno 22-apríla 🙂

etnicka
5. feb 2009

zuzi, podla mna zaklad je, ze sa s nimi da normalne bavit a su ochotni nasluchat. To je dobry zaciatok a verim, ze nam vyjdu v ustrety, aj ked sa im to bude zdat divne. Vzdy je to o ludoch. Treba s nimi jednat fer a na rovinu. Mame velku vyhodu v tom, ze vieme, co chceme, alebo co nechceme 😉 Ked tam pride mamicka, co nema vlastny nazor, lahko sa jej moze stat nieco ako monique... Ja by som napr. v jej pripade vedela, co mam robit a dula by mi poradila a podporila ma, aj manzel.

lilux
5. feb 2009

etnicka,
prajem tebe, sebe a vlastne kazdemu lahky a bezproblemovy porod..ale ver mi, ze ked uz budes rodit, budes mat na vsetko uplne iny nazor...ani jeden porod nie je taky isty, neda sa na to pripravovat ako na nejaku hodinu v skole... a budes rada, ked to budes mat za sebou, a vtedy zabudnes na vsetky tie bolesti a trapenia...viem ze mas predstavy, ako kazdy o porode, ze bude ako vo filmoch..ale realita je ina...najcastejsie je ovela horsia..zial 🙂 lekari vedia co treba robit, a este ked mas svojho dohodnuteho lekara, s nim si to mozes prekonzultovat aj bez PP, a aj tak ti bude robit to "najlepsie" co moze, ohladom na stav babatka aj maminy...drzim palce!

etnicka
5. feb 2009

lilux, na jednej strane mas trochu pravdu, na druhej strane zase az tak uplne nie. S lekarmi mam velmi vela skusenosti (niekolkych mame aj v rodine), zial aj dost vela zlych. Su to len ludia. Nie su dokonali a aj ked to urcite myslia dobre, robia chyby. Nespoliehala by som sa na nich, verit mozem len sebe, svojej intuicii a svojmu telu. Porod ako z filmu necakam 🙂 viem, ze to bude boliet a ze sa to moze skomplikovat, takisto viem, ze ak sa to skomplikuje, je viacero sposobov, ktorymi sa komplikacia da prekonat a nie len ten jeden, ktory mi oni navrhnu. BTW pre mna porod nie je nieco, co chcem mat rychlo za sebou, je to zazitok na cely zivot a chcem ho prezit podla mojich predstav 😉 videla som napr. zenu, ktora rodila doma 38 hodin prirodzene, porodila zdrave dietatko a bola velmi stastna a spokojna. Keby rodila v nemocnici, na 100% by ju napumpovali chemikaliami a nakoniec by jej urobili cisarsky, len kvoli tomu, ze podla ich tabuliek to slo prilis pomaly. Kazdy zasah do prirodzeneho porodneho procesu so sebou nesie riziko komplikacie a toto akoby si nikto neuvedomoval.

otrivinkajanka
5. feb 2009

Etnicka nic proti,ale lekari nemaju radi ked im do ich remesla niekto kafre 😉 budes rada ked to budes mat po tych bolestiach a kontrakciach za sebou viem o com pisem ani nebudes mat cas si nieco urcovat ked to na teba dojde ale kazda prezivame bolest inak a rodit 38 hodin? 😝 to by som asi nezvladla ja som rodila od tristvrte na dve do pol osmej a poviem ti,ze som mala toho akurat tak dost a bola som rada,ze je dcerka zo mna vonku to uz aj to dieta ohrozovala ved sa mohlo zadusit 😕 😝

etnicka
5. feb 2009

otrivinkajanka presne o tom hovorim, ze tuto Ta budu strasit, ze rychlo rychlo musi ist dieta von, lebo sa zadusi - pritom to vobec nemusi byt pravda. Ta pani je toho dokazom. Kazdy porod je iny a neda sa strkat do tabuliek. A to, ze lekari nemaju radi, ked im niekto "kafre do remesla" - no hej, pre nich je to len remeslo, chcu to mat vyriesene co najrychlejsie a najjednoduchsie pre nich, lenze pre mna je to narodenie mojho dietata, tak co je dolezitejsie? Pre mna moje dieta, nie ich remeslo 😉 a uz som myslim dost off topic, o tomto sa mozme dalej bavit v prirodzenom porode.

otrivinkajanka
5. feb 2009

Ved jasne,ze to chce mat co najrychlejsie za sebou nech je matka zdrava a aj dieta na mna zasa revala sestricka,ze nech netlacim,ze kto ma bude potom zvnutra davat do poriadku,ale dufam,ze uz taky porod nezazijem aky som mala pri dcerke 😝
dufam,ze ked ja budem rodit,tak budem mat pri sebe prijemny personal a hlavne nech som aj s dietatkom v poriadku a mam to tak rychlo za sebou ako so Simonkou 😉

lilux
5. feb 2009

no ved vsetci to chceme...a nemyslim si, ze by som chcela rodit 38 hodin...ked na teba dojdu bolseti, cim skor to chces mat za sebou...ja uz mam jeden porod za sebou,takze viem o com hovorim..vecer od 8 rano do 7 ...ani po 3 injekciach som sa neotvarala, z monitoru som nemohla ist dolu, lebo voda mi uz odtiekla...nebol to wellness...musela som po celu dobu lezat...no co k tomu dodat..len dufam, ze to teraz nebude take hrozne 😢

beke
5. feb 2009

ja som rodila necelých 12 hodín ale stačilo...dúfam, že teraz to pôjde trocha rýchlejšie...
sestrička mi už musela pomôcť zatlačiť za brucho lebo slabli ozvy a nakoniec mal malý okolo krku obtočenú pupočnú šnúru a už bol aj fialový...takže čo je prednejšie?

zzuzana2
5. feb 2009

hm, vela deti sa rodi s obtocenou pupocnou snurou okolo krku, neviem teraz presne percento, ale bolo to tusim tak okolo 30%, nechcem zavadzat. ono to samo o sebe nie je problem, pretoze dieta nedycha hrdlom ale pupocnikom, takze pokial nenastane prepad alebo priskrtenie pupocnika, je to ok. ja som videla na videu viac porodov, kde pa jednoducho pretiahla pupocnik cez hlavicku a rodilo sa dalej...nuz a to, ze si musela cely cas lezat asi tomu otvaraniu nenapomohlo. nechapem, preco si musela byt cely cas na monitore ked odtiekla plodova voda, ta totiz nikdy neodtecie uplne, takze babo tam nie je nasucho a okrem toho sa plodova voda state doplnuje. takze neviem. ale to su iba moje laicke spekulacie 😉

etni, ak si este nekupila ten yal tak ho nekupuj, mne ho slubili v nasej lekarni zajtra poobede predat bez receptu (tu v ba je skutocne na recept, divne divne) a su tam 2 ampulky, takze sa mozeme podelit, vobec sa nechystam pouzit ich obe 😀 . pravdu povediac ani ta jedna ma prilis nelaka....

lilux
6. feb 2009

nemala som na vyber...kedze mi v noci okolo 1nej zobrali vodu, ktora sa uz potom nedoplnuje, dieta este nema hlavu uplne dolu, takze ho museli jednoduchu monitorovat..viem ze to neprospieva otvaraniu, ale v zaujme dietatku som sa namohla moc pohybovat...a pre mna je prvorade dieta!!!

beke...neboj sa...zvladneme to ...mi dve spolu 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre