Pôrodnica Komárno. Aké máte skúsenosti?

majacska
5. nov 2008

Ahojte kočky! Je tu niekto, kto rodil v pôrodnici v Komárne? Aké máte skúsenosti? Napíšte, prosím! Ďakujem.

werona07
9. mar 2010

Ahojte baby,
dnes som sa dopočula o tejto stránke.Pracujem v komárňanskej nemocnici,síce nie na gynekologii,ale lekárov aj sestry tam dobre poznám,nakoľko som aj ja ležala na tom oddelení,i keď s inou diagnózou ako vy.
Lekári aj sestry sú tam naozaj veľmi ľudskí a milí.A to keď má niekto z nich náhodou zlú náladu,netreba to brať hned z tej horšej stránky,veď aj oni sú len ľudia.Ja pracujem takisto s ľudmi a viem akú trpezlivosť si to vyžaduje.
A čo sa týka praktikantov.Všetci sme raz začínali robiť a museli sme sa,žial bohu "dostať do praxe"na niekom.Ale pochybujem,že by tam lekár praktikanta nechal samého,tomu sa mi veriť nechce,lebo on nesie za toho praktikanta zodpovednosť.Myslím si,že ani jedna z vás nebude sklamaná.A samozrejme,za to,ako nemocnica vyzerá,personál nemože. 😉

diusik
10. mar 2010

Ahoj werona07,
mas pravdu,ale vies kazda z nas sa moze opierat len o to co pocula,alebo co zazili ini.Alebo samozrejme moze byt nekonecny optimista a verit ze vsak vsetko bude uplne v pohode 😀
Niekedy mam pocit ze zdravotnik v nemocnici (teda ako pacient) je to najhorsie co moze byt.Vie co sa ako robi,a vie co vsetko sa moze stat 😖
Samozrejme personal nemoze za to ako nemocnica vyzera,to je jasne.
No uvidime co ktora z nas zazije,dufam ze len to najprijemnejsie a to narodenie zdraveho babatka 😀

mimkao,tak ako?je to chlapcek?Ukazal sa?Sila ten prvy porod,a to ti oni povedia kedy mas tlacit a kedy nie?No dufam budem schopna vnimat ich instrukcie.

Este mozno blba otazka,ale ako to bude potom s babatkom na izbe?Oni mi ho tam nechaju a potom sa uz onho staram ja?Aj ho prebalujem?Alebo sestricky ho chodia pozerat?ja si to vobec neviem predstavit.Mam si zabalit aj kozmetiku pre babtko?

cmulinko
11. mar 2010

Dius...uz sa tolko nestresuj,lebo som z teba viac nerozna ako ty sama 😀 .Normalne denne ta spehujem ci si este kinderko,alebo ci uz mas maleho na svete.Neviem ako to je v Komarne,ale ja som mala maleho hned u seba aj pri prvom porode cisarskym aj pri druhom porode prirodzenou cestou...moc sa a tym nezaujimali ci zvladnem maleho prebalit a nakrmit a tak....ale zvladla som to.Asi 6 hodin po cisaraku som uz bola na nohach a kmitala okolo maleho.Po normalnom porode asi po 2 hodinach som tiez uz makala ako mamina.Drzim vam vsetkym palce. 😵

diusik
11. mar 2010

No dnes mi povedal Dr ze to urcite este vidi na take 2,ak nie 3 tyzdne 😖 Samozrejme sa moze stat ze pride nejaky necakany externy impulz pre moju hypofizu a ta vyluci ten carovny oxitocin 😀 😀 ci jak to funguje 😅

mimkao
12. mar 2010

Pukica, ty tajnostkárka.... 😀 Ale nie, predppokladám, že si v nemocnici, ešte. Tamarka je krásnučká. 😵
Prajem Ti skoré zotavenie sa a potom nám nezabudni opísať všetky zážitky, ako to prebiehalo, pri kom, atď.... 😵 😵 😵 Teším sa... 🙂
Dius na izbu ti dajú malého na stálo tuším po 24 hodinách. Dovtedy ho nosia na kŕmenie. A potom si ho tam sama budeš kúpať, pod drobnohľadom sestričky. Oblečenie mu tam dajú, ale uvítajú aj keď máš vlastné. Treba vlhčené utierky, mastičku na riťku, plienky a telové mliečko. Teda, ak sa tam nič nezmenilo... Už sme doma. 🙂

diusik
12. mar 2010

Pukica,ja sa nemozem vynadivat na to tvoje babatko,take krasne kukuc ma 😀

pukica
16. mar 2010

Zdravim Vas dievcence,uz sme konecne doma
Takze idem pekne po poriadku,v stredu 0teho mi postupne zacala odtekat plodovka,nebola som si sice ista ci je to to,ale furt som mala nutkanie ist na wc,na malu a skvor ako som potlacila zo mna vycvrkla voda,tak si vravim ideme sa kuknut do nemocky ze co to mvoze byt 🙂 a oni si ma tam nechali,ze sak uz som v termine...
zobrali ma na ctg,kontrakcie uplne slabe,ja som nic necitila,toto bolo kolem 13tej

okolo 14tej sa bolesti zacali,boli kazdych 10min,kolem 15tej kazdych 5min a potom to bolo skoro stale a uz na nevydrzanie,kolem 18tej doletel priatel,bo uzsa blizilo k porodu,jaj,ked som dosla,tak som bola stastlivo otvorena na 1 prst,no postupne som sa otvarala...

priatel bol normalne sokovany ako som tam fucala a v bolestiach obcas aj zakricala...ale som ho upokojila ze klidek...

no o 19tej som sla na stvol,sice sestricka vravela ze este nech v stroji som trosky,aby gravitacia pomohla,no ja ze ja chcem ist na stvol,tak lahsie predycham bolesti,no ako som si lahla,bolesti zoslabli...tak som sa musela postavit k stolu a opat troska ´´gravitaciovat´´ potom som opat vylahla ale tie bolesti neboli az take ako mali byt tak mi pichli nejaky roztok soli na zosilnenie kontrakcii,no a potom sa to ako tak rozbehlo

tlacila som o 106,sice nie moc spravne,sestricka mi furt vravela ako mam tlacit,ale ja som to obcas jaksik nevedela tak tlacit 🙄 tak musela vyskocit na mna 🙂 a pomoct mi,takze sme tlacili spolu,az sa chuda zapotila kym sme ho spolocnymi silami vytlacili 🙂 musel ma dr. aj nastrihnut,to ma nebolelo,ani porod nebolel,ale potom to sitie,auuuu to teda bola bolest...

ale velke pozitivum bolo ze tam bol priatel pri mne,a aj lekara a sestricku som supernych vyfasovala,lekar bol dr Ipoth a sestricka Voleskova,sme sa fajne pobavili spolu,pocas sitia sme s lekarom kecali,aj vtip mi povedal aby som sa nesustredila na bolest no akoze pohoda v tomo smere

ale ako kazda zena hovori ze tie bolesti stali za to,je to uzasny pocit byt matkou,sice som v bolestiach hundrala ze nikdy viac nechcem byt tehotna,tak uz ted vravim nieco ine 🙂

na izbu som sa dostala kolam 22:30 a okolo pol noci mi doniesli malu na prisatie,prisala sa hned v poho aj sa fajne najedla bo ked ju brala prec sesrticka tak kuka ze si odgrgla a grckla jednu a vraj,jej vy mate mlieko,takze vecera bola vydatna 🙂

malu mi nosili na krmenie a v piatok ci v sobotu,uz presne neviem 🙂 mi je doniesli na stalo

takze diusik,pre malu oblecko nemusis nosit,bo vraj nech sa to nepopletie s tymi ich,ja som cela malej plienku na odgrgnutie dat vlastnu a sestricka ze nie,maju ich dost,nech sa to nepletie
co pre babo potrbujes su jednorazove plienky,vlhke utierky,lieh na pupcek,kremik na ritku,to je vse,ked ju kupkali tak ali aj mydielko aj kremik,a na vytieranie pupka dali sterilne tamponiky takze nic ine nepotrebujes

ukazu ti ako prebalovat a potom to robis uz sama,ukazu ti ako okupat a potom pod dozorom kupes sama,fakt su v pohode sestricky,mile usmiate takze sa to lahko zvlada,nemusis mat ziadne strachy...

sestricky boli vsetky mile az na jednu,co ma prijimala ked som sla na vzdycharen,taka starsia pani,no otras zena,som vravela sestricke co ma rodila ze kebyze tam ostane henta ona tak sa otocim na opatku a idem prec...

takze dojmi fajne,pohodicka,jedlo bolo sice o nicom,bez chuti obcas ale dalo sa prezit

neskvor hodim viac foto 🙂

mavajte sa zatial a drzkajte sa

diusik
17. mar 2010

Ahoj Pukica,no uplne idealne ukazkove 🙂 myslim ze lepsie to ani nemohlo dopadnut 🙂 Ty sa mas ze to uz mas vsetko za sebou.Tak nech sa vam dari 😀

Mne to nejak nedochadza ze by som mala rodit.Uz asi treti den mavam take slabsie menstruacne bolesti,termin mam uz buduci tyzden.ja by som uz bola najstastnejsia keby som tam uz mohla tlacit na tom stole.

pukica
17. mar 2010

Diusik,az take ukazkowe to nebolo bo som netlacila tak ako som mala,ale newa,uz to mam za sebou 🙂

no ked uz mas bolesti tak to isto pride co newidiet,uwidis,ani sa nenazdas a bude to,ja si to uz ted ani newiem predstawit mat este taky kotol 😀 inak,w nemocnici som nechala 10kil,som pribrala 17kg,takze uz len 7 a som na powodnej wahe,ale rada by som dala dole aspon 10kil...

Tato moja mala je ako cukor med,prespi cely den,zakazdym zhruba 3hodky,napapa sa a ide do hajan,sice wecer kolem 23tej,uz druhu noc,sa jej moc spat nechce,dobre 2hodky sme ju uspawali ale potom sa zobudila len raz a pak az rano kolem 6tej,takze celkom pohodicka...

Diusik,myslim na teba,nech to mas cim skwor za sebou a si taka stastna mama ako ja,je to uzasne

ostatnym maminam tiez drzim palce,nech to mate rychlo za sebou
aj ked mimkao ty si este pockas 😉

boze ja som taka stastnaaa

mimkao
17. mar 2010

Jej Pukica, no vitaj... Joj, tak dobre sa mi to čítala. Som strašne rada, že to už máš za sebou. To je sranda, že ako sa to nenápadne rozbehlo, keď si ešte pár dní predtým píslala, že ani nemáš pocit, žeby si už mala každú chvíľu porodiť. Joj, tak super. Malinka je krásna. Super, že je také kľudné bábo, nech taká ostane 😵 Ipoth je tiež super dr., takže to si mala parádičku... 🙂
Diank,a už pomaly začni behať po schodoch, hore-dole... 😀

diusik
20. mar 2010

Caute baby,
mimka,myslis ze to pomoze?lebo ked ano tak budem cely den chodit hore dole 😀 no bola som vcera u Dr a povedal ze ten nalez este vooooobec nevyzera na porod a ze ani hlavicka este nie je fixovana,tym padom netlaci na to "hrdlo" a tym padom sa to tam nejak neotvara.No ja mam taky tusak ze este potiahnem 2 tyzdne 😒 Aj to CTG mam nejake divne,frekvencia stale len okolo 120' minule aj pod,tak ma hned vydesili a poslali na vysetrenie a sono.Bola tam Dr Valasikova,strasne zlata,mohla hovorit co chcela ale aj tak ma neukludnila 😢 Ja som tusila ze musi nastat nejaka "gradacia" pred tym vsetkym.Len nech ma nerezu,to by som teda fakt nerada... no uz sa tu nechcem stazovat...
Pukica len 17 kg?to mas dobre.Ozaj este ma tak napadlo,ze ked si isla do tej vzdycharne,alebo ako sa to vola,tak si si mohla zobrat tasku so sebou?Mohla si trochu pit vody?alebo vobec?

pukica
20. mar 2010

no nasa malinka zlatunka je cim dalej tym stale dlhsie a dlhsie hore a v noci sa jej nechce spat ☹ zato jest by jedla furt ach jaj

diusik ano,vo vzdycharni som mala vsetky veci,kym som vzdychala,teda skvor fucala ako lokomotiva som pila v poho,kym sa mi teda dalo ale pocas porodu a tesne po,kym ma sil,som nemohla,vraj aby ma nenaplo a nepovracala som sa ci co,ale ked som bola dosita tak som mohla slopat kolko som chcela,teda musela som 🙂

iste toho uz mas dost diusik,co?

diusik
21. mar 2010

Pukica,uz sa neviem dockat kedy sa s tebou budem bavit o babatku 🙂 Tamarka musi byt kraaasna,inak aj som chcela Tamarku keby bolo dievcatko.A ako casto ju kojis?Ako vies kedy je hladna?

pukica
21. mar 2010

no tak sa poponahlaj diusik nech uz mvozeme rozoberat co a ako ohladom nasich malych milych pampusikov 😉

no moja,ja ju kojim ked sa zobudi v podstate,ona spusti takyyyy plac ze to viem ze chce jest,niekedy placka tak menej,vtedy sa s nou rozpravam a ked je horsie tak jej dam cumel,cucka a ukludni ju,nedavam jej jest nejak predpisovo ze kazde tri hodky...ked spi menej a chce jest tak jej dam,sak nech nabera sily,ked spi dlhsie,klidne ju necham a ked vstane tak papame,prosto ju nebudim ze treba jest,sak on si vypyta 🙂 prides na to co tvoj myly bude chciet,neboj,naucis sa rec jeho placu 🙂

mimkao
22. mar 2010

Dianka, neviem, či ti to pomôže... Mne to nepomohlo, lae dr. mi stále hovoril, že nech behám po schodoch, sprchujem sa v teplej vode, atď...Ale mne nič nepomohlo, aj tak som prenášla 10 dní... 😒
A dr. Valašikova ti vravela, že asi budeš musieť isť na cisársky? 😕 To kôli tomu CT? Bábo sa už nemá dobre?

diusik
22. mar 2010

Ahojky,
no Dr Valasikova ma vtedy len ukludnovala ze to nie je nic hrozne ze ma nizsiu frekvenciu,aj taky iny Dr co tam vtedy bol vravel ze mozno je maly bazalne tak nastaveny ze ma nizsiu frekvenciu.Ale ani sa v to dopoludnie moc nehybal,podla mna mal len nejaky utlm alebo spal.Potom ked som bola na kontrole bolo zas vsetko OK.
Dr Hegedus zas povedal ze sa este vobec neotvaram,a ze aj brucho mam vysoko,teda ze ta hlavicka nie je zostupena,no ja neviem co to znamena 😒 mozno tomu este treba tie dva tyzdne a samo sa to pohne...Nechcela by som cisarskym

10 dni si prenasala?To by som uz mala nervy,myslim ze by som sa velmi bala,to podla mna moze byt dost nebezpecne pre babo,to prenasanie...
No som zvedava ako to bude,no maly sa tak hmiri dneska 😉 podla mna sa mu tam paci a ani nahodou sa nechysta von 😀

diusik
22. mar 2010

baby,nieje nas tu nejak malo 😀

mimkao
23. mar 2010

Baby, toto som si včera našla v internej pošte, myslím, že to malo patriť sem, je to od užívateľky "bobana" a myslím, že je to pekná referencia na Komárňansku pôrodnicu... :

ahoooj pôrod už mám za sebou a som naozaj spokojná,rodila som 26.1 20010 mala som pri pôrode pani doktorku Gögövú-neviem či som to napísala dobre,a sestričku Saboovú,obe veľmi zlaté,epidurálku mi prišiel pichnúť primár anesteziológ dr.Pelikán tiež zlatý človek počkal až do konca pôrodu či nebudú nejaké komplikácie,pôrodná sála že wauuu také niečo som nevidela super pôrodné kreslá rodila som v polosede chvalabohu že sa už doktori uvedomili a nenútia ženu rodiť poležiačky,to je 100%horší spôsob ako na tom kresle,vravím som fakt nesmierne spokojná,aj na oddelení okolo detičiek sestričky naozaj behali starali sa ale starali sa aj ženské sestry o nás,inak odporúčam ženam prípravok rosalgin..naozaj sa šitie po pôrode rýchlejšie hojí taktiež ak je problém zo zlatou žilou..toto nám tiež odporúčali sestričky..keby im na nás nezáležalo tak kašlú na nás a ja by som ešte možno doteraz chodila ako pokakaná...čo bol prípad mojich predchádzajúcich pôrodov...Komárňanskú pôrodnicu môžem naozaj len odporúčať

diusik
23. mar 2010

Fiii 🙂 no tak to ma tesi,to sa dobre citalo,uz nech som tam 😀 diky

mimkao
23. mar 2010

a kedy tam ideš? 😀 Už si tam mala byť... 😀 Vlastne, teraz kukám, že ty máš termín až 28-ho. Takže to máš ešte čas... 🤐

diusik
23. mar 2010

to kde pisu ze 28.?Vsade mam ze 26.3. inak prvy bol na 22.3.
piatok planujeme este nakup obkladaciek,lustrov,farieb na steny v madarsku 😝 tak neviem neviem 😀
aka bola babovka 😉 verim ze zmyzla mihom sekundy 😀

mimkao
23. mar 2010

V pase máš napísané, že 28. Teda, aspoň mne to tak ukazuje... 😕 😅
Joj, hej, fajna, ako vždy... 😀 a musím piecť aj dneska, lebo deťom treba do škôlky vyfúknuté vajíčka... 😒
To idete do detskej izbičky kupovať? No, sa musíš poponáhlať., žeby si neporodila v Maďarsku... 😀

pukica
24. mar 2010

caute baby,uz si pripadam mimo diania...tak si tu hrkutate vy dve 🙂 babovku nejaku rozoberate a co ja viem co este,sa poznate aj osobne?
diusik ten tvoj maly na co caka?sa mu nece von? 🙂

my uz chodime vo velkom na prechadzky,sa z toho vytesujeeeem,az na to ze mame troska starsi kocik a je nemotorny a rozhegany tak sme sa dnes s priatelom na fest rozhodli kupit novy,sak dostaneme kocikove tak nech ma mala Tamarka pekny a pohodlny,no nie?

diusik
24. mar 2010

Jaaaj Pukica,ty sa ale mas.... 🙂

Ide leto ,vonku bude krasne,myslim ze kocik vyuzijes naplno,takze to asi nebude zbytocna investicia 😉
ja vobec nemam ten pocit ze by sa nieco malo diat,napr nejaky porod 😖 ale sak si hovorim,zostat tam predsa nemoze 😅

Ja uz ani na prechadzky nechodim,furt ma niekto otravuje,ze kedy to uz bude.Strasne ma to obtazuje,a potom sa vypytuju na meno a vobec vsetko toto ma obtazuje tu na dedine.Ty mas aspon nejaku anonymitu v Komarne...
U nas tu su strasne klebetni ludia,najlepsie je nikomu nic nehovorit 😖

mimkao
24. mar 2010

pukica, jasné, kupujte nový kočík, to sa oplatí. Zvlášť ak plánujete aj súrodenca pre Tamarku. Už je fajne teplúčko vonku, takže na prechádzkach je super... 😵
A ak si myslela na mňa a na Diusika, tak už sme sa stretli raz, takže sa poznáme aj osobne... 🙂
Diusik, vidíš, a aj ja som ťa tým otravovala, že či ešte nerodíš... JA viem, že to je nepríjemné pre tehotnú ženu... Prepáč... 🤐 Už sa nebudem pýtať... Ale ináč, už som si myslela, že si v nemocke, keď si dlhšie nenapísala.... 😅 🙂
Potom , by sme mohli dať niekedy aj kočíkové stretko niekde v Komárne. Tav v parku pri dôstojníckom pavilóne. Tam je krásne... 🙂

diusik
24. mar 2010

Ale Mimka,to je uplne ine ked sa tu pytas,ja som myslela na take babky u nas 😀
no jasne mohli by sme,len ja neviem ci natrepem potom ten moj obrovsky kocik do auta,ale asi nie 😒 on je aj poskladany dost velky,uz strasne lutujem ze som taky kupila ☹

diusik
24. mar 2010

Takze Pukica dobre zvaz aky kocik kupis 🙂 mne kazdy hovoril len nech nekupujem maly,tak sme kupili velky a zda sa mi to zbytocne ☹

mimkao
24. mar 2010

A ja furt čím menší som kupovala. Bo mi sme predtým mali Fabiu a ten maličky kufriček čo tam bol, ta sa tam skoro nič nevošlo.
A teraz už budem na také kratšie trasy nosiť len vajíčko a podvozok... Alebo to ešte istí babyvak... 😀
Dianka, len ja viem, že keď som bola na konci tehu, a hlavne ten čas po tom, čo som už prenášala, tak som neznášala, ani keď mi kamarátky volali, skoro každý deň a pýtali sa, či ešte stále nič... Takže viem, že nie len staré babky s tým vedia ísť na nervy... 😅 😀
A tiež si myslím, že pre také ,maličké bábo veľký kočík netreba... Veď za prvé, je to ešte malinké bábo a za druhé, aj tak keď je už staršie, tak väčšina žien kupuje nejaký malý, spratný golfáč...
Ale dúfam, že sa ti nejak podarí napratať kočiar do auta a že dáme to stretko... 🙂 🙂

annamarika
24. mar 2010

Ahoj baby...dávno som tu uz nebola... Pukica grtulujem ti, ako citam my sme boli naraz v nemocnici 🙂) Dominik sa narodil 8 marca ráno o 8:50, cisárskym rezom, z coho som sa velmi bála, ale bolo to v pohode. Dr. urban mi robil cisársky, vsetko bolo v pohode, na tretí den uz ma to ani nebolelo. Dostala som spinálnu, takze som bola pri vedomí, hned po narodení som videla mojho synceka 🙂)
Sestricky aj lekári boli po cely cas velmi milí, jedna sestricka bola taka surová, ale nastastie som ju stretla len dvakrát....
Takze ja z komarnaskej nemocnice mám len pozitívne pocity aj ja...

pukica
24. mar 2010

diusik,ja som tiez nemala pocit ze by sa nejaky porod blizil,ja som tvrdila ze buem prenasat a nakoniec to prislo raz dva z cista jasna 🙂 no drzim palce nech to je cim skvor tu...

mimkao,surodenca by som pre Tamiku iste chcela,sice kocik bude cerveny a kedby sa nahodou podaril chlapec...no sme si povedali ze no a co,sak to je jedno v akej farbe sa bue vlacit 🙂 ale bola by sranda keby som nahodou cakala dvojicky,priatelov foter je z dvojiciek,takze nejaka ta pravdepodobnost tam je,no uvidime 🙂
my auto nemame takze kocik nebudem prisposobovat autu...no snad sa naprace do nejakeho auta ked bueme potrebovat zviezt,a ked nie tak smola 🙂 pojdeme busom ci vlakom,aj ked do kauflandu asi tazko 😀

nooooo za kocikove stretko som aj ja veru,taaaakze sup sup porodit nech mvozeme ist randizovat 😉

boze mimkao,by si mi mohla dojst ukazat ako pouzit baby vak,ja som si kupila,kukam na neho ale netusim ako s nim narabat,na nete som nasla aj navod no zatial som sa s tym nepopasovala ☹

annamrika gratulujeeeem k malemu Dominikovi,je strasne zlatunky,som si myslela ze len moja je taka krasna no aj vam sa maly podaril 🙂 fakt je chutnucky
ja som ta raz zahliadla na izbe cislo tusim 6,aj som sa ti pozdravila ale asi si si ma nevsimla ci si ma nespoznala no a potom som ta tam uz nevidela 🙂

ja sa na nasu porodnicu a personal tiez nemozem stazovat,vsetci boli mili,pomahali,poradili,az teda na tu divnu tetu sestricku co ma prijimala do vzdycharne 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre