Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

ciernaovecka8
24. feb 2013

@heidynka ano som z kn, uz viem kde to je 🙂 teraz chodim k dr. Balazovi, od tehotenstva som s nim neni moc spokojna, preto uz dlhsie rozmyslam ze prejdem k niekomu novemu, a ked som sa teraz docitala, ze dr. Valasikova ma ambulanciu, tak uz som viac menej rozhodnuta, ze odidem.

mimkao
25. feb 2013

@ciernaovecka8 ulica je tuším Rákocziho.
Podľa mňa a ďalších čo som počula je to jedna z najlepších dr. v Komárne. Ja som jej dnes práve volala lebo mám ísť do poradne a povedala že mám prísť až po 11-tej, že vedy je menej ľudí, takže doobeda ich má asi trošku viac. USG má, ale tuším len klasický.

mimkao
25. feb 2013

ešte info z dneška... tehotné ženy u dr. Valašíkovej neplatia nič, ani za USG, ani za foto a netehotné platia iba 1 € aj to len kôli tým jednorázovým "zrkadlám".

ciernaovecka8
26. feb 2013

@mimkao dakujem za odpoved, od marca uz patrim k dr. Valasikovej 🙂

martina786
28. feb 2013

žienky čo ste teraz rodili nepribudlo náhodou nič nové čo si treba nové vziať so sebou do pôrodnice? už sa nám to kráti, tašku máme zbalenú pre každý prípad

ivoninka
1. mar 2013

Dievcata, je v KN na gynekologicko-porodnickom aj nadstandardna izba?nejde mi o luxus, ale o klud na samotke 🙂 a nejako mi nejde nacitat stranka nemocnice

martina786
1. mar 2013

@ivoninka ahoj,ano maju tam nadstandardne 2 izby,noc tam stoji 20 Eur a nahlasis to u vrchnej sestry take 2-3 tyzdne pred porodom.

ivoninka
1. mar 2013

@martina786 dik, ty si rodila v KN?alebo teraz budes?

martina786
1. mar 2013

@ivoninka teraz budem rodit v KN, prvu dcerku som rodila v NZ. Tak potom ti dam vediet ako to tam bolo. Co sa tyka info o nadstandarde, tak tie som si pozistovala tu, na nete a u par zien co teraz rodili v KN.

ivoninka
1. mar 2013

@martina786 no to by som bola rada, keby das nejake infosky..a preco si sa rozhodla ze az v kn budes teraz rodit?lebo pozeram ze si z ulan...a ides na nadstandard?

ciernaovecka8
1. mar 2013

@ivoninka @martina786 je tam aj polonadstandard, 10eur na noc, ste tam dve na izbe, vlastne soc. zariadenia.

rheia27
1. mar 2013

nadstandart neberte ako samozrejmost 🙂 moze byt obsadeny, zapisuje sa a vacsinou ho maju mamicky po cs

martina786
1. mar 2013

@ivoninka dám ti vedieť. ja idem rodiť do KN preto lebo tam teraz pracuje moja doktorka a mám plánovaný CS, nakoľko prvú som mala nakoniec CS. A áno, oznámila som už doktorke že by som rada nadštandard, nie kvôli nejakému "luxusu" ale kvôli tomu, že ma tam môžu prísť hoc kedy pozrieť a aj potom kvôli soc.zar. .

martina786
1. mar 2013

@ciernaovecka8 Ďakujem za info, aj to by mi stačilo, mne ide o tie návštevy a soc.zar.

martina786
1. mar 2013

@rheia27 áno viem o tom, preto som o ňom už informovala lekárku a ja mám druhý cs. tak ak sa podarí, bude fajn, ak nie, svet sa nezrúti

ivoninka
1. mar 2013

@martina786 no ved jasne, ani mne nejde o luxus ale skor o taky klud na izbe, kedze som citala ze normalne su tam aj 4 postele na izbe..

martina786
1. mar 2013

@ivoninka tak to že sú 4 postele na izbe ešte nemusí znamenať že tam aj 4 mamičky budú, ale ja som aj pri prvej malej v NZ bola na nadštandarde, mala som tam svoje soc.zar, hneď po ruke, čo mne ako po cs veľmi pomohlo, potom ma mohli prísť pozrieť hoc kedy na hoc ako dlho a aj to že sme mali s malou kľud, takto aj na vizite vyšetrí lekár len teba, potom detská len malinké a máte kľud, kdežto na spoločných izbách je to dlhšie. aj keď niektoré mi vraveli, budeš sa tam sama nudiť, ale isto som sa tam nenudila, venovala som sa malej a sama sebe aby som sa zotavila

martina786
1. mar 2013

@ivoninka ak sa ťa smiem spýtať, ty ideš prečo rodiť do KN?

martina786
1. mar 2013

@ciernaovecka8 a návšteva môže prísť potom tak isto za tebou na izbu aj keď ste tam dve?

ivoninka
1. mar 2013

@martina786 ja som este nerodila, ale nemyslim si ze by som sa tam nudila 🙂 no ved hej, viem ze nemusi byt plno, ale ja mam rada taky ten svoj klud vo vsetkom, keby aj do nz idem rodit tak tiez by som chcela samostatnu izbu (az by sa dalo), ked nie, tak sa nezblaznim..no ja sa stale rozhodujem ze kam, lebo este mam cas na to, ale ja robim v kn v nemocnici ale na inom oddeleni a moje kolegyne mi hovorili ze aby som tam isla rodit, ze poznaju tam lekarov a sestry a ze tak..a od nas doktorka(novozamcanka) mi tiez hovorila ze odtialto vraj vsetci ti lepsi lekari odisli do KN, ze ci si to nerozmyslim..a naahodou keby mam ist rodit sekciou tak by som poprosila niektoreho kolegu - lekara o ktorom viem ze robi svoju robotu naozaj dobre aby ma uspaval, predsa len, nejaka znama tvar, by som sa mozno menej bala..

ciernaovecka8
1. mar 2013

@martina786 len na nadstandard za tebou moze prist navsteva, na ten polonadst. nie, a tie soc. zariadenia su sice samostatne ale nie priamo na izbe na tom polonadst. a na chodbe je chladnicka a mikrovlnka, co sa urcite zide 🙂

martina786
2. mar 2013

@ivoninka Ja by som zvolila KN ked tam pracujes,aj ked na inom oddeleni.Ano je pravda,ze z NZ vela lekarov skusenych odislo a teraz su tam mladi lekari,ktori skusenosti len naberaju.Ako ja nemozem povedat v podstate nic zle na NZ,ako vsade aj taki aj taki personal je tam,maju tam toho vela a bolo ich malo,tak maly kazdy den zhon.Uvidim ako to bude v KN pocula som,ze tam je to ine,aj doky vravela,nakolko tam nie je tolko porodov tak sestricky a lekari su neni tak 'unaveni' a potom isto aj to ake maju vedenie a ake pracovne podmienky tam maju,tak sa im lepsie pracuje.

martina786
3. mar 2013

@ivoninka Na akom oddelení pracuješ?

ivoninka
3. mar 2013

@martina786 na ARE, takze uplne iny typ oddelenia...

martina786
3. mar 2013

@ivoninka aj som si myslela, keď si spomínala, že nech radšej vieš kto ťa uspáva a že si prácu robí dobre

sunibrutal
3. mar 2013

Rodla som v KN vo februári 2013, a podla mna to bolo super, som velmi spokojná. Doktori aj sestricky mllé, ochotné, pomáhali ked som potrebovala, odpovedali,ked som pytala.Pomohli aj s dojcenim. Len tá decká lekárka je trochu ako ladová princezná, ziadny usmev, ale aj ona pola ochotná, len taká cudná.

No teda ja mozem porodncu v KN len odporucat! 🙂 Máme krásne spomenky z porodu a velmi dakujem vsetkym sestrickam za pomoc! Aj nabuduce ideme rodit do KN 😝 😝 😉

ivoninka
3. mar 2013

@martina786 noo, ale tak dufam ze to nebude treba, chcem zazit na vlastnej kozi tie porodne bolesti 😀

martina786
4. mar 2013

@ivoninka tak CS pokiaľ nemáš žiadne zdravotné ťažkosti alebo drobčeka extrémne veľkého nebudú robiť a jasné keď všetko pôjde tak ako má, ale verím že pôjde 😉

ivoninka
4. mar 2013

@martina786 no ved dufam, kolegyna ma minule strasila, lebo ja nie som velmi vysoka ze takym zvyknu CS robit a este k tomu ze ked mam aj tehotensku cukrovku, ale ja verim ze pojdem normalne..a ty teraz uz chodis do KN na poradnu do nemocnice?ci ako to je?

martina786
4. mar 2013

@ivoninka to ze si nizsia nie je dovod CS,nech ta takymi hlupostami nestrasia,nepocuvaj ich a pokial mas len tehotensku cukrovku ani to nie je pravidlo,ze to riesia CS.Nie,ja chodim mojej doktorke na poradne,len buduci tyzden pojdem do KN ked bude mat sluzbu,pojdeme za primarom dohodnut termin sekcie,nic viac.Ani s prvou malou som nechodila na poradne pri konci do nemocnice v NZ ale len k svojej.Do KN nemocnice treba ist,ak chces mat manzela,ci doprovod pri porode ,na prednasku tusim k vrchnej sestricke a to trva tusim cca hodinku a jeden krat.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre