Pôrodnica v Galante

nathuska
21. feb 2013

Ahojte maminy .aku vybavicku pre mna a mimino vziat do galantskej nemocnice?ake su sestricky a ako je to so starostlivostou o babatko po porode?vopred dakujem za odpovede 🙂

ekinkala
21. feb 2013

neviem ako je to v galante ale ja som si do porodnice brala 2x pyzamo pre teba nocnu kkoselu a nejake cele pyzamko,teplaky higienu pre teba pre babo oblecenie v ktorom odyde ,perinku,10 plienok inak plienky davaju len aby si nemusela v kuse behat ,2 latkove plienky ,odsavacku na mliecko mne dost pomohla, aj flasticku ak by sa ti nevedel prisat na prsnik na zaciatok mu odsajes mliecko a das do flasky,dudlik , nejaku masticku na bradavky kupis v lekarni par dni trva dokym si bradavky zvyknu na tahanie a dost ma boleli potom to uz bolo ok,a nezabudni na vlozky,

msrosie
21. feb 2013

ahojte 🙂 co sa tyka vybavy, konkretne galantsku nemocnicu neviem (vo vseobecnosti klik na
http://www.femibion.sk/do-porodnice.php?gclid=C... ),
ale ja tam planujem rodit tiez, takze aj mna by zaujimalo, ako to tam chodi. vdaky za info 🙂

@nathuska ty uz vies, u koho budes rodit?

nathuska
autor
21. feb 2013

@ekinkala ďakujem za info 🙂 a oblecko pre babo majú v nemocnici alebo si mam preistotu zobrat nieco so sebou?aké vložky sú naj?niekde som čítala ze by nemali byt always kvoli stychom.

nathuska
autor
21. feb 2013

@msrosie ja budem rodiť u primára Štastného a ty?

msrosie
21. feb 2013

@nathuska ja by som sa chcela dohodnut s mojim lekarom, ku ktoremu chodim, vola sa Jan Perhacs.
inac o tych vlozkach: som pocula, ze treba kupit vyslovene porodnicke vlozky..

nathuska
autor
21. feb 2013

a kde sa dajú také vložky kúpiť?

nathuska
autor
21. feb 2013

@msrosie a kde sa dajú také vložky kýpiť?

msrosie
21. feb 2013

toto som nasla v inej teme o galantskej porodnici: (https://www.modrykonik.sk/forum/porodnice-a-doktori/porodnica-v-galante-ake-to-tam-je/

Pre mamičku:
digitálny teplomer pre mňa, dermochlorofyl sprej, bepanthen na bradavky ,vložky do podprsenky, vložky obyčajné, podprsenka pre matky, klystir YAL, balzam na pery, minerálka, popôrodné nohavičky sieťkové, župan, nočná košela, papuče, šlapky do sprchy, uterák veľký, uterák malý, sprchový gél, zubná pasta, zubná kefka, hrebeň, papierové vreckovky, WC papier, ponožky, príbor, pohár , krém na ruky, nabíjačka na mobil, kniha na citanie, gumicky do vlasov

Pre bábätko:
plienky, bavlnené plienky, prebalovacie jednorazové podložky, vlhčené utierky, sudacrem na zadoček, gáza a lieh na pupček, detské mydlo, vatové tyčinky na ušká, detské mlieko, detský šampón, digitálny teplomer, ortopedické nohavičky, cumlík, košieľka, kabátik, dupačky, rukavičky, ponožky, čiapka, deka malá

Kópie:

občiansky preukaz, sobášny list, kartička poistenca, tehotenský preukaz.

msrosie
21. feb 2013

@nathuska ze vraj v lekarni alebo v zdravotnickych potrebach 🙂

nathuska
autor
21. feb 2013

@msrosie dakujem take urcite kupim 🙂 a si prvorodicka?

nathuska
autor
21. feb 2013

@msrosie to aj klystir treba ? ja ked som bola na operácii klystir mi davali v nemocnici tak teraz neviem ci aj to treba 🙂

msrosie
21. feb 2013

@nathuska ano, som 🙂 preto sa aj ja snazim zistit cim viac info o tehu, porode, materstve, a tak.. trosku sa bojim porodu.
ty planujes chodit na nejaky predporodny kurz?

ekinkala
21. feb 2013

@nathuska tie obycajne co su a oblecu ti malehi v nemocnici len prejstotu ak sa ti viac krat pogrcka alebo prekaka tak nech nemusis velmi behat nejake 2 dupinky ti stacia

nathuska
autor
21. feb 2013

@msrosie to aj ja sa bojím asi najviac toho keby ma nastrihovali a zasivali kedze som aj ja prvorodicka dost mozne 😒 rozmyslala som aj nad nejakym kurzom kedze nemam ziadne skusenosti a budem sa to bat chytit take malinke aj do ruky 🙂 ale neviem ani kde robia ty sa chystas na nejaky?

ekinkala
21. feb 2013

@msrosie baby nebojte sq ja som sa tym nejak nezaoberala ani som nejak nikam nechodila mala som sice trosku strach ale zakladom dobreho porodu je byt vela v pohybe a ani posledny mesiac tehotenstva lenosit samozrejme pokial nemate rizikove teh.v den mojho terminu som si rano dala teplucku sprchu po obede som isla peso pomalicky na 3 poschodie a pottom dole a zas hore o 3 hodiny na to som zacala pocitovat jemne nestale kontrakcie tak som volala mamine ze mam kontrakcie ale ze nie az tak caste tak povedala ze to je este nic o pol hodku som jej vola ze mami uz su stale kontrakcie nebola to bolest bolo to prijeme manzel bol doma mamina dorazila do pol hodky hlavne je byt v klude a vobec sa nezamyslat nad nejakymi blbostami to pomoze najviac nieco okolo 17:00hod som dorazila do nemocnice vysetrili ma kukli ako som otvorena dali klistir sprchu som si dala trvalo to asi hodinku nemala som ziadne bolesti len manzel trochu zbledol ked sestricka za nim vysla na chodbu ze otecko pripravte sa budete pri porode hiii okolo 18:20hod som isla na salu bola som tam jedina takze to bolo tiez fajn lahla som si a napojila ma dali mi infuziu a tak som si v klude lezala a kecala z manzelom doktor povedal ze ked budu kontrakcie sylnejsie nech zakricim tak po pol hodke ako mi odtiekla plodova voda som zacala citit prve kontrakcie to bolo este fajn prisli sylnejsie tak som zakricala na doktora a on prisiel a usmial sa ze to je este nic musia prist vacsie tak som trochu zbledla ze fuuuha este vecsie tak ma nechali este 15 min a potom prisli ze ideme na to 3 krat som potlacila a bol vonku cely porod aj zo vsetkym trval asi hodinku ani nie ale tie posledne kontrakcie mi dali zabrat dolezite je dychat,dychat,dychat a uvedomit si ze to je iba tupa bolest ktoru proste treba predychat ............ale vsetko to vynahradi ked vam privezu vasho chrustika po porode na druhy den rano mi ho priviezli bola som uplne fit ziadne bolesti niiic akurat samozrejme sa mi zle sedelo stichi trosku bolia ale inak nic tak ze nebojte vsetko bude ok a mali vazil 3700g ked sa narodil na to ze ja mam 56 kg riadny macko ale vobec som to nejako necitila a najvacsia podpora pri porode je clovek ktoreho lubite mne manzel velmi pomohol ze bol pri mne

msrosie
21. feb 2013

@ekinkala diky pekne z podrobny popis 🙂 super, ze si mala rychli, bezproblemovy a nie moc bolestivy porod! mozem sa opytat, ze preco si dostala tu infuziu?

@nathuska skusenosti s dietatom nemam ani ja, prave preto by som chcela ist na nejaky kurz. na http://www.studioprezeny.sk/index.php?page=2 som sa docitala, ze p. Takacsova vedie predporodne kurzy aj v nemocnici v GA, ale zatial neviem, ze kedy tie hodiny byvaju, pretoze na tej stranke nie su aktualne info. Napisala som jej mail, no zatial mi neodpisala, tak jej asi zavolam.

ekinkala
21. feb 2013

@msrosie uz ani neviem preco myslim ze nieco na vyvolanie kontrakcii abo nieco take a davas si aj epiduralku?

msrosie
21. feb 2013

@ekinkala este sme sa o tom s mojim lekarom nebavili, ale rozmyslala som nad tym.. no neviem sa rozhodnut. pocula som aj o poz. aj neg. skusenostiach.. tak neviem.

ekinkala
21. feb 2013

@msrosie no ved toto ale viac negat.je na epiduralku aj kamosky co mali jedna hovorila ze bola zufala ze vobec nevedela kedy ma tlacit a tym sa to len konplikuje ale su tam aj ine veci okolo toho pocula som ze to ma vpliv aj na babo a ze vzdy iny najviac taky ze babo po narodeni niekolko mesiacou dieta place a je mrchave tak neviem nooo ale myslim ze da sa aj bez nej chcem este jedno babo ale tiez som rozmyslala nad epi ale nedala by som si ju na co riskovat a da sa to zvladnut

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre