Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

mimkao
13. máj 2010

Puki, to je sila, veď Tamarka je už veľká slečna... 😵 😵 Sranda, ako narástla. Krásna je. 😵 Už sa teším, jak vás uvidím live.

diusik
13. máj 2010

Jeej zlatulinkaa,a jaky kraasny kocik ma 😀
Bola som na kontrole po sestonedeli,vsetko je vraj OK,no uvidime 🙂 Dr sa pytal z ci to boli pri pohlavnom styku,no ja este sme to neskusali 😀 a on ze "jakto.to musite cim skor zacat,"rozchodit to" aj mi nakazal hned ten vecer 🙂 no ja neviem,mna boli uz len myslienka nato...
K tomu stretku,ja toho uprimne povedane bojim,kvoli malemu,baby on tak vresti v tom kociku,ja uz neviem co s nim mam robit,aj dnes som s nim vyrazila,ale musela som sa vratit.Jak som ho zneho vybrala,hned prestal,tak som ho polozila na postel a tam si pekne hovie.Spat ani naaahodou.
No uvidim,mozno mam teraz len take obdobie,uvidim ako sa to vyvinie do 26.maja,ale strasne rada by som isla.Tak sa ozvem potom nejak tesne pred 😀

Tak takto to byvalo kedysi v kociku
No a teraz sa mu paci len takto

mimkao
13. máj 2010

Joj Diuš, taký krásny anjelik jak je Atinko by bol taký uplakaný? Sa mi nechce veriť.... 😵 😵 Krásnučký je. 😵 😵 😵
A stým si nerob starosti, šak aj na rukách ponosíme. Môžem zobrať aj babyvak, alebo babyšatku, dačo poriešime, žeby neplačkal a aby mu bolo dobre... Neboj. 🙂

A teda, tvoj doktor je srandista.... 😀 😀 Ale doktorov treba počúvať.... 😝 😀

mimkao
13. máj 2010

Hej, puku, aj mne sa páči tvoj kočiar. To ste kúpili ten nový, čo si spomínala, že chcete kúpiť?

pukica
13. máj 2010

dius ty si len vymyslas ze maly je taky plačko 🙂 ,sak je krasne vymiaty a pokojny,zlatulinke chlapciatko

no my sme zatial skusali len tri krat,ja sa do toho moc nehrabem bo ma strasne este boli zlata zila ☹ takze na to nemam chut a ani pomyslenie

dakujem za pochvaly baby,jou mimka to je ten novy kocar co sme sa chystali kupit,sa z neho tesim,je uplne super,dufam ze aj ta sportova cast bude taka dobra...

mimkao
13. máj 2010

A mne sa strašne páčia červené kočíky. Keby mi muž dovolil, ta si teraz určite kúpim nový, tiež v červenom prevedení... 😵 😵
Taže super ste kúpili. 😉

diusik
15. máj 2010

to je strasne jak furt prsi,uz sme neboli vonku 3 dni 😒
ja neviem co sa Atimu nepaci v kociku,jak ho tam vlozime zacne plakat jak o zivot.Prestane jedine ked je na rukach.Minule som s nim bola u koznej,mala som ho v tej klokanke,celkom to slo,ale v cakarni strasne zacal vrestat,joo,jak tam kazdy cumel,neznasam to.Inak ta Dr Lopusna je fakt super,taka mila teta.Uz budem len k nej chodit.Inak vraj zidnu mykozu na bradavkach nemam,tak ja uz neviem 😖 teraz mazem calciovou mastou.
Ozaj chcem sa spytat,maly mal trosku taku zelenkavu stolicu,nevadi to?Nebola uplne zelena len taky trosku zeleny odtien,a bolo ze tam boli aj take zelene kusky.Je to obcas normalne?

mimkao
15. máj 2010

Diuš, ja som čítala, že zelená stolica je vraj keď dieťa "hladuje", že mu teda nestačí mlieko... Ale podľa mňa je to blbosť, lebo moje deti veľmi dobre jedli aj veľa priberali a aj tak mali občas zelenú stolicu. Ale netuším, z čoho to je naozaj...
Super, že sa ti páči u Lopušnej. Aj ja k nej už musím zájsť. Dlho si tam musela čakať?
V mojom kočíku sa bude Atimu páčiť, neboj. Alebo vyskúša babyvak. 🙂

diusik
15. máj 2010

aj ja so citala ze ked maju zelenu stolicu ze je to preto lebo piju viac toho "predneho" mlieka a menej toho zadneho tukoveho,ale mne sa to nezda lebo maly pije aj 40 minut tak myslim ze sa mu toho zadneho dostava.Ale ma to len obcas.
Inak u Dr bolo strasne vela ludi,ale ide to rychlo.

kila
16. máj 2010

Ahojte! Teraz som objavila túto tému, asi sa k vám pridám... idem najprv prečítať čo píšete, čo nového je v pôrodnici v KN... 😉

kila
16. máj 2010

Diusik tvoj lekár má pravdu... 😅 ...ale aj som sa odhodlala len po 2 mesiacoch, že by sme "to" mohli skúsiť... no nečakaj pri tom radšej žiadny ohňostroj, bude to bolieť, fakt to musíte rozchodiť, ale potom už bude dobre... a keď ťa dobre zašili, ešte lepšie ako pred pôrodom... 😀 😀 😀
Mimkao, no klobúk dole pred tebou, toľko detí, uff... to ti určite dá zabrať... a nechcete vedieť pohlavie dopredu? 😅 Určite máš veľa skúseností s deťmi, poraď mi ako odučiť malú od plienok! 😅

kila
16. máj 2010

Diusik a prečo si vlastne rodila sama? Ty si nechcela mať pri sebe partnera, alebo on tam nechcel byť? Môjho manžela som musela tiež nahovárať aby bol pri mne, ale súhlasil a vôbec neoľutoval. Boli sme dohodnutí že keď chce môže kedykoľvek vyjsť. A teraz už hovorí že ho nič nezastaví a určite ide so mnou zase do toho! 😀

diusik
16. máj 2010

Ahoj Kila,no ja som bola frajerka,ja som si myslela ze to bude v pohode,tak som ho tam nechcela a este som sa bala ze by som sa hanbila 😅 no potom som to videla inak,strasne mi tam chybal a plakala som do telefonu 😢 viac uz sama rodit nechcem.
No mna z vnutra nesili tak necakam ze to bude lepsie ako pred porodom 😒 no uvidime,vrhneme sa nato hned jak nam to maly dovoli 😀
jeej,akurat vidim,ty budes mat babo skoro ako Mimka 😉 Mozno sa stretnete v porodnici 😀

mimkao
16. máj 2010

Kila, no hej, zabrať to dá, ale už je to o.k. Všetci sú v škôlke... 😀
A ako odnaučiť od plienok? Dať do škôlky. 😀 Ja som tiež našu najmenšiu sa dlhšie snažila odnaučiť, ale sa jej nejak nechcelo. A potom sme ju dali do škôlky a tam zo dňa na deň odhodila plienku a už chcela cikať len do záchoda, tak ako veľké deti v škôlke... 🙂
Ozaj, KIla, a to si tam mala manžela celý čas aj na vzdychárni, alebo už len priamo na sále, keď si rodila? Ja
som nemala manžela ani raz pri pôrode. Ale teraz už sám povedal, žeby to aj skúsil... 😅

mimkao
16. máj 2010

Diuš, hej, práve sme to "riešili" v IP-čke, že sa možno stretneme... 😀

diusik
16. máj 2010

Veru Mimka,sa divim ze si ho tam este nemala,podla mna to skuste.No ja uz nikdy viac nechcem sama tak trpiet 😝

mimkao
16. máj 2010

Ale tebe tam podľa mňa bolo aj preto tak zle, lebo si tam mala mrchavú sestričku. Ja som mala našťastie takú v pohode... Ale tak, ja by som bola za, keby tam šiel. Uvidíme, ako sa rozhodne... 🤐

diusik
16. máj 2010

No to mas pravdu,keby tam bola nejaka mila dusa tak by to bolo urcite ine,toto si zapamatam na cly zivot ☹
POdla mna sa muzi toho preto boja lebo oni si myslia ze tam je zaplava krvy a podobne veci.najprv ich tam treba "dokopat" a potom sa im to zapaci,ja som este ani jedneho potom nepocula ze by olutoval 😀

kila
16. máj 2010

No to bolo tak, že sme do pôrodnice prišli v noci o jednej len preto, lebo mi veľmi veľmi tvrdlo bruško. Ani tašku som nemala so sebou. 😅 Potom samozrejme poslali domov manžela pre tašku, vyšetrila ma pôrodná sestra a povedala že som otvorená len na 1 prst a zase poslala domov manžela, mňa napojila na monitor a povedala nech si ešte trošku pospím 😅 Ale samozrejme som nevedela spať, ani ležať od bolesti. Tak som tam vysedávala, robila som poriadok v taške a smskovala s manželom, medzitým som dostala klistír. A o hodinu som už mala volať manželovi nech rýchlo ide, lebo to celé zmešká... 😀 Takže bol so mnou na vzdychárni - ešte asi hodinu - a potom sme už išli do tuhého. 🙂 Ale najlepšie bolo že bol so mnou ešte aj po pôrode 2 hodiny, kým ma previezli na izbu. Spolu sme každého obvolali, komu sa dalo dovolať ráno o šiestej... 😅 😀

kila
16. máj 2010

Mimkao a do škôlky zoberú detičky aj s plienkami? 😅 A do ktorej chodia tvoje detičky?

mimkao
16. máj 2010

wow, to je super. To som rada, že pustia manžela aj na vzdycháreň. V to,m prípade toho môjho asi ukecám... 😵 😵 Len myslím, že tam nebudú môcť byť iné ženy, nie? Bo ináč tam asi nebude môcť byť chlap...
Deti chodia do MŠ Šrobárová. Do takej dedinskej škôlky berú aj s plienkami...

pukica
16. máj 2010

ahojte babeny,tu sa toho opat popisalo kym som tu nebola

sakra aj z pocasim,som dnes absolwowala 3hodinowu prechadzku w dazdi,bola som cakom pak mokra...tak ale co nesprawim pre swoje dieta,nech si pospi kedze doma to ma na haku,aj ked ted akurat sedim na chodbe,wecera na kolenach,tele w jednej ruke a pisem sem,kocik w druhej a hajde,nech prespi toto wecerne kriticke obdobie testujem ci zaspi,bo zajtra necem opat zmoknut ako mys ☹

u mna to bolo s partnerom pri porode ako pise kila,taku hodku pred tym ako som wyliezla na stwol dosiel priatel,takze ma zastihol wo wzdycharni,no ja som tam bola sama takze netusim ako by to bolo kebyze je tam wiacej zien...
Ale jedno je iste,wrelo odporucam mat partnera po swojom boku

pukica
17. máj 2010

dobre ranko,tak moj pokus uspat malu v kociku a nechat ju tam bez hybania kocika(mala totizto vstane ked sa zastavi kocik) bol uspesny 🙂 zaspala mi okolo 19tej a spinkala az do 22:30 potom sa napapkala,taku hodinku buntosila,ale pekne potichucky bola a spinkala az do 4tej rano,takze waw,no som zvedava ako uspejem doobeda bo von sa mi teda fakt moc nechce...

mimkao
17. máj 2010

Puki, super. 😀 Dnes už nemusíš moknúť.... 😀 😀 Ináč, mňa by do tohto počasia ani nespanie dieťaťa nevyhnalo... 😝 😀
Ale vraj už len do pátku hentak bude. Sa teším. 🙂

edita84
17. máj 2010

Ahojte puki len aby si na takéto spanie Tamarka nezvykla lebo potom ked bude väčšia inak nebude chcieť zaspávať ja som mala kamošku ktorej malá tak zaspávala dosť dlho 🙂

diusik
17. máj 2010

Ale zas podla mna je dobre ze aspon nieco ucinkuje 😀 to unas kocik vobec nefunguje 😒 ja zacinam mat pocit ze sa mu nepaci horizontalna poloha.
ozaj Puki,ako kojenie?este boli?Mna strasne 😢 aj ked kozna povedala ze to nie je mykoza,ja mam pocit ze hej.Co som tu citala na koniku tak podla toho mi to je jasne.Sak ona len tak mrkla na to. 😒
Ozaj Mimka,ako sa ma babatko,kope?kedy si zacala citit pohyby?Vraj viacrodicky citia skor.

pukica
17. máj 2010

edit ja viem a mam pocit ze uz si na to navykla veru ale co uz,ked je dobre pocasie neobsedim doma tak sa furt vyteperime z domu kolem 11tej a vraciame sa az vecer,takze tam som si ju na to naucila...ale vecer nastastie v pohode zaspava v postielke,s tym nemam vobec problem...

dius pre tvojho maleho by mali vymysliet nejaky speci kocik,kde sa lezi vo vertikalnej polohe 😀
s kojenim nemam uz ziadny problem,mne ten bepanthen pomohol,ak ma zacne troska pobolievat bradavka tak ju namazem a je pokoj
tebe nic nezabera? 😲

mimkao
17. máj 2010

Diuš, dík za opýtanie. Kope, kope, poriadne. Hlavne keď už ja sa večer uložím na nočný spánok, tak ono vtedy začína nejakú žúrku.... 😀 😠 😀 No, neviem, čím to bolo, ale teraz som prvé pohyby cítila až v 19 tt. Pritom, keď som bola s Mimkou tehu, tak som cítila už od 16 tt. Ale dr. vravel, že to je v pohode.
Ozaj, teraz už sú kočíky s polohovateľnou podložkou. Napr. Chicco S3 to má. Ale už aj iné kočíky. Ja mám Maxi Cosi, ale môj to nemá. 😒 Ale zase, moje deti zo spánkom problém nemali a zaspali v pohode aj po stojačky... 😀
Diuš a ma mrzí, že ešte stále sú problémy s kojením... 😔
Puki, ale to je super zvyk, že tak s malou beháš po vonku. Mne sa nikdy nechcelo nejak extra kočíkovať. Teda, hlavne na dedine mi to príde také čudné. V meste je to v poho...

diusik
18. máj 2010

Caute,veru Mimka mas pravdu,aj mne by sa v meste lepsie kocikovalo,tu len obehnem dve ulice a idem domov,vydrzim max hodinu a pol,je to strasne nudne,nemam kade chodit 😖 a hlavne ma to samu nebavi.Su tu take dve co kocikuju ale oni maju uz 7-8 mesacne deti takze maju iny time-ing 😒
ja som kupila lacny kocik ale vobec som pritom neuvazovala...teraz by som uz vedela co chcem a urcite by som kupila lepsi.
Puki ja teraz pouzivam canesten,tak uvidim,ak to nepomoze tak pojdem ku gyndosovi 😒

mimkao
18. máj 2010

Dius, veď predaj ten čo máš, a kúp si taký, aký chceš. A hlavne keď chcete mať hneď druhé, tak sa ti to zíde.
Ja mám teraz už v poradí 12 kočík. Dovtedy som stále skúšala, kúpila-predala,kúpila-predala. No, ale už manžel sa za to na mňa zlostí... 😀
S tou nudou na dedine, to je strašné. Tu tiež vidím veľa báb kočíkovať, ale jednak ich nepoznám a jednak, mne to príde trápne kočíkovať na dedine, kde sedia na ulici staré babky a každého naokolo ohovárajú... 😒
TAk keď som chcela kočíkovať, šla som do KN, auto odparkovala za Isterom a z tade som šla už piešky z kočiarom... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre