Pôrodnica Dunajská Streda. Máte skúsenosti?

ejdzi
27. nov 2006

Ahojte babenky, ste tu niektora, co ste rodili, pripadne sa chystate rodit v DS? Na nete je toho o tejto porodnici dost malo a diskusia takmer ziadna... Rada by som nasla niekoho kto sa chysta sem.

etnicka
31. mar 2009

🙂 dakujeme 🙂 s porodom som maximalne spokojna, skusali sme to v bazene, ale kedze bol Zoranko taky velky a ja som dost mala, nevedela som ho vytlacit, tak som ho na koniec porodila na posteli s pomocou manzela a uzasnej porodnej asistentky. Skusili sme aj porodnu stolicku. Vsetko bolo podla nasich predstav a ak by sme mali dalsie babatko, pocestujeme znova, stalo to za to 🙂 Ozaj, porod som mala spontanny, zacali mi v sobotu nad ranom kontrakcie, poobede sme sli do porodnice a uz sme tam ostali. majte sa krasne a zelam vsetkym tehulkam, aby mali tiez porody podla ich predstav 😉

maminahenika
31. mar 2009

ahoooj etnicka, gratulujeeeeemmm 🙂

zzuzana2
1. apr 2009

ahoj etni, gratulujum k vasmu macikovi, super ze ste to tak krasne zvladli!!!! nech sa vam dari, ozvi sa niekedy ked sa vratite, zatial pa z

martinka1981
1. apr 2009

Ahojte,Etnicka pripajam sa ku gratulaciam 🙂 ...prajem vela zdravička obom 😉

weronique1
1. apr 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

nyugi
3. apr 2009

Ahojte...ak chcem rodit v DS, nepotrebujem rodit na nadstandardke, ale rada by som si zajednala maly apartman, je to aj tak mozne?

pipika
3. apr 2009

Ahoj nyugi!
Neda sa zajednat dopredu apartman. Ja som mala stastie, prave bol jeden prazdny. 🙂

anitka78
4. apr 2009

Ahojte

Etnicka a weronique1 GRATULUJEM! Prajem vám a drobcekom vela zdravia, stastia a krasnych, radostnych chvil. Nech vam deticky rastu do krasy a pre vasu radost

weronique1
5. apr 2009

anitka78: dakujem 🙂

etnicka
7. apr 2009

ahojte, dakujem za gratulacie 🙂

weronique, mi to tak pripada, ze Ti doktorka robila dulu 🙂 to je dobre, ze mas vlastnu hlavu, hadam si na to pomaly zacnu zvykat.

maminahenika
20. apr 2009

Ahojte,

porodila som 9-ho apríla na Antolskej v Bratislave so SC. Medzi dvoma nemockami, Antolská-DS, je taký veľký rozdiel, že som sa na Antolskej cítila, ako keby som mala neplatený nadštandard 😉 😉 😉

Sú aj v DS veľmi dobrý odborníci, ale bohužiaľ viacerých nenechá pán primár pracovať 😢 😢

Každej gratulujem, ktoré ste porodili, a rodili ste bez problémov, posielame všetkým bábetkám pusinky 🙂

beke
21. apr 2009

maminahenika, gratulujem k dcérke a všetkým bábätkám veľa zdravia 🙂

maminahenika
24. apr 2009

ahoj beke díky moc 🙂
posielame pusinky aj tvojim 🙂

luzzie
25. apr 2009

ja si myslim, že to záleži od situacie, nedaju sa sypať nemocky do jedneho koša. Mám kamošky ktore si Nemocnicu v Košiciach-Šaci vychvaluju a mne tam skoro zomrela krstna dcerka, nakolko poporodne odd. maju neschopne a stanovili jej zlu diagnozu. Preto som si povedala, že proste si vsugerujem,že moj porod bude bezproblemový takže neriešim nemocnicu podla pribehov ludi...... 😉 nakoľko som sa ocitla v DS, budem rodiť tu. Minulý týždeň som bola na prvom "laktačnom cvičení" a bola som prekvapena. Sestrička, ktorá to prednáša p.Morvayova, je tak sžitá so svojou úlohou 😉 a páči sa mi, že už tam proste poznam niekoho, kto sa potom príde na mňa a mojho drobca pozrieť, teda okrem p.doktora..... a vysvetlila mi, že ako BABY FRIENDLY HOSPITAL aké majú zásady a tak......no uvidim, keď to všetko dodržia, ako vravela...... klobuk dole. Mala som po tej hodinke kecania s nou pocit, že budem v dobrých rukách,ja aj moje dieťa, aj keby sa laktácia nedostavila...že mi pomožu....uvidime... 😅

maminahenika
26. apr 2009

luzzie: áno p. Morvayová je veľmi OK, mám ju rada aj ja. Ja som mala problém s jedným dokim, a vlastne aj s primárom ☹ Ale každej z vás držím palce, aby všetko dopadlo OK 🙂

darca46
30. apr 2009

Ahoj babenky! Rada by som od vás dozvedela, ako ste boli spokojné s pôrodom do vody v DS. A taktiež, či by ste mi mohli napísať niečo o pôrodnici v DS, akí sú tam doktori a hlavne na akej úrovni je tam novorodenecké oddelenie. Je tam možnosť epidurálky? Ja som z NZ, ale tam veľmi na výber nie je a tam vlastne ani nechcem rodiť. Izby nič moc, umyvárky z čias Lenina, no a nadštandard izby sú asi len preto, že ste tam sami. Vďaka

mel30
1. máj 2009

Ahojte žabky, chcela by som sa spýtať, aké máte skúsenosti s DS pôrodnicou. Mala by som rodiť sekciou, a rada by som mala manžela pri sebe. Len nech by ma držal za ruku. A už keď sa to nedá tak aspoň aby povolili zopár spoločných minút v trojici /manžel, bábko a ja/ V Trnave aj v Nitre sa toto nedá, sú tam úplne neľudské pomery. Tatinkovia môžu svoje detičky vidieť len za sklom, teda si ich môžu privinúť až po príchode domov. Je to nefér. Okrem toho sa chcem spýtať či ste mali dojednaného lekára a ak áno, či ste im platili. Kamoška vraj dala 300 euro, čo sa mi zdá byť strašne veľa.... Ďakujem za odpoveď

bubet
5. máj 2009

S porodom do vody nemam skusenosti, s pristupom lekarov, porodnych asistentiek a sestier som bola spokojna. Rodila som u pana primara a keby som mala rodit este raz, urcite si ho vyberiem znova. O epi rozhoduje primar oddelenia ARO. Novorodenecke oddelenie je vynovene, je tam moznost nadstanadrdu, kde mamicka je sama a ma tam pristup aj otecko. Sestricky su ochotne pomohli a poradili vzdy ked bolo treba. Z lekarov som prisla do kontaktu iba s Dr. Branyikovou a ona je tiez super. Robi svoju pracu profesionalne a s laskou.

janka79
17. máj 2009

ahojte,
ako je to na standardnej izbe sestonedelia v DS?...je pravda, ze WC a kupelna su niekde na chodbe?
vdaka za odpovede 🙂

beke
18. máj 2009

ahoj janka,
už nie sú na chodbe, už sa šestonedelie presťahovalo teraz majú dve izby jedno WC a sprchu.

janka79
21. máj 2009

vdaka beke,
tak to je fajn...si mi pomohla rozhodnut sa 🙂

triminka
6. júl 2009

ahojte. v decembri nas caka prichod nasej ratolesti a zvazujem porod v DS.len som pocula,ze anesteziolog ma svoju pracovnu dobu a potom padla.tak chcem vediet,pokial budem rodit vecer,v noci a spontanny porod sa skomplikuje a bolo by treba robit cisarsky rez,tak ako to riesia,ked tam nema sluzbu anesteziolog?
tie co ste tam rodili, nemate skusenost? lebo toto ma velmi odradza.....
tak dakujem za postrehy a odpovede

weronique1
6. júl 2009

triminka: no to je nejaka haluz, ved to by mimo ordinacnych hodin nemohli vobec rodit ani existovat ako nemocnica. anesteziolog musi mat sluzbu v kazdom pripade, ved nikdy nevies, kedy sa vyskytnu komlikacie ( a nie len pri porodoch, je to normalna nemocnica a v kritickych situaciach operovat musia v kazdom case)

triminka
7. júl 2009

weronique ved ja som tiez pozerala jak puk,ked som o tom na nejakom fore citala. tiez mi to prislo strasne divne.ale asi bude najlepsie ist si to tam pozriet a popytat sa na to. bud som to zle pochopila,alebo je to nejaka haluz....

pollyanna
7. júl 2009

Neviem, ci je to nie je v DS tak, ze epidurály tam pichajú len niektori lekari. Anesteziolog tam urcite je non stop, práve pre tie urgentné stavy, len tam mozno nie je anesteziolog, ktory picha epiduraly.

triminka
8. júl 2009

pollyanna dakujem, epiduralka ma moc netrapi,zatial ju nezvazujem. takze ak by tam bol anesteziolog pre taketo urgentne pripady /co mi tiez pripada ako scifi aby tam nebol/ tak asi by sme sli rodit tam. samozrejme este osobne okuknutie nas bude cakat 🙂

annika
8. júl 2009

Ahojte! Pokial ja dobre viem, tak epidurálku tu pichá len primár anesteziologie, Dr Drotár, s ním sa treba dohodnúť. Je príjemný a dobrý človek. A celkovú anestéziu pri komplikáciach ti vedia dať hoci aj v noci, služba je určite pre takéto prípady!!!!
Prajem Vám pôrod bez komplikácií a zdravučké miminká!!!

triminka
9. júl 2009

annika, dakujem za reakciu. som rada,ze ste mi tieto blafy vyvratili. tym padom som takmer rozhodnuta pre porodnicu v DS 🙂

janka79
9. júl 2009

kolko je v nemocnici v DS lekarov, ku ktorym mozete chodit posledny mesiac na kontroly?...ja som tam nasla len 2, podla orientacnej tabule vo vstupnej hale

annika
9. júl 2009

JAnka, ja som rodila v októbri 07 dnešný stav a počet tých lekárov neviem ti napísať. Vtedy mohli viesť pôrod pán primár, dr.Brányik, dr.Szabó,Dr.Nagy, Dr. Lesnický. A to bol asi vsjo...sorry, keď som niekoho vynechala, to bol vtedajší stav...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre